Ľubica 025
05.05.09,11:52
Milí poraďáci, prosím Vás o radu.

Kamarát mi cez víkend do notebooku nainštaloval dva programy, Tunel Up Utilities 2008 a Cleaner. Dnes som zistila, že sa mi nedajú otvoriť žiadne súbory vo Worde ani v Exceli. Laicky skúsim popísať, čo mi vyhadzuje v PC:
Pri otváraní súboru vo Worde mi vyskočila tabuľka: Súbor normal nie je k dispozícii. Potvrdila som ok. Chcela som krížikom zrušiť Word, ale otvorilo sa mi okno na uloženie súboru "Uložiť do", tak som ho zrušila. Keď som sa znova pokúšala zatvoriť Word krížikom, vyhodilo mi: Došlo k zmenám, ktoré ovplyvňujú aj globálnu šablónu normal. Chcete tieto zmeny uložiť? Dala som že nie a až potom sa mi Word podarilo zrušiť.
Môžu mať tieto dva programy nejaký vplyv na to, že nemôžem otvoriť vo Worde ani v Exceli nič?

Skúšala som aj teraz vo Worde napísať nejaký text a uložila som ho, ale ani ten mi nejde otvoriť.

Prosím, pomôžete mi? Vopred veľmi pekne ďakujem.
Ľubica 025
05.05.09,11:18
A keď sa pokúšam tvoriť súbor v Exceli, vypíše mi: "Súbor nie je možné otvoriť, pretože program na zisťovanie vírusov zistil, že sa vyskytol problém so súborom."

Pomôže niekto?
mpca
05.05.09,11:59
pravdepodobne nektory z tychto programov odstranil štandardnú šablónu z umiestnenia: C:\Documents and Settings\"MenoUzivatela"\Application Data\Microsoft\Šablóny\
názov súboru by mal byť Normal.dot
Ak tam nieje skús tam dať tento súbor čo je v prílohe. (najprv rozbaliť)
Čo sa týka toho excelu robí to len pri jednom súbore alebo pri hociakom?
btw: akú verziu officu máš?
Ľubica 025
06.05.09,06:38
pravdepodobne nektory z tychto programov odstranil štandardnú šablónu z umiestnenia: C:\Documents and Settings\"MenoUzivatela"\Application Data\Microsoft\Šablóny\
názov súboru by mal byť Normal.dot
Ak tam nieje skús tam dať tento súbor čo je v prílohe. (najprv rozbaliť)
Čo sa týka toho excelu robí to len pri jednom súbore alebo pri hociakom?
btw: akú verziu officu máš?

V prvom rade ďakujem za reakciu. Používam Microsoft Office 2003, no a nedá sa mi otvoriť ani jeden súbor uložený vo Worde ani v Exceli. Dokonca som teraz zistila, že sa mi nedajú otvoriť ani prílohy v e-maily a ani príloha Normal.zip :(
bobino38
06.05.09,07:00
...nebabri sa a preinštaluj Office...alebo skus nainštalovať OpenOffice a otvor to v tom, je to najlepšie a najjednoduchšie čo možeš urobiť a nič nepokazíš.
mpca
06.05.09,07:33
Viete mi povedať aké všetky typy súborov sa nedajú otvoriť?
zatial je to zip, doc, xls...
Ľubica 025
06.05.09,08:27
Viete mi povedať aké všetky typy súborov sa nedajú otvoriť?
zatial je to zip, doc, xls...

Len tieto súbory nejdú: zip, doc a xls. Súbory s príponou pdf a jpg sú ok.
mpca
06.05.09,09:39
Predpokladám že na zip máte nejaký program (winrar, wizip, 7zip), ak nemáte tak treba nainštalovať (7zip je freeware).
Čo sa týka toho officu asi najjednoduchšie riešenie je odinštalácia a nová inštalácia.