grušina
05.05.09,08:51
Dobrý deň,
prosím o radu. Pracujem v oberone 1x v živote a chcem vystaviť mzdy za apríl. Nastavila som si prac. kalendár na apríl, zobrazilo mi aj sviatky, dala som uložiť. Následne som prešla na tvorbu miezd, kde mi zobrazilo vypočítanú mzdu zamestnanca, ale pri kolónke sviatky neukazuje nič. Malo by tam byť 2 dni, alebo aspoň 16 h.
Ako postupovať? A čo dovolenky ? Zadávajú sa v personalistike ?

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Lucinka23
05.05.09,08:57
teraz neviem presne, čo tam treba ešte nastaviť, keď prídem po 15.00 hodine z práce sa na to pozriem. Ale v každom prípade sa to dá zadať aj ručne. Musíte byť kliknutá na zamestnancovi v tvorbe miezd a v ľavej časti myslím je nejaké tlačidlo, že úprava mzdy alebo také niečo. Tam sa do dá pozadávať ručne, od hodín, cez sadzby, odmena atď ...
SilviaS
05.05.09,09:13
Dobrý den poradáci:):)
Zasa mám problém a tak zasa idem za Vami a dúfam,že mi pomôžete
a poradíte mi ako vždy.
Teraz som si všimla že som urobila chybu vo výlate jednej za mesiac
02/2009 jednej pracovníčke som nezapočítala že odpracovala 20 dní
ale len 19 a tak mala aj menšiu výplatu o 16.68 Eur ako to mám teraz opraviť
dá sa to neako vyrovnať v inej výplate, alebo ako to mám spraviť???
Vďaka pekne za pomoc Silvia:)
gogina
05.05.09,09:35
Dobrý den poradáci:):)
Zasa mám problém a tak zasa idem za Vami a dúfam,že mi pomôžete
a poradíte mi ako vždy.
Teraz som si všimla že som urobila chybu vo výlate jednej za mesiac
02/2009 jednej pracovníčke som nezapočítala že odpracovala 20 dní
ale len 19 a tak mala aj menšiu výplatu o 16.68 Eur ako to mám teraz opraviť
dá sa to neako vyrovnať v inej výplate, alebo ako to mám spraviť???
Vďaka pekne za pomoc Silvia:)
Dá sa to aj ručne, v kolonke upraviť mzdu. Ked si vytvoríš mzdu za mesiac , potom ručne uprav dohoť patričné sumy.
gogina
05.05.09,09:43
Dobrý deň,
prosím o radu. Pracujem v oberone 1x v živote a chcem vystaviť mzdy za apríl. Nastavila som si prac. kalendár na apríl, zobrazilo mi aj sviatky, dala som uložiť. Následne som prešla na tvorbu miezd, kde mi zobrazilo vypočítanú mzdu zamestnanca, ale pri kolónke sviatky neukazuje nič. Malo by tam byť 2 dni, alebo aspoň 16 h.
Ako postupovať? A čo dovolenky ? Zadávajú sa v personalistike ?

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Musíš ísť do nastenie programu, iné. Tam si otvoríš iné a opýta sa ťa či máš sviatok zahrnúť, alebo nezahrnúť podla toho si to nastav a už to bude.
drobeceva
05.05.09,09:58
Dobrý den poradáci:):)
Zasa mám problém a tak zasa idem za Vami a dúfam,že mi pomôžete
a poradíte mi ako vždy.
Teraz som si všimla že som urobila chybu vo výlate jednej za mesiac
02/2009 jednej pracovníčke som nezapočítala že odpracovala 20 dní
ale len 19 a tak mala aj menšiu výplatu o 16.68 Eur ako to mám teraz opraviť
dá sa to neako vyrovnať v inej výplate, alebo ako to mám spraviť???
Vďaka pekne za pomoc Silvia:)
V najbližšej výplate jej to daj ako doplatok do mzdy, náväzne na to, jej z toho pôjdu aj odvody.
SilviaS
05.05.09,10:45
Ďakujem Vám poradáci veľmi pekne za pomoc a prajem pekný den Silvia:)
gogina
06.05.09,06:58
Ďakujem Vám poradáci veľmi pekne za pomoc a prajem pekný den Silvia:)
Momentálne má teraz Oberon chybu vo výkaze pre zdravotné poisťovne V prílohe nevykazuje spárvny počet poistencov. Treba počkať tento týžden/19/vovlala som tam ing. Strnádková mi dala toto info.Takže treba počkať.
gogina
07.05.09,05:17
Momentálne má teraz Oberon chybu vo výkaze pre zdravotné poisťovne V prílohe nevykazuje spárvny počet poistencov. Treba počkať tento týžden/19/vovlala som tam ing. Strnádková mi dala toto info.Takže treba počkať.
Dnes vyšla aktualizácia Máj 2009v Oberone, je už chyba vo výkazoch / mzdy/ opravená.