crystalova
04.05.09,22:03
Poprosim Vas o radu. Som zamestnana na dobu nercitu. Za posledne 3 roky mam zatial zaplatenych 21 mesiacov do fondu nezamestnanosti. Hrozi mi, ze pridem o pracu. Keby som si dobrovolne platila do fondu nezamesnanosti 2% este 3 mesiace, mohla by mi vyjst podpora v nezamestnanosti po dobru 4 mesiace? Dakujem :---
Xanti
04.05.09,20:31
Určite nie,
zákon hovorí v tomto jasne. V posledných 4 rokoch mať platené 36 mesiacov a podpora je 6 mesiacov. Žiadne také čiastočné delenie nieje.
ANNAP
05.05.09,03:32
Poprosim Vas o radu. Som zamestnana na dobu nercitu. Za posledne 3 roky mam zatial zaplatenych 21 mesiacov do fondu nezamestnanosti. Hrozi mi, ze pridem o pracu. Keby som si dobrovolne platila do fondu nezamesnanosti 2% este 3 mesiace, mohla by mi vyjst podpora v nezamestnanosti po dobru 4 mesiace? Dakujem :---

podľa § 104
(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
(2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov
a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.

ale u teba to neplatí, keď si zamestnaná na dobu neurčitú
veronikasad
05.05.09,05:01
Poprosim Vas o radu. Som zamestnana na dobu nercitu. Za posledne 3 roky mam zatial zaplatenych 21 mesiacov do fondu nezamestnanosti. Hrozi mi, ze pridem o pracu. Keby som si dobrovolne platila do fondu nezamesnanosti 2% este 3 mesiace, mohla by mi vyjst podpora v nezamestnanosti po dobru 4 mesiace? Dakujem :---
Bolo by to možné iba v prípade, ak by si v posledných 4 rokoch mala všetky prac. pomery na dobu určitú. Ak by si si chcela doplatiť poistenie v nezamestnanosti, nemohla by si byť evidovaná na úrade práce - zaevidovať by si sa musela až po splnení podmienky doby poistenia.
Počas platenia príspevku v nezamestnanosti sa treba prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatiteľ.
crystalova
05.05.09,07:15
Dakujem Vam za odpovede.
Lila
21.05.09,06:56
pre istotu sa poradím,
30.6.2009 končím takmer 6 ročný prac. pomer na dobu neurčitú.
Od 1.6.-30.6.2009 si chcem vziať neplatené voľno. Pokazí mi toto voľno výpočet na podporu v nezamestnanosti ?
Keďže 1.7.2009 sa idem zaregistrovať na ÚP a budem žiadať o podporu v nezamestnanosti-čiže § 104 odst. 1.
Lila
25.05.09,07:11
posúvam, prosím o radu
Jana Motyčková
25.05.09,16:51
Výšku podpory to neovplyvní.
Nataliaaa
03.09.12,09:15
Potrebujem poradiť, chcem dať v robote výpoveď kde som zamestnaná na dobru neurčitú a v štátnej správe. Chcem vedieť či budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti, keď som zatiaľ odrobila dva roky a z toho som si celá dva roky platila fond nezamestnanosti. Ďaakujem
Mila123
03.09.12,09:19
podporu v nezamestnanosti vzniká po 730 dňoch poistenia, ak spĺňaš podmienku, tak áno.....
Nataliaaa
03.09.12,09:22
No hej v novebri bude 730 dní. Tak do vtedy ešte počkám a uvdím čo ďalej, Ďakujem :)