dabratranec
05.05.09,10:38
Trošku kuriozitka - mám vykopanú studňu 7,5m s priemerom 800mm. Akurát že tam nie voda. Predám, kto kúpi...?... A teraz otázka mám ju zasypať alebo použiť napr. ako pivnicu? Poraďte ako využiť suchú studňu?
arizona
05.05.09,08:48
Nepomohlo by prehĺbenie?
Taká vody zo studne,hlavne ak máš záhradu je na nezaplatenie;)
JarkaL
05.05.09,08:56
My sme pred kopaním studne zavolali prútikára, ukázali sme mu, v ktorých miestach by sme chceli kopať a on to tam prebehol a ukázal, kde to bude najlepšie. Po 4 m už bola voda, naša studňa má 10 m a vody je tam vždy dosť. Možno by ste ho ešte mohli zavolať, či sa s tým dá niečo robiť.
vratnik
05.05.09,11:18
Ja ssom tiez najpv zavolal prutikara, aby nasiel pramen. Odhadol hlbku pramena na 2m a skutocne v 2 m zacala voda, prehlbil som do 3 m a je tam tak silnmy pramen, ze 2 kalove cerpadla nestacili odcerpavat. Tiez mam priemer 80 cm, ale neviem si pri tomto uzkom rozmere predstavit prehlbenie resp. inu pracu v studni. Je to prilis uzke, ak by ste to chceli zahrabat, tak to bude chciet kvantum zeminy - piesku a to myslim nestoji za tu namahu. Mozno najjednoduchsie, urobte z toho okrasnu studnu.
duves
05.05.09,11:55
Trošku kuriozitka - mám vykopanú studňu 7,5m s priemerom 800mm. Akurát že tam nie voda. Predám, kto kúpi...?...
Zalej ju vodou z vodovodu, bude aj voda.:D
alltracboy
05.05.09,12:19
videli ste mlcanie jahniat? :D na to by sa taka studna hodila.
dabratranec
05.05.09,12:34
Absolutne súhlasím s tým že studňa plná vody je k nezaplateniu. Prútikára sme tam mali ale asi mal slabý prútik keď zabudol poznamenať že voda je až v 17m... Ale miesto určil dobre. Viem to preto lebo hneď vedľa mám vrtanú studňu a v 17m je vody až-ažš. Keď tak ju použijem ako vsakovaciu studňu v budúcnosti napr. pre tep.čerpadlo. Musím tú jamu ale ošetriť- skruže - aby sa mi nezosypala. 11tis. mám odhad od majstra. Je to moc?
duves
05.05.09,12:57
videli ste mlcanie jahniat? :D na to by sa taka studna hodila.
...alebo 30 pripadov majora Zemana - Studna
http://www.serialzone.cz/serial/30-pripadu-majora-zemana/epizody/studna/
vratnik
05.05.09,13:09
Ja som myslel, ze mate starsiu studnu so skruzami. Jamu kludne zasypte povodnou hlinou, skruze + dovoz + pokladka je dost draha, hlavne ked vedla mate funkcnu studnu. Vsakovacia studna pre tep. cerpadlo tam su minimalne vzdialenosti a na vsakovanie vam stacia 2 - 3 metrova studna so skruzami za 6 tisic a taku ked ju budete potrebovat vykopete aj za 1 den.
mirrko
20.05.09,21:49
Prosím ťa, nedal by si mi kontakt na prútikára. Dakujem
Miloš Mičega - CIMOM TN
21.05.09,03:40
Trošku kuriozitka - mám vykopanú studňu 7,5m s priemerom 800mm. Akurát že tam nie voda. Predám, kto kúpi...?... A teraz otázka mám ju zasypať alebo použiť napr. ako pivnicu? Poraďte ako využiť suchú studňu?


Osobne som sa nestretol s riešením takejto situácie, ale asi by som pravdepodobne studňu aspoň zatial ponechal.

Postupoval by som cez komunikáciu so Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Pridávam aj kontakt na link :

http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=pzv_kvantita#tab

Cez SHMU by som zistil príčinu poklesu spodnej vody, či je to stav prechodný alebo nezvratný, alebo riešenie je v prehĺbení studne.

Až po takomto zistení by som vec riešil.

Myslím, že studňa s takými parametrami sa nedá len tak vykopať, teda je za ňou veľa práce a dnes aj peňazí.


CIMOM
Milan.Žiška
21.05.09,18:09
mimotemyUž si skúsil hypoteticky ju využiť ako nádrž na dažďovú/zrážkovú vodu? Použitie by mohlo byť obdobné.:D:D:D
Osobne by som skúsil zistiť hladinu spodnej vody a možno prehĺbiť. Nákladné to už do teraz bolo zrejme dosť.(aby to neboli vyhodené peniaze).:)
dabratranec
22.05.09,07:12
čau, môj prútikár bol svokrov známy. Vôbec som ho nepoznal. Myslím že v každej dedine je nejaký len sa k nemu treba dostať.