ajka
18.07.05,09:05
Zdravím!

vie mi niekto poradiť ako mám zadať do Olympu dovolenku pre pracovníkov s nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom? Povedzme že má pracovník nárok len na 17,5 dňa.
Nevidím ani v Prac. zmluvách takú možnosť že nerovnomerne rozvrhnutý prac.čas.
Za pomoc vopred veeeeeelmi ĎAKUJEM!:(
Aňuška
18.07.05,07:33
Zdravím!

vie mi niekto poradiť ako mám zadať do Olympu dovolenku pre pracovníkov s nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom? Povedzme že má pracovník nárok len na 17,5 dňa.
Nevidím ani v Prac. zmluvách takú možnosť že nerovnomerne rozvrhnutý prac.čas.
Za pomoc vopred veeeeeelmi ĎAKUJEM!:(
Podľa mňa jedine v personalistike cez voľbu "ručne zadané".
zuveska
01.08.05,13:22
Kde robím chybu, keď mi Olymp sústavne znásobuje nárok na dovolenku? Zadala som do personalistiky zamestnancov s nástupom 1.6.2005, nahodila som v pracovných zmluvách počty odpracovaných rokov a dní aby mi zohľadnilo alikvotné nároky z 20 a 25 dní. Skontrolovala som a bolo to všetko v poriadku. Po opakovanom otvorení databázy som už v persolnalistike v chlieviku predošlá dovolenka našla dvojnásobok alebo trojnásobok nároku. Všetko som to opravila (podotýkam, že som odomkla mesiac začiatku pracovného pomeru) a potom sa to všetko zopakovalo. Stále mi niečo uniká a neviem čo. Poradíte mi?
vladan
01.08.05,13:31
zuveska, podľa mňa je to z dôvodu odomknutia uzavretého mesiaca, ale pravý dôvod netuším ...
Aňuška
02.08.05,06:03
Kde robím chybu, keď mi Olymp sústavne znásobuje nárok na dovolenku? Zadala som do personalistiky zamestnancov s nástupom 1.6.2005, nahodila som v pracovných zmluvách počty odpracovaných rokov a dní aby mi zohľadnilo alikvotné nároky z 20 a 25 dní. Skontrolovala som a bolo to všetko v poriadku. Po opakovanom otvorení databázy som už v persolnalistike v chlieviku predošlá dovolenka našla dvojnásobok alebo trojnásobok nároku. Všetko som to opravila (podotýkam, že som odomkla mesiac začiatku pracovného pomeru) a potom sa to všetko zopakovalo. Stále mi niečo uniká a neviem čo. Poradíte mi?
Ja som to reklamovala v Krose, povedali, že to bude opravené v novej
verzii. Ešte som to nemala čas odkontrolovať. Skús nainštalovať novú
verziu 6.0 a odkontroluj.
anet
02.08.05,07:25
ajka, ja som zadala v prac.zmluvach ze pracuju len tri dni v tyzdni (pracuju kazdy druhy den), ale 40 hod.prac.dobu. A preratalo mi dovolenku dobre.
ZuzanaP
04.08.05,03:47
V Krose mi poradili, aby som si zadávala pri inom pracovnom fonde takýto postup:

napr. strážnici odpracujú v týždni dve 12 hodinové zmeny. Ich pracovný čas je teda 24 hodín týždenne.


U nás vo firme máme 40 h pracovný fond:
výpočet pre strážnikov 24/40= 0,6
V personalistike v pracovných pomeroch v okienku pracovný úväzok som zadala číslo 0,6 a všetko mi krásne vypočítalo.
anna 07
06.09.06,05:59
ahojte, chcela by som sa vas opytat, ako sa pocita nahrada mzdy za dovolenku, mam pracovnika, kt. ma mesac. mzdu 11 500,-, 40 hod. prac. cas, podla coho urcim ty sa to pocita priemerom, alebo inak?
ak je to priemerom predpokladam, ze je to nejaky priemer miezd z min. roku? ale ak je to pracovnik - jeho 1. zamestnanie-este nepracoval?

prosim poradtite? diiik
Ružena
06.09.06,11:06
ahojte, chcela by som sa vas opytat, ako sa pocita nahrada mzdy za dovolenku, mam pracovnika, kt. ma mesac. mzdu 11 500,-, 40 hod. prac. cas, podla coho urcim ty sa to pocita priemerom, alebo inak?
ak je to priemerom predpokladam, ze je to nejaky priemer miezd z min. roku? ale ak je to pracovnik - jeho 1. zamestnanie-este nepracoval?

prosim poradtite? diiik

Pozri 1. nahrada mzdy Zak.prace §116,
2.priem zarobok vypočítaš podľa §134 - rozhodne obdobie predchadz. štvrťrok
3.ak je to prvé zamestnanie a odpracoval už tri mesiace - podľa bodov 1. 2.
4. ak neodpracoval, použiješ pravdepodobný zárobok §134 od.3