majo10
04.05.09,20:45
Ahojte,

začal som spolupracovať s jednou spoločnosťou z Kajmanských ostrovov (asi tam je daňový raj), a oni odo mňa nechcú faktúru - vyplácajú ma aj bez nej (pravidelne mesačne). Neviete mi poradiť ako si to mám zaúčtovať? Mám si umelo vytvárať faktúry a zakladať si ich do účtovníctva? Alebo netreba?

Vopred díki za radu,

Majo
Fajoska
04.05.09,19:42
Ahoj Majo,

tvoje problémy na naše hlavy :D:D

Ak chceš príjem priznať, vytvor si faktúru "umelo" pre svoje potreby, pre svoje účtovníctvo, aby si mal prehľad o príjmoch.

ALE!! ak "nepotrebuješ" prijem priznať, tak faktúru dávať nemusíš a príjem nepriznáš - teda robíš na čierno !! :eek:
majo10
04.05.09,19:56
Ahoj Fajoska - díki :)

Tá druhá možnosť ma nenapadla ;) ale myslím že by to nebolo také jednoduché - oni ma evidujú (aj ičo), ale kvôli daňovému raju asi nepotrebujú faktúry - taký systém sa mi páči :):):)

Ja som nevedel či to umelé vytváranie faktúr je nutné. Oni ma platia každý mesiac, tak by s tým bolo dosť roboty. Ale do Pohody to asi bez faktúry nezaevidujem, to je pravda. A daňovému asi tiež treba niečo ukázať keď prídu pozrieť :---

Ok, každopádne díki,

Majo
Xanti
04.05.09,20:29
Ahoj Fajoska - díki :)

Tá druhá možnosť ma nenapadla ;) ale myslím že by to nebolo také jednoduché - oni ma evidujú (aj ičo), ale kvôli daňovému raju asi nepotrebujú faktúry - taký systém sa mi páči :):):) No ja Ti neviem, som sprostredkovateľ, tiež mi prídu nejaké provízie a neposielam faktúry. Chodí mi to na účet, takže to viem z toho nahodiť len príjmy. Ale zase náklady riešim paušalne takže DU mi nemá čo kontrolovať. A prinajhoršom môžu kuk na výpisy z účtov. :eek:
rickman
05.05.09,04:46
Páni, nepotrebujete nového kolegu? :)
Fajoska
07.05.09,05:43
Majo, ak chceš podnikať poctivo :) je lepšie, ak si tie faktúrky spravíš... Tak ma napadlo, že pre svoje účtovníctvo - pre svoju potrebu si môžeš (podľa mňa) spraviť faktúru mesačnú, kde uvedieš 4 sumičky... napíšeš len za toto.. za iné.. alebo štyri riadky pod seba ..za to isté.. a nakoniec sumu zrátanú a napíšeš "im" splatnosť tak aby sedela s poslednou pladbou :D

A takto nemusíš písať faktúru týždenne, len mesačne. A príjem ti bude sedieť ;)
babi2
07.05.09,05:56
Ahoj Fajoska - díki :)

Tá druhá možnosť ma nenapadla ;) ale myslím že by to nebolo také jednoduché - oni ma evidujú (aj ičo), ale kvôli daňovému raju asi nepotrebujú faktúry - taký systém sa mi páči :):):)

Ja som nevedel či to umelé vytváranie faktúr je nutné. Oni ma platia každý mesiac, tak by s tým bolo dosť roboty. Ale do Pohody to asi bez faktúry nezaevidujem, to je pravda. A daňovému asi tiež treba niečo ukázať keď prídu pozrieť :---

Ok, každopádne díki,

Majo
Ak nepýtajú faktúry, tak by som ich asi nevyrábala, v Pohode si zadáš predkontáciu na zaúčtovanie toho príjmu, zadáš to ako zdaniteľný príjem a budeš si tie príjmy na to účtovať, či už v banke alebo v pokladni