scorpions
05.05.09,12:41
Dobrý deň,
prosím poradte mi podla akého paragrefu sa mám odvolať. S danou firmou som uzatvorila zmluvu o pripojení v roku 2006 s viazanostou 1 rok. Všetko bolo o.k. až do 15.3.09 ked nastala porucha signálu alebo prímača.Nahlásili sme to do firmy a vraj máme čakať že pošlú technika. Tri týždne sa nič nedialo - technik nechodil.Znova som volala ,zase to isé " čakajte" , ale faktúru mi poslali na zaplatenie daného mesiaca. To ma naštvalo tak som vypovedala zmluvu spätne k 15.3.09 odkedy z dôvodu ich neschopnosti nevyužívame ich služby.Dnes mi prišla odpoveď že zmluvu vypovedajú k 31.5.09 a treba doplatiť za pripojenie do tohto dátumu. Zdá sa mi to trochu nelogické platiť za niečo čo nepoužívate pre ich neschopnosť. Je nejaký paragraf na ktorý sa dá odvolať???????
kyblik
05.05.09,11:01
Vo Vasom pripade sa da tych paragrafov pouzit viac. Najtrefnejsi je asi Obohacovanie sa na ukor ineho § 451 ods. 1 Obč. Zák..

Bolo by vhodne mat nejaky doklad o zaslani prveho upozornenia, prip. kopiu. Dolezity je ten datum, od ktoreho nevyuzivate sluzby danej spolocnosti.
scorpions
05.05.09,11:10
bolo to nahlasované telefonicky na ústredie kde ma upozornili že hovor bude nahrávaný za účelom zkvalitňovania služieb.Je nejaká nádej, že ak použijem tento paragraf,že pristúpia k prehodnoteniu výpovede?
kyblik
05.05.09,12:00
Napisal by som im list, v ktorom by som presne rozpisal: datum podpisania zmluvy, dobu vyuzivania sluzieb, datum poruchy a nasledne datumy pokusov o opatovne spustenie sluzby. Zaroven by som uviedol dovod rozviazania zmluvy - zlyhanie ich systemu - pracovnikov...? Nezabudol by som ich poziadat o opatovne prehodnotenie ich NEOPODSTATNENEJ poziadavky a upozornil na to, ze podla daneho zakona som v prave.
Stanislav 1975
05.05.09,13:38
Vo Vasom pripade sa da tych paragrafov pouzit viac. Najtrefnejsi je asi Obohacovanie sa na ukor ineho § 451 ods. 1 Obč. Zák..

Bolo by vhodne mat nejaky doklad o zaslani prveho upozornenia, prip. kopiu. Dolezity je ten datum, od ktoreho nevyuzivate sluzby danej spolocnosti.
Kýblik, toto čo ty píšeš by určite neprešlo- dokazné bremeno je na strane sťažovateľky a neviem si predstaviť ako by uvedený paragraf dokázala(???)
Myslím, že tade cesta nevedie...
Stanislav 1975
05.05.09,13:40
bolo to nahlasované telefonicky na ústredie kde ma upozornili že hovor bude nahrávaný za účelom zkvalitňovania služieb.Je nejaká nádej, že ak použijem tento paragraf,že pristúpia k prehodnoteniu výpovede?
Never tomu, oni si síce hovory nahrávajú, ale ked sa má vyriešiť problém v prospech klienta zrazu tie hovory niesu archivované, oni to robia ako sa im hodí...A to teraz nemyslím len DIGI, je to všeobecné
mpca
05.05.09,13:50
Segra si s DIGI vyvolavala pravidelne a vzdy boli neprijemny a vzdy ju odbili. Tak som jej navrhol ze ked oni si mozu "nahravat" rozhovor nech si ho nahra aj ona a samozrejme nech ich predtym upozorni.. Cuduj sa svete aky potom boli mily a ustretový :D
Vratme sa k problemu..Poplatok musite zaplatit aj za obdobie ked ste sluzbu nevyuzivali a az potom mozete od nich spatne ziadat spat poplatok za obdobie ked ste sluzbu nemohli vyuzivat. Je to hlupe ale je to tak..
ps: ich obchodne podmienky su velmi zaujimave citanie,,kuk do nich.
adam
05.05.09,13:54
Mňa tiež DIGI odpojila z dôvodu "neplatenia" faktúr. Keď som sa tam po 2 dňoch dovolala a zisťovala dôvod odpojenia, povedali mi, že nemám zaplatené za 3 mesiace. Pre istotu som im poslala 3 splátky, pretože TV mám v kaviarni, kde sú zákazníci zvyknutí na pozeranie niektorých relácií. Potom som pracne vyhľadala všetky platby, poslala emailom dátumy zaplatenia, bez odozvy. Keď som však dostala FA so sumou 11 euro za znovuzapojenie, to ma naštvalo, napísala som reklamáciu kde som im napísala, že oni mne sú dĺžny za to, že ma bezdôvodne odpojili a ja som zaplatila za celý mesiac. Do 30 dní mi neodpovedeli, ale znovu som mala na obrazovke v pravom rohu obálku, čo vraj signalizuje, že nemám zaplatené, znovu som im volala, Vraj mám odfaxovať výpisy na ktorých sú poukázané platby. Na reklamáciu mi do dnešného dňa neodpovedali...aj taký prístup majú niektoré spoločnosti...
Stanislav 1975
05.05.09,14:15
Segra si s DIGI vyvolavala pravidelne a vzdy boli neprijemny a vzdy ju odbili. Tak som jej navrhol ze ked oni si mozu "nahravat" rozhovor nech si ho nahra aj ona a samozrejme nech ich predtym upozorni.. Cuduj sa svete aky potom boli mily a ustretový :D
Vratme sa k problemu..Poplatok musite zaplatit aj za obdobie ked ste sluzbu nevyuzivali a az potom mozete od nich spatne ziadat spat poplatok za obdobie ked ste sluzbu nemohli vyuzivat. Je to hlupe ale je to tak..
ps: ich obchodne podmienky su velmi zaujimave citanie,,kuk do nich.
súhlas
Stanislav 1975
05.05.09,14:16
Mňa tiež DIGI odpojila z dôvodu "neplatenia" faktúr. Keď som sa tam po 2 dňoch dovolala a zisťovala dôvod odpojenia, povedali mi, že nemám zaplatené za 3 mesiace. Pre istotu som im poslala 3 splátky, pretože TV mám v kaviarni, kde sú zákazníci zvyknutí na pozeranie niektorých relácií. Potom som pracne vyhľadala všetky platby, poslala emailom dátumy zaplatenia, bez odozvy. Keď som však dostala FA so sumou 11 euro za znovuzapojenie, to ma naštvalo, napísala som reklamáciu kde som im napísala, že oni mne sú dĺžny za to, že ma bezdôvodne odpojili a ja som zaplatila za celý mesiac. Do 30 dní mi neodpovedeli, ale znovu som mala na obrazovke v pravom rohu obálku, čo vraj signalizuje, že nemám zaplatené, znovu som im volala, Vraj mám odfaxovať výpisy na ktorých sú poukázané platby. Na reklamáciu mi do dnešného dňa neodpovedali...aj taký prístup majú niektoré spoločnosti...
čo najskor od nich preč- Rumuni asi nevedia ako sa má slušne podnikať...
Abbas
11.05.09,17:54
Zdravím Vás všetkých. Mám probém s DIGI TV. Už druhý týždeň som bez prijímania TV signálov. V zákazníckom centre mi povedali, že príde technik a pozrie sa na to. No už prešiel tretí týždeň a nič. Zaplatené už mám aj májovú faktúru. Volal som tam opätovne a povedali mi, že sa to rieši. Chcel by som zrušiť DIGI Tv celkom s tým, aby mi vrátili aj peniaze, pretože som v podstate zaplatil za nič. Ako mám ďalej postupovať v tejto veci? Môžem sa oprieť aj o nejaké § ? Za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem
scorpions
24.05.09,14:10
Zdravím Vás všetkých. Mám probém s DIGI TV. Už druhý týždeň som bez prijímania TV signálov. V zákazníckom centre mi povedali, že príde technik a pozrie sa na to. No už prešiel tretí týždeň a nič. Zaplatené už mám aj májovú faktúru. Volal som tam opätovne a povedali mi, že sa to rieši. Chcel by som zrušiť DIGI Tv celkom s tým, aby mi vrátili aj peniaze, pretože som v podstate zaplatil za nič. Ako mám ďalej postupovať v tejto veci? Môžem sa oprieť aj o nejaké § ? Za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem

mám presne ten istý problém.Akurát to riešim ( zatial písomne ). Ak to bude mať nejakú odozvu ( čo silne o tom pochybujem ) tak dám vedieť. Zatiaľ treba len kľud a pevné nervy.
ivana2703
24.05.09,14:24
Dobrý, ja som mala ten istý problém s DIGI. Nahlásila som poruchu, ale technik došiel až o mesiac. Múdry technik ma informoval, že ja som hýbala s parabolou, a že si opravu musím zaplatiť. Spýtala som sa ho, či je normálny, aby som sa ja niekde šplhala po balkóne a robila si so satelitom čo chcem. Nakoniec to skončilo tak, že porucha bola v "skrinke", ktorá odišla. Taktiež som nevedela, ako mám riešiť, to, že mesiac som zaplatila a služby som neužívala. Tak som napísala do DIGI stručne som im vysvetlila situáciu. O dva mesiace prišla odpoveď, že sa s tým nič nedá robiť. A o ďalšie dva mesiace mi prišiel list od nich opäť, ale z reklamačného oddelenia, kde mi reklamáciu zázračne uznali, a vrátili mi peniaze formou zápočtu. Takže, nenechajte sa odbiť. Veď podľa toho to vyzerá, že pravá ruka nevie čo robí ľavá ruka.
misoft
24.05.09,19:18
Po prečítaní týchto mnohých sťažností na DIGI Slovakia sa neprestávam čudovať. Ľudia, prečo sa neustále ulakomíte na "lacnú" službu nejakého rumunského špekulanta s pobočkou na Slovensku, na firmu, ktorá vie len pýtať peniaze za služby, ktoré ani nedá, kašle na zákazníkov? Veď všetky tie "skrinky" a "paraboly", ktoré vám tak "láskavo" za drahé peniaze poskytne, sú väčšinou vyrábané v Číne, Thajvane, Thajsku, Laose a Vietname.
Lenže komu niet rady, tomu niet pomoci. Pre ušetrených pár drobných za službu potom máte platiť za čiernu obrazovku.
to ivana2703 - to si teda mala z pekla šťastie.
m.hladka
24.05.09,19:40
Po prečítaní týchto mnohých sťažností na DIGI Slovakia sa neprestávam čudovať. Ľudia, prečo sa neustále ulakomíte na "lacnú" službu nejakého rumunského špekulanta s pobočkou na Slovensku, na firmu, ktorá vie len pýtať peniaze za služby, ktoré ani nedá, kašle na zákazníkov? Veď všetky tie "skrinky" a "paraboly", ktoré vám tak "láskavo" za drahé peniaze poskytne, sú väčšinou vyrábané v Číne, Thajvane, Thajsku, Laose a Vietname.
Lenže komu niet rady, tomu niet pomoci. Pre ušetrených pár drobných za službu potom máte platiť za čiernu obrazovku.
to ivana2703 - to si teda mala z pekla šťastie.

Okrem kritiky by bolo dobre, keby si aj poradil.
Ja síce mám DIGI, ale cez UPS, ale tiež nie som spokojná so službami a nie lacnými. Čakám na ukončenie zmluvy (ešte 1 1/2 roka), ale už sa obzerám po niečom kvalitnejšiom a spoľahlivejšiom vysielaní. Navrhni mi niečo spoľahlivé.
misoft
25.05.09,15:53
Práve pre tieto "služby" som sa nedal ulakomiť na DIGI. Radšej si priplatím a idem na UPC - ak sa vyskytne problém, zavolám a oni niekedy do 2 hodín sú schopní odstrániť chybu.
emilia26
03.09.09,06:51
Ahojte, som tu novacik, tak neviem ako to tu chodi, prepac, tuto otazku vyuzijem na moju. Mam problem s Digi TV, urcite nie som jedina. Poslala som im výpoved podpisanu preskenovanu mailom.
nechcu mi to akceptovat, ze to mam poslat postou? alebo ak mam elektr. podpis. Ale, ked sa oni neunuvaju mi opravit prijímac uz dva mesiace, tak preco by som sa mala ja unuvat.V dnesnej dobe, ked vsetko frci cez internet. Rada by som aj zalozila rubriku staznosti na Digi, len som este neprisla na to ako. Chcela by som vediet, mozno je tu nejaky pravnik, ci takuto výpoved musia akceptovat.
dakujem
Chobot
03.09.09,09:35
Ahojte, som tu novacik, tak neviem ako to tu chodi, prepac, tuto otazku vyuzijem na moju. Mam problem s Digi TV, urcite nie som jedina. Poslala som im výpoved podpisanu preskenovanu mailom.
nechcu mi to akceptovat, ze to mam poslat postou? alebo ak mam elektr. podpis. Ale, ked sa oni neunuvaju mi opravit prijímac uz dva mesiace, tak preco by som sa mala ja unuvat.V dnesnej dobe, ked vsetko frci cez internet. Rada by som aj zalozila rubriku staznosti na Digi, len som este neprisla na to ako. Chcela by som vediet, mozno je tu nejaky pravnik, ci takuto výpoved musia akceptovat.
dakujem

Ahoj emilia.

Z tvojho príspevku, ktorý bol zle zaradený, som ti vytvoril samostatnú tému. Časom sa naučíš orientovať sa na porade. Zatiaľ len stručne - ak sa na niečo chceš spýtať, pohľadaj na porade, či taká téma už nebola založená. Ak áno a odpoveď tam nenájdeš, môžeš pokračovať v téme tak, že v nej zadáš tvoju otázku ak má súvis s názvom témy.

Ak takú tému nenájdeš, môžeš zadať novú tému, treba ju ale priradiť do právnej sekcie, aby si ju všimli tí ľudia, ktorí radia v tej ktorej sekcii.

Pre začiatok si prečítaj Etiketu porady, aby si sa lepšie zorientovala.

Teraz k tvojmu problému:

Spoločnosť skutočne nemusí akceptovať prefotený dokument, alebo naskenovaný ako výpoveď. Výpoveď je dosť zásadný zásah do zmluvného vzťahu a firma si musí byť istá, že si výpoveď dala ty. Môže sa stať, že neprajný sused vypovie tvoju zmluvu, pričom použije prefotený tvoj podpis.

Ak nechcú akceptovať elektronickú naskenovanú výpoveď , tak ju napíš na papier a pošli im doporučene. Je to jednoduchšie, ako dožadovať sa uznania elektronického dokumentu.
Stanislav 1975
03.09.09,09:39
U nás je to takto- výpovede mailom neuznávame, uznávame však výpovede zaslané faxom...:cool:
Chobot
03.09.09,09:41
U nás je to takto- výpovede mailom neuznávame, uznávame však výpovede zaslané faxom...:cool:

U nás musí byť na výpovedi dokonca aj podpis overený.
Stanislav 1975
03.09.09,09:44
U nás musí byť na výpovedi dokonca aj podpis overený.

Ale dúfam, že nie notársky-stačí zamestnancom,že potvrdí že ten podpis je autentický,nie?-ja napríklad keď preberám úmrtny list,alebo niečo také-tak ná kopiu napíšem,že som videl aj originál...
Stanislav 1975
03.09.09,09:50
Ale dúfam, že nie notársky-stačí zamestnancom,že potvrdí že ten podpis je autentický,nie?-ja napríklad keď preberám úmrtny list,alebo niečo také-tak ná kopiu napíšem,že som videl aj originál...

Teraz som to doplietol-to vyššie robím keď preberám nejaký dokument a keď preberám žiadosť tak napíšem číslo občaňaku a že som overil totožnosť...
Inak, neviem prečo ten fax akceptujeme-keď tam nieje origoš podpis...,ale akceptujeme:cool:
Chobot
03.09.09,09:52
Ale dúfam, že nie notársky-stačí zamestnancom,že potvrdí že ten podpis je autentický,nie?-ja napríklad keď preberám úmrtny list,alebo niečo také-tak ná kopiu napíšem,že som videl aj originál...

Áno, buď zamestnancom pobočky, alebo môže aj notársky overený podpis poslať (ak má bližšie notára, než pobočku).
Chobot
03.09.09,09:55
hahahahahaahahha. oh moj boze, valam sa od smiechu.

mozete mi ukazat jeden § ktory vyzaduje aby bola vypoved urobena faxom alebo aby na nej bol overeny podpis?

Nemusím ti ukazovať žiadny paragraf, je to v našich Všeobecných poistných podmienkach, že vyžadujeme overený podpis.
Stanislav 1975
03.09.09,09:56
Áno, buď zamestnancom pobočky, alebo môže aj notársky overený podpis poslať (ak má bližšie notára, než pobočku).

A ak pošle výpoveď poštou-to neuznáte?Bez overeného podpisu?My to bežne uznávame...
Ale zasa keď sa jedná o výplatu peňazí,tak tiež treba dojsť radšej na pobočku-to neuznáme ani my...
Chobot
03.09.09,10:01
A ak pošle výpoveď poštou-to neuznáte?Bez overeného podpisu?My to bežne uznávame...
Ale zasa keď sa jedná o výplatu peňazí,tak tiež treba dojsť radšej na pobočku-to neuznáme ani my...

Ak pošle poštou a neoverené, tak to neuznávame, pretože v zmysle zákona o legalizácii príjmov musíme účastníka obchodného vzťahu jednoznačne identifikovať. Dokonca podľa NBS by sme mali uchovávať kópie OP všetkých klientov, s čím ale nesúhlasíme, lebo znenie toho ustanovenia si vysvetľujeme inak.

Stalo sa pred viacerými rokmi napr. to, že pán si založil poistku, ale z určitých dôvodov sme ju museli zrušiť od začiatku (bol pre nás nepoisteteľný). Tak sme mu poslali list, aby nám oznámil číslo účtu. Prišiel nám list, riadne podpísaný (vtedy nebola podmienka overenia) a číslo účtu, kam sme peniaze poslali. Následne sa ozval ten pán, že kde má peniaze. Preverovaním bolo zistené, že ten list napísal jeho otec, ktorý býval na rovnakej adrese a mal rovnaké meno a dal si to poslať na svoj účet. Našťastie si to vyjasnili v rámci rodiny. Preto vyžadujeme overený podpis (teda overenie totožnosti, že ide o oprávnenú osobu).
Stanislav 1975
03.09.09,10:10
Ak pošle poštou a neoverené, tak to neuznávame, pretože v zmysle zákona o legalizácii príjmov musíme účastníka obchodného vzťahu jednoznačne identifikovať. Dokonca podľa NBS by sme mali uchovávať kópie OP všetkých klientov, s čím ale nesúhlasíme, lebo znenie toho ustanovenia si vysvetľujeme inak.

Stalo sa pred viacerými rokmi napr. to, že pán si založil poistku, ale z určitých dôvodov sme ju museli zrušiť od začiatku (bol pre nás nepoisteteľný). Tak sme mu poslali list, aby nám oznámil číslo účtu. Prišiel nám list, riadne podpísaný (vtedy nebola podmienka overenia) a číslo účtu, kam sme peniaze poslali. Následne sa ozval ten pán, že kde má peniaze. Preverovaním bolo zistené, že ten list napísal jeho otec, ktorý býval na rovnakej adrese a mal rovnaké meno a dal si to poslať na svoj účet. Našťastie si to vyjasnili v rámci rodiny. Preto vyžadujeme overený podpis (teda overenie totožnosti, že ide o oprávnenú osobu).

A vieš čo sa mne stalo? Uzavrel som poistku a klient ju neplatil a mal dlh na poistnom cca.29 tisíc korún a vieš čo si dovolil? Odvolal sa na súde,že on žiadnu zmluvu nepodpísal,mne do očí klamal,že som ho podpísal ja za neho a podobné finty...Ale však grafolog zistil, kde je pravda... a súdne trovy toho "klienta " stáli oveľa viac ako dlžna suma na poistnom...a dohodli sme sa aj na odškodnom mimosúdne za pošpinenie dobrého mena- doteraz neviem pochopiť, čo tým myslel,čo chcel dokázať,keď peniaze mal...:confused::confused::confused:
Chobot
03.09.09,10:12
ty budes asi robit v K00...... fuj

pozrel som si VPP u najvacsej poistovni (A) a oni to nemaju. je to len obycajna buzeracia zakaznika z vasej strany.

Nie, nie je. Ak si taký dobrý právnik, tak by si mal poznať zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov. Ale vidím, že si nebol pri jeho tvorbe, nezúčastňoval si sa sedení s finančnou políciou, kde sme tento problém identifikácie zákazníka preberali. Tak prečo si myslíš, že to ovládaš lepšie ako ja, aj keď máš právnické vzdelanie?

A nie je to buzerácia zákazníka, ale jeho ochrana, aj keď to tak nevyzerá. Prečítaj si priklad z praxe (príspevok hore), prečo je dobré overiť si totožnosť klienta. ALebo mi chceš povedať, že môžeme komukoľvek vyplatiť poistnú sumu či odkupnú hodnotu z cudzej poistky, kto si uvedie číslo svojho účtu?
Stanislav 1975
03.09.09,10:13
ty budes asi robit v K00...... fuj

pozrel som si VPP u najvacsej poistovni (A) a oni to nemaju. je to len obycajna buzeracia zakaznika z vasej strany.

Musím sa zastať chobota- výpoveď zaslanú mailom ti neuzná nikto,žiadna organizácia,nielen poisťovňa ale nikto...
Chobot
03.09.09,10:34
wow, ty si ale geroj. sedel si s financou policiou? wow

identifikacia klienta? no to je ozaj problem. ked napisem ze ja Janko X. som s vami uzavrel zmluvu 4.5.2003 a mam klientske cislo 12345 a chcem ju vypovedat tak to je ozaj ze zlozity pravny a technicky problem zistit ze KTO vlastne vypovedava zmluvu.

stavim sa ze je kopa susedov ktori len tak z dlhej chvile budu za mna posielat vypovede mojich poistnych zmluv.

a tiez vieme ze overeny podpis je uplne neprestrelny a neda sa nijako "napodobnit".



ich problem, nie moj.


Vidím, že nemáš ani potuchy o zákone č. 297/2008, naštuduj si ho a potom môžeme diskutovať.
Chobot
03.09.09,10:47
daj mi § toho zakona kde je uvedene ze pri vypovedi poistnej zmluvy sa musi zakaznik legitimovat a/alebo mat notarsky overeny podpis.

Je to § 10 ods. 6 a 9:

(6) Povinná osoba je povinná overiť identifikáciu klienta, ktorý je fyzickou osobou, a identifikáciu každej osoby konajúcej za klienta, ktorý je právnickou osobou, ešte pred uzatváraním obchodného vzťahu alebo vykonaním obchodu za ich fyzickej prítomnosti, ak tento zákon neustanovuje inak.


(9) Overenie identifikácie osoby, ktorá je oprávnená prevziať plnenie zo životného poistenia a vzťahuje sa na ňu povinnosť identifikácie podľa odseku 2 písm. a), musí byť dokončené najneskôr v dobe, keď oprávnená osoba uplatní práva, ktoré jej prináležia zo životného poistenia alebo počas vyplatenia poistného plnenia.

A aby si to nemusel hľadať, tak overením idetifikácie sa rozumie podľa § 8:

Overením identifikácie sa na účely tohto zákona rozumie

a) pri fyzickej osobe overenie údajov podľa § 7 písm. a) v jej doklade totožnosti, 33) ak sú tam uvedené, a overenie podoby osoby s podobou v jej doklade totožnosti za jej fyzickej prítomnosti; u fyzickej osoby-podnikateľa aj overenie údajov podľa § 7 písm. a) na základe dokumentov, údajov alebo informácií získaných z úradného registra alebo inej úradnej evidencie, v ktorej je podnikateľ zapísaný, alebo z iného dôveryhodného a nezávislého zdroja,
Paula
03.09.09,10:58
to co si tu dal sa nevztahuje na vypoved poistnej zmluvy.


Napíš nám sem (i do ostatných tém, do ktorých prispievaš) pekne prosím, ako je to po správnosti (vrátane príslušných §§-ov), radi sa necháme poučiť. Ďakujem :).
Chobot
03.09.09,11:04
toto je typicka debata s panom moderatorom.

preco si poriadne neprecitas co tu davas.

to co si tu dal sa nevztahuje na vypoved poistnej zmluvy.

Sakra, mal si byť pri tvorbe zákona. Ty by si im to nandal všetkým.

Podľa tých tupcov výpoveď je tiež obchodným vzťahom, pretože výpoveď v životnom poistení je poväčšinou spojená s výplatou poistného plnenia odkupnej hodnoty. Ale ty si im to mal ukázať, akí sú to amatéri. A všetky poisťovne majú neschopných právnikov, lebo nedokázali min. financíí, kto je autorom zákona ani fin. políciu presvedčiť, že nemajú pravdu. Prečo nie si naším právnikom? Mali by sme po problémoch.

Nie je tam uvedené priamo, že sa to vzťahuje na výpoveď, ale podaním výpovede klient uvádza aj číslo účtu, kam sa majú peniaze vyplatiť. A kedže máme platiť, tak musíme pred platbou osobu prijímateľa obchodu overiť a identifikovať.
emilia26
03.09.09,11:09
Ďakujem vám za príspevky, vlastne by som chcela, aby sa táto rubrika volala - máte problem s digi tv . Pretože ja ho mám a určite nie som jediná. Preto som chcela s nimi vypovedať zmluvu a to čo najrýchlejšie k 1.9.09 , preto som to spravila mailom. Ale napisala som to pekne vo worde podpisala oskenovala a poslala spolu so sťažnosťou. a oni mi vypisujú, že to nemôžu akceptovať, že to mám poslať poštou a že tam bude ešte 1mesiac výpovedná lehota. Ano majú to aj vo všeobecných podmienkach 14.6.(ak by niekto chcel nakuknut), ale sú tam aj body 14.22 a 14.23 na ktore sa odvolavam ja, lebo oni si nesplnili zaväzky voči mne a ani po opakovanej reklamacii chybu na ich prijimaci neodstranili. Prečo by som ja na nich mala mínať peniaze a čas, keď oni na mna kašlu. Čítala som na webe mnoho sťažnosti na nich.Proste nerozumiem tomu, ako môze takato firma takto existovat.Ich partneri majú problemy s nimi, zakaznici zas s partnermi a dookola to iste proste zacarovaný kruh. Dala som podnet aj na SOI, som zvedava čo mi odpišu.
Chobot
03.09.09,13:45
Ďakujem vám za príspevky, vlastne by som chcela, aby sa táto rubrika volala - máte problem s digi tv . Pretože ja ho mám a určite nie som jediná. Preto som chcela s nimi vypovedať zmluvu a to čo najrýchlejšie k 1.9.09 , preto som to spravila mailom. Ale napisala som to pekne vo worde podpisala oskenovala a poslala spolu so sťažnosťou. a oni mi vypisujú, že to nemôžu akceptovať, že to mám poslať poštou a že tam bude ešte 1mesiac výpovedná lehota. Ano majú to aj vo všeobecných podmienkach 14.6.(ak by niekto chcel nakuknut), ale sú tam aj body 14.22 a 14.23 na ktore sa odvolavam ja, lebo oni si nesplnili zaväzky voči mne a ani po opakovanej reklamacii chybu na ich prijimaci neodstranili. Prečo by som ja na nich mala mínať peniaze a čas, keď oni na mna kašlu. Čítala som na webe mnoho sťažnosti na nich.Proste nerozumiem tomu, ako môze takato firma takto existovat.Ich partneri majú problemy s nimi, zakaznici zas s partnermi a dookola to iste proste zacarovaný kruh. Dala som podnet aj na SOI, som zvedava čo mi odpišu.

O DiGi TV je na porade viacero tém, stačí si dať do vyhľadávača "digi". Našiel som jednu, ktorá sa venuje práve výpovedi zmluvy s DiGi TV, tak som tú tvoju spojil s tou staršou.

Inak o samotnej DiGi TV je tu jedna rozsiahla téma :

http://www.porada.sk/t26003-p22-www-digi-tv-sk.html