lizo
05.05.09,13:28
Zdravím Vás, prepáčte ak píšem do nevhodnej sekcie, ale vhodnejšiu som nenašiel. Môj problém je takýto: pred nedávnom sme si od mesta prenajali miestnosť na nekomerčné účely, s tým že sme sa tam nasťahovali skôr ako sme podpísali zmluvu o prenájme. Po nejakom čase prišili zmluvy dve, jednu som mal odoslať spätne na mesto. Priznám sa že z mojej nedbalosti som tak neurobil, a následne sme miestnosť opustili predčasne, nakoľko nájomné bolo moc vysoké. Chcem sa teda opýtať, má mesto nejaký nárok vymáhať od nás dlžobu za nájomné, keď sme im nepodpísali zmluvu o prenájme, a tým pádom sme tam v podstate neboli? za prípadné odpovede ďakujem
Braňo
05.05.09,11:44
Už pri uzatváraní zmluvného vzťahu si výšku nájmu vedel. T.z., že alikvotnú časť mesto môže vymáhať.
lizo
05.05.09,11:50
lenže ide o to že zmluvu som nepodpísal a neodovzdal....takže je či nieje uzavrená?
16lukasko
10.05.09,13:50
či je alebo nieje uzavretáá.. myslím si skôr nie ako áno.. ide o to čo sa bude považovať ako uzavretie zmluvy.. lebo ak si ústne súhlasil myslím že by to stačilo.. a ešte aj to že si tam mal nasťahované veci..to je ti zaťažko im zaplatiť??
16lukasko
10.05.09,13:53
Len dávaj bacha aby to nebolo brané ako podvod..
hanelie
10.05.09,14:14
mesto urobilo chybu, že vám dali kľúče skôr ako bola podpísaná zmluva - vymáhať platbu hoci aj alikvotnu nemajú na základe čoho