jar88
05.05.09,15:04
Nakoľko je Porada samí ekonóm a účtovník, očakávam odborné posúdenie či je to možné a ako. Či to môže reálne fungovať, alebo nie a prečo.

Ako môžu fungovať dve rovnaké firmy, rovnakého zamerania, na tom istom trhu, ak jednej dáte daňovú povinnosť 10 až 20 % a druhej 50 až 70 % ?

Za normálnych trhových podmienok jedna bude určite bohatnúť a ta druhá musí skrachovať.

Ale ak sa dohodneme, že musia fungovať a ani jedna nesmie skrachovať, nemôžu si cenovo na trhu konkurovať. Zákonite nastane situácia, kedy tá menej zdaňovaná musí navýšiť zisk, aby tým vyrovnala cenu na trhu s tou viac zdaňovanou a nevytláčala ju z trhu. Pritom ak tá viac zdaňovaná firma má mať aspoň 5 % zisku, tak tá menej zdaňovaná bude nútená mať aspoň 50 % zisku.

Ako budú podľa vás asi hospodáriť, ak každá začína s rovnakou hodnotou produkcie, napríklad 100 kreditov, či nejakých peňazí?
Podľa môjho názoru, nevyhnutne po roku hospodárenia bude mať jedna firma 100 kreditov plus 50 a tá druhá 100 plus 5 kreditov. Za ďalší rok to bude 225 ku 110,25 a za ďalší 337,5 ku 115,76 kreditom. Následne prichádza príjemný problém, čo má tá zisková firma s tým prebytkom peňazí robiť? (tých 50% neoprávneného zisku bude na trhu zákonite niekomu chýbať)
Ak máte prebytok peňazí je to problém? Dá sa povedať že je, ale určite menší, ako keď ich máte málo.

Ak je firma bohatá, môže pridať na platoch, môže zaplatiť zamestnancom zdravotnú poistku, nakúpiť výkonnejšie stroje, investovať do vzdelania, investovať do farmaceutického priemyslu, ale aj nechať voľné peniaze banke. Ak je peňazí dostatok je dobre. Problém je z čoho zaplatiť tých 50 percent zisku tak, aby zostalo aj pre tú menej zarábajúcu firmu. Provizórne riešenie sa našlo, treba natlačiť ďalšie kredity a ideme ďalej.

Je to fajn, funguje to a každému to vyhovuje. Treba to poriadne rozbehnúť a pustiť sa do trvalého rozvoja. Tá viac zdaňovaná firma zarába iba 5 percent a to je predsa málo. Pridajme si aspoň na 20 percent zisku. Je logické, že pri dodržaní podmienky zachovania rovnakej ceny tovarov, musí ta menej zdaňovaná firma zvýšiť svoju ziskovú prirážku na 80 a viac percent. Tak sa podniká ďalší rok a z 337,5 kreditov stúpneme na 607,5 kreditov, ale aj tá viac zdaňovaná dobre stúpa a zo 115,76 stúpne na 138,91 kreditov. Rast ako hrom, ale kto a čím nám to zaplatí? No predsa si natlačíme ďalšie kredity a požičiame tomu niekomu na to, aby nám to splácal.

Natíska sa myšlienka, že takto to asi ďalej nepôjde. Rastie výroba, ale spotreba nerastie až toľko ako výroba, čo s tým?


Pridáme na trh ďalšiu chudobnú firmu, ktorá nemá ani tých našich prvých 100 kreditov a nemá ani stroje. Na viac nemá ani také dane a ani takú drahú a bohatú pracovnú silu. Predáme im časť našich strojov a nadbytok výroby a späť dovezieme lacnejšie vyrobené výrobky a draho ich predáme. Pre našich zákazníkov je to lacnejšie.

Znovu to funguje a nie je problém ani s odbytom. Všetko rastie, rastie aj firma s daňovým zaťažením 70 % a ziskovosť pritom stúpla na 30 %. Narástla aj firma s malou 20 percentnou daňou a aj u nej stúpla ziskovosť, už na 100 % a viac. Tretia firma tiež funguje a je príkladom pre ďalších následníkov. Jediný malý problém sú ďalšie kredity, ale ten sme už dávnejšie uspokojivo zvládli, a tak tlačíme ďalej.

Po vzore tretej prichádza doba na zapojenie štvrtej a poriadnej firmy. Po pár rokoch rozbehu, táto štvrtá firma prináša nevídanú prosperitu. Páči sa to prvej aj druhej firme, prosperita stúpa každému. Stále menej pracujeme a stále viac zarábame. Prvej firme stúpajú zisky skoro bez práce a druhej firme dane skoro bez výroby.

Štvrtá firma funguje ešte len na 10 percent svojej kapacity a už nestačia tlačiarne kreditov tlačiť a tak začneme tlačiť kredity dva. Dolár, ale aj Euro.

Na viac štvrtá firma už vyrába skoro toľko, že prvá a druhá už vyrábať ani nepotrebuje a stačí im len kupovať a predávať. A tlačiť a tlačiť. Tlačiť? A pre koho tlačiť? Naozaj sa to dá? Dá sa kupovať, tlačiť a predávať a tlačiť a požičiavať?

Je možné mať také rozdielne dane a pritom fungovať vo WTO a nemať colné prekážky.

Je možné zníženie daní v EU na úroveň USA, alebo zdvihnúť dane v USA na úroveň EU a prikázať americkému občanovi odovzdať a povinne polovicu zárobku sociálnej a zdravotnej poisťovni?

Ako môžu fungovať EU a USA a Čína na jednom slobodnom svetovom trhu, bez toho aby zmenili svoju daňovú a sociálnu politiku ?

Kto vyrieši tento rébus, vraj dostane nejakú Nobelovu cenu. Síce neviem akú a za čo, ale Nobelovu.

Za prvú firmu si dosaďme USA, za druhú EU, za tretiu Taiwan, Malajziu, Kóreu a tak ďalej a za štvrtú Čínu.


Kam zaradiť Rusko, Afriku, Mexiko neviem. Rovnako neviem, kam zaradiť Japonsko, Austráliu, Kanadu a podobné.
Hlavne neviem, kam zaradiť Mexiko a Kanadu v súvislosti s USA, a Rusko v súvislosti s EU.
jar88
25.06.09,03:24
Nakoľko je Porada samí ekonóm a účtovník, očakávam odborné posúdenie či je to možné a ako. Či to môže reálne fungovať, alebo nie a prečo.

Ako môžu fungovať dve rovnaké firmy, rovnakého zamerania, na tom istom trhu, ak jednej dáte daňovú povinnosť 10 až 20 % a druhej 50 až 70 % ?

Za normálnych trhových podmienok jedna bude určite bohatnúť a ta druhá musí skrachovať.

Ale ak sa dohodneme, že musia fungovať a ani jedna nesmie skrachovať, nemôžu si cenovo na trhu konkurovať.

Štvrtá firma funguje ešte len na 10 percent svojej kapacity a už nestačia tlačiarne kreditov tlačiť a tak začneme tlačiť kredity dva. Dolár, ale aj Euro.
Je možné mať také rozdielne dane a pritom fungovať vo WTO a nemať colné prekážky.

Je možné zníženie daní v EU na úroveň USA, alebo zdvihnúť dane v USA na úroveň EU a prikázať americkému občanovi odovzdať a povinne polovicu zárobku sociálnej a zdravotnej poisťovni?

Ako môžu fungovať EU a USA a Čína na jednom slobodnom svetovom trhu, bez toho aby zmenili svoju daňovú a sociálnu politiku ?

Ja to vidím tak, že sme nútení žiť v kríze.
Nikto neprizná, že pravou príčinu finančnej krízy sú neprimerané dane a povinná účasť na zdravotnom s sociálnom poistení.

Povinne odvedené peniaze na verejný (štátny) hazard, tvoria u nás majmenej 70 % a zvyšok čo nám zostáva, nestačí ani na základné potreby. Teraz v dobe krízy to bude ešte horšie.
duves
25.08.09,14:26
Prvotným problémom je úrok, ktory pýtaju banky za požičanie. Inak povedane, nikto iný nesmie davať do obehu peniaze než banky, pričom obyvatelstvo a podnikatelia vracaju bankam viac ako si požičaju (istinu+úrok). To znamena, že aby sa takyto system nerovnovahy udržal, musia si dlžníci požičať stale viac, aby splácali úrok starých úverov.
duves
26.08.09,03:52
Á..stary znamy pozorovatel a úspešný komentátor. Vitaj, kdesi bol tak dlho? http://forum.annwin.sk/forum/images/smilies/xchat_25.gifhttp://forum.annwin.sk/forum/images/smilies/xchat_08.gif
jar88
26.08.09,06:27
Prvotným problémom je úrok, ktory pýtaju banky za požičanie. Inak povedane, nikto iný nesmie davať do obehu peniaze než banky, pričom obyvatelstvo a podnikatelia vracaju bankam viac ako si požičaju (istinu+úrok). To znamena, že aby sa takyto system nerovnovahy udržal, musia si dlžníci požičať stale viac, aby splácali úrok starých úverov.

Duves v prvej rade si priznajme fakt, že bez trhu, nefunguje ani primitívna spoločnosť. To znamená, že trh je v spoločnosti ako takej vždy.
Trh ocení všetko, čo má nejakú hodnotu a samozrejme ocení aj požičané peniaze. Tomu vy odborníci hovoríte úrok. Je to cena za požičanie peňazí.

Tak že až potiaľto sa zhodneme.

Spoločnosť bez trhu a trh bez ceny nie je. Tak to funguje od pradávna a inak to fungovať nebude a nemôže. Bavíme sa o reálnom svete a reálnej, skutočnej spoločnosti ľudí. Ľudia sa chovajú trhovo a to je fakt.

Tvoje tvrdenie, že úrok je príčinou krízy, odporuje logike. Odporuje zdravému rozumu.
duves
26.08.09,06:40
Tvoje tvrdenie, že úrok je príčinou krízy, odporuje logike. Odporuje zdravému rozumu.
To som si myslel kedysi tiež. Vygugluj si niečo ako "bezúročná ekonomika".:D
jar88
26.08.09,07:02
To som si myslel kedysi tiež. Vygugluj si niečo ako "bezúročná ekonomika".:D

Ak si si nevšimol,
písal som že sa bavíme o skutočnom svete o skutočnej spoločnosti a skutočnej kríze.

Naviac si sa vôbec nezmienil o nastolených problémoch

1.....Je možné mať také rozdielne dane a pritom fungovať vo WTO a nemať colné prekážky. (jednotný trh, spoločný globálny, svetový)

2....Je možné zníženie daní v EU na úroveň USA, alebo zdvihnúť dane v USA na úroveň EU a prikázať americkému občanovi odovzdať a povinne polovicu zárobku sociálnej a zdravotnej poisťovni?

3....Ako môžu fungovať EU a USA a Čína na jednom slobodnom svetovom trhu, bez toho aby zmenili svoju daňovú a sociálnu politiku ?

4.... Ako sa dostanú doláre z Číny do USA ?
5.....Ako sa dostanú doláre z EU do USA ?

6---- Ako sa ukončí kríza ?
duves
26.08.09,07:15
To sú otázky pre mna?
Alebo je to nastolená téma nieco ako "bavme sa o nesmrtelnosti chrústov"?

Ak trváš na odpovediach, skúsim si zohnať veštecku guľu. Potom dám vedieť.
jar88
26.08.09,09:33
To sú otázky pre mna?
Alebo je to nastolená téma nieco ako "bavme sa o nesmrtelnosti chrústov"?

Ak trváš na odpovediach, skúsim si zohnať veštecku guľu. Potom dám vedieť.

Na jednoduché otázky, sú aj jednoduché odpovede. Netreba vešteckú guľu, stačí si tie odpovede pripustiť a zmieriť sa so skutočnosťou, ktorá z nich vyplýva.

jednoduchá odpoveď : 1......Nie, nie je to možné.

2..... Žiadny Američan sa nezmieri s tým, že ho bude niekto okrádať o jeho zarobené peniaze. Za platí si svoje dane a tým jeho povinnosť voči štátu končí. Je si vedomý svojich práv a povinností. Nikto v USA zo svojej výplaty nezaplatí viac ako 20 % daní. Cena práce v USA je 100 – 20 = plat 80 (to znamená, že cena práce je 100 a ak sa má vyrovnať Európe, treba pridať na plate v USA do 160 ) Cena výrobku v USA a EU bude podobná, lebo suroviny nakupujú vo svetových cenách obaja.
2..... Žiadny politik v Európe si nedovolí znížiť sociálny štandard a na udržanie toho soc. Štandardu potrebuje vybrať 50 až 60 % peňazí z peňaženiek občanov. Vo vyspelej Európe je podobný plat 80 + 80 odvody a daň = 160 cena práce

3.....Na základe prvých dvoch bodov vyplýva jednoduchá odpoveď, že nemôžu fungovať, ale to nikto nechce pripustiť.

4.....Jednoducho si musia v USA niečo kúpiť, inak si musia v USA natlačiť ďalšie doláre.
5..... Je to isté, treba ich utratiť za výrobky a služby z USA.

6...... Kríza skončí až sa trh vyrovná.

Úrok nehrá skoro žiadnu rolu. Je zanedbateľný. Prečo si čínske firmy neuložia doláre do amerických a európskych bánk. Prečo nenakupujú blbosti v Európe, ako napríklad penzijné fondy a hypotekárne balíky akcií ?
účtovník 007
26.08.09,09:51
4.... Ako sa dostanú doláre z Číny do USA ?
5.....Ako sa dostanú doláre z EU do USA ?

6---- Ako sa ukončí kríza ?

Doláre z Číny do USA neputujú, oni totiž z USA ani neodídu. Čína je obrovským dodávateľom tovaru do USA. Takže ak USA zaplatí za tovar Číne, tak Čína tieto doláre uloží v USA banke, alebo investujú do CP v USA. Tým vlastne určitým spôsobom ovplyvňuje ekonomiku Ameriky, lebo do obehu cez úvery sa dostávajú vlastne čínske doláre.
Vieš aký kolaps by vyvolal stav, ak by sa Čína rozhodla vybrať všetko, čo má uložené v USA? Myslím, že toho sa USA aj obávajú.

A ako sa ukončí kríza?
Veľkým treskom, len ešte treba nájsť lokalitu, kde sa konflikt uskutoční.
O tom už mocní tohto sveta určite rozhodli. Potreba expandovať, upevniť si svoje mocenské postavenie sa dá zaomaliť do všeličoho, aj do krízy. A rovnováha trhu a iné ekonomické poučky ťahajú oproti týmto záujmom za kratší koniec.
jar88
26.08.09,11:28
Doláre z Číny do USA neputujú, oni totiž z USA ani neodídu. Čína je obrovským dodávateľom tovaru do USA. Takže ak USA zaplatí za tovar Číne, tak Čína tieto doláre uloží v USA banke, alebo investujú do CP v USA. Tým vlastne určitým spôsobom ovplyvňuje ekonomiku Ameriky, lebo do obehu cez úvery sa dostávajú vlastne čínske doláre.
Vieš aký kolaps by vyvolal stav, ak by sa Čína rozhodla vybrať všetko, čo má uložené v USA? Myslím, že toho sa USA aj obávajú.

A ako sa ukončí kríza?
Veľkým treskom, len ešte treba nájsť lokalitu, kde sa konflikt uskutoční.
O tom už mocní tohto sveta určite rozhodli. Potreba expandovať, upevniť si svoje mocenské postavenie sa dá zaomaliť do všeličoho, aj do krízy. A rovnováha trhu a iné ekonomické poučky ťahajú oproti týmto záujmom za kratší koniec.

Z hľadiska krízy nie je dôležité, či doláre opustia územie USA, alebo nie.

Ale aj tak stále je dôležité, kto má na ne dispozičné právo.

Ak si objednám kontajner náradia od Čínskeho obchodníka, on ho nakúpi od čínskeho výrobcu (v juanoch) a ja mu ho zaplatím v dolároch. Tie doláre mu zaplatí moja banka na účet v Číne. Ja dám do mojej banky eurá, ktoré som dostal od tesca a to tesco ich dostalo od našich občanov.

Prípad, že si náš občan na to nezarobí, ale si požičia od Homecreditkuchen s.r.o. a v skutočnosti možno od toho Číňana vynechajme.

Ja sa len pýtam, ako sa dostanú doláre z Číny do EU a do USA.
TO JE VŠETKO.
Nejaký veľký tresk je fantasmagória a o tom sa baviť nemienim.
účtovník 007
26.08.09,12:34
Ak si objednám kontajner náradia od Čínskeho obchodníka, on ho nakúpi od čínskeho výrobcu (v juanoch) a ja mu ho zaplatím v dolároch. Tie doláre mu zaplatí moja banka na účet v Číne. Ja dám do mojej banky eurá, ktoré som dostal od tesca a to tesco ich dostalo od našich občanov.

.
a ten náš občan má odkiaľ peniaze? Z výplaty, ktorú dostal od zamestnávateľa. Zamestnávateľ obchoduje s inými, tí s USA a štátmi EU, ktoré mu platia za tovar. Samozrejme existuje aj opačný tok peňazí. No a ten Tvoj Číňaň si určite peniaze nenechá v čínskej banke, ale investuje ich, alebo nakúpi zase tovar od vlastného. Nemôžeš rozmýšľať tak, že keď Číňaň zaplatí vlastnému, tak tie peniaze zostanú v Číne. Veď aj ten Číňan nakupuje tovar v obchode, a ten sa môže dovážať aj s EU aj s USA.

V medzibankovom styku nejde o skutočné peniaze, ale o "kvázi peniaze". Je to len zápis na papieri na jednej aj druhej strane. Skús trošku vyhľadať niečo o tom, koľko CP a podielov v amer. firmách vlastní Čína. Potom by si nemohol napísať, že z hľadiska krízy nie je podstatné, či doláre opustia územie USA. Pre USA je to postrach.
Tvoja posledná otázka bola, ako sa skončí kríza. Na položenú otázku som odpovedala, myslím že slušne. Je to môj názor a diskutovať o ňom nepotrebujem.
duves
26.08.09,12:47
Prečo si čínske firmy neuložia doláre do amerických a európskych bánk. Prečo nenakupujú blbosti v Európe, ako napríklad penzijné fondy a hypotekárne balíky akcií ?
Lebo skupuju nehnutelnosti po celom svete. Raz nam zamavaju elvečkom pred nosom a povedia, tak šup šup, už je iba antarktida volna.



Apropo, je velmi nerovne porovnavat danovy system usa s našim. Chore je to, že existuje svetova zúčtovacia mena a narodna mena v jednom - US dolár. Ak ceny komodit rastu, treba nove dolariky, tak natlačia. Tak si môžu dovoliť mať životnu uroven o 200% vyššiu ako u nas. Všetci čo exportuju, už cítia neistoty, nechcu dolare. Sranda nastane vtedym, až sa prestane dolaru uplne doverovať. Potom sa ozvi.
duves
27.08.09,17:41
jar88, tu je pekne vysvetleny ten ofajč peňazí vytorených na základe dlhu:
http://dolezite.sk/Peniaze_a_banky_skryta_pravda_o_svetovom_zadlzeni. html

A uplne jednoducho takto:
Představte si, že si podnikatel od banky půjčí 1000 dolarů, aby mohl začít podnikat. A třeba za deset let se od něj čeká, že bance splatí 2000. Kde se vezme ten další tisíc? Aby jeden podnik mohl splatit svůj úvěr, musí druhý zkrachovat. Anebo si půjčit další tisíc, a tak to jde dál a dál.

zdroj: http://www.mwm.cz/
duves
03.09.09,11:40
Kdyby se podvod provalil, celý systém by se zhroutil…


Americký finanční systém, dnes do značné míry globalizovaný, funguje na principu Ponziho schématu (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ponziho_sch%C3%A9ma). To netvrdím já, ale profesor ekonomie a práva na Universitě v Missouri William K. Black (http://www.law.umkc.edu/faculty/black.htm)v rozhovoru se známým americkým publicistou Billem Moyersem (http://www.pbs.org/moyers/journal/04032009/watch.html). Black je býval regulátor, jenž se zasloužil o zmapování a řešení tzv. savings and loans krize (http://en.wikipedia.org/wiki/Savings_and_loan_crisis)za vlády prezidenta Reagana. O této neslavné epizodě se lze více dočíst v Blackově knize The Best Way to Rob a Bank is to Own One (http://www.amazon.com/Best-Way-Rob-Bank-Own/dp/0292706383).
Black k současné krizi podotýká, že systém, jenž ji vygeneroval, spočívá na kolosálním podvodu (http://en.wikipedia.org/wiki/No_Income_No_Asset), umně skrývaném vzájemně provázanou sítí politických špiček, předních bankéřů a ratingových agentur. Toxická aktiva vznikala záměrně, kryta vysokým ratingovým oceněním, přestože bylo aktérům tohoto „podnikání“ zřejmé, že jde o podvod. Vidina krátkodobých impozantních zisků jim za to stála.
http://blog.ihned.cz/c3-36723400-YSemin_d-kdyby-se-podvod-provalil-cely-system-by-se-zhroutil
jar88
12.09.09,07:40
Prvotným problémom je úrok, ktory pýtaju banky za požičanie. Inak povedane, nikto iný nesmie davať do obehu peniaze než banky, pričom obyvatelstvo a podnikatelia vracaju bankam viac ako si požičaju (istinu+úrok). To znamena, že aby sa takyto system nerovnovahy udržal, musia si dlžníci požičať stale viac, aby splácali úrok starých úverov.

duves ako tak sledujem, stále nevieš obhájiť ten úrok, alebo priznať svoj omyl.
Skús to aspoň pochopiť.
1....možnosť.Som dobrý obchodník a kúpim za 50 centov jablko. Následne ho na trhu predám za euro a mám 50 centov zisk.
2...možnosť, Tiež som dobrý obchodník, ale lepší, ako ten prvý a tak si požičiam na to jablko 50 € za 10%úrok a kúpim ich 100 a následne predám za 200 €. Z tých 200 € banke vrátim 50 + 5 € a zostane mi 145 €
Ty si naozaj myslíš, že tých 5 €, čo som dal zarobiť banke spôsobí krízu?

Až tento jednoduchý príklad pochopíš, pridám ti do toho aj daň a neskôr aj porovnanie s EU a USA.

Následne budeš o trošku múdrejší a nič za to nedáš. Dúfam, že ti to trochu pomôže pochopiť peniaze.
duves
13.09.09,18:25
duves ako tak sledujem, stále nevieš obhájiť ten úrok, alebo priznať svoj omyl.
Skús to aspoň pochopiť.
1....možnosť.Som dobrý obchodník a kúpim za 50 centov jablko. Následne ho na trhu predám za euro a mám 50 centov zisk.
2...možnosť, Tiež som dobrý obchodník, ale lepší, ako ten prvý a tak si požičiam na to jablko 50 € za 10%úrok a kúpim ich 100 a následne predám za 200 €. Z tých 200 € banke vrátim 50 + 5 € a zostane mi 145 €
Ty si naozaj myslíš, že tých 5 €, čo som dal zarobiť banke spôsobí krízu?

Až tento jednoduchý príklad pochopíš, pridám ti do toho aj daň a neskôr aj porovnanie s EU a USA.

Následne budeš o trošku múdrejší a nič za to nedáš. Dúfam, že ti to trochu pomôže pochopiť peniaze.
To čo vysvetlujem, nemaš v tom priklade nikde uvedene. To čo uvadzas može tak byt a môže to byt tak, že ten čo kúpi jablko si nan požičia v banke. Za úrok.
Tak a este raz:
Na jednej strane stoja banky a na strane druhej všetci tí, čo potrebuju požičať (obyvatelstvo, podnikatelia, vlady). Dajme tomu, že banky vydaju do obehu niečoho 1000,- a do roka sa má vrátiť s úrokom 5%, t.j. 1000+50 t.j. spolu 1050,-
Kontrolná otázka: kde vezmú obyvatelstvo, podnikatelia, vlady tých 50 jednotiek?
Ja viem a verím, že aj zvysok z fóra. Ak na to prídeš, napíš.
jar88
14.09.09,09:03
To čo vysvetlujem, nemaš v tom priklade nikde uvedene. To čo uvadzas može tak byt a môže to byt tak, že ten čo kúpi jablko si nan požičia v banke. Za úrok.
Tak a este raz:
Na jednej strane stoja banky a na strane druhej všetci tí, čo potrebuju požičať (obyvatelstvo, podnikatelia, vlady). Dajme tomu, že banky vydaju do obehu niečoho 1000,- a do roka sa má vrátiť s úrokom 5%, t.j. 1000+50 t.j. spolu 1050,-
Kontrolná otázka: kde vezmú obyvatelstvo, podnikatelia, vlady tých 50 jednotiek?
Ja viem a verím, že aj zvysok z fóra. Ak na to prídeš, napíš.

Milý duves
Opäť si sa nevysporiadal s pôvodnou otázkou a odchádzaš od svojho tvrdenia, že kríza vznikla z úroku a tlačenia peňazí. Tvoja otázka je mimo koša, ale nevadí. Odpoviem ti.
V rozvinutej spoločnosti je trh. S tým sa nedá polemizovať, je to fakt, ktorý sa nedá poprieť a dokonca ten trh, nie je možné ani zrušiť.
To že je trh, je základ na ktorom sa musíme zhodnúť, aby sme mohli pokračovať ďalej.
Zámerne som uviedol jednoduchú výmenu tovaru za peniaze bez banky a so zapojením banky a úroku. Z tohto jednoduchého príkladu by malo priemerne inteligentnému jedincovi vyplývať, že úrok z požičaných peňazí podporuje rozvoj podnikania s jablkami. V tomto prípade, ak už mám svojich 145 € tak si môžem nakúpiť 200 jabĺk a ešte 90 € odložiť, alebo použiť na niečo iné. Dúfam, že nám je všetkým jasné, že si už od banky požičiavať nemusím, ale môžem.
Teraz k tomu tvojmu príkladu a možno aj otázke. Nesmieš sa na mňa hnevať, ale ten príklad je naozaj chorý, lebo na žiadnom trhu nestojí banka na jednej strane a obyvateľstvo na druhej. Takto trh jednoducho nefunguje. Banka je len jeden zo subjektov na trhu a je rovnako závislá, ako všetci ostatní na trhu.
Ďalšie tvoje zlé vyjadrenie je, že banky niečo vydajú do obehu. Banky nič do obehu nemôžu vydať, ony môžu len požičiavať. Banky peniaze nevydávajú, nevyrábajú. Nemôžu ich vyrábať. To že centrálna banka nechá vyrábať obeživo nemá nič spoločné s vyrábaním hodnôt. Nemá to nič spoločné s finančnou krízou.
Teraz k tým 1000+50 a kde vezmú tých tvojich 50. Na úvod ti ten vzorec trošku upravím a bude takýto 50+1000+50. To znamená 50 vložených z trhu, 1000 požičaných od centrálnej banky a 50 očakávaných z úrokov. Banka a ani ostatní nedokážu určiť, že tých tvojich dlžných 50 je vrátené z určitého zdroja zárobku. Ale je jasné, že niekto tých 50 bude musieť na niečom ušetriť. Buďto si niekto nekúpi jablko a mne jedno zhnije a tým prídem o jedno euro, alebo to jablko zlacním na úroveň kúpyschopnosti trhu. Tým jablká zlacnejú a peniaze zdražejú. Trh sa s tými tvojimi 50timi hravo vyrovná. Jednoducho ocení tovar na 950 a funguje ďalej. Nič sa nedeje, že evidujeme v banke 50tku. Ak niekto na trhu bude potrebovať tú 50tku, bude sa musieť vysporiadať s ich vrátením a s úrokom, ale to je zároveň aj starosť banky, lebo stojí aj na viere vkladateľov a zároveň má záväzok k centrálnej banke. Je to jednoduché a vyvážené, lebo trh a viera v peniaze nepustí.
Pre trh je nepodstatné, či je ten vzorec 50+1000+50, alebo 100+500+500, alebo 1000+50+50, trh na to jednoducho reaguje.
Ak by nastala situácia 1000+50+50, čo znamená že ľudia majú voľných 1000, banky 50, a požičaných 50. V tejto situácii je tovar na trhu lacný, lebo ľuďom zostáva voľných 1000 a ľahko ich môžu minúť na ďalší tovar zdražený úrokom. Každému sa darí a trh zrovnáva skóre v pomeroch a môže sa dostať napríklad k vzorcu 800+200+100 a nič podstatné sa nedeje. Pre každého účastníka na trhu je dôležité, kde v tom vzorci figuruje.
Ak by nastala situácia 100+200+800 znova sa nič nedeje a nedeje sa ani keď nastane terajšia situácia 100+(200+1000)+800 a nebude sa konať nič ak nastane situácia 200+(100+1000+3000)+1200. Nič sa nekoná, lebo trh to jednoducho zrovná. Na trhu sa zmenia hodnoty a pomery. Zmení sa cena peňazí, cena tovaru, cena práce podľa potreby a možností na trhu. Nič viac a nič menej.
Nič s trhom nenarobíš, aj keď na trh do bánk natlačíš namiesto 3000, napríklad 1.003.000 trh to vyrovná a znova upraví pomery ceny práce, peňazí, tovaru, dlhu, úroku, úspor, nehnuteľností a podobne.
Pre teba je dôležité, len to že trh je a kde na tom trhu stojíš.
Úrok nie je povinný, ale je jednou položkou na trhu. Je jeho súčasťou, rovnako ako to jablko.
Duves, ešte jedna otázočka. Ako by si chcel bez úroku určovať komu požičať peniaze a komu nie. Podľa potreby, alebo zásluh, alebo podľa straníckej príslušnosti, alebo za úplatok? Alebo ako? Nariadením vlády?
duves
14.09.09,09:22
Duves, ešte jedna otázočka. Ako by si chcel bez úroku určovať komu požičať peniaze a komu nie. Podľa potreby, alebo zásluh, alebo podľa straníckej príslušnosti, alebo za úplatok? Alebo ako? Nariadením vlády?
Nespravnu otazku si zvolil. Na to nemôžem odpovedat, lebo cely princip hry musí byt postaveny na časovom znehodnocovaní obeživa ako tovar. Ak peniaze vyjadruju tovar, ktory sa postupne kazí a znehodnocuje (potraviny sa naozaj kazia a vyrobky ostatneho priemyslu moralne zastaravaju) tak aj peniaze musia byt u držitela znehodnocovane.
A jediny sposob ako dosiahnut ich nezmenenu hodnotu je ich požiačiavať bezúrocne. Niekto ma 100 jednotiek, ak ich drži, tak za rok stratia hodnotu, ak ich požičia, dostane späť istinu, nič nestratí. Ak sa nezmení súčasný system postavený na úžere a multiplikácii, tak si ludia, podnikatelia a vlady budu musiet požičiavať stale viac na splacanie rokov starych uverov. A prosím ťa, nepleť tu hlavu ostatnym s tymi nápadmi, čo trh vyrovna a čo nie. Ako to dopadlo v najliberalnejsej ekonomike sveta v SSamerickych, velmi dobre vieme.
jar88
14.09.09,11:35
Nespravnu otazku si zvolil. Na to nemôžem odpovedat, lebo cely princip hry musí byt postaveny na časovom znehodnocovaní obeživa ako tovar. Ak peniaze vyjadruju tovar, ktory sa postupne kazí a znehodnocuje (potraviny sa naozaj kazia a vyrobky ostatneho priemyslu moralne zastaravaju) tak aj peniaze musia byt u držitela znehodnocovane.
A jediny sposob ako dosiahnut ich nezmenenu hodnotu je ich požiačiavať bezúrocne. Niekto ma 100 jednotiek, ak ich drži, tak za rok stratia hodnotu, ak ich požičia, dostane späť istinu, nič nestratí. Ak sa nezmení súčasný system postavený na úžere a multiplikácii, tak si ludia, podnikatelia a vlady budu musiet požičiavať stale viac na splacanie rokov starych uverov. A prosím ťa, nepleť tu hlavu ostatnym s tymi nápadmi, čo trh vyrovna a čo nie. Ako to dopadlo v najliberalnejsej ekonomike sveta v SSamerickych, velmi dobre vieme.

Duves, znova si sa nevysporiadal s pôvodnou otázkou.
Nevadí, lebo som to očakával.
Očakával som niečo v tom význame, ako si predviedol, ale toto konkrétne som si nedokázal predstaviť.
Vidím, že sloboda a trh, je pre tvoje chápanie španielska dedina.
Ešte raz to skúsim a úplne po lopate.
1... Základom života je SLOBODA. Zámerne som použil slovo života, všeobecne a nie len života človeka, lebo to platí aj pre zvieratá atd.
2... Ak má človek slobodne žiť musí mať ľudské práva. Uznáva a stojí na tom celý civilizovaný svet (OSN a charta), každá spoločnosť ľudí a každé legálne spoločenstvo, až po rodinu a jednotlivého človeka. Do tej slobody spadá aj právo slobodne sa zúčastňovať na slobodnom trhu. Dokonca aj WTO má plán postupne zrušiť všetky prekážky, lebo celý svet priznáva každému právo slobodne sa zúčastňovať na slobodnom trhu. Dôraz je na tom každému a slobodne.

To znamená, že každý si môže kúpiť a predať čo chce, komu chce a za čo chce. To isté platí aj o požičiavaní si peňazí. Obmedzovať, alebo znemožňovať ľuďom toto právo je zakázané a celosvetovo rešpektované. Každý má právo nadobúdať majetok v neobmedzenej miere, s dôrazom na to KAŽDÝ.

Tak že najskôr si musíme priznať, že základná hodnota je sloboda a je to prirodzená súčasť človeka. Ďalšou ľudskou danosťou je túžba vlastniť a každý má na to právo. Je to jednoducho pre človeka prirodzené a normálne. Rešpektujme aspoň ten základ a tým je právo, sloboda a vlastníctvo.
Inak sa ďalej nedostaneme a prejdeme ku komunizmu, totalite a nedaj bože k fašizmu a nacionalizmu.


A ešte trošku na záver; to tvoje ironické „ako to dopadlo v USA dobre vieme“, to považuješ za argument? Ak áno, tak argument čoho? Snáď tým nechceš odôvodňovať správnosť ostnatých drôtov na hraniciach s Rakúskom. Dúfam, že tie ostnaté drôty tu neboli na našu ochranu pred tou špinavou Amerikou a slobodou? Alebo sa mýlim a dejiny a kríza sú len potvrdením, že sloboda a právo človeku ubližuje?
duves
14.09.09,12:47
Snáď tým nechceš odôvodňovať správnosť ostnatých drôtov na hraniciach s Rakúskom.
Nechápem, čo tu melieš o drôtoch. To je pre teba naozaj problem zostat pri téme?
Očuj, že ty stále veríš, že papierové bankovky sú naozaj peniaze?
Skus si preštudovat dejiny platidiel a potom si prečítaj toto: http://haku.inovativ.sk/kultura-a-spolocnost/prirodzena-ekonomia
jar88
14.09.09,13:08
Vedel som že neodpovieš, ale ja ti odpoviem.
Ja stále verím, že papierove peniaze a aj eurá sú peniaze v tom zmysle, že v celej EU dnes a aj zajtra platia ako platidlo.
Ty tým peniazom neveríš? Teba platia bubákmi?

To že tlačenie peňazí je bezpredmetné, som popísal dosť jasne.
Treba čítať, nie len písať!
Peniaze fungujú na tvojej, mojej a na našej viere, že sú plaridlom.
Nič viac a nič menej, len čistá viera.
jar88
14.09.09,13:16
Duves viem že funguješ bez argumentov a logiky.
Tebe stačí Chelenendikov a ten Nemec čo motá ľudí so zaručeným príjmom a neodstrániteľnosť trhu je ti cudzia.

Kto ti bude dobrovolne pracovať, ak nebude trh a úrok.
Kto bude chodiť do roboty pracovať, ak bude dostávať peniaze bez výkonu, len preto, že potrebuje.
Denisa
14.09.09,14:51
trochu iný pohľad na krízu:
duves
14.09.09,14:57
Duves viem že funguješ bez argumentov a logiky.

Waw, prekvapujes (ma)! Okrem keynesianizmu* (jeho poučky prestali platit so zánikom zlateho štandartu) teda ovládaš aj telepatiu? Potom by si mal vedieť ako skončí kríza. A stále to nechces prezradiť.

* http://sk.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes
duves
14.09.09,15:00
trochu iný pohľad na krízu:
Pre osvieženie super, už sme to mali aj v inej teme. Dik;)
cathyc
15.09.09,15:14
Duves viem že funguješ bez argumentov a logiky.
Tebe stačí Chelenendikov a ten Nemec čo motá ľudí so zaručeným príjmom a neodstrániteľnosť trhu je ti cudzia.

Kto ti bude dobrovolne pracovať, ak nebude trh a úrok.
Kto bude chodiť do roboty pracovať, ak bude dostávať peniaze bez výkonu, len preto, že potrebuje.

jar88...prepáč, ale Ty kde stojíš na rebríčku vývoja, keď sa do práce musíš nútiť? Skúšal si už niekedy len tak preležať povedzme jeden mesiac? Skús a zistíš, že budeš hľadať akýkoľvek spôsob sebarealizácie. Tu predsa nejde o to robiť niečo čo robíš s odporom.
Robiť 8 hodín za pásom, tak to sa človek musí naozaj prinútiť, ale robiť niečo čo Ťa naplňa dobrým pocitom je už iná vec. To, že v dnešnej dobe musia ľudia robiť niečo s odporom je len vec prerozdelenia moci a peňazí.
Skús trošku snívať a zistíš, že ten večný boj so všetkým a s každým, kto má iný svetonázor je vyčerpávajúci.
jar88
16.09.09,09:41
jar88...prepáč, ale Ty kde stojíš na rebríčku vývoja, keď sa do práce musíš nútiť? Skúšal si už niekedy len tak preležať povedzme jeden mesiac? Skús a zistíš, že budeš hľadať akýkoľvek spôsob sebarealizácie. Tu predsa nejde o to robiť niečo čo robíš s odporom.
Robiť 8 hodín za pásom, tak to sa človek musí naozaj prinútiť, ale robiť niečo čo Ťa naplňa dobrým pocitom je už iná vec. To, že v dnešnej dobe musia ľudia robiť niečo s odporom je len vec prerozdelenia moci a peňazí.
Skús trošku snívať a zistíš, že ten večný boj so všetkým a s každým, kto má iný svetonázor je vyčerpávajúci.

Ja som jeden z mála ľudí, čo robia veci zo záujmu a nedokážu nerobiť. Nedokážem napríklad sedieť v kine a sledovať film, lebo mi bežia myšlienky po vlastných záujmoch. Spím 4 až 5 hodín denne a nedokážem nečinne stáť.
Mám bohaté skúsenosti so zamestnancami vo vlastnom podnikaní. Mám aj bohaté skúsenosti so spolupracovníkmi v socialistickej firme a viem čo sú ľudia zač. Lenivosť a prospechárstvo.
Je to naozaj smutné, že platí to staré známe cukor a bič, plus chlieb a hry, ale je to tak.
Ak si myslíš, že sa to dá zmeniť, tak si naivný, alebo hlúpy. Iná možnosť nieje.
jar88
16.09.09,09:43
Waw, prekvapujes (ma)! Okrem keynesianizmu* (jeho poučky prestali platit so zánikom zlateho štandartu) teda ovládaš aj telepatiu? Potom by si mal vedieť ako skončí kríza. A stále to nechces prezradiť.

* http://sk.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes



Už dlhšiu dobu rozmýšľam nad tým, prečo je to na Slovensku až také biedne, ako to je. V poslednej dobe som si všimol taký zvláštny a všade prítomný, všeobecný jav. Je to taká zvláštnosť, ktorá sa zažila v celej spoločnosti. Všimol som si, že najľahšie sa to šíri medzi vzdelanými ľuďmi. Na prvom mieste sú VŠ, na druhom SŠ a tak ďalej.

Jedná sa o všeobecne uznávané múdre hlúposti. Naviac som si uvedomil, že sú aj neskutočne a všeobecne obhajované.

Ľudia sú dokonca o tých hlúpych múdrostiach, už aj vnútorne presvedčení a neuznajú ani logický argument, že je to neskutočná hlúposť. Pre týchto múdrych hlupákov je aj dôkaz hlúposti, dôkazom múdrosti.
Je to niečo, ako viera hlupákov. Veriacemu človeku, tiež nikdy nedáte dostatočný dôkaz, že boh nie je a aj keď je ta viera dobrá, je to len viera. Nie je to skutočnosť, ale presvedčenie. Najsmutnejšie na tom je, že som si myslel, že každý vie čo je hlúpe a čo je rozumné. Naivne som si myslel, že ta hlúposť v dobe internetu vykape s prístupom ku všetkým informáciám. Je snáď neodškriepiteľné, že inteligentný človek tie informácie spracuje a roztriedi. Je snáď logické, že sa mu vybavia súvislosti, aj keď po nich nepátra. Opak je pravdou a ta múdra hlúposť sa šíri celou spoločnosťou, ako mor.
Na objasnenie, čo pod tou hlúpou múdrosťou myslím, uvediem pár príkladov;
Ak chceš kvalitný výrobok, tak musí byť zákonite drahý. Z toho vyplýva, že drahé je kvalitné a lepšie, ako lacné.
Múdra hlúposť = drahé je lepšie
Značkové oblečenie je drahšie, lebo je kvalitnejšie.
Múdra hlúposť = kvalitné je značkové
Ak je to vyrobené v Číne, je to brak, lacný a nekvalitný šunt.

Nepovolené zhromaždenie. Na míting nepotrebujete povolenie.
Občianska povinnosť a vyjadrenia, že pri právach máte aj povinnosti.
Povinné odvody na poistenie.
Hypotéka na byt a dokonca pohyblivý úrok.
Parlamentná demokracia o súkromných veciach občanov (súkromné nie je verejné)
Verejný záujem (totálna hlúposť, lebo záujem je vždy len osobný)
Kúpou domácich výrobkov podporíte svoju ekonomiku

Týchto hlúpych múdrostí sú stovky a možno aj tisíce. Je doslova nemožné ich všetky vymenovať a popísať. Mám stále väčší pocit, že ta hlúposť je všadeprítomná a každý len špekuluje, ako nejakou ďalšou hlúposťou ju podporiť, rozšíriť a zdokonaliť. Každý sa snaží tú hlúposť doviesť k dokonalosti, až z nej vznikne múdra hlúposť.
cathyc
16.09.09,09:55
Ja som jeden z mála ľudí, čo robia veci zo záujmu a nedokážu nerobiť. Nedokážem napríklad sedieť v kine a sledovať film, lebo mi bežia myšlienky po vlastných záujmoch. Spím 4 až 5 hodín denne a nedokážem nečinne stáť.
Mám bohaté skúsenosti so zamestnancami vo vlastnom podnikaní. Mám aj bohaté skúsenosti so spolupracovníkmi v socialistickej firme a viem čo sú ľudia zač. Lenivosť a prospechárstvo.
Je to naozaj smutné, že platí to staré známe cukor a bič, plus chlieb a hry, ale je to tak.
Ak si myslíš, že sa to dá zmeniť, tak si naivný, alebo hlúpy. Iná možnosť nieje.
Ver že nie som naivná a či hlúpa, to si netrúfam povedať, ale z naívnosti som už dávno vyrástla. Veriť v zmenu a v ľudský potenciál mi však Tvoj pesimizmus nemôže vziať.
jar88
16.09.09,10:28
Ver že nie som naivná a či hlúpa, to si netrúfam povedať, ale z naívnosti som už dávno vyrástla. Veriť v zmenu a v ľudský potenciál mi však Tvoj pesimizmus nemôže vziať.

Nehnevaj sa, ale asi si nerozumieme o čom sa bavíme.
V čom cítiš môj pesimizmus?

Trúfam si tvrdiť, že nieje viac ako 1% ľudí v ktorých je potenciál, ktorému veríš a vkladáš do neho svoju vieru.
Ak ich máš, opatruj si ich, ako oko v hlave. Máš v nich poklad, ktorého hodnotu možno ani nevnímaš, alebo dokonca nechápeš.
cathyc
16.09.09,10:55
Nehnevaj sa, ale asi si nerozumieme o čom sa bavíme.
V čom cítiš môj pesimizmus?

Trúfam si tvrdiť, že nieje viac ako 1% ľudí v ktorých je potenciál, ktorému veríš a vkladáš do neho svoju vieru.
Ak ich máš, opatruj si ich, ako oko v hlave. Máš v nich poklad, ktorého hodnotu možno ani nevnímaš, alebo dokonca nechápeš.
Ako si prišiel k tomu 1%? Ja netvrdím, že ich je 100 %, ale 1% je trošku ostré podceňovanie. Ak by si mal pravdu, dnes ešte stále vysíme na stromoch. Teraz neviem...možno by to tak bolo lepšie.
duves
16.09.09,11:33
Na objasnenie, čo pod tou hlúpou múdrosťou myslím, uvediem pár príkladov;
Ak chceš kvalitný výrobok, tak musí byť zákonite drahý. Z toho vyplýva, že drahé je kvalitné a lepšie, ako lacné.
Múdra hlúposť = drahé je lepšie
Značkové oblečenie je drahšie, lebo je kvalitnejšie.
Múdra hlúposť = kvalitné je značkové
Ak je to vyrobené v Číne, je to brak, lacný a nekvalitný šunt.
Kúpou domácich výrobkov podporíte svoju ekonomiku .....atd atd


o.k. na tom by sme sa zhodli. Len nechapem, kde berieš odvahu na výroky, ktorymi eskalujes tunajsiu diskusiu. Ak tvrdis o sebe, to čo tvrdiš, osobne by som od teba očakaval uplne inu uroven komunikacie, zodpovedajucu tvojmu veku.
jar88
16.09.09,11:40
Ako si prišiel k tomu 1%? Ja netvrdím, že ich je 100 %, ale 1% je trošku ostré podceňovanie. Ak by si mal pravdu, dnes ešte stále vysíme na stromoch. Teraz neviem...možno by to tak bolo lepšie.

Cathyc, nechcem vám odporovať, len tak z princípu a neviem koľko máte rokov a či máte aspoň vlastnú rodinu, ale predpokladám, že ste aspoň vyrastala v rodine.
Ak máte vlastnú rodinu, skúste sa zamyslieť nad tým, aké má ktorý člen záujmy a koľko záujmov máte spoločných. Koľko vašich záujmov plnia ostatní príslušníci vašej rodiny dobrovoľne a iniciatívne a koľko z donútenia. Nezáleží pritom na tipe donucovacích prostriedkov, ktoré ste nútená používať. Rovnako to platí aj z opačného pohľadu.
Ak nemáte výhrady k nikomu v rodine a dokonca nepoužívate ani psychický nátlak na zabezpečenie chodu, klobúk dole. Ste rarita, ktorú nie je možné vyčísliť v percentách, ale ani v promile. (1/10%)
Odpovedať mi nemusíte, ale skúste si predstaviť to porovnanie so zamestnancami vo firme.
jar88
16.09.09,11:44
o.k. na tom by sme sa zhodli. Len nechapem, kde berieš odvahu na výroky, ktorymi eskalujes tunajsiu diskusiu. Ak tvrdis o sebe, to čo tvrdiš, osobne by som od teba očakaval uplne inu uroven komunikacie, zodpovedajucu tvojmu veku.

Stále sa bavíme mimo tému, hodnotenie spôsobu a nie obsahu, nikam nevedie.
duves
16.09.09,11:55
Stále sa bavíme mimo tému, hodnotenie spôsobu a nie obsahu, nikam nevedie.
Odbáčaš ty, lebo tvrdis o oponentovi, že jeho argumenty su nepravda a naopak, že ty tvrdis pravdu!
http://www.porada.sk/1151746-post23.html
Citujem:
Duves viem že funguješ bez argumentov a logiky.
Jozef I
16.09.09,12:22
Čítal som celú túto (spočiatku sa mi zdalo že zaujímavú, len sa obsahom niekam stratila) tému, a chcel by som sa vrátiť k vašim tvrdeniam. Čiastočne súhlasím aj s jedným aj s druhým. Jar88 tvrdí že všetko vysporiada trh, len sa zmení pomer. Duves tvrdí že problémom sú banky, resp. úrok a tlač peňazí. Stále sa tu pokladali otázky a ja položím jednu tiež:
Ako sa ten trh vysporiada s tým ak vláda/y (banky) dotlačia sprosté papiere (voláme ich peniaze) a hodia ich na trh medzi obchodníkov, výrobcov, podnikatelov a občanov. V pôvodnom zadaní Jar88 písal o zisku a daňovom zaťažení. Ja byť podnikateľ a môžem si vytlačiť ľubovoľné množstvo bankoviek, tak dosahujem také zisky.... A banky (aj centrálne) sú podnikateľmi a sú súkromné (teda aspoň niektoré, netuším či všetky)
jar88
16.09.09,12:51
Odbáčaš ty, lebo tvrdis o oponentovi, že jeho argumenty su nepravda a naopak, že ty tvrdis pravdu!
http://www.porada.sk/1151746-post23.html
Citujem:

Duves, nemám žiadny záujem, hádať sa s tebou o svoju pravdu. Nemám ani ambíciu presvedčiť ťa o správnosti kapitalizmu a omyle socializmu. Ja som presvedčený, že každý má právo žiť podľa svojich predstáv a podľa vlastného presvedčenia.
Ak chceš žiť po socialisticky, lebo tomu veríš, tak si ži po socialisticky
Nikto nemá právo socialistom brániť v presadzovaní socialistického spôsobu života, rovnako nikto nemá právo brániť veriacim chodiť do kostola či mešity.
Je to právo zakotvené v ústave SR. Máme slobodu a demokraciu.
Základná otázka nášho spotu je v príčine krízy. Ja tvrdím, že kríza je z rozdielnych daňových a odvodových povinností a ty tvrdíš za je to spôsobené úrokom a hypotékami v USA.
buchač
16.09.09,13:05
Duves, nemám žiadny záujem, hádať sa s tebou o svoju pravdu. Nemám ani ambíciu presvedčiť ťa o správnosti kapitalizmu a omyle socializmu. Ja som presvedčený, že každý má právo žiť podľa svojich predstáv a podľa vlastného presvedčenia.
Ak chceš žiť po socialisticky, lebo tomu veríš, tak si ži po socialisticky
Nikto nemá právo socialistom brániť v presadzovaní socialistického spôsobu života, rovnako nikto nemá právo brániť veriacim chodiť do kostola či mešity.
Je to právo zakotvené v ústave SR. Máme slobodu a demokraciu.
Základná otázka nášho spotu je v príčine krízy. Ja tvrdím, že kríza je z rozdielnych daňových a odvodových povinností a ty tvrdíš za je to spôsobené úrokom a hypotékami v USA.

A ja tvrdím , že máte pravdu obaja .....

A tento Vám všetko vysvetlí presne dopodrobna , odborne ....Akurát si dajte pred sledovaním videjka Diazepan , poprípade si šľahnite do žily , aby niekoho netrafilo ....

http://ekonomika.sme.sk/c/5018533/fico-priznava-aj-chyby-ale-tesi-sa-z-navratu-k-socialnemu-statu.html
duves
16.09.09,13:50
Buchač, každa sučasna vlada zapadnej civlizacie je zapojena (nevedome) do programu tzv.korporatneho fašizmu. Tí, čo su na koni tak to su korporacie. Ak tomu neverite, skuste, či skusme si uvedomiť, že komu sa to klaniame. Najprv sa sem pritiahol kapital na vybudovanie vyrobnych kapacit (automobilky), lacno sme rozdali perly našej ekonomiky - energetiku a banky. Automobilkam sa tak rozdavalo, že to možno nazvať socialistickym rozdavanim. Lebo ak nie, potom sa pytam, aky je rozdiel medzi rozdat a rozdať? Ak rozdam zahranicnemu investorovi lacno pozemok pod fabriku a dam mu danove prazdniny na 5 ci 10 rokov, to nie je rozdanie? A ak vlada prida na dochodky, platy učitelom, to nie je rozdanie? No jedno sa vraj nazýva pravicovym dianim, druhe lavicovym?
A teraz co je kriza, sa robí vsetko preto, aby sa udržalo čo? Umely predaj alebo umela zamestnanost? Tam je velmi tenka hranica určiť, čo je priorita. Ach jaj, korporatne lobby sa vytešuje ako sa pospolity lud hada, čo sa vlastne deje. Nech sa deje čokolvek, na koni su tí, čo túžia z nasho života urobiť novy otrokarsky system. Naučili ludi žiť na dlh, naučili ludi mat všetko a hned, nie zajtra. A ak to skončí, táto hra zo dna na den, čo ostane ludom? Závislost od konzumu. A co urobia ludia, ked nebudu mat na dalsie dovolenky, dalsiu elektroniku, nove auta, nove byty a domy? Komu sa upíšu a na kolko?
Staroveky otrokari by bledli zavisťou, ako jednoducho sa da vyrobiť otrok, čo od svitu do mrku maka, aby mal kde hlavu zložiť a nemusia mať zodpovednosť, či ma čo jesť, či ma v byte teplo, či na to vôbec má!
Zatial autori toho projektu bláznivo plachtia na jachtach moria v bujarych zabavkach s neviestkami, ludia sa hadaju co sa to vlastne deje. Delia sa na pravicu, lavicu, liberalov, demokratov a inych ...ov.
cathyc
16.09.09,15:36
Cathyc, nechcem vám odporovať, len tak z princípu a neviem koľko máte rokov a či máte aspoň vlastnú rodinu, ale predpokladám, že ste aspoň vyrastala v rodine.
Ak máte vlastnú rodinu, skúste sa zamyslieť nad tým, aké má ktorý člen záujmy a koľko záujmov máte spoločných. Koľko vašich záujmov plnia ostatní príslušníci vašej rodiny dobrovoľne a iniciatívne a koľko z donútenia. Nezáleží pritom na tipe donucovacích prostriedkov, ktoré ste nútená používať. Rovnako to platí aj z opačného pohľadu.
Ak nemáte výhrady k nikomu v rodine a dokonca nepoužívate ani psychický nátlak na zabezpečenie chodu, klobúk dole. Ste rarita, ktorú nie je možné vyčísliť v percentách, ale ani v promile. (1/10%)
Odpovedať mi nemusíte, ale skúste si predstaviť to porovnanie so zamestnancami vo firme.
áno, mám rodinu a v rodine som aj vyrástla. V mojej rodine na rozdiel od krajiny v ktorej žijem, vládne demokracia. Možno máš pravdu a som rarita. Toto všetko je však skutočne mimo tému. Moje predstavy a sny o zmene sa samozrejme nemusia zhodovať s predstavami iných. Ide mi len o slobodu prejavu. Mám právo myslieť si čo si myslím, tak ako ho máš aj Ty a preto je od nás oboch netaktné sa dohadovať o číslach, ktoré ani jeden z nás nedokáže ničím podložiť.
jar88
16.09.09,15:52
Buchač, každa sučasna vlada zapadnej civlizacie je zapojena (nevedome) do programu tzv.korporatneho fašizmu. Tí, čo su na koni tak to su korporacie. Ak tomu neverite, skuste, či skusme si uvedomiť, že komu sa to klaniame. Najprv sa sem pritiahol kapital na vybudovanie vyrobnych kapacit (automobilky), lacno sme rozdali perly našej ekonomiky - energetiku a banky. Automobilkam sa tak rozdavalo, že to možno nazvať socialistickym rozdavanim. Lebo ak nie, potom sa pytam, aky je rozdiel medzi rozdat a rozdať? Ak rozdam zahranicnemu investorovi lacno pozemok pod fabriku a dam mu danove prazdniny na 5 ci 10 rokov, to nie je rozdanie? A ak vlada prida na dochodky, platy učitelom, to nie je rozdanie? No jedno sa vraj nazýva pravicovym dianim, druhe lavicovym?
A teraz co je kriza, sa robí vsetko preto, aby sa udržalo čo? Umely predaj alebo umela zamestnanost? Tam je velmi tenka hranica určiť, čo je priorita. Ach jaj, korporatne lobby sa vytešuje ako sa pospolity lud hada, čo sa vlastne deje. Nech sa deje čokolvek, na koni su tí, čo túžia z nasho života urobiť novy otrokarsky system. Naučili ludi žiť na dlh, naučili ludi mat všetko a hned, nie zajtra. A ak to skončí, táto hra zo dna na den, čo ostane ludom? Závislost od konzumu. A co urobia ludia, ked nebudu mat na dalsie dovolenky, dalsiu elektroniku, nove auta, nove byty a domy? Komu sa upíšu a na kolko?
Staroveky otrokari by bledli zavisťou, ako jednoducho sa da vyrobiť otrok, čo od svitu do mrku maka, aby mal kde hlavu zložiť a nemusia mať zodpovednosť, či ma čo jesť, či ma v byte teplo, či na to vôbec má!
Zatial autori toho projektu bláznivo plachtia na jachtach moria v bujarych zabavkach s neviestkami, ludia sa hadaju co sa to vlastne deje. Delia sa na pravicu, lavicu, liberalov, demokratov a inych ...ov.

Duves, spomenul si naozaj veľa tých ...ov.
Delia sa na pravicu, lavicu, liberalov, demokratov a inych ...ov.
Len si akosi znova zabudol spomenúť aj tých najdôležitejších a to je na občanOV.
Kritizuješ celý strom, od zeme až po posledný lístok, len vždy začneš od stredu. Zabúdaš na korene, na podhubie. Podľa teba sú na tom vadnom kmeni vadné konáre, listy a aj kvety, lebo zakvitol fašizmom, liberalizmom a om a om.
Tým som chcel povedať, že každú situáciu hodnotíš od stredu, pričom neberieš do úvahy začiatok (pôvod) problému a koniec (následok) riešenia.
Ďalším tvojim problémom je spájanie nespojiteľných slov a významov. Následne im priradíš chybný (alebo skreslený) výklad a začneš to považovať za skutočnosť, alebo dokonca argument.
Napríklad korporátny fašizmus, perly našej ekonomiky, otrokársky systém, daňové prázdniny. Toto sa nedá považovať za vyjadrenie a s argumentom to nemá nič spoločné.
Spomenul si darovanie pozemkov pod KIA, ale si zabudol na predchádzajúce vyvlastnenie (ukradnutie), skrývajúce sa za verejný záujem.
Spomínaš, ako jednoducho sa dá vyrobiť otrok, ale nespomenieš, prečo ten tvoj „otrok“ nemá peniaze (že mu ten sociálny štát zoberie 70 až 80%) a pridelí ich tým tvojim korporáciám.
Možno to robíš nevedome, ale polopravda je klamstvo a aj upravená pravda je klamstvo. Klamstvo sa nestáva pravdou len preto, že je nevedomé, alebo len čiastočné.
jar88
16.09.09,16:14
Čítal som celú túto (spočiatku sa mi zdalo že zaujímavú, len sa obsahom niekam stratila) tému, a chcel by som sa vrátiť k vašim tvrdeniam. Čiastočne súhlasím aj s jedným aj s druhým. Jar88 tvrdí že všetko vysporiada trh, len sa zmení pomer. Duves tvrdí že problémom sú banky, resp. úrok a tlač peňazí. Stále sa tu pokladali otázky a ja položím jednu tiež:
Ako sa ten trh vysporiada s tým ak vláda/y (banky) dotlačia sprosté papiere (voláme ich peniaze) a hodia ich na trh medzi obchodníkov, výrobcov, podnikatelov a občanov. V pôvodnom zadaní Jar88 písal o zisku a daňovom zaťažení. Ja byť podnikateľ a môžem si vytlačiť ľubovoľné množstvo bankoviek, tak dosahujem také zisky.... A banky (aj centrálne) sú podnikateľmi a sú súkromné (teda aspoň niektoré, netuším či všetky)

Nehnevajte sa Jozef I, ale trošku váš príspevok doplním.
Čítal som celú túto (spočiatku sa mi zdalo že zaujímavú, len sa obsahom niekam stratila) tému, a chcel by som sa vrátiť k vašim tvrdeniam. Čiastočne súhlasím aj s jedným aj s druhým. Jar88 tvrdí že všetko vysporiada trh a banky sú tiež podnikatelia, a úrok je tovar, len sa zmení pomer. Duves tvrdí že problémom sú banky, resp. úrok a tlač peňazí.

Stále sa tu pokladali otázky a ja položím jednu tiež:
Ako sa ten trh vysporiada s tým ak vláda/y (banky) dotlačia sprosté papiere (voláme ich peniaze) a hodia (nehodia ich na trh, ale požičajú) ich na trh medzi obchodníkov, výrobcov, podnikatelov a občanov. V pôvodnom zadaní Jar88 písal o zisku a daňovom zaťažení. Ja byť podnikateľ a môžem si vytlačiť ľubovoľné množstvo bankoviek, ale za tie peniaze nemôžeš nakupovať, lebo si centrálna banka tak dosahujem také zisky.... A banky (aj centrálne) sú podnikateľmi a sú súkromné (teda aspoň niektoré, netuším či všetky)
To že FED je sukromná centrálna banka vie pripomenúť aj duves, ale nikdy nespomenul, že žiadna centrálna banka za peniaze nenakupuje ani len služby, ktoré priamo nesúvisia s ich činnosťou.
Tomu poviem zámerné zamlčanie, alebo aspoň odôvodnené predpokladanie, že si bežne uvažujúci človek sám vydedukuje váš záver.

Tlačiť peniaze, znamená zarábanie za nič. JE TO ČISTÁ LOŽ. a duves to určite vie.
duves
16.09.09,17:53
Spomínaš, ako jednoducho sa dá vyrobiť otrok, ale nespomenieš, prečo ten tvoj „otrok“ nemá peniaze (že mu ten sociálny štát zoberie 70 až 80%) a pridelí ich tým tvojim korporáciám.
Ako si sa dopracoval k tym percentam? Nechapem.
Bastian
18.09.09,06:00
jar88...prepáč, ale Ty kde stojíš na rebríčku vývoja, keď sa do práce musíš nútiť? Skúšal si už niekedy len tak preležať povedzme jeden mesiac? Skús a zistíš, že budeš hľadať akýkoľvek spôsob sebarealizácie.
Cathyc, neviem kde žiješ, ale ja tu vidím veľa takých, čo sa nad svojou sebarealizáciou absolútne nezamýšľajú. Dokonca mám pocit z niektorých, že svoj život doslova prespia. Príp. prežijú svoj život pred obrazovkou hamkajúc lacné a ľahko dostupné zážitky. Takých neprinúti nič iné k nejakej činnosti, iba ich vlastný žalúdok (keď sa ozve).


Tu predsa nejde o to robiť niečo čo robíš s odporom.
Robiť 8 hodín za pásom, tak to sa človek musí naozaj prinútiť, ale robiť niečo čo Ťa naplňa dobrým pocitom je už iná vec.
Ja, nech som robil v živote hocičo, vždy som už v samotnej vykonávanej práci nachádzal potešenie. Myslím si, že to nie je o tom, či je to za pásom alebo inde. Uvedom si, že tu budú vždy aj tie práce...

Je to paradoxné, ale často práve tí najväčší socialisti sú tí najväčší sviniari, čo iba využívajú čo môžu. Dokážu iba parazitovať na niečom, čo už niekto pred nimi vytvoril.


To, že v dnešnej dobe musia ľudia robiť niečo s odporom je len vec prerozdelenia moci a peňazí.
Skús trošku snívať a zistíš, že ten večný boj so všetkým a s každým, kto má iný svetonázor je vyčerpávajúci.
Toto je obrovský omyl. To, že robí niekto niečo s odporom nemá nič spoločné s prerozdelovanim moci a peňazí. To je chyba v človeku samotnom. Ja som to tu už dávnejšie písal, žiadny systém by nemal určovať čo človek bude robiť. Práve preto je život tak úžasný, že si každý jeden z nás môže každé ráno vybrať, ako prežije deň... či sa bude usmievať, mračiť, či niečo urobí pre zmenu alebo bude iba plakať... či bude robiť niečo s odporom alebo s radosťou.

Duves opäť mám z Teba pocit, že dupeš nohou a pritom snívaš a chceš veriť v niečo nemožné. Pritom je tu už dosť veľa príkladov z histórie...
Ani kapitalizmus ani peniaze nie su vynníkom. Ale vidím že, pre veľa ľudí je to univerzálny argument, resp. univerzálny vinník. Myslím si, že Ti tu jar88 (http://www.porada.sk/member.php?u=120546) napísal pár celkom slušných argumentov. Trh a peniaze tu "zatiaľ" musia byť. Ešte ľudstvo nedošlo do toho vývojového stupňa, aby dokázlo fungovať bez nich. Zatiaľ patria peniaze k hlavným motivátorom. Pozor, nevravím jediným. A neviem, či sa to vôbec zmení niekedy. Akože predstavy sú pekné (aj v tom filme "Krásna zelená" to je nenormálne), ale keď sa poobzeráš okolo seba a budeš sa pritom snažiť vidieť veci také aké naozaj sú, tak prídeš na to, čo ľudí prijme k tomu, aby ráno vstali z postele, aby pohli zadkom.

Koláče majú byť iba za prácu.

Je to vrchol chorých predstáv ľudí, čo stavajú na nereálnych vlastnostiach, dávať niekomu peniaze len tak. Musí tu zostať nejaká súťaživosť. Tí, čo sa snažia viac, musia mať viac. Skús popustiť uzdu svojej fantázii a predstav si, ako by to dopadlo, keby to tak nebolo.

Na záver jedna otázka. Keďže patríš k bojovníkom, ktorým sa nepáči tento systém, chcem sa spýtať či Ty a Tvoja rodina pozeráte TV?
Lebo len tak dupať nohou a pri pive mudrovať o výhodách komunizmu dokáže každý. Ani nachádzať vinníkov nie je žiadny problém.

Len sa usmievam, keď čítam o tých milionároch-socialistoch, ktorí vykrikujú aký je kapitalizmus svinský. Pritom si sami vychutnávajú všetky jeho výhody. Ani netreba chodiť ďaleko na nejaké príklady. Stačí sa pozrieť na našich súcitných socialistických SMER-ákov.
cathyc
18.09.09,06:45
Bastian, celé si to poňal zaškatulkovaním ľudí na socialistov a kapitalistov. Toto je Tvoj pohľad a prepáč, ale mňa už naozaj extrémne unavuje vysvetľovať svoje predstavy a postoje. Tak silné materialistické cítenie niektorých jedincov jednoducho neprebijem a v podstate o to nemám ani najmenší záujem. Každý človek si volí svoju cestu životom sám a je si v konečnom dôsledku zodpovedný za všetky spáchané chyby len a len sám. Takže to či niekto vstane dobrovoľne z postele a bude niečo robiť, alebo nie, je vec správnych motivácií. Ak dostanem za ničnerobenie možnosť služne žiť, tak sa z tej postele asi nevyteperím, ale na to nepotrebuješ ani útopistický svet. Stačí pozrieť na jedno naše milé etnikum.
Ja som vravela o tom, že v súčasnosti sú mocní tohto sveta tak strašne nenažratí, že nutia väčšinu populácie drieť ako otroci, bez možnosti vymaniť sa z večného nedostatku. V starých dobách museli otroci odrobiť 5 hodín denne, koľko musíme robiť my, aby sme aspoň ako tak uživili svoje rodiny? Je nemysliteľné, aby hodnota práce človeka ktorý vyrába hodnoty bola mizivá v porovnaní s prácou manažérov, právnikov, ekonómov a podobne. A nie je ani mysliteľné, aby sa nekto staval do pozície, že iba ak nosíš pekné a drahé sako si človek. Ten smradľavý rolník, ktorý vyrobí to čo si ten nadčlovek strčí do úst, nemá pre neho hodnotu ani prašivého psa. O tomto ja vravím, že je to choroba systému. Nevelebím staré časy, ale nové priniesli ešte väčšie morálne zlá. Žiadna sloboda, žiadne možnosti. Iba toľko koľko Ti hodia mocní tohto sveta ako takú ohlodanú kostičku. A Ty celý šťastný v predstavách ako si si svojím pánom, ani nevidíš realitu.
duves
18.09.09,06:50
Na záver jedna otázka. Keďže patríš k bojovníkom, ktorým sa nepáči tento systém, chcem sa spýtať či Ty a Tvoja rodina pozeráte TV?
Lebo len tak dupať nohou a pri pive mudrovať o výhodách komunizmu dokáže každý. Ani nachádzať vinníkov nie je žiadny problém.

Nepreháňaš to o tom dupaní a pití piva kamarat? Ja myslim, že hej! To je u teba každy takto zaškatulkovaný, kto má odlišný názor?





Len sa usmievam, keď čítam o tých milionároch-socialistoch, ktorí vykrikujú aký je kapitalizmus svinský.
Hm...mno....system v 89 padol, lebo to chceli hlavne tí, čo (nám) rozprávali o komunizme no myslienkami boli v konzume a pri hrbe peňazí.
Máme ich tu stále okolo seba dosť, všelijakych byvalych vzornych zväzáčikov uslintaných, čo sa triasli na ministerske kreslo z postu riaditela jednej nemenovanej televízie. No a dneska nanho maka zo 9 mulov v píle.
Bastian
18.09.09,07:10
Bastian, celé si to poňal zaškatulkovaním ľudí na socialistov a kapitalistov. Toto je Tvoj pohľad a prepáč, ale mňa už naozaj etrémne unavuje vysvetľovať svoje predstavy a postoje.
Väčšinou sa snažím ľudí neškatuľkovať. Skôr mi tak pripadajú niektorí ľudia. Konkrétne aj Ty. Prečítaj si to, čo si tu napísala. Keď niekto niečo kritizuje, tak by mal ponúknuť aj nejakú alternatívu, príp. vlastnú predstavu. Nechápem ako Ťa môže unavovať niečo, čo ani nerobíš :). Kde si tak vyčerpávajúco písala o svojich predstavách či možných riešeniach? Samotné fňukanie nič nerieši. A ozaj, ty pozeráš TV?


Žiadna sloboda, žiadne možnosti. Iba toľko koľko Ti hodia mocní tohto sveta ako takú ohlodanú kostičku. A Ty celý šťastný v predstavách ako si si svojím pánom, ani nevidíš realitu.
Fňuk, fňuk poplačme si....
Bastian
18.09.09,07:17
Nepreháňaš to o tom dupaní a pití piva kamarat? Ja myslim, že hej! To je u teba každy takto zaškatulkovaný, kto má odlišný názor?
Fíha výkričník :) Jedine to si si dokázal z toho vypichnúť? Vyjadri sa prosím k veci. Nestojím o zbytočné konflikty. Mal som pocit, že sa už dokážeme tolerovať a vypočuť aj názor druhého. Neviem na základe čoho si dospel k tomu, že škatulkujem niekoho. Aj keď, pripúšťam že nejaké tie rozdiely sú v našom ponímaní vecí...
cathyc
18.09.09,07:26
Väčšinou sa snažím ľudí neškatuľkovať. Skôr mi tak pripadajú niektorí ľudia. Konkrétne aj Ty. Prečítaj si to, čo si tu napísala. Keď niekto niečo kritizuje, tak by mal ponúknuť aj nejakú alternatívu, príp. vlastnú predstavu. Nechápem ako Ťa môže unavovať niečo, čo ani nerobíš :). Kde si tak vyčerpávajúco písala o svojich predstavách či možných riešeniach? Samotné fňukanie nič nerieši. A ozaj, ty pozeráš TV?


Fňuk, fňuk poplačme si....

Keď sa zmôžeš na viac ako to čo tu predvádzaš, tak mi možno budeš stáť aj za debatu. Ale momentálne predvádzaš len svoj plytký charakter a týmto som s Tebou skončila akúkoľvek debatu. Mám aj hodnotnejšie veci na práci ako masírovať Tvoje ego.
duves
18.09.09,08:15
Končím aj ja. To jeho plytké podupkávanie a dupkanie nemusím.:D
Darina1234
18.09.09,08:48
Nestojím o zbytočné konflikty. Mal som pocit, že sa už dokážeme tolerovať a vypočuť aj názor druhého.
myslim, že viac ludi sa vyjadrilo, ako prave ty dokažeš tolerovať nazory iných
Bastian
18.09.09,09:01
myslim, že viac ludi sa vyjadrilo, ako prave ty dokažeš tolerovať nazory iných
Trafená hus zagágala ;) ?
Že práve ty tu ideš písať takéto, čo tu ešte aj príspevky s muzikou vypínaš. Tiež je zaujímavé, že sa práve urážajú tí istí... a iní problém nemajú debatovať so mnou k veci. Aj toto si sem načo napísala? Predtým ako niekde niečo napíšeš si pozri názov témy o čom sa v nej píše.
Darina1234
18.09.09,09:26
Ty mne nerozkazuj, to možeš svojej A, ty trafený gunar
kukučka
18.09.09,09:28
čo tu ešte aj príspevky s muzikou vypínaš
.

môžeš túto vetu vysvetliť?
Bastian
18.09.09,09:46
Ty mne nerozkazuj, to možeš svojej A, ty trafený gunar
:)


.

môžeš túto vetu vysvetliť?
Teba vie tiež motivovať na to, aby si sa ozvala iba niečo takéto? Tiež ti odporúčam si prečítať názov témy.

Pravdaže môžem... ale ak ťa to tak zaujíma, prečo sa nespýtaš jej? Inak nezvyknem vysvetlovať, zdôvodňovať... Nemám to rád.
Darina1234
18.09.09,09:52
mna nezaujima čo nemaš rad, trafeny gunar
kukučka
18.09.09,10:10
ale, ale, Bastian :D
ty vieš veľmi dobre, kam mierim a ak chceš, dám ti k tomu aj výkričník. :D
Prestaň už konečne posudzovať a vyslovovať svoje dohady.
Zaujímalo by ma, ako ty, zdôrazňujem ty môžeš vedieť, kto kliká na plusy a mínusy? Máš mimoriadne schopnosti, alebo mimoriadne práva? Nemusíš odpovedať ak nechceš. Potom sa opýtam Richarda.
Bastian
18.09.09,10:26
ale, ale, Bastian :D
ty vieš veľmi dobre, kam mierim a ak chceš, dám ti k tomu aj výkričník. :D
Prestaň už konečne posudzovať a vyslovovať svoje dohady.
Zaujímalo by ma, ako ty, zdôrazňujem ty môžeš vedieť, kto kliká na plusy a mínusy? Máš mimoriadne schopnosti, alebo mimoriadne práva? Nemusíš odpovedať ak nechceš. Potom sa opýtam Richarda.
Re: Mazanie súkromných správ na Porade (http://www.porada.sk/119577-mazanie-sukromnych-sprav-na-porade-post1150167.html#post1150167)
jar88
18.09.09,13:59
Bastian, celé si to poňal zaškatulkovaním ľudí na socialistov a kapitalistov. Toto je Tvoj pohľad a prepáč, ale mňa už naozaj extrémne unavuje vysvetľovať svoje predstavy a postoje. Tak silné materialistické cítenie niektorých jedincov jednoducho neprebijem a v podstate o to nemám ani najmenší záujem. Každý človek si volí svoju cestu životom sám a je si v konečnom dôsledku zodpovedný za všetky spáchané chyby len a len sám. Takže to či niekto vstane dobrovoľne z postele a bude niečo robiť, alebo nie, je vec správnych motivácií. Ak dostanem za ničnerobenie možnosť služne žiť, tak sa z tej postele asi nevyteperím, ale na to nepotrebuješ ani útopistický svet. Stačí pozrieť na jedno naše milé etnikum.
Ja som vravela o tom, že v súčasnosti sú mocní tohto sveta tak strašne nenažratí, že nutia väčšinu populácie drieť ako otroci, bez možnosti vymaniť sa z večného nedostatku. V starých dobách museli otroci odrobiť 5 hodín denne, koľko musíme robiť my, aby sme aspoň ako tak uživili svoje rodiny? Je nemysliteľné, aby hodnota práce človeka ktorý vyrába hodnoty bola mizivá v porovnaní s prácou manažérov, právnikov, ekonómov a podobne. A nie je ani mysliteľné, aby sa nekto staval do pozície, že iba ak nosíš pekné a drahé sako si človek. Ten smradľavý rolník, ktorý vyrobí to čo si ten nadčlovek strčí do úst, nemá pre neho hodnotu ani prašivého psa. O tomto ja vravím, že je to choroba systému. Nevelebím staré časy, ale nové priniesli ešte väčšie morálne zlá. Žiadna sloboda, žiadne možnosti. Iba toľko koľko Ti hodia mocní tohto sveta ako takú ohlodanú kostičku. A Ty celý šťastný v predstavách ako si si svojím pánom, ani nevidíš realitu.

Píšeš, že „je nemysliteľné, aby hodnota práce človeka tvoriaceho hodnoty bola mizivá v porovnaní manažérov a podobne.“ Skrátil som to, ale vieme podstatu o ktorú nám ide.

S tým sa nedá súhlasiť, alebo nesúhlasiť, lebo to určuje prispôsobený trh. Trh na ktorom majú veľkú cenu aj dane a odvody. To je práve ten problém, na ktorý som sa snažil touto témou poukázať.

Tým, že z každého eura po odrátaní daní a odvodov, zostane len 30 centov, nastáva situácia, že musíme vééľa robiť aby sme ako tak uživili svoje rodiny. Hádame sa, ako sa rozdeliť o 30% peňazí, pritom nám nevadí, že 70% je určené zákonom (nanútené) mocnými.
Možno túžiš, aby aj tých 30% nám určoval zákon.

Z tvojho príspevku nie je jednoznačne jasné, či pod mocnými máš na mysli politikov, alebo podnikateľov. Z kontextu si však vyvodzujem, že pod mocnými máš na mysli mocných bankárov a nenažratých podnikateľov. Nie politikov. Len neviem, ako ťa môžu nútiť pracovať za otrockú mzdu. Zákon a právo je na tvojej strane. Ty si vyberáš banku, ty rozhoduješ či si kúpiš akcie, alebo len odložíš v nej peniaze. Ty sama a slobodne berieš na seba dlh, alebo dokonca hypotéku. Ty si vyberáš zamestnanie a podpisuješ pracovnú zmluvu. Je to tvoj slobodný prejav, tvojej slobodnej vôle.

Ja za tými mocnými vidím politikov. Oni rozhodujú o 70% peňazí. Oni ťa nútia zákonom odovzdať svoje peniaze na prerozdelenie. Oni rozkazujú ktorý podnikateľ ich zarobí a komu budeš platiť aj za službu, ktorú nepotrebuješ, alebo dokonca nechceš využívať.
Ak z tých 70% peňazí zmizne 1/3 je to 21% zo všetkých peňazí čo máme. Tých 20% peňazí nie je možné spotrebovať na trhu a tak sa dostanú na akciový trh a tam sa rozpustia.

Ešte posledná maličkosť k tým, čo zarábajú veľké peniaze. Skús si predstaviť, že zarábaš 5000 €. Minieš z nich možno 2000 € na mesačné potreby a čo s tými ostatnými. Čo s nimi má robiť ten mocný? Jediné čo mu zostáva, je investovať na finančnom trhu.

Kde tie peniaze končia je snáď každému jasné. Len nikto stále nechápe, prečo je kríza a kedy skončí. Týmto zdravím aj jedného mudrca. Ahóóóój duvéés ! Čo ten úrok !?
buchač
18.09.09,15:07
..........

Z tvojho príspevku nie je jednoznačne jasné, či pod mocnými máš na mysli politikov, alebo podnikateľov. Z kontextu si však vyvodzujem, že pod mocnými máš na mysli mocných bankárov a nenažratých podnikateľov. Nie politikov. Len neviem, ako ťa môžu nútiť pracovať za otrockú mzdu. Zákon a právo je na tvojej strane.
Zákon a aj právo ? Ktorý a aké , ale hlavne kde..? na Slovensku....?:rolleyes:
Áno , o niečom rozhodujú politici / napr. minimálna mzda ../ a onom zasa tí druhí ...Aj jedna a aj druhá strana je nedokonalá , zahľadená do svojich predstáv a vízií , ten sa vo všeobecnosti nazýva ZISK , podľa možnosti bezprácny a rýchly ..
A ako Ťa môžu nútiť ???
Ak máš doma zopár hladných krkov , k tomu nezaplatené účty , proste ten Damoklov meč nad hlavou , veľmi porozmýšľaš , či ideš makať alebo budeš po lúpežiach chodiť ...
Ty si vyberáš banku, ty rozhoduješ či si kúpiš akcie, alebo len odložíš v nej peniaze. Ty sama a slobodne berieš na seba dlh, alebo dokonca hypotéku. Ty si vyberáš zamestnanie a podpisuješ pracovnú zmluvu. Je to tvoj slobodný prejav, tvojej slobodnej vôle.
Samozrejme , že je to prejav mojej slobodnej vôle , voľby , no musím sa rozhodnúť , či budem pracovať alebo nebudem pracovať ....inak , na uliciach je plno nezamestnaných ...
Ozaj , len tak na okraj , v nákupných centrách som nejak krízu nepostrehol , už som sa o tom niekde zmieňoval ...;)


Vyjadrím sa len k tomuto , zvyšok príspevku neriešim ...v texte
jar88
18.09.09,17:36
Vyjadrím sa len k tomuto , zvyšok príspevku neriešim ...v texte

Buchač, veď to je ten hlavný problém. Neuraz sa a neber to osobne, lebo to platí všeobecne.
U nás na Slovensku, je ta hlúposť geneticky daná (Slota) a postihnutých je naozaj dosť (percento nebudem uvádzať)

Vytrhávať veci z kontextu ruší ich význam. Je to hlúposť.
V mojom príspevku som spomenul povinné dane a odvody (70%) proti slobodným zmluvám (30%)
V tom je pointa, vieš?
Bastian
18.09.09,20:02
Ty mne nerozkazuj, to možeš svojej A, ty trafený gunar


mna nezaujima čo nemaš rad, trafeny gunar

Ty inteligentná bytosť, o čo ti ide? Keď už chceš niekoho uraziť, tak si vyber takú formu, aká bude platná na neho. Týmto spôsobom čo tu predvádzaš sa ti to nepodarí. Skôr to vyznie kontraproduktívne ;).

Spýtam sa ťa ja niečo - prečo máš v profile fotku Kriváňa? Si pyšná na ten vrch? Vieš o ňom niečo? Alebo o Štúrovcoch? Vieš čo pre nich znamenal? Keby videli ako píšeš, tak by asi hrdí na teba neboli. Skôr by asi nad tebou trpko zaplakali :). Asi by ich nepotešilo, že ľudia čo bývajú v srdci Slovenska píšu tak kostrbato a že jeden obyčajný Maďar píše čistejšie.


Ja si ho vyslovim vždy a nieeln na porade, a pokladam to za spravne. Ale na druhej strane som sa už naučila v živote prijimať aj nazory iných, a o tom to je.
:):):)

P.S. Mohla by si tu už prestať s tým nenápadným spamovaním.
buchač
18.09.09,21:00
Buchač, veď to je ten hlavný problém. Neuraz sa a neber to osobne, lebo to platí všeobecne.
U nás na Slovensku, je ta hlúposť geneticky daná (Slota) a postihnutých je naozaj dosť (percento nebudem uvádzať)

Vytrhávať veci z kontextu ruší ich význam. Je to hlúposť.
V mojom príspevku som spomenul povinné dane a odvody (70%) proti slobodným zmluvám (30%)
V tom je pointa, vieš?

mimotemy
Trochu sa zamyslím , budem oponovať ...

Slota ? Geneticky hlúpy ?
Ej veru , veľká chyba , kto tohoto človeka považuje za hlupáka ...ten je premúdrelý až , až ...../ inak povedané - vyj...babraný .../
Že je svojský , to je známa vec ..
Že je grobian ......môže byť , ale hlupák nie je ...." Hlupák váha " - Katapult..;)
A že je postihnutých na Slovensku ozaj veľa , na to stačí pozrieť si posledné preferencie strán
http://www.focus-research.sk/files/107_Preferencie%20politickych%20stran_%20aug2009.p df
http://www.sme.sk/c/5023608/parlamentne-volby-by-vyhral-smer-so-ziskom-45-percent.html

Svoj príspevok som viedol v intenciách , kde som sa tak trochu pozastavil nad , povedzme , myšlienkami , ktorým rozumiem ...dane a odvody ale do tohoto akosi nepatria , preto to vytrhnutie ..
kukučka
19.09.09,19:14
Každý sa snaží tú hlúposť doviesť k dokonalosti, až z nej vznikne múdra hlúposť.



tu si nám to chcel predviesť?


U nás na Slovensku, je ta hlúposť geneticky daná (Slota) a postihnutých je naozaj dosť (percento nebudem uvádzať)



hlúposť vždy ostane hlúposťou
Danila
20.09.09,10:24
Fíha výkričník :) Jedine to si si dokázal z toho vypichnúť? Vyjadri sa prosím k veci. Nestojím o zbytočné konflikty. Mal som pocit, že sa už dokážeme tolerovať a vypočuť aj názor druhého. Neviem na základe čoho si dospel k tomu, že škatulkujem niekoho. Aj keď, pripúšťam že nejaké tie rozdiely sú v našom ponímaní vecí...:)Vieš, že občas Ťa chodím čítať. Vieš aj to, že občas s Tebou nesúhlasím. Vieš aj to, že ja veľmi ocením príspevok od cythyc/ už dávno som tu nič tak obsahovo pravdivé a excelentné nečítala/. Debata v tejto téme bola pre mňa zaujímavá a kontroverznosť duvesa a jar88 nútila k premýšľaniu. Samozrejme, že mi je bližšie chápanie krízy od duvesa, lebo jar88 si postavil ideu a jeho odpovede sú absolútne kontraproduktívne. Uznáva trh a neuznáva zisk. Priznáva tlačítko na výrobu čertových obrázkov a nechce uznať pohonový mechanizmus úrokovej miery na hospodársku krízu. Tú finančnú, lebo morálna ju dávno predstihovala a rastie geometrickým rádom. Priznáva hŕstku finančných žralokov po boku politikov, ich napchaté kontá, nepriznáva už, že neúmerný konzum je tiež jedným z tlačítiek na panele spúšťačov krízy, etc...... Ostatné je skôr na akademické debaty.
Bastian, s Tebou pre dnešok súhlasím minimálne, ale viem, že mi to prepáčiš a budeš veľkorysý. Viem, že iný názor vieš akceptovať. A vyjadriť sa k nemu nemusíme vždy s poťahovaním medových motúzov.
Ty si silný, mladý, máš široké lakte a pevné nervy. Na úradoch práce sa však dnes vo veľkej miere pretláčajú za almužnou päťdesiatnici, ako najmenej akceptovateľní pre tých mocných, všemohúcich a všetkovediacich. Ich východiskový bod nie je závideniahodný, ich smerovanie vzhľadom na požiadavky trhu je tak akurát do sociálne biednej prdelky. A to je jeden príklad z mnohých. Peknú nedeľu. Nechcela som, musela som.....Ťa vyrušiť.;)
jar88
20.09.09,14:00
:)Vieš, že občas Ťa chodím čítať. Vieš aj to, že občas s Tebou nesúhlasím. Vieš aj to, že ja veľmi ocením príspevok od cythyc/ už dávno som tu nič tak obsahovo pravdivé a excelentné nečítala/. Debata v tejto téme bola pre mňa zaujímavá a kontroverznosť duvesa a jar88 nútila k premýšľaniu. Samozrejme, že mi je bližšie chápanie krízy od duvesa, lebo jar88 si postavil ideu a jeho odpovede sú absolútne kontraproduktívne. Uznáva trh a neuznáva zisk. Priznáva tlačítko na výrobu čertových obrázkov a nechce uznať pohonový mechanizmus úrokovej miery na hospodársku krízu. Tú finančnú, lebo morálna ju dávno predstihovala a rastie geometrickým rádom. Priznáva hŕstku finančných žralokov po boku politikov, ich napchaté kontá, nepriznáva už, že neúmerný konzum je tiež jedným z tlačítiek na panele spúšťačov krízy, etc...... Ostatné je skôr na akademické debaty.
Bastian, s Tebou pre dnešok súhlasím minimálne, ale viem, že mi to prepáčiš a budeš veľkorysý. Viem, že iný názor vieš akceptovať. A vyjadriť sa k nemu nemusíme vždy s poťahovaním medových motúzov.
Ty si silný, mladý, máš široké lakte a pevné nervy. Na úradoch práce sa však dnes vo veľkej miere pretláčajú za almužnou päťdesiatnici, ako najmenej akceptovateľní pre tých mocných, všemohúcich a všetkovediacich. Ich východiskový bod nie je závideniahodný, ich smerovanie vzhľadom na požiadavky trhu je tak akurát do sociálne biednej prdelky. A to je jeden príklad z mnohých. Peknú nedeľu. Nechcela som, musela som.....Ťa vyrušiť.;)

Chcel som poukázať na jednoduchú skutočnosť, ktorá je proti mojej logike.
Ja som presvedčený, že sme ľudia a máme svoje prirodzené práva. Na ochranu našich záujmov a práv, sme si zriadili štát a na chod toho štátu sa spoločne skladáme formou daní.
Lenže situácia sa trochu zvrtla a aj keď už tomu štátu odovzdávame všetky peniaze čo môžeme, nefunguje a neplní ani základné povinnosti.
Situácia sa otočila natoľko, že štát neslúži nám, ale my slúžime štátu.


Pôvodný text od Danila: trochu ho poopravím, lebo je skreslený.
Vieš, že občas Ťa chodím čítať. Vieš aj to, že občas s Tebou nesúhlasím. Vieš aj to, že ja veľmi ocením príspevok od cythyc/ už dávno som tu nič tak obsahovo pravdivé a excelentné nečítala/. Debata v tejto téme bola pre mňa zaujímavá a kontroverznosť duvesa a jar88 nútila k premýšľaniu. Samozrejme, že mi je bližšie chápanie krízy od duvesa, lebo jar88 si postavil ideu a jeho odpovede sú absolútne kontraproduktívne(dobré by bolo napísať čím sú kontraproduktívne). Uznáva trh a neuznáva zisk(ja uznávam trh a aj zisk, kde som písal, že neuznávam zisk?). Priznáva tlačítko na výrobu čertových obrázkov a nechce uznať pohonový mechanizmus úrokovej miery na hospodársku krízu(ak si si nevšimla je to základná myšlienka tohto článku). Tú finančnú, lebo morálna (tá morálna narastá z daní) ju dávno predstihovala a rastie geometrickým rádom. Priznáva hŕstku finančných žralokov (ja píšem, že finanční žraloci sú na jednej strane a politici na druhej) po boku politikov, ich napchaté kontá, nepriznáva už, že neúmerný konzum (konzum je slobodný a nikto nikoho nenúti konzumovať) je tiež jedným z tlačítiek na panele spúšťačov krízy, etc...... Ostatné je skôr na akademické debaty. Na tu akademickú debatu, môžeš kľudne zabudnúť
Bastian, s Tebou pre dnešok súhlasím minimálne, ale viem, že mi to prepáčiš a budeš veľkorysý. Viem, že iný názor vieš akceptovať. A vyjadriť sa k nemu nemusíme vždy s poťahovaním medových motúzov.
Ty si silný, mladý, máš široké lakte a pevné nervy. Na úradoch práce sa však dnes vo veľkej miere pretláčajú za almužnou päťdesiatnici (zabúdaš, že vychovali deti "terajších tridsiatnikov"), ako najmenej akceptovateľní pre tých mocných, všemohúcich a všetkovediacich. Ich východiskový bod nie je závideniahodný, ich smerovanie vzhľadom na požiadavky trhu je tak akurát do sociálne biednej prdelky (ta biedna sociálna prdelka stojí 50 až 60% peňazí) /preto ťa tvoji mladí nemajú ako podporiť/ríklad z mnohých. Peknú nedeľu.
jar88
20.09.09,16:27
tu si nám to chcel predviesť?



hlúposť vždy ostane hlúposťou

Pôvodne som nechcel reagovať, ale zmenil som názor, vzhľadom na vašu úroveň.
Danila (Dnes), cathyc (Dnes), duves (Dnes), tetrisss (Dnes)

Práve vy sa máte nad čím zamýšľať. Potrebujete to a pomôže vám to.
Dôležité je, aspoň sa o to pokúsiť!

Prečítajte si tému HORE:rolleyes::confused:
jar88
20.09.09,16:33
mimotemy
Trochu sa zamyslím , budem oponovať ...

Slota ? Geneticky hlúpy ?
Ej veru , veľká chyba , kto tohoto človeka považuje za hlupáka ...ten je premúdrelý až , až ...../ inak povedané - vyj...babraný .../
Že je svojský , to je známa vec ..
Že je grobian ......môže byť , ale hlupák nie je ...." Hlupák váha " - Katapult..;)
A že je postihnutých na Slovensku ozaj veľa , na to stačí pozrieť si posledné preferencie strán
http://www.focus-research.sk/files/107_Preferencie%20politickych%20stran_%20aug2009.p df
http://www.sme.sk/c/5023608/parlamentne-volby-by-vyhral-smer-so-ziskom-45-percent.html

Svoj príspevok som viedol v intenciách , kde som sa tak trochu pozastavil nad , povedzme , myšlienkami , ktorým rozumiem ...dane a odvody ale do tohoto akosi nepatria , preto to vytrhnutie ..

To že si geneticky sprostý, povedal Slota, nie ja! (to platí, ak si Slovák)
Je to rovnako známe, ako na tankoch.
buchač
20.09.09,17:04
To že si geneticky sprostý, povedal Slota, nie ja! (to platí, ak si Slovák)
Je to rovnako známe, ako na tankoch.

Ja netvrdím , že si to povedal Ty ....veď čítaj aj medzi riadkami ...

Ja som akurát tak reagoval aj na to , že veľa ľudí považuje Slotu za hlupáka ....


P.S.:
http://www.porada.sk/1153083-post13.html

Jeden zmení svoj štýl a je to kde ...?
jar88
20.09.09,18:04
Ja netvrdím , že si to povedal Ty ....veď čítaj aj medzi riadkami ...

Ja som akurát tak reagoval aj na to , že veľa ľudí považuje Slotu za hlupáka ....


P.S.:
http://www.porada.sk/1153083-post13.html

Jeden zmení svoj štýl a je to kde ...?

Prepáč, ale asi neviem čítať a to P.S.som nepochopil: je mi naozaj ľúto.
Bastian
20.09.09,19:07
:)Vieš, že občas Ťa chodím čítať. Vieš aj to, že občas s Tebou nesúhlasím.
Áno, všimol som si... občas:). Tu na porade mám takých svojich stálych "fandov". S Tebou ale naozaj rád debatujem... občas:).


Vieš aj to, že ja veľmi ocením príspevok od cythyc/ už dávno som tu nič tak obsahovo pravdivé a excelentné nečítala.
Čo všetko je zlé sa dá vidieť na prvý pohľad. Nie je žiadne umenie nachádzať vinníkov. Bolo by ale fajn, keby všetci čo tak hlasno kritizujú tento dnešný svet, nezostali len pri kritizovaní... Veď sem napíšte, nejaké svoje konkrétne kroky, ako sa snažíte žiť aspoň trocha inak.


Priznáva hŕstku finančných žralokov po boku politikov, ich napchaté kontá, nepriznáva už, že neúmerný konzum je tiež jedným z tlačítiek na panele spúšťačov krízy, etc.
Konzum podporujeme všetci... a aj si tento spôsob života všetci pekne vychutnávame. Predtým ako hocikto bude mať chuť zakričať "ja nie" nech sa najprv poobzerá okolo seba.


Bastian, s Tebou pre dnešok súhlasím minimálne, ale viem, že mi to prepáčiš a budeš veľkorysý. Viem, že iný názor vieš akceptovať. A vyjadriť sa k nemu nemusíme vždy s poťahovaním medových motúzov.
No dobre, tentokrát Ti to ešte prepáčim... tak ako píšeš - budem veľkorysý :). Mám rád debatu narovinu a tie medové motúziky ja naozaj nemusím. Tie používajú hlavne tí, čo sa oháňajú dobre znejúcim slovíčkom "ZADARMO" alebo "SOCIALIZMUS". Ani tie veľmi nemusím.


Ty si silný, mladý, máš široké lakte a pevné nervy.
To áno... a keď mi niekto príde do cesty, tak mu rovno tým lakťom jednu seknem :). Čo sa budem... veď som nejaký kapitalista, nie?


Na úradoch práce sa však dnes vo veľkej miere pretláčajú za almužnou päťdesiatnici, ako najmenej akceptovateľní pre tých mocných, všemohúcich a všetkovediacich. Ich východiskový bod nie je závideniahodný, ich smerovanie vzhľadom na požiadavky trhu je tak akurát do sociálne biednej prdelky. A to je jeden príklad z mnohých. Peknú nedeľu. Nechcela som, musela som.....Ťa vyrušiť.;)
Každý raz bude päťdesiatročný, nemaj obavy... aj ja, aj môj syn... A práve preto by bolo fajn, keby sa pri riešení myslelo trocha viac aj do budúcna.

Čerta starého si nechcela. Vraj musela, hahaha... :D. Vieš ako sa hovorí, čo jediné sa musí... Nebuď ako tie cetky-vysvetlovačky ;). Tie aj začínajú aj končia všetky svoje príspevky vysvetľovaním a zdôvodňovaním. A nerušila si, neboj...
cathyc
21.09.09,06:43
Bastian
Čo všetko je zlé sa dá vidieť na prvý pohľad. Nie je žiadne umenie nachádzať vinníkov. Bolo by ale fajn, keby všetci čo tak hlasno kritizujú tento dnešný svet, nezostali len pri kritizovaní... Veď sem napíšte, nejaké svoje konkrétne kroky, ako sa snažíte žiť aspoň trocha inak.

Toto isté si už raz žiadal a ja som ti napísala, ako žijem, aby som dokázala, že sa snažím o zmenu nie len rečami, ale aj svojím životom. Nezazlievam Ti, že si to už nepamätáš...ani ja si nepamätám všetky názory, ktoré som tu prečítala. Ale nie to som chcela týmto povedať. Na blogu Antonína Baudyša som sa dostala ku veľmi zaujímavej knihe. Zrazu mi vyplávali na povrch mne staré známe pravdy. Jednou z nich je, že ak ma na niekom niečo štve, znamená to, že mám v sebe podobné vlastnosti, ktoré na druhom tak preukrutne neznášam. Takže sa teraz snažím pochopiť čo máme spoločné. To či na to prídem nie je vonkoncom zaujímavé. Skôr ten pocit pochopenia a prevzatia plnej zodpovednosti je nesmierne uspokojujúci.


Bastian Konzum podporujeme všetci... a aj si tento spôsob života všetci pekne vychutnávame. Predtým ako hocikto bude mať chuť zakričať "ja nie" nech sa najprv poobzerá okolo seba.

Skús negeneralizovať. Je veľmi veľké množstvo ľudí, ktorí sa snažia vymaniť zo systému, napríklad aj tým, že neholdujú konzumu. To, že Ty takýchto ľudí nepoznáš, neznamená, že neexistujú. Skôr to svedčí o tom, že žiješ v prostredí, kde takýchto ľudí nemáš šancu stretnúť. Neviem si napríklad dosť dobre predstaviť ako by som vo veľkom meste praktizovala nekonzumný spôsob života. Ťažko sa tam človek odpojí od verejných zdrojov energií, pitnej vody. Všetko čo človek potrebuje k životu si tam proste musí kúpiť. Že pri tom samozrejme neodhadne mieru nutnosti je otázka výborného marketingu obchodov. Pre to už dnes nežijem vo veľkom meste, ale sa snažím o návrat k prírode....samozrejme nie tým, že by som visela zo stromu.
Danila
21.09.09,08:13
To jar88
Neviem citácie, vyfarbovanie, vkladanie a podobné múdrosti, lebo som technicky, a nielen technicky nedokonalá. Ale postrehla som, že sme v jednote, ak si uznal banku ako stvoriteľa krízy a úrokovú mieru ako dirigentskú paličku. A v čom si kontraproduktívny? Napríklad tu:
Citujem Ťa:

Chcel som poukázať na jednoduchú skutočnosť, ktorá je proti mojej logike.
Ja som presvedčený, že sme ľudia a máme svoje prirodzené práva. Na ochranu našich záujmov a práv, sme si zriadili štát a na chod toho štátu sa spoločne skladáme formou daní.
Lenže situácia sa trochu zvrtla a aj keď už tomu štátu odovzdávame všetky peniaze čo môžeme, nefunguje a neplní ani základné povinnosti.
Situácia sa otočila natoľko, že štát neslúži nám, ale my slúžime štátu.

Uznávam, že sme ľudia, a uznávam, že by sme mali mať práva. Ale v právnom štáte. Ak Ty máš pocit, že pri dnešnej vymožiteľnosti práva žijeme v takomto štáte, tak ja ten pocit nemám. Je to to isté, akoby som žiadne práva nemala.
Súhlasím s Tebou, že dnešní tridsiatnici žijú v iných podmienkach, ako som žila v tridsiatke ja. Odvodové zaťaženie je neúnosné, solidarita z neho v nefungujúcom štáte je nefunkčná. Súhlasím teda, že dobré s nami a zlé preč, napríklad, milí budúci dôchodcovia.
A ešte pre niečo sa mi žilo lepšie. Vtedy sme si nepospevovali napríklad takúto:
drogy zbrane mafie kto je sviňa prežije bomby v autách, na školách neistotu strieda strach znásilnenia prepady za pekných letných dní ...
Psychiatrických pacientov pribúda, pribúda počet samovrážd. Teda majú právo ak, tak na dobrovoľný odchod..... Aj to svedčí, kto a ako konzumuje.

Ukončil si akademickú debatu oprávnene. Nie sme najakademickejší a titul ešte nie je priepustkou medzi akademikov. Tí už poniektorí čo mohli, to sprznili. V takej debate pokračovať je zložité.
Ja sa nad sebou zamýšľam. Často a rada. Mám v numerologickej mriežke rovinu odhodlania so zdvojenou deviatkou.;) So mnou býva občas peklo. Aj preto nesúhlasím aj naďalej, teda ani s tvrdením, že politici sú na jednej strane a fianční žraloci na druhej. Oni sa držia za ručičky, a občas sú dvaja v jednom.:) Pre tých je konzum ukojenie, rozkoš, pre tých je konzum alfa a omega spokojnosti. A s jedlom rastie chuť.
Takže suma sumárum, môj predpoklad, že recesia sa živí a neodchádza, oživenie je ešte poriadne ďaleko.:confused:

Prajem Ti pekný deň. V Tvojich príspevkoch je veľa podnetného. Určite ich budem čítať pozornejšie.
cathyc
21.09.09,16:38
16-09-09, 07:41 AM 52 #

Poraďák = DANILA - VIPka (PIPka)


Členom od: 20-11-05
Miesto: CCCC
Príspevky: 3,654
Súhlasil: 3,609x
Získal 5,328 súhlasov
v 1,809 príspevkoch
PoradaBody: 508



Re: vydieranie
Citát:
Pôvodca textu príspevku: misomiso
No ja som nikdy netvrdil, ze to bude pravne najcistejsie, ale ze to moze byt najrychlejsie a najucinnejsie.

Milý misomiso,
na Porade sa občas stáva, že zavíta aj nick, ktorý prizná, že slušný človek vie, že mal by odisť

P.S. Richard, plním svoj sľub, ktorý som Ti dala a odchádzam!



Sľub , ktorý vydržal 4 DNI :D :D :D :D :D a poúča :)
Dáva toto niekomu zmysel? Možno som len mimo.
jar88
22.09.09,12:10
Poraďáci, čo by sa vám stalo, ak by ste si založili novú tému.
Napríklad "Hádame sa debilne, ale nám to nevadí"
Alebo "Našej inteligencii to nemá ako uškodiť"

Vymyslite si niečo svojské, niečo na vašej úrovni. Veď ste elita porady. Tak čo!

Tam si môžete dávať aj body, ako CCCC. Alebo vám ide o niečo iné? Som na pochybách. Čudujem sa, že tým bodom nehovoríte IQ-čka. Napríklad taká danila ich má už 508. Je ich aj cítiť.
duves
22.09.09,12:48
Nemáš menit stále nicky, mal by si aj ty už tolko bodov!
jar88
22.09.09,12:59
Nemáš menit stále nicky, mal by si aj ty už tolko bodov!

duves a čo tak niečo o počasí na Marse ?
To jar88 mám aj inde, nielen tu. Ja názor a identitu nemením. Nikdy, ani za totáča. Vždy som sa vedel obhájiť sám a pred každým.

Ak napíšem vždy, u mňa to znamená vždy.
Ak napíšem pred každým, u mňa to znamená pred každým.
U mňa je slovo, slovo. Pravda je pravda. Lož je lož. atd.

U mňa je farebné len v umení a v prírode.
cathyc
22.09.09,13:00
Poraďáci, čo by sa vám stalo, ak by ste si založili novú tému.
Napríklad "Hádame sa debilne, ale nám to nevadí"
Alebo "Našej inteligencii to nemá ako uškodiť"

Vymyslite si niečo svojské, niečo na vašej úrovni. Veď ste elita porady. Tak čo!

Tam si môžete dávať aj body, ako CCCC. Alebo vám ide o niečo iné? Som na pochybách. Čudujem sa, že tým bodom nehovoríte IQ-čka. Napríklad taká danila ich má už 508. Je ich aj cítiť.

Môj pocit sa potvrdzuje...si arogantný a namyslený človek. To, že si založil nejakú tému ťa neoprávňuje sa povyšovať a stavať diskutujúcich do pozoru. Ty sám si veľakrát mimotemy , práve pre svoje večné poúčanie a povyšovanie sa. V práci Ťa už nikto nepočúva?. Nemáš sa kde realizovať?
jar88
22.09.09,13:32
Môj pocit sa potvrdzuje...si arogantný a namyslený človek. To, že si založil nejakú tému ťa neoprávňuje sa povyšovať a stavať diskutujúcich do pozoru. Ty sám si veľakrát mimotemy , práve pre svoje večné poúčanie a povyšovanie sa. V práci Ťa už nikto nepočúva?. Nemáš sa kde realizovať?

cathyc, ja som sa len opýtal, či si môžete založiť tému na hádanie a ak chceš aj na stavanie do pozoru. Je mi to jedno čo si tam budete písať, nebudem sa vám v nej realizovať. Nebudem na teba arogantný.
ALDA
22.09.09,14:07
Nebudem na teba arogantný.

Dúfam, že to dodržíš. :)
duves
22.09.09,14:11
Ja názor a identitu nemením.
Tak to ti nezavidim. Clovek, ako sa vyvija, meni nazor na svet okolo seba. Len u teba to asi neplati.
Clovek ma pravo menit nazor, o tom je život. No nema pravo ponižovať inych a tvrdiť, že len jeho nazor je ten spravny.
Danila
22.09.09,14:57
Poraďáci, čo by sa vám stalo, ak by ste si založili novú tému.
Napríklad "Hádame sa debilne, ale nám to nevadí"
Alebo "Našej inteligencii to nemá ako uškodiť"

Vymyslite si niečo svojské, niečo na vašej úrovni. Veď ste elita porady. Tak čo!

Tam si môžete dávať aj body, ako CCCC. Alebo vám ide o niečo iné? Som na pochybách. Čudujem sa, že tým bodom nehovoríte IQ-čka. Napríklad taká danila ich má už 508. Je ich aj cítiť. Hehe inteligent, vlastné mená sa píšu s veľkým začiatočným písmenom.:) To máš radu bez môjho nároku na bodík.;)

P.S. Svojské nič ma nenapadá, len to staré múdre známe:
" Keby si tak vysoko vyskočil, ako si hulvátsky, tak nikdy na zem nedopadneš!":)
S pozdravom len a len Tebe Danila s veľkým D.
jar88
22.09.09,15:28
Dúfam, že to dodržíš. :)

ALDA, sľúbil som to Cathyc, ale platí to aj pre teba

Duvesov príspevok
Tak to ti nezavidim. Clovek, ako sa vyvija, meni nazor na svet okolo seba. Len u teba to asi neplati.
Clovek ma pravo menit nazor, o tom je život. No nema pravo ponižovať inych a tvrdiť, že len jeho nazor je ten spravny.


Duves a ostatní, čo si myslia, že som arogantný a že je zlé že neustupujem a nemením svoj názor. Že nepripúšťam inú pravdu.
Tak sa dohodnime, čo je argument a čo nie.

Predsa nemôžeme pripustiť, že včera platilo 2+2=5 a dnes je to sedem a zajtra budeme argumentovať, že ak to mohlo byť včera sedem, tak dnes to môže byť päť.

Pravda je len jedna, ale omylov môže byť neúrekom. To je podľa mňa fakt.
V tejto téme som nastolil len jednoduchú otázku daňového a odvodového zaťaženia a či to nie je hlavná príčina terajšej krízy. Nič viac a nič menej.

Duves mi dal viac krát najavo, že som sprostý, lebo neviem že je úrok a nechápem tlačenie peňazí. Pritom mu to vôbec nevyčítam, len mu predkladám argumenty, že to tak nie je. Doteraz mi ich nevyvrátil a stále sa vyjadruje o inom, ako o nastolenej otázke.
Ani to mu nevyčítam, lebo tie daňové a odvodové príčiny sa vyvrátiť jednoducho nedajú. On na to neprišiel a ja som preto arogantný?

Treba argumentovať, dôvodiť a poukazovať na príčiny a následky. Nie len sa hádať a zahlcovať tému, nič neriešiacimi príspevkami.

Čo som sľúbil cathyc platí a platí to pre každého. Keď píšem že platí, tak to samozrejme platí bez akýchkoľvek podmienok a výhrad. Bez odvolania.
jar88
22.09.09,15:48
P.S. Svojské nič ma nenapadá, len to staré múdre známe:
" Keby si tak vysoko vyskočil, ako si hulvátsky, tak nikdy na zem nedopadneš!":)
S pozdravom len a len Tebe Danila s veľkým D.

Vďaka danila, naozaj ftipné a duchaplné (uznávam a bez sarkazmu)

Len do tejto témy to už nezapadá. To čo som napísal, platí aj pre teba a ak sa náhodou k tvojej poznámke niekedy nevyjadrím, neber to osobne.
Neber to ani ako ignorantstvo, alebo ústupok z mojej strany.

Dúfam, že ma nebudeš opravovať ani za to vtipné. Naozaj som zvedavý, ako ďaleko máme od seba a ako ďaleko máš ku cathyc.

Inak ešte, máš aj niečo ku kríze? niečo k úroku a daniam a príčinám a ako to dopadne a tak?....
Danila
22.09.09,16:30
Vďaka danila, naozaj ftipné a duchaplné (uznávam a bez sarkazmu)

Len do tejto témy to už nezapadá. To čo som napísal, platí aj pre teba a ak sa náhodou k tvojej poznámke niekedy nevyjadrím, neber to osobne.
Neber to ani ako ignorantstvo, alebo ústupok z mojej strany.

Dúfam, že ma nebudeš opravovať ani za to vtipné. Naozaj som zvedavý, ako ďaleko máme od seba a ako ďaleko máš ku cathyc.

Inak ešte, máš aj niečo ku kríze? niečo k úroku a daniam a príčinám a ako to dopadne a tak?....Jasné, že mám. Vieš, ja už mám chválabohu aktívnu činnosť za sebou. Ja už len tak zo zábavy a z profesionálneho defektu občas zamudrujem. A väčšinou len oddychujem. Ku kríze? Ty brďo, 5,6 %, viac ako očakávala banka. Hádaj čoho. Takže, ešte stále prebýva. A bude. Ja mám dobrý pocit už len z toho, že na môj dôchodok ako-tak zostáva. Čo bude s Tvojim netuším. Dozrievaj ako hrozno. Červené. Obsahuje vraj seratonín. Francúzi vysypali polovicu úrody. Kríza. Malý dopyt. Slabne konzum. U tých naj....;) Dobré? Ideš.
cathyc
22.09.09,17:45
jar88

V tejto téme som nastolil len jednoduchú otázku daňového a odvodového zaťaženia a či to nie je hlavná príčina terajšej krízy. Nič viac a nič menej.



Neviem aké je daňové a odvodové zaťaženie vo svete, viem však aké je u nás. Vravím tomu zderstvo, ale to okrem politikov asi každý koho sa to týka. Nemyslím si však, že práve toto je príčinou krízy. Veľký ekonómovia ( ja som iba obyčajná účtovníčka ) tvrdia, že kríza patrí ku normálne fungujúcemu kapitalizmu. Vraj je to akýsi očistný proces kedy sa vyčistí trh od nadbytočných a slabo fungujúcich spoločností.
Mne tento argument príde trošku smiešne. Trh sa vraj predsa reguluje sám...nefunkčné likviduje priebežne, takže načo kríza? Ja si skôr myslím, že sa každá kríza vytvorí umelo v tom správnom čase, aby sa postupne prerozdelilo bohatstvo vždy jedným smerom...protijánošíkovským. Od chudobných k boháčom. Takto sa postupne boháč stane ešte bohatším a chudák to ledva prežije.
Naučiť ľudí konzumu bol ohromne ľahký počin, ktorý vedie k nehoráznemu zadlžovaniu sa. Ľudia sú sústavne ostreľovaní reklamou...ako je to úplne v poriadku byť zadĺžený, ako je úplne prirodzené nakupovať keď na to nemám....Zadĺžiť také masy ľudstva sa v podstate bez umelo vytvorených a ničím nepodložených papierikov, ktorým vravíme peniaze ani nedalo. V podstate na to už ani netreba ten papier, peniaze existujú už hlavne vo virtuálnej podobe. Tomuto ja vravím satanský nápad....požičiavať niečo čo vlastne ani nemám a ono to ani neexistuje a týmto spôsobom prinútiť tie masy čo na to naleteli, stať sa otrokmi večne sa nekončiacich dlhov.
Pre mňa kríza znamená toto. Zámer zopár nehorázne bohatých ľudí tohto sveta stať sa ešte bohatšími. Najväčší magnáti totiž na krízach nikdy neprerobili, práve naopak.
Vrátim sa teraz k tým odvodom a daňovému zaťaženiu. Tento malý štát ak chce splniť očakávania hordy zlatokopov, ktorí sa postupne striedajú vo vládach, správnych radách....musí mať vysoké daňové a odvodové zaťaženie. Kto by to inak zacvakal? Ešte sa nenabalili všetci, ktorí to mali v úmysle. S jedlom rastie chuť, takže pokiaľ sa tento národ nespamätá, tak sa toto vyciciavanie ani nikdy neskončí. A tento národ sa samozrejme nespamätá, lebo my sme tak akosi naučení robotovať s bičom za zadkom a popri tom držať huby.

Toto je moja predstava a vonkoncom netvrdím, že je správna. Ja to však v tomto štádiu svojho života vnímam takto.
cathyc
22.09.09,17:58
Príď na školenie .




mimotemy

Je mi to úplnou záhadou, ako sa to mohlo stať, ale PRVÝ raz má Duves pravdu :D .
Mám taký mizerný pocit, že s Tebou som tu už mala zopárkrát tú česť sa posekať. Síce to bolo z Tvoje strany vždy pod iným nickom, ale rukopis mi čosi vraví. Mýlim sa??? ČI????
duves
22.09.09,19:07
Neviem aké je daňové a odvodové zaťaženie vo svete, viem však aké je u nás. Vravím tomu zderstvo, ale to okrem politikov asi každý koho sa to týka. Nemyslím si však, že práve toto je príčinou krízy. Veľký ekonómovia ( ja som iba obyčajná účtovníčka ) tvrdia, že kríza patrí ku normálne fungujúcemu kapitalizmu. Vraj je to akýsi očistný proces kedy sa vyčistí trh od nadbytočných a slabo fungujúcich spoločností.
Mne tento argument príde trošku smiešne. Trh sa vraj predsa reguluje sám...nefunkčné likviduje priebežne, takže načo kríza? Ja si skôr myslím, že sa každá kríza vytvorí umelo v tom správnom čase, aby sa postupne prerozdelilo bohatstvo vždy jedným smerom...protijánošíkovským. Od chudobných k boháčom. Takto sa postupne boháč stane ešte bohatším a chudák to ledva prežije.
Naučiť ľudí konzumu bol ohromne ľahký počin, ktorý vedie k nehoráznemu zadlžovaniu sa. Ľudia sú sústavne ostreľovaní reklamou...ako je to úplne v poriadku byť zadĺžený, ako je úplne prirodzené nakupovať keď na to nemám....Zadĺžiť také masy ľudstva sa v podstate bez umelo vytvorených a ničím nepodložených papierikov, ktorým vravíme peniaze ani nedalo. V podstate na to už ani netreba ten papier, peniaze existujú už hlavne vo virtuálnej podobe. Tomuto ja vravím satanský nápad....požičiavať niečo čo vlastne ani nemám a ono to ani neexistuje a týmto spôsobom prinútiť tie masy čo na to naleteli, stať sa otrokmi večne sa nekončiacich dlhov.
Pre mňa kríza znamená toto. Zámer zopár nehorázne bohatých ľudí tohto sveta stať sa ešte bohatšími. Najväčší magnáti totiž na krízach nikdy neprerobili, práve naopak.
Vrátim sa teraz k tým odvodom a daňovému zaťaženiu. Tento malý štát ak chce splniť očakávania hordy zlatokopov, ktorí sa postupne striedajú vo vládach, správnych radách....musí mať vysoké daňové a odvodové zaťaženie. Kto by to inak zacvakal? Ešte sa nenabalili všetci, ktorí to mali v úmysle. S jedlom rastie chuť, takže pokiaľ sa tento národ nespamätá, tak sa toto vyciciavanie ani nikdy neskončí. A tento národ sa samozrejme nespamätá, lebo my sme tak akosi naučení robotovať s bičom za zadkom a popri tom držať huby.

Toto je moja predstava a vonkoncom netvrdím, že je správna. Ja to však v tomto štádiu svojho života vnímam takto.
Cathyc, bombove. Lepsie by som to nenapísal.
duves
22.09.09,19:23
Proč nás oficiální peníze "zrazují"?
Oficiální finanční systém je založen na tom, že vložený kapitál se musí neustále množit, a kdo nerozšiřuje svůj podnik a nedrtí konkurenci, ten zhyne. Drobné podnikání je někdy tak zatíženo vysokými nájmy, daněmi, úroky z půjček, provozními náklady, administrativou atd., že se ani nevyplatí. Naopak stačí mít výhodně uložené peníze, aby se samy "množily". To je přece absurdní. Podle údajů Světové banky ve světě existuje devadesátkrát víc peněz než zboží a služeb.
http://dolezite.sk/LETS_aneb_Jak_se_vyhnout_nastraham_oficialni_meny. html
jar88
23.09.09,05:59
http://dolezite.sk/LETS_aneb_Jak_se_vyhnout_nastraham_oficialni_meny. html

Duves, čítal som to.

Čo ty na to? Komentár, súhlas, odpor - jednoducho nič?

Myslíš si že to je argument? veď sú to len táraniny bez argumentov

Naopak stačí mít výhodně uložené peníze, aby se samy "množily".

Treba to domyslieť !!!
duves
23.09.09,07:05
Ja čakam na tvoj nazor. Moj poznaš.
účtovník 007
06.10.09,13:06
Zaujal ma tento článok. Myslím si, že kríza ako taká, bola "plánovačom" tým myslím USA, správne načasovaná, ale priniesla so sebou javy a fakty, ktoré USA nedomyslelo. Už viac krát som počula o tom, že v odmietnutí eura od VB majú prsty Američania. Možno teraz v tom kolotoči udalostí im ani nič iné nezostane, ako vstúpiť do Eurozóny a zachrániť si zadnicu.
Lebo doláru ako rezervnej svetovej mene pomaly, ale isto odzváňa. Kríza mala prinieť nové delenie moci vo svete. Ale takto si to USA asi nepredstavovali.

http://finweb.hnonline.sk/c3-38553850-kP0000_d-chysta-sa-prevrat-ropa-sa-nebude-predavat-za-dolare
duves
06.10.09,14:00
Na obchodovanie v € za ropu chcel pristupiť iran, ale SSamericke by rozputali bezprecedenty militantny zákrok. Takto voči zoskupeniu osy: europa-rusko-čína-japonsko si ani nezakašlu. Zánikom dolara ako svetovej zúčtovacej meny sa konecne uvidi a mnohí pochopia, že svet za velkou mlakou nevie existovať bez toho ich príživníckeho systemu voči zahraničiu. Spustí sa tam obrovská vlna inflacie až hyperinflácie, hned potom ako sa definitivne upustí od dolara.
cathyc
06.10.09,14:37
Nemám nič proti pádu tých namyslených amíkov, ale domyslel niekto, že tá Čína môže byť iný svetový terorista? Takže na jednej strane možno dobrá správa, ale z iného pohľadu trošku odstrašujúca. Vlka nahradí vlkodlak.
účtovník 007
06.10.09,16:15
Vlk s vlkodlakom budú musieť vedľa seba existovať a ešte do svorky budú musieť pribrať vlkodlaba-Rusko. Či sa to niekomu páči alebo nie. Aká bude pozíca EU v tejto svorke, je predčasné hovoriť.
Skôr si myslím, že USA spravia všetko pre čo najdlhšie udržanie svojej pozície, aj za cenu najvyššiu.
Ja som tu už myšlienku správne umiestneného konfliktu napísala, ale bola som poslaná....No ak sa delí moc vo svete, netreba byť naivný. Ale to je debata nevhodná pre túto tému.
cathyc
06.10.09,16:24
Vlk s vlkodlakom budú musieť vedľa seba existovať a ešte do svorky budú musieť pribrať vlkodlaba-Rusko. Či sa to niekomu páči alebo nie. Aká bude pozíca EU v tejto svorke, je predčasné hovoriť.
Skôr si myslím, že USA spravia všetko pre čo najdlhšie udržanie svojej pozície, aj za cenu najvyššiu.
Ja som tu už myšlienku správne umiestneného konfliktu napísala, ale bola som poslaná....No ak sa delí moc vo svete, netreba byť naivný. Ale to je debata nevhodná pre túto tému.
hoď sem prosím link, rada by som si to prečítala
duves
06.10.09,16:36
No možno militanti z SS americkych budu tlačení do konfliktu. Zasiali toho dosť, aj po europe. Ukradnute kosovo, paktovanie so ševarnadzem, hladanie zbrani hromadneho ničenie v irane, napätie v iraku.
účtovník 007
06.10.09,16:37
Ja na tú myšlienku nemám link. To je moja dedukcia z mnohých článkov, v ktorých sa nepriamo medzi riadkami objavuje táto prognóza.

mimotemyDávnejšie som čítala knihu Totalitní světovláda a myslela som si, že čítam scifi. No vyzerá, že v mnohom bola kniha nadčasová a pravdivá, aj keď ide o subjektívne hodnotenie autora a s mnohými myšlienkami sa nestotožňujem.
cathyc
06.10.09,16:56
Prepáč myslela som, že Ty si niečo také napísala. Tiež som už čo to o tom preštudovala, ale vyvolávalo to u mňa riadne depky z nespravodlivosti, tak som radšej presedlala na Toltékov.
duves
06.10.09,19:20
duves
10.10.09,05:34
Svet je z udelenia Nobelovej ceny mieru Obamovi v rozpakoch

http://spravy.pravda.sk/svet-je-z-udelenia-nobelovej-ceny-mieru-obamovi-v-rozpakoch-p4r-/sk_svet.asp?c=A091009_145336_sk_svet_p23
Gorbačov dostal cenu za mier v roku 1990 a o rok nastal
rozpad sovietskeho zväzu. Hádajte na čo myslím?
:D;)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Michail_Sergejevi%C4%8D_Gorba%C4%8Dov
Danila
10.10.09,06:14
Svet je z udelenia Nobelovej ceny mieru Obamovi v rozpakoch

http://spravy.pravda.sk/svet-je-z-udelenia-nobelovej-ceny-mieru-obamovi-v-rozpakoch-p4r-/sk_svet.asp?c=A091009_145336_sk_svet_p23
Gorbačov dostal cenu za mier v roku 1990 a o rok nastal
rozpad sovietskeho zväzu. Hádajte na čo myslím?
:D;)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Michail_Sergejevi%C4%8D_Gorba%C4%8Dov

Na to, na čo ja?;) Nepochybne áno.
jar88
10.10.09,09:45
Na to, na čo ja?;) Nepochybne áno.

Danila, vy to nazývate myslením?
Danila
10.10.09,09:58
Danila, vy to nazývate myslením?:mee: Nem rozumiem. Teda nemyslím?;)
jar88
10.10.09,10:01
Svet je z udelenia Nobelovej ceny mieru Obamovi v rozpakoch

http://spravy.pravda.sk/svet-je-z-udelenia-nobelovej-ceny-mieru-obamovi-v-rozpakoch-p4r-/sk_svet.asp?c=A091009_145336_sk_svet_p23
Gorbačov dostal cenu za mier v roku 1990 a o rok nastal
rozpad sovietskeho zväzu. Hádajte na čo myslím?
:D;)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Michail_Sergejevi%C4%8D_Gorba%C4%8Dov

Duves dlhšie si sa tu nevyjadroval a tak som mal pocit, že si konečne pochopil svoj omyl a máš z toho poznania kocovinu.

Pozerám na tvoje dva posledné príspevky a vidím, že sa ďalej kŕmiš zo starých zdrojov. Pochop konečne, že sú to len bludy.
Peniaze sú peniaze, ľudia sú ľudia a trh je trh. Ekonomiku a logiku nikto neobabre a ľudský intelekt nemá hraníc. To je fakt!

Tomu sa nedá povedať "MYSLÍM"
duves
10.10.09,10:26
:mee: Nem rozumiem. Teda nemyslím?;)
Myslim, že bude lepsie to odignorovať.:rolleyes:
Danila
10.10.09,10:30
Duves dlhšie si sa tu nevyjadroval a tak som mal pocit, že si konečne pochopil svoj omyl a máš z toho poznania kocovinu.

Pozerám na tvoje dva posledné príspevky a vidím, že sa ďalej kŕmiš zo starých zdrojov. Pochop konečne, že sú to len bludy.
Peniaze sú peniaze, ľudia sú ľudia a trh je trh. Ekonomiku a logiku nikto neobabre a ľudský intelekt nemá hraníc. To je fakt!

Tomu sa nedá povedať "MYSLÍM"A ako?:)

COGITO ERGO SUM;)
duves
10.10.09,10:36
Majstri švindlov-americka vláda:
Americká vláda nesplatila vojnové dlhopisy, čaká ju súd

http://finweb.hnonline.sk/c3-38602160-kP0000_d-americka-vlada-nesplatila-vojnove-dlhopisy-caka-ju-sud
misomiso
10.10.09,10:38
Najviac sa mi paci to vysvetlenie, preco to dali prave Obamovi. Ze ho to bude akoze do buducna motivovat a zavazovat posobit v prospech mieru (kedze kazdy uznava, ze doteraz nic nespravil).

Tak fajn, v podstate rovnako by sa mohli rozdavat Nobelovky aj v inych disciplinach - fyzika, ekonomia, medicina. Napriklad by dali nejakemu (lubovolnemu) lekarovi (co tak napr. profesorovi Traubnerovi - kedze je dostatocne medialne znamy) Nobelovu cenu za medicinu, aby ho to motivovalo a konecne uz aj nieco vymyslel...
duves
10.10.09,10:40
Ficovi nech daju teda nobelovu cenu za ekonomiu. Nech ho to zaväzuje.
jar88
10.10.09,10:47
Myslim, že bude lepsie to odignorovať.:rolleyes:

Danila to asi chápe a pravdepodobne aj ty.

Sme tu trošičku mimo tému, nemyslíš?
Danila
10.10.09,13:31
Danila to asi chápe a pravdepodobne aj ty.

Sme tu trošičku mimo tému, nemyslíš?Ďakujem Ti zo srdca za kompliment.;) Ale v téme, ktorú si založil nikdy nie smemimotemy. Všetko so všetkým súvisí. Aj Obamova nobelovka s krízou. Len netuším, či ju pohne, alebo pribrzdí. Čo povieš? Keď už nikto nič nemusí, a stačí len chcieť.:confused:
Danila
10.10.09,14:23
Milá teta Danila.

Týmto pricapením smiešnej sumy -vzhľadom k americkému štátnemu dlhu (19mld dolárov = rádovo slovenský rozpočet a Američanov je tak 50x viac a majú o niečo silnejšiu ekonomiku)) Duvesko ako obyčajne NIČ NEPOVEDAL (o myslení radšej nehovorím).

Ale ten tvoj súhlas je symptomatický :).(tak im treba hnusným Američanom )
Milý ujo tristotridsiatytretí river,
teta Danila sa na Teba nehnevá, iba skromne a s pokorou s Tebou nesúhlasí a odkazuje Ti:
Babka k babce pudú kapce.

P.S. Duves len nepovedal, čo Ty by si chcel počuť. A čože si to Ty vlastne povedal ku kríze?:) Ty mysliaci, nehnusný a premilý.;)
misomiso
10.10.09,14:49
Majstri švindlov-americka vláda:
Americká vláda nesplatila vojnové dlhopisy, čaká ju súd

http://finweb.hnonline.sk/c3-38602160-kP0000_d-americka-vlada-nesplatila-vojnove-dlhopisy-caka-ju-sud

No to je parada, este nesplatili vydavky za druhu svetovu a uz odvtedy zacali tri dalsie vojny.
jar88
10.10.09,15:41
Majstri švindlov-americka vláda:
Americká vláda nesplatila vojnové dlhopisy, čaká ju súd

http://finweb.hnonline.sk/c3-38602160-kP0000_d-americka-vlada-nesplatila-vojnove-dlhopisy-caka-ju-sud

Duves, treba tomu rozumieť tak, že si myslíš že ti, alebo nám zostala vláda USA niečo dlžná?

Alebo sa snažíš vytvoriť dojem, že SSA neplnia svoje záväzky a podvádzajú svojich občanov?
Odporúčam ti naštudovať, za čo Američania cez vojnu pracovali, prečo pracovali a ako pracovali. Ak by neboli takí obetaví, možno by si tu ani nebol a nemal by si za čo byť Rusom vďačný.

Študuj hlavne súvislosti, nie len....žvásty mimo kontextu
duves
10.10.09,16:02
Trepeš 5 na 9.
jar88
10.10.09,16:53
Trepeš 5 na 9.

Keby aj 3 na 3, čo na tom?

Je to zložité, čo?
duves
10.10.09,17:00
Je to zložité, čo?
Jasne, s tebou.
jar88
10.10.09,17:08
Jasne, s tebou.
Duves, oceňujem a dávam ti bod.
duves
12.10.09,04:47
Odhad :
- prvé oživenie firiem - august až december 2009
- oživenie zamestnanosti august až september 2010
- oživenie reálnych príjmov apríl až jún 2010.

PS
Si na rade :) .
Proste same pozitiva, skoro ako z jedneho filmu basnici....(pak dovolena v jugoslavii atd atd)
Ono je to trochu inak. Ak sa nezmenia pravidla a nebudu mat obycajní ludia vyssiu kupnu silu, nepomože ani modlenie.
http://spravy.pravda.sk/platy-zamrznu-aj-prepustat-sa-bude-dtb-/sk_ekonomika.asp?c=A091012_061046_sk-przam_p01
cathyc
12.10.09,06:20
Duves, treba tomu rozumieť tak, že si myslíš že ti, alebo nám zostala vláda USA niečo dlžná?

Alebo sa snažíš vytvoriť dojem, že SSA neplnia svoje záväzky a podvádzajú svojich občanov?
Odporúčam ti naštudovať, za čo Američania cez vojnu pracovali, prečo pracovali a ako pracovali. Ak by neboli takí obetaví, možno by si tu ani nebol a nemal by si za čo byť Rusom vďačný.

Študuj hlavne súvislosti, nie len....žvásty mimo kontextu

jar88 preboha snáď nechceš povedať, že sa tie prežraté a nenásytné zrúdy obetujú za nás. Trošku mi to pripomína filmy z 50-tých rokov. Tám tiež všetci pracovali s nasadením za lepší zajtrajšok....len čí?
cathyc
12.10.09,06:22
Proste same pozitiva, skoro ako z jedneho filmu basnici....(pak dovolena v jugoslavii atd atd)
Ono je to trochu inak. Ak sa nezmenia pravidla a nebudu mat obycajní ludia vyssiu kupnu silu, nepomože ani modlenie.
http://spravy.pravda.sk/platy-zamrznu-aj-prepustat-sa-bude-dtb-/sk_ekonomika.asp?c=A091012_061046_sk-przam_p01


Prečo sa ním vôbec zaoberáš? Nech si dá už akýkoľvek nick a vystriedal ich tu už dosť-----furt tá istá osoba.
duves
12.10.09,06:38
Ale...som nenapravitelny. No čo už, ale prifáral mi bodík.
duves
12.10.09,09:24
Dejepisári a matematikárky majú učiť aj o peniazoch
http://peniaze.pravda.sk/dejepisari-a-matematikarky-maju-ucit-aj-o-peniazoch-fxk-/sk-pspotrebitel.asp?c=A091012_000645_sk-pspotrebitel_p45

Vraj im budu prednašať ako vznikaju peniaze! Nech povedia kto su Morganovci, Rotschildovci a ina banda, čo potrebuje zotročiť velku časť populacie. Peniaze (dnes) vznikaju cestou nových úverov. To by sa mnohí divili a nemusia byť ani školáci.
Navrhujem, aby to prisli prednášať rovno z americkeho FEDu. Takto to budu mať detváky neskreslené rovno od zdroja!
Danila
12.10.09,11:43
Duves, oceňujem a dávam ti bod.Konečne niečo múdre v tejto téme od Teba.

Zajtra budeš Káčer Donald? Alebo Mikimaus? He,he, ja Ťa poznám....:);)

P.S. Tvoji zlatí práve dumajú nad zvýšením úrokovej miery.;) Sranda musí byť, aj keby na chlieb nebolo.
jar88
12.10.09,15:20
Dejepisári a matematikárky majú učiť aj o peniazoch
http://peniaze.pravda.sk/dejepisari-a-matematikarky-maju-ucit-aj-o-peniazoch-fxk-/sk-pspotrebitel.asp?c=A091012_000645_sk-pspotrebitel_p45

Vraj im budu prednašať ako vznikaju peniaze! Nech povedia kto su Morganovci, Rotschildovci a ina banda, čo potrebuje zotročiť velku časť populacie. Peniaze (dnes) vznikaju cestou nových úverov. To by sa mnohí divili a nemusia byť ani školáci.
Navrhujem, aby to prisli prednášať rovno z americkeho FEDu. Takto to budu mať detváky neskreslené rovno od zdroja!

Dostal si aj odpoveď, formou otázky:

ak sa ti nepaci, tak daj navrh na lepsi system, ktory podporuje ekonomicky rast. peniaze musia existovat. teda musia niekde vznikat a tento vznik nemoze byt zadarmo.
Prečo si mu neodpovedal?
Vždy len niečo trepneš (bez argumentov) a zdúchneš, za plot, ako usmrkanec.

Doplním, že to zadarmo, je bez úroku, (tvoj sen) ty mudrc. Duves, je to HALUZ aby si vedel.

Duves, dal by som ti bod, aby si mal znova trochu radosti, ale nedá sa. Vraj musím najskôr dať niekomu inému, aby to bolo fér. Také sú pravidlá porady. Je to voči tebe nespravodlivé, ale čo sa dá robiť. Život je pes.
jar88
12.10.09,15:29
Konečne niečo múdre v tejto téme od Teba.

Zajtra budeš Káčer Donald? Alebo Mikimaus? He,he, ja Ťa poznám....:);)

P.S. Tvoji zlatí práve dumajú nad zvýšením úrokovej miery.;) Sranda musí byť, aj keby na chlieb nebolo.

Danila, ako ma poznáš?

Musím ti napísať niečo aj na to tvoje PS
Píšeš, že dumajú nad zvýšením úrokovej miery. Je to totálna blbosť, lebo úroková miera sa zvýšiť nedá. Zvýšiť sa môže len percento úroku.
Miera je miera a úrok je úrok. Študuj, študuj a študuj.
To nás učili už na základnej.
cathyc
12.10.09,15:52
učili nás učiť sa, učiť sa, učiť sa. Študuj, študuj, čtuduj je už Tvoja novinka. Fascinuje ma ako tu ľudia keď už nemajú ako okydať niekoho kto im leží v zuboch používajú stále ten istý plytký protiargument...tak navrhni niečo .....
Ja som tu ešte veru nečítala od nikoho žiaden normálny návrh, tak prečo útok len na jedného?
duves
12.10.09,16:18
Prečo si mu neodpovedal?
Vždy len niečo trepneš (bez argumentov) a zdúchneš, za plot, ako usmrkanec.
Kto vraví, že som neodpovedal či neodpoviem? Ty neodpovedaš 2 tyždne: http://www.porada.sk/1158648-post92.html
a ani ta to netrapi a to je podla teba v pohode?. Nemas koncepciu, obhajuješ stare chodnícky (a este si nam o sebe nič ani nepovedal, do profilu radsej nedaš nič, sranda nie?). Ved načo nové, ved sa tak dobre chodí po starych, nie? Ved robme po starom, kumulujme dlhy na jednej strane a zbohatlíkov na druhej strane. Obhajuješ vlčie zákony a to ja nemusím. A ak tomu neveríš čo tu píšem, pozri na príspevky od dievčat.
duves
12.10.09,16:37
Veď daj verejne svoj tip
profilový "odborník":D

Až po tvojom predstavení sa, nemusís robiť okolo seba tajnosť.

p.s. Dá to vela práce? Robiť také fundované odhady? No ved tie, akože čo kedy skončí, začne a vôbec, kedy už bude dobre. Neokúňaj sa, čakáme na to svorne viacerí!:D
Danila
12.10.09,16:44
Danila, ako ma poznáš?

Musím ti napísať niečo aj na to tvoje PS
Píšeš, že dumajú nad zvýšením úrokovej miery. Je to totálna blbosť, lebo úroková miera sa zvýšiť nedá. Zvýšiť sa môže len percento úroku.
Miera je miera a úrok je úrok. Študuj, študuj a študuj.
To nás učili už na základnej.Mňa na základnej škole naučila jedna teta upratovačka, že vtáka poznáš po perí a človeka po reči. Máš inú manažérsku pozíciu.;) No, to môže byť čokoľvek. Len neviem, čo budeš mať pod tým iným nickom, kam sa ešte nedostanem.:confused: Zadal si tému. Hádajú sa o nej najchytrejší sveta, dohadujú sa a oponujú si. Majú fakt smolu, že ešte na Teba nenatrafili.:) Bolo by po kríze, bolo by po téme.

P.S. Už si počul, s kým je najťažšia zrážka? Ani netušíš, ako ma bolí čelo, od momentu, čo som prišla do tejto témy.

P.S. duves Tebe patrí moja poklona. A pred Tvojimi vedomosťami a názormi mám fakt rešpekt.;)
duves
12.10.09,16:52
NBS upozorňuje na možnú pyramídovú hru (z usa, ved ako inak)
http://peniaze.pravda.sk/nbs-upozornuje-na-moznu-pyramidovu-hru-f01-/sk-psporenie.asp?c=A091012_104531_sk-psporenie_p01

A ja upozorňujem na ešte väčšiu pyramídovú hru z tej krajiny: úrok a nekontrolovaná emisa nekrytých peňazí a ich multiplikácia.
Danila
12.10.09,17:01
NBS upozorňuje na možnú pyramídovú hru (z usa, ved ako inak)
http://peniaze.pravda.sk/nbs-upozornuje-na-moznu-pyramidovu-hru-f01-/sk-psporenie.asp?c=A091012_104531_sk-psporenie_p01

A ja upozorňujem na ešte väčšiu pyramídovú hru z tej krajiny: úrok a nekontrolovaná emisa nekrytých peňazí a ich multiplikácia.
A ja pridám nášmu jardovi, odborníkovi na krízu niečo, čo som odložila do môjho archívu z roku 2006:

http://www.noveslovo.sk/clanok.asp?id=14455
duves
12.10.09,17:13
A ja pridám nášmu jardovi, odborníkovi na krízu niečo, čo som odložila do môjho archívu z roku 2006:

http://www.noveslovo.sk/clanok.asp?id=14455
Velmi dobry článok a zvlášť táto časť:

V 20. storočí sa Amerike po prvýkrát v histórii podarilo zdaniť zvyšok sveta a prinútiť ho platiť nepriamo – formou vlastnej inflácie. Nemusela používať silu nebo hrozbu na to, aby ju ostatné štáty zaplatili. Stačilo, aby si v zahraničí nakupovala všetok možný tovar a platila za to svojou menou, ktorú ostatné štáty prijímali a uznávali.

Ešte treba dodať, že pokial v historii dolara ako svetovej meny niekto ohrozoval jeho dominanciu, vždy sa to riešilo vojenskym konfliktom.
Obama dostal nobelovku za mier, treba to brať ako, že už nebude brániť dolár proti jeho úpadku.
cathyc
12.10.09,18:05
NBS upozorňuje na možnú pyramídovú hru (z usa, ved ako inak)
http://peniaze.pravda.sk/nbs-upozornuje-na-moznu-pyramidovu-hru-f01-/sk-psporenie.asp?c=A091012_104531_sk-psporenie_p01

A ja upozorňujem na ešte väčšiu pyramídovú hru z tej krajiny: úrok a nekontrolovaná emisa nekrytých peňazí a ich multiplikácia.

Keď som to počula po prvý krát, tak som sa aj divila, že arabi vymysleli pyramídovku. Amíci ma však nesklamali...bol to len nedostatok info.
cathyc
12.10.09,18:08
Velmi dobry článok a zvlášť táto časť:

Ešte treba dodať, že pokial v historii dolara ako svetovej meny niekto ohrozoval jeho dominanciu, vždy sa to riešilo vojenskym konfliktom.
Obama dostal nobelovku za mier, treba to brať ako, že už nebude brániť dolár proti jeho úpadku.

Ohromne by ma zaujímalo, čo pre ten mier urobil. Ešte som totiž nezaregistrovala, že by bol vôbec niečo urobil, tobôž ešte pre mier.
duves
12.10.09,18:32
Ohromne by ma zaujímalo, čo pre ten mier urobil. Ešte som totiž nezaregistrovala, že by bol vôbec niečo urobil, tobôž ešte pre mier.
Už mu tým zviazali ruky, nesmie vojensky intervenovať nikde.
buchač
12.10.09,18:42
Už mu tým zviazali ruky, nesmie vojensky intervenovať nikde.

Veď sa už len nejaký ten meč nájde , ako ten gordický uzol preťať ....
jar88
12.10.09,18:51
Kto vraví, že som neodpovedal či neodpoviem? Ty neodpovedaš 2 tyždne: http://www.porada.sk/1158648-post92.html
a ani ta to netrapi a to je podla teba v pohode?. Nemas koncepciu, obhajuješ stare chodnícky (a este si nam o sebe nič ani nepovedal, do profilu radsej nedaš nič, sranda nie?). Ved načo nové, ved sa tak dobre chodí po starych, nie? Ved robme po starom, kumulujme dlhy na jednej strane a zbohatlíkov na druhej strane. Obhajuješ vlčie zákony a to ja nemusím. A ak tomu neveríš čo tu píšem, pozri na príspevky od dievčat.

Duves, ak by sme nechali všetko po starom, žiadna finančná kríza by tu nebola. Hlavne treba nazvať všetko pravým menom a nedávať veciam význam podľa názvu, ak ho nenapĺňajú.
Banka musí byť bankou a musí plniť funkciu banky. Úrok musí byť úrokom a úroková miera musí byť úrokovou mierou.
Poisťovňa musí byť poisťovňou, dane musia byť daňami, poplatky poplatkami, štát musí byť štátom, rodina rodinou, sloboda slobodou, ústava ústavou, zákon musí byť zákonom, dlh musí byť dlhom a mzda mzdou a tak ďalej.

U nás na Slovensku a aj v celej Európskej únii nič z toho neplatí a preto to ani nefunguje. Idea EU bola jednotný slobodný trh. Voľný pohyb kapitálu, práce, tovarov a služieb. Všetky štáty EU sú v OSN a WTO. Zaviazali sa slobodne dodržiavať chartu OSN a postupne znižovať obchodné bariéry (znižovať clá a odbúravať dovozné kvóty) vo svetovom obchode. Tým sa má dosiahnuť vyrovnanie cien tovarov a práce na celom svete. To znamená, že za určitú jednotku práce dostane rovnakú odmenu Slovák, Maďar, Číňan, Američan, Mexičan, Rus či Austrálčan, jednoducho každý a v každom štáte na svete. Bude jedno kto, kde pracuje, podstatné bude čo dokáže urobiť, vyrobiť, vymyslieť a tak ďalej.

Túto spravodlivosť dokáže presadiť len sloboda ľudí deklarovaná v charte OSN a sloboda obchodu presadzovaná vo WTO. Ak sa tieto dve podmienky naplnia, bude jedno kto komu slúži, kto komu predá, kto od koho nakúpi, kto komu požičia peniaze.

Neviem či je to až také zložité pochopiť, lebo mne to pripadá až primitívne jednoduché. Naviac je to pre ľudí aj prirodzené. Každý človek chce byť slobodný, zdravý, bohatý, každý človek je vynaliezavý, pohodlný a pôžitkársky. Myslím si, že každý chce žiť a kto nie, nech skape, je to jeho vec, jeho právo. Nič zložité na tom nevidím.
jar88
12.10.09,19:17
A ja pridám nášmu jardovi, odborníkovi na krízu niečo, čo som odložila do môjho archívu z roku 2006:

http://www.noveslovo.sk/clanok.asp?id=14455

Danila neviem kto tie myšlienky poskladal, ale je to zvrátenosť najhrubšieho zrna. Celé je to obrátené na hlavu. Ako keby lopata mohla za úraz a sekera za vraždu a sudca za popravu.

Nechápem, ako môžete spájať zodpovednosť USA za to, že majú svetovo uznávanú menu. Ako môžete ešte teraz brať vážne výraz petrodolár. Nikto nikoho nenúti kupovať doláre. Nikto nikoho nenúti brať lacnú pôžičku v dolároch.

Nikto žiadnu banku na svete a ani v EU nenútil kupovať „toxické deriváty“ na burze.
Nikto nikoho nenúti uznávať US dolár a rešpektovať jeho kurz.

Ešte posledná hlúposť ZLATÝ ŠTANDARD – študovať ! učiť sa nepomáha, lebo študovať znamená prijímať vedomosti, triediť ich a spájať do súvislostí. Je to naozaj iné ako učiť sa, učiť sa a netriediť plevy od zrna.
jar88
12.10.09,21:17
Toto je iba začiatok článku, je to blud za bludom.
Forma splácania daní býva rôzna. V minulosti to mohlo byť zlato, striebro, výrobky, poľnohospodárske plodiny vypestované satelitnými štátmi, dobytok či otroci. Z historického hľadiska sa platba daní uskutočňovala vždy priamo medzi zúčastnenými štátmi. Vazalský štát dal časť svojich vytvorených hodnôt impériu.
Tu pravdepodobne predpokladáte existenciu nejakého Amerického impéria. Ale žiadne Americké impérium nie je.
V 20. storočí sa Amerike (koho si predstavujete pod tou Amerikou, kto to je tá Amerika ?) po prvýkrát v histórii podarilo zdaniť zvyšok sveta a prinútiť (čo to znamená prinútiť a nepoužiť silu ani hrozbu) ho platiť nepriamo – formou vlastnej inflácie. Nemusela používať silu nebo hrozbu na to, aby ju ostatné štáty zaplatili. Stačilo, aby si v zahraničí nakupovala (myslíte tým Amerika nakupovala, ale Amerika nič nenakupovala) všetok možný tovar a platila za to svojou menou, ktorú ostatné štáty prijímali a uznávali.
Americké ekonomické impérium formálne vzniklo (nikdy nevzniklo a ani neexistuje) v roku 1945 v Bretton Woods. V tom období už dolár nebol pre normálnych smrteľníkov krytý zlatom, ale zahraničné vlády mohli ešte od americkej vlády získať výmenou za dolár zlato(vlády platili za zlato peniazmi z dlhopisov a daní vlastných občanov). Vďaka tomu sa stalo z americkej meny svetové platidlo. Amerika mala v tom období dosť zlata, pretože si ním nechávala platiť počas druhej svetovej vojny za rôzne služby (čo si pod tým rôzne služby predstavujete) spojencom. No impérium by nemalo dlhý život, keby udržiavalo v obehu len obmedzené množstvo dolárov. Počas vietnamskej (o čom bola vietnamská vojna ?) vojny potrebovali USA veľa peňazí. Začali preto tlačiť doláre a nakupovať za nich služby a tovar a z toho financovať vojnové (studená vojna bolo dobrodružstvo ?) dobrodružstvá. S vedomím, že sú nové doláre menej a menej kryté zlatom. Amerika trvalo udržiavala obchodný deficit a zvýšené množstvo dolárov v zahraničných rukách (zahraničné ruky bažili po dolároch) približne zodpovedalo tomu, čo by normálny štát získal od občanov formou zvyšujúcej sa dane z príjmov. Tieto dane ale platili ostatní. Platili ostatní a do platenia tých daní ich nútili ich vlastné vlády.

Čo nahradí zlatoJedného dňa to prasklo(čo to ako že prasklo?). Bolo to 15. augusta 1971. Vtedy Amerika po prvýkrát odmietla vydať (čo to znamená vydať zlato za doláre) zlato za doláre držané zahraničnou vládou. Jednoducho ho toľko nemala (ak nemám zlato tak ho nemôžem predať a aj keby som ho mal a nechcem ho predať, nič sa nedeje). Bol to bankrot amerického finančného systému. Amerika nakúpila od zvyšku sveta veľké množstvo tovarov aj keď vedela, že ich nikdy nebude schopná zaplatiť. Ani to nemala v úmysle. A zvyšok sveta ostal bezmocne stáť, neschopný reagovať a potrestať dlžníka, ako by sa to stalo v prípade jednotlivca.
Ak si u vás niečo kúpim za moje peniaze, čo som vám dlžny. Ja mám váš tovar a vy máte moje peniaze. Zajtra kúpim znova niečo od vás za moje peniaze a znova predpokladám, že váš tovar je môj a moje peniaze sú vaše. Má dať, dal - je zúčtované. Čo ďalej?
Amerika potrebovala nakupovať viac a viac, aby vyhovela stále rastúcemu apetítu. Preto musela nájsť nový dôvod, pre ktorý by mal zvyšok sveta naďalej prijímať a držať vo svojich bankách jej klesajúcu menu. Bludy pokračujú a pokračujú.
Od roku 1971, keď už bolo Američanom zrejmé, že schopní naďalej kryť doláre zlatom. Hľadalo sa iné riešenie – a našlo sa. V roku 1972/73 uzavreli USA pevne viazanú zmluvu s režimom Saudskej Arábie. Sľúbili, že sa postarajú, aby vládnuci režim zostal pri kormidle moci. Ten mal zas prijímať platby za svoju ropu v dolároch. Zvyšok krajín OPEC nasledoval príklad Saudskej Arábie. A pretože aj zvyšok sveta kupoval ropu od OPEC-u, mal zrazu dôvod udržiavať, zhromažďovať a zvyšovať svoje dolárové rezervy. Svet potreboval stále viac ropy a jej cena bola stále vyššia, preto bolo treba mať viac a viac dolárov. Boli žiadané aj napriek tomu, že ich nebolo možné vymeniť za zlato. Dôležité bolo, že sa za nich dalo kupovať „čierne zlato“ – ropa. Tak vznikli petrodoláre.

Celý článok sa nesie v tomto duchu. Pisateľ používa zažité nejasné termíny v duchu minulej doby. Zámerne vzbudzuje dojem, že použité výrazy aj niečo popisujú. Pritom stále zamlčuje skutočnosť, že slobodný svet je vždy vynaliezavejší a úspešnejší, ako totalitne riadená spoločnosť. Naproti tomu si totalitní demagógovia vždy nájdu spôsob, ako to obkecať. Skutek utek a výsledkom bol ekonomický úpadok totalitných spoločností.
Autor nespomína, že OPEC vznikol na podnet USSR so zámerom ekonomicky vydierať cez ropu celý západný svet. Nespomína, že dohoda so Saudami bola na nákup určitého množstva ropy. OPEC vyhnal cenu z 12 na 28 dolárov za barel a Saudi predávali až za 42 dolárov barel. Bol to normálny kšeft. Ako náhle si naftárske spoločnosti vybudovali dostatočné zásoby, cena klesla na 8 dolárov za barel. Stálo ich to neskutočne veľa peňazí, ale časom si to na nízkej cene dobehli práve na členských štátoch OPEC-u a USSR.
duves
13.10.09,05:13
Duves, ak by sme nechali všetko po starom, žiadna finančná kríza by tu nebola. Hlavne treba nazvať všetko pravým menom a nedávať veciam význam podľa názvu, ak ho nenapĺňajú.
Banka musí byť bankou a musí plniť funkciu banky. Úrok musí byť úrokom a úroková miera musí byť úrokovou mierou.
Poisťovňa musí byť poisťovňou, dane musia byť daňami, poplatky poplatkami, štát musí byť štátom, rodina rodinou, sloboda slobodou, ústava ústavou, zákon musí byť zákonom, dlh musí byť dlhom a mzda mzdou a tak ďalej.

U nás na Slovensku a aj v celej Európskej únii nič z toho neplatí a preto to ani nefunguje. Idea EU bola jednotný slobodný trh. Voľný pohyb kapitálu, práce, tovarov a služieb. Všetky štáty EU sú v OSN a WTO. Zaviazali sa slobodne dodržiavať chartu OSN a postupne znižovať obchodné bariéry (znižovať clá a odbúravať dovozné kvóty) vo svetovom obchode. Tým sa má dosiahnuť vyrovnanie cien tovarov a práce na celom svete. To znamená, že za určitú jednotku práce dostane rovnakú odmenu Slovák, Maďar, Číňan, Američan, Mexičan, Rus či Austrálčan, jednoducho každý a v každom štáte na svete. Bude jedno kto, kde pracuje, podstatné bude čo dokáže urobiť, vyrobiť, vymyslieť a tak ďalej.

Túto spravodlivosť dokáže presadiť len sloboda ľudí deklarovaná v charte OSN a sloboda obchodu presadzovaná vo WTO. Ak sa tieto dve podmienky naplnia, bude jedno kto komu slúži, kto komu predá, kto od koho nakúpi, kto komu požičia peniaze.

Neviem či je to až také zložité pochopiť, lebo mne to pripadá až primitívne jednoduché. Naviac je to pre ľudí aj prirodzené. Každý človek chce byť slobodný, zdravý, bohatý, každý človek je vynaliezavý, pohodlný a pôžitkársky. Myslím si, že každý chce žiť a kto nie, nech skape, je to jeho vec, jeho právo. Nič zložité na tom nevidím.
No toto co si napisal ma hlavu a pätu. No je to stale iba jedna rovina realizacie, to je to, na čo upozorňujes, že vsetci maju mat rovnake podmienky. Druha rovina je existencia peňazí, ktorych existencia zavisi jedine na úvere. Kedysi bol platidlom dobytok, alebo obile. Teda niečo, čo malo hodnotu pre uvedenu komunitu ludi. Neskor to boli vzácne kovy ako a napokon mince z nich. Chory system prišiel (vraj) už po 30 rocnej vojne v europe, kedy vladari nemali dosť peňazi a bankari ich nahovorili na system vydanych bankoviek, ktorym sa vraj ma dôverovať. Peniaze tak vznikaju len ako emisia úverov. To znamena, že ak ma jeden z nas peniaze, tak ten druhy ma dlhy. Ak sa tento system nezmeni, môžeme zbytočne polemizovať, či ma, alebo nema vyznam aby vznikol jednotný trh.
duves
13.10.09,05:18
Toto je iba začiatok článku, je to blud za bludom.
Forma splácania daní býva rôzna. V minulosti to mohlo byť zlato, striebro, výrobky, poľnohospodárske plodiny vypestované satelitnými štátmi, dobytok či otroci. Z historického hľadiska sa platba daní uskutočňovala vždy priamo medzi zúčastnenými štátmi. Vazalský štát dal časť svojich vytvorených hodnôt impériu........

Prepáč, ale tomu článku si podla mna vôbec neporozumel. Stále neveríš, ako funguje emisia dolára a ako je potrebne emitovať nove dolare, len preto, že je naviazaný na cenu ropy? Vysoka cena ropy=potreba viac novych dolarov. Ak amerika vyda nove dolare a nimi platia za tovar vyrobeny v nemecku, japonsku atd, tak sa pýtam čím vlastne platia? Ved to je nanútená dôvera. Hned ako prestane byť záujem o dolare definitivne, tak sa všetky tie dolariky vratia do krajiny vývozcu bezcennej meny a spôsobí tam hyperinfláciu.
duves
13.10.09,05:26
Veď sa už len nejaký ten meč nájde , ako ten gordický uzol preťať ....
No fakt, mam zle odhady.
http://spravy.pravda.sk/obama-schvalil-dalsich-13-000-vojakov-pre-afganistan-fbr-/sk_svet.asp?c=A091013_074213_sk_svet_p12
cathyc
13.10.09,05:37
Jar88 Tebe nesmierne závidím ten slepý obdiv ameriky. Musíš sa cítiť ohromne bezpečný za chrbtom s mierotvorcom. Nezávidím Ti však to prebudenie z tohto blúznenia.
jar88
13.10.09,06:27
Rád by som sa tu od niekoho dozvedel, či by vedel obviniť niekoho za to, že je slobodný a kúpi si tovar za svoje peniaze (za eurá) v Malajzii (za doláre), následne ho predá za päťnásobok na Slovensku (za eurá) a z toho päťnásobku odvedie štátu 50%.
Následne z 2/10 žije na Slovensku, za 2/10 nakúpi ďalší tovar v Malajzii a 1/10 si odloží na splátku domu v Tatrabanke.

Jednoduché otázky pre duvesa a podobných:
Čoho sa dopúšťam, keď nakúpim hotové tričko za 1 € a predám ho za 5 € (ak by som to tričko nechal vyrobiť na Slovensku, stálo by ma 6 € a v Nemecku 9 €).
Čoho sa dopúšťam, keď nedávam zarobiť našim ľuďom vo výrobe 350 €/mesačne, ale radšej v obchode 650 €/mesačne.
Čoho sa dopúšťam, ak vám predám to isté tričko za 5 €, ktoré by ste si inak kupovali za 9 €.
Čoho sa dopúšťam, ak si na tento obchod požičiam doláre od Amerického obchodníka na 120 dní zadarmo a nie od Tatrabanky za 12,5% úrok.
Čoho sa tým dopúšťam, že neplatím banke úroky, keď nemusím.

Nenútim nikoho kupovať tričká lacnejšie a ani nezakazujem našim výrobcom zamestnávať ľudí a vyrábať. Naši výrobcovia nemajú na dane, lebo nevedia predať výrobok vyrobený za 3 € plus 3 € daní a povinných odvodov.

Ja za tie dane a povinné odvody nemôžem. Ja som ich neuzákonil. Ja som ich nenariadil. Nemôžem za to, že som sa narodil a žijem na Slovensku.

Nemôžem za to, že tu žijú aj sprostejší ľudia, ktorým tie dane a odvody nič nehovoria. Rešpektujem aj ich právo na život v nevedomosti, ale rád by som im pomohol. Najesť im nedám, na to tu majú svoj sociálny štát a rozum im do hláv nenalejem. O to sa musia postarať sami.
jar88
13.10.09,06:33
Jar88 Tebe nesmierne závidím ten slepý obdiv ameriky. Musíš sa cítiť ohromne bezpečný za chrbtom s mierotvorcom. Nezávidím Ti však to prebudenie z tohto blúznenia.

cathyc, ja mám Ameriku a ich doláre a armádu a NATO a SMER, KDH, SaS a odvody absolútne na háku.

Nepotrebujem ich ! Ja potrebujem len slobodne žiť. Nič viac a nič menej.
jar88
13.10.09,06:47
No toto co si napisal ma hlavu a pätu. No je to stale iba jedna rovina realizacie, to je to, na čo upozorňujes, že vsetci maju mat rovnake podmienky. Druha rovina je existencia peňazí, ktorych existencia zavisi jedine na úvere. Kedysi bol platidlom dobytok, alebo obile. Teda niečo, čo malo hodnotu pre uvedenu komunitu ludi. Neskor to boli vzácne kovy ako a napokon mince z nich. Chory system prišiel (vraj) už po 30 rocnej vojne v europe, kedy vladari nemali dosť peňazi a bankari ich nahovorili na system vydanych bankoviek, ktorym sa vraj ma dôverovať. Peniaze tak vznikaju len ako emisia úverov. To znamena, že ak ma jeden z nas peniaze, tak ten druhy ma dlhy. Ak sa tento system nezmeni, môžeme zbytočne polemizovať, či ma, alebo nema vyznam aby vznikol jednotný trh.

Ten jednotný trh tu je. Je skutočnosťou. To nie su plány do budúcnosti.
Jednotný trh je fakt s ktorým sa nevie EU vyrovnať, lebo majú povinnosť k dôchodcom.
OSN tu je a štáty EU nemusia byť v OSN, nemusia byť vo WTO.

To čo píšeš o peniazoch a dobytku to tu je a funguje to. Úver je dobrovolné a slobodné rozhodnutie. Viera v peniaze je tiež slobodná. Sám sa môžeš rozhodnúť či chceš za niečo eurá, alebo doláre.

Ak ti nikto nedá za niečo 5 €, ale ti niekto iný ponúkne za to 10 dolárov je na tebe či predáš za doláre, alebo nepredáš za eurá.

Nikto ťa do ničoho nenúti, ale ty stále prezentuješ že ťa núti, čo je naozaj len klamstvo.
jar88
13.10.09,06:53
Stále sa vás pýtam to isté, ale nikto neodpovie.

Ako môžu fungovať EU a USA a Čína na jednom slobodnom svetovom trhu, bez toho aby zmenili svoju daňovú a sociálnu politiku ?

Kto vyrieši tento rébus, vraj dostane nejakú Nobelovu cenu. Síce neviem akú a za čo, ale Nobelovu.
duves
13.10.09,07:00
Tak sa poponahlaj, aby ti ta cena neunikla.
buchač
13.10.09,07:08
cathyc, ja mám Ameriku a ich doláre a armádu a NATO a SMER, KDH, SaS a odvody absolútne na háku.

Nepotrebujem ich ! Ja potrebujem len slobodne žiť. Nič viac a nič menej.

No neviem , ale takto len biela a čierna , hm , to sa nedá ...:rolleyes:alebo ...


mimotemy
Takže ostáva HZDS , SNS , Rómska iniciatíva Slovenska poprípade nejaká maďarská strana .....;):---:D
buchač
13.10.09,07:31
Toto je iba začiatok článku, je to blud za bludom.
Forma splácania daní býva rôzna. V minulosti to mohlo byť zlato, striebro, výrobky, poľnohospodárske plodiny vypestované satelitnými štátmi, dobytok či otroci. Z historického hľadiska sa platba daní uskutočňovala vždy priamo medzi zúčastnenými štátmi. Vazalský štát dal časť svojich vytvorených hodnôt impériu.
Tu pravdepodobne predpokladáte existenciu nejakého Amerického impéria. Ale žiadne Americké impérium nie je.
Ako sa to potom nazýva , aký názov by si tomu dal ...?
V 20. storočí sa Amerike (koho si predstavujete pod tou Amerikou, kto to je tá Amerika ?) po prvýkrát v histórii podarilo zdaniť zvyšok sveta a prinútiť (čo to znamená prinútiť a nepoužiť silu ani hrozbu) ho platiť nepriamo – formou vlastnej inflácie. Nemusela používať silu nebo hrozbu na to, aby ju ostatné štáty zaplatili. Stačilo, aby si v zahraničí nakupovala (myslíte tým Amerika nakupovala, ale Amerika nič nenakupovala) všetok možný tovar a platila za to svojou menou, ktorú ostatné štáty prijímali a uznávali.
Americké ekonomické impérium formálne vzniklo (nikdy nevzniklo a ani neexistuje) v roku 1945 v Bretton Woods. V tom období už dolár nebol pre normálnych smrteľníkov krytý zlatom, ale zahraničné vlády mohli ešte od americkej vlády získať výmenou za dolár zlato(vlády platili za zlato peniazmi z dlhopisov a daní vlastných občanov). Vďaka tomu sa stalo z americkej meny svetové platidlo. Amerika mala v tom období dosť zlata, pretože si ním nechávala platiť počas druhej svetovej vojny za rôzne služby (čo si pod tým rôzne služby predstavujete) spojencom.
No predsa nič , podľa Teba ....zbrane , munícia , lietadlá ........to dávali len tak , z lásky k blížnemu svojmu ...
No impérium by nemalo dlhý život, keby udržiavalo v obehu len obmedzené množstvo dolárov. Počas vietnamskej (o čom bola vietnamská vojna ?)
Keď to nevieš , prečo to spomínaš , inak by bolo lepšie , ak by si zablúdil do iného - odborného fóra - dozvieš sa ...
vojny potrebovali USA veľa peňazí. Začali preto tlačiť doláre a nakupovať za nich služby a tovar a z toho financovať vojnové (studená vojna bolo dobrodružstvo ?) dobrodružstvá. S vedomím, že sú nové doláre menej a menej kryté zlatom. Amerika trvalo udržiavala obchodný deficit a zvýšené množstvo dolárov v zahraničných rukách (zahraničné ruky bažili po dolároch) približne zodpovedalo tomu, čo by normálny štát získal od občanov formou zvyšujúcej sa dane z príjmov. Tieto dane ale platili ostatní. Platili ostatní a do platenia tých daní ich nútili ich vlastné vlády.


Pár odpovedí v texte ..

Možno ekonomika / vyššia - odborná / mi až tak veľa nehovorí , nepotrebujem ju , no mám dojem , že do oblasti zbraní a príbuzných tém sa rozumiem oveľa lepšie ako TY ...;)

mimotemy
P.S.:
Bez urážky , len sa mi " páči " , ako sa tu vyťahujú odborné články , pripájajú sa , hm , ....doplnte si ...
cathyc
13.10.09,07:37
Stále sa vás pýtam to isté, ale nikto neodpovie.

Ako môžu fungovať EU a USA a Čína na jednom slobodnom svetovom trhu, bez toho aby zmenili svoju daňovú a sociálnu politiku ?

Kto vyrieši tento rébus, vraj dostane nejakú Nobelovu cenu. Síce neviem akú a za čo, ale Nobelovu.

Sú veci, ktoré sa riešiť dajú a tie, ktoré sa nedajú. Čo myslíš prečo za tento rébus niekto ponúka Nobelovku? Lebo vie, že tento rébus nik nevyrieši.
Tvrdíš, že Ty chceš byť len slobodný...Tvoja sloboda je prípustná len do tej miery pokiaľ ňou neobmedzuješ niekoho iného. Lenže vo svete kde majú ľudia oči plné dolárov a tvária sa ako neohroziteľní dravci, je len málo miesta pre súcit. A vieš čo robí človeka človekom a odlišuje ho vraj od zvieraťa ??? No práve ten súcit a spolupatričnosť. Tieto pojmy sa však onedlho dostanú len do análov nepoužívaných pojmov.

A ešte jedna vec ku tej toľko proklamovanej slobode. Vieš kedy začneš byť naozaj šťastný???
Práve vtedy keď sa vzdáš toho čo si teraz nedokážeš ani predstaviť...keď sa vzdáš slobody. Áno môžme mať všetko a všetko si môžme vydupať, ale je to aj dobré??? Na margo toho len jedna stará a nesmierne oslobodzujúca pravda: Nie moja, ale Tvoja vôľa nech sa stane.
buchač
13.10.09,07:45
cathyc, ja mám Ameriku a ich doláre a armádu a NATO a SMER, KDH, SaS a odvody absolútne na háku.

A keby si vedel , ako už len ja ....ten Jánošíkov je popri tom mojom ako hášik na tresky ....;)

Nepotrebujem ich ! Ja potrebujem len slobodne žiť. Nič viac a nič menej.

Ale čo je vlastne tá sloboda , teda , v Tvojom ponímaní ... ????
duves
13.10.09,08:13
Sloboda v jeho ponímaní bude v expanzii. Dobrodruhovia, často kriminalnici išli do nového sveta za expanziou. Ukradli domorodcom pôdu, vlastne celý život im ukradli. Vypálili, postrielali. Vlastne ten symbol tam ostal. Vystrielať a vypáliť, kto sa neprisôbí ich slobode.
jar88
13.10.09,08:25
Ale čo je vlastne tá sloboda , teda , v Tvojom ponímaní ... ????

Nechápem, čo vám vadí na slobode.
Prečítajte si príspevok č.140, alebo listinu práv a slobôd, k tomu chartu OSN a napíšte s čím konkrétne nesúhlasíte.

Buchač, kde vidíš čiernu, alebo bielu. Čítal si niečo okrem toho na čo reaguješ, alebo ti chýba úsudok, alebo ak nie tak ho máš obmedzený. Ale fest obmedzený aj s duvesom

Snáď ma nechceš presviedčať, že ti vadí sloboda. Že ti vadí OSN. Že ti vadia slobodní ľudia, lebo ty chceš byť slobodný nevoľník a oni nie.
Ak je podľa teba čiastočne slobodný niečo medzi čiernou a bielou, to znamená určitý odtieň šedej, tak potom máš pravdu, že nepoznám inú ako čiernu a bielu, lebo nemôže byť trochu slobodný nevoľník.

Podľa mňa je slobodný slobodný a nevoľník je nevoľník. Sú to dva rôzne pojmy, ako čierna a biela. Cez to nejde vlak.
jar88
13.10.09,08:26
Sloboda v jeho ponímaní bude v expanzii. Dobrodruhovia, často kriminalnici išli do nového sveta za expanziou. Ukradli domorodcom pôdu, vlastne celý život im ukradli. Vypálili, postrielali. Vlastne ten symbol tam ostal. Vystrielať a vypáliť, kto sa neprisôbí ich slobode.

čítal som, ale nič k tomu nemám
jar88
13.10.09,08:33
Sú veci, ktoré sa riešiť dajú a tie, ktoré sa nedajú. Čo myslíš prečo za tento rébus niekto ponúka Nobelovku? Lebo vie, že tento rébus nik nevyrieši.
Tvrdíš, že Ty chceš byť len slobodný...Tvoja sloboda je prípustná len do tej miery pokiaľ ňou neobmedzuješ niekoho iného. Lenže vo svete kde majú ľudia oči plné dolárov a tvária sa ako neohroziteľní dravci, je len málo miesta pre súcit. A vieš čo robí človeka človekom a odlišuje ho vraj od zvieraťa ??? No práve ten súcit a spolupatričnosť. Tieto pojmy sa však onedlho dostanú len do análov nepoužívaných pojmov.

A ešte jedna vec ku tej toľko proklamovanej slobode. Vieš kedy začneš byť naozaj šťastný???
Práve vtedy keď sa vzdáš toho čo si teraz nedokážeš ani predstaviť...keď sa vzdáš slobody. Áno môžme mať všetko a všetko si môžme vydupať, ale je to aj dobré??? Na margo toho len jedna stará a nesmierne oslobodzujúca pravda: Nie moja, ale Tvoja vôľa nech sa stane.
Tak k tomuto niet čo dodať
Práve vtedy keď sa vzdáš toho čo si teraz nedokážeš ani predstaviť...keď sa vzdáš slobody.

Čo sa nedá riešiť ? Nemôžeme byť slobodní ? To nemyslíte vážne, alebo áno?
jar88
13.10.09,08:38
Pár odpovedí v texte ..

Možno ekonomika / vyššia - odborná / mi až tak veľa nehovorí , nepotrebujem ju , no mám dojem , že do oblasti zbraní a príbuzných tém sa rozumiem oveľa lepšie ako TY ...;)

mimotemy
P.S.:
Bez urážky , len sa mi " páči " , ako sa tu vyťahujú odborné články , pripájajú sa , hm , ....doplnte si ...

Buchač, napíš prosím ťa, čo je na tom článku, okrem odbornej demagogie odborné.

PS. čo má toto spoločné so zbraňami a s odbornosťou okolo zbraní, veď si to prečítaj.
jar88
13.10.09,09:04
Pár odpovedí v texte ..

Možno ekonomika / vyššia - odborná / mi až tak veľa nehovorí , nepotrebujem ju , no mám dojem , že do oblasti zbraní a príbuzných tém sa rozumiem oveľa lepšie ako TY ...;)

mimotemy
P.S.:
Bez urážky , len sa mi " páči " , ako sa tu vyťahujú odborné články , pripájajú sa , hm , ....doplnte si ...


Buchač, ak si taký zbrojný a vojnový expert, vysvetli mi o čo a kto bude bojovať, ak každý bude slobodný, každý si bude môcť všetko kúpiť za peniaze, každý bude mať právo žiť kde chce, pracovať pre kohokoľvek, kto bude mať o jeho prácu záujem. Predať čokoľvek komukoľvek, za predpokladu dodržiavania ľudských práv.

Získať niečo vojenskou silou je podľa vás drahé, veľmi drahé a OSN je tu hlavne proti vojnovým riešeniam sporov.
Prečo by mal niekto o niečo draho a nákladne bojovať, keď si to môže lacno kúpiť?

Prečo chce EU vlastnú vojenskú organizáciu, keď máme NATO ???
Budeme si slobodne platiť EUNATO a bojovať ? Za čo treba bojovať, alebo proti čomu treba bojovať?
duves
13.10.09,09:20
Čo sa nedá riešiť ? Nemôžeme byť slobodní ? To nemyslíte vážne, alebo áno?
Sloboda jednotlivca je potial v poriadku, ked svojim tzv.slobodnym rozhodnutím neobmedzuje slobodu iného. Príklad: William Frederick alias Buffalo Bill si myslel, že je slobodný človek a tak hlava nehlava strielal bizónov. Denne stovky len tak z roztopaše, ved bol slobodný, nie? No svojim tzv.slobodnym rozhodnutím spôsobil, že sa domorodci severnej ameriky nemohli slobodne rozhodnuť či a kedy môžu jesť.
Jar, ak tomuto nerozumieš, potom je fakt zbytočné s tebou strácať čas.
duves
13.10.09,09:23
Za čo treba bojovať, alebo proti čomu treba bojovať?
To mi pripomína to štekanie spojencov (británia a francúzsko) v 38-om, ked nas zapredali.
buchač
13.10.09,09:47
Buchač, ak si taký zbrojný a vojnový expert, vysvetli mi o čo a kto bude bojovať, ak každý bude slobodný, každý si bude môcť všetko kúpiť za peniaze, každý bude mať právo žiť kde chce, pracovať pre kohokoľvek, kto bude mať o jeho prácu záujem. Predať čokoľvek komukoľvek, za predpokladu dodržiavania ľudských práv.

Získať niečo vojenskou silou je podľa vás drahé, veľmi drahé a OSN je tu hlavne proti vojnovým riešeniam sporov.
Prečo by mal niekto o niečo draho a nákladne bojovať, keď si to môže lacno kúpiť?

Prečo chce EU vlastnú vojenskú organizáciu, keď máme NATO ???
Budeme si slobodne platiť EUNATO a bojovať ? Za čo treba bojovať, alebo proti čomu treba bojovať?

Tak :

1.Zbrojný možno ;)ale vojnový teda určite nie , to som netvrdil ...ja som Ťa len chcel nasmerovať na odborné fóra , tam Ti tie Tvoje bludy / o vojenských záležitostiach / raz dva vyženú z hlavy ....a ja by som sa s radosťou pridal ...
Jedno je isté , tam by si si nedovolil pozmeňovať a prispôsobovať citácie tak , ako vyhovuje Tebe , vyberať z kontextu ...;)Tomu ver ...


2.Nastoluješ tu také odborné témy a problematiku , pletieš jedno cez druhé ....aj keď , to nepopieram , ekonomika a vojna ide ruka v ruke a to ešte spojená putami a kľúč zahodený ...

3.Ono na vojnu sú potrebné tri veci :
- peniaze
- peníze
- peňeži

4.Prečo nemá záujem USA o Slovensko , ale o Venezuelu ????

Obe krajiny sú bohaté na čierne zlato. Vo Venezuele je ním ropa, u nás Rómovia.
Aj zadarmo by sme im ho dali ....to naše zlato ...;)

etc ......

P.S.:

Čítal si niečo okrem toho na čo reaguješ, alebo ti chýba úsudok, alebo ak nie tak ho máš obmedzený. Ale fest obmedzený aj s duvesom
Neurážam , vyjadrujem svoj názor , reagujem na to , k čomu sa mám - chcem sa vyjadriť ...., moje úsudky nechaj na pokoji ....
Ocenil by som aj podobný prístup ....
Alebo , hm , nemáš rád , ak Ti niekto oponuje ..???Tak to potom , pardón , ospravedlňujem sa ...
cathyc
13.10.09,09:53
Tak k tomuto niet čo dodať
Práve vtedy keď sa vzdáš toho čo si teraz nedokážeš ani predstaviť...keď sa vzdáš slobody.

Čo sa nedá riešiť ? Nemôžeme byť slobodní ? To nemyslíte vážne, alebo áno?

Na pochopenie toho čo som napísala treba trošku viac ako len rozum.
jar88
13.10.09,10:39
Sloboda jednotlivca je potial v poriadku, ked svojim tzv.slobodnym rozhodnutím neobmedzuje slobodu iného. Príklad: William Frederick alias Buffalo Bill si myslel, že je slobodný človek a tak hlava nehlava strielal bizónov. Denne stovky len tak z roztopaše, ved bol slobodný, nie? No svojim tzv.slobodnym rozhodnutím spôsobil, že sa domorodci severnej ameriky nemohli slobodne rozhodnuť či a kedy môžu jesť.
Jar, ak tomuto nerozumieš, potom je fakt zbytočné s tebou strácať čas.

Duves neviem prečo sa stále snažíš zavádzať. Žijeme v 21 storočí, na viac ešte aj v Európe. Slovensko má aj ústavu a v nej zakotvené práva, ktoré na viac chráni zákonom.

Ak náhodou nevieš, tak zákon zakazuje a trestá. Zákon presne definuje, čo zakazuje a prečo. Máme tu aj políciu a tá je tu na ochranu.
Tak že v tomto kontexte, naozaj neviem čo tu splietaš o Indiánoch a v našom prípade asi o Tatároch. Ta doba je už iba v dejepise. Je za nami, je to už len história.

Naozaj už by si mohol začať aj študovať. Nevystačíš s učivom zo socialistickej doby. Doba je naozaj kus pred rokom 75, 85 a 89. Informácie sú dostupné aj na internete, len ich musíš triediť a spájať do súvislostí. Inak to nedáva žiadny význam.

svojim tzv.slobodnym Duves to tzv. v spojení so slobodou je tvoj hlavný problém. Pre teba je to len tzv. sloboda iných.


To ti naozaj tá sloboda tak vadí?
cathyc
13.10.09,10:44
jar88, prečo máš duvesa, tak v zuboch??? Použil len príklad. Inak to večné ponižovanie názorov iných, Ti uberá na hodnote.
jar88
13.10.09,10:45
Na pochopenie toho čo som napísala treba trošku viac ako len rozum.

Chápem cathyc, asi mi niektoré kolieska chýbajú a ty ich máš dvojnásobok. Preto ti to ide trošku ľahšie, ako mne.
Prepáč, som trošku jednoduchší v myslení a nechodím do kostola.
jar88
13.10.09,10:48
jar88, prečo máš duvesa, tak v zuboch??? Použil len príklad. Inak to večné ponižovanie názorov iných, Ti uberá na hodnote.

Zhadzuje sa sám, ak porovnáva 19 a 21 storočie.
Sú to argumenty hodné ....., vlastne duvesa. Nič viac.
cathyc
13.10.09,10:50
Chápem cathyc, asi mi niektoré kolieska chýbajú a ty ich máš dvojnásobok. Preto ti to ide trošku ľahšie, ako mne.
Prepáč, som trošku jednoduchší v myslení a nechodím do kostola.

Ver, že do kostola nechodím ani ja. Naozaj nie si schopný reagovať bez osočovania poprípade ako v tomto prípade bez irónie?
cathyc
13.10.09,10:52
Zhadzuje sa sám, ak porovnáva 19 a 21 storočie.
Sú to argumenty hodné ....., vlastne duvesa. Nič viac.

V tom porovnávaní nevidím nič zlé. Nemyslím si, že je taký veľký rozdiel medzi ľuďmi 19 a 21 storočia. O čo sme teraz lepší???
duves
13.10.09,10:53
... naozaj neviem čo tu splietaš o Indiánoch a v našom prípade asi o Tatároch....
A ty čo tu stále splietaš čosi o tričkách ( http://www.porada.sk/1176426-post147.html ), za kolko kúpiť a za kolko predať. Si kde? Na trhovisku?
duves
13.10.09,10:58
Ver, že do kostola nechodím ani ja. Naozaj nie si schopný reagovať bez osočovania poprípade ako v tomto prípade bez irónie?
Už začína okolo seba kopať. Toto fakt nemusím. Vraj učivo zo socíka.


Junáčik jar88 (to je tuším rok tvojho narodenia - 1988), preber sa! Co si myslis, že si jeden z tych čo po novembri 89 objavili ameriku a dovtedy sme tu žili hladní, špinaví a otrhaní?
jar88
13.10.09,10:58
Ver, že do kostola nechodím ani ja. Naozaj nie si schopný reagovať bez osočovania poprípade ako v tomto prípade bez irónie?

Prečítaj si koľko z tých 170 príspevkov je k téme a koľko z nich mimo tému a budeme mať odpoveď.

Tvrdiť kolom dokola, že úrok a dolár a SSA, bez argumentu je ....nekonečná .....!

Nezaujíma ho prečo ľudia nemajú peniaze a prečo si berú úver. Jediné čo ho zaujíma je, že amíci majú všetko zadarmo, len za bezcenné doláre.

To nedokáže tvrdiť ani IDIOT. Keď sú doláre také zlé, treba ich kúpiť za euro a nahádzať do pece. Bude po kríze a po Petrodolároch.
cathyc
13.10.09,11:00
Prečítaj si koľko z tých 170 príspevkov je k téme a koľko z nich mimo tému a budeme mať odpoveď.

Tvrdiť kolom dokola, že úrok a dolár a SSA, bez argumentu je ....nekonečná .....!

Nezaujíma ho prečo ľudia nemajú peniaze a prečo si berú úver. Jediné čo ho zaujíma je, že amíci majú všetko zadarmo, len za bezcenné doláre.

To nedokáže tvrdiť ani IDIOT.

Už si nás tu posielal k téme a keď som sa k nej vyjadrila, tak žiadna odozva. Práve pre toto mi to pripadá, že ty sám robíš všetko preto, aby to bolo mimo tému.
jar88
13.10.09,11:02
Už začína okolo seba kopať. Toto fakt nemusím. Vraj učivo zo socíka.


Junáčik jar88 (to je tuším rok tvojho narodenia - 1988), preber sa! Co si myslis, že si jeden z tych čo po novembri 89 objavili ameriku a dovtedy sme tu žili hladní, špinaví a otrhaní?

čítal som a nič k tomu nemám
jar88
13.10.09,11:05
Na pochopenie toho čo som napísala treba trošku viac ako len rozum.

To to považuješ za návrat k téme ?

Ja nie.
jar88
13.10.09,11:09
Už začína okolo seba kopať. Toto fakt nemusím. Vraj učivo zo socíka.


Junáčik jar88 (to je tuším rok tvojho narodenia - 1988), preber sa! Co si myslis, že si jeden z tych čo po novembri 89 objavili ameriku a dovtedy sme tu žili hladní, špinaví a otrhaní?

Máš pravdu, len ešte doplním:
čučali na Viedeň a tárali o imperializme. Ty o tom imperializme trepeš dodnes.
cathyc
13.10.09,11:22
To to považuješ za návrat k téme ?

Ja nie.

Návrat k téme bol po dohode, že sa všetci upokojíme a nebudeme sa osočovať. Dlho Ti to nevydržalo.
duves
13.10.09,11:36
Skončili mu argumenty, tak začína s nadávkami. Dosť zakomplexované indivídum.
jar88
13.10.09,11:55
Skončili mu argumenty, tak začína s nadávkami. Dosť zakomplexované indivídum.

Duves ty si sa ešte so žiadnym mojim argumentom nevyrovnal.
Splietaš dve na tri, špekuluješ ako sociálny inžinier, vymyslieť niečo nové a pritom tu máme všetko jednoduché. Stačí to prijať za svoje a pustiť sa soc. demagógie.

Duves, ak by sme nechali všetko po starom, žiadna finančná kríza by tu nebola. Hlavne treba nazvať všetko pravým menom a nedávať veciam význam podľa názvu, ak ho nenapĺňajú.
Banka musí byť bankou a musí plniť funkciu banky. Úrok musí byť úrokom a úroková miera musí byť úrokovou mierou.
Poisťovňa musí byť poisťovňou, dane musia byť daňami, poplatky poplatkami, štát musí byť štátom, rodina rodinou, sloboda slobodou, ústava ústavou, zákon musí byť zákonom, dlh musí byť dlhom a mzda mzdou a tak ďalej.

U nás na Slovensku a aj v celej Európskej únii nič z toho neplatí a preto to ani nefunguje. Idea EU bola jednotný slobodný trh. Voľný pohyb kapitálu, práce, tovarov a služieb. Všetky štáty EU sú v OSN a WTO. Zaviazali sa slobodne dodržiavať chartu OSN a postupne znižovať obchodné bariéry (znižovať clá a odbúravať dovozné kvóty) vo svetovom obchode. Tým sa má dosiahnuť vyrovnanie cien tovarov a práce na celom svete. To znamená, že za určitú jednotku práce dostane rovnakú odmenu Slovák, Maďar, Číňan, Američan, Mexičan, Rus či Austrálčan, jednoducho každý a v každom štáte na svete. Bude jedno kto, kde pracuje, podstatné bude čo dokáže urobiť, vyrobiť, vymyslieť a tak ďalej.

Túto spravodlivosť dokáže presadiť len sloboda ľudí deklarovaná v charte OSN a sloboda obchodu presadzovaná vo WTO. Ak sa tieto dve podmienky naplnia, bude jedno kto komu slúži, kto komu predá, kto od koho nakúpi, kto komu požičia peniaze.

Neviem či je to až také zložité pochopiť, lebo mne to pripadá až primitívne jednoduché. Naviac je to pre ľudí aj prirodzené. Každý človek chce byť slobodný, zdravý, bohatý, každý človek je vynaliezavý, pohodlný a pôžitkársky. Myslím si, že každý chce žiť a kto nie, nech skape, je to jeho vec, jeho právo. Nič zložité na tom nevidím.
cathyc
13.10.09,12:02
Duves ty si sa ešte so žiadnym mojim argumentom nevyrovnal.
Splietaš dve na tri, špekuluješ ako sociálny inžinier, vymyslieť niečo nové a pritom tu máme všetko jednoduché. Stačí to prijať za svoje a pustiť sa soc. demagógie.

Duves, ak by sme nechali všetko po starom, žiadna finančná kríza by tu nebola. Hlavne treba nazvať všetko pravým menom a nedávať veciam význam podľa názvu, ak ho nenapĺňajú.
Banka musí byť bankou a musí plniť funkciu banky. Úrok musí byť úrokom a úroková miera musí byť úrokovou mierou.
Poisťovňa musí byť poisťovňou, dane musia byť daňami, poplatky poplatkami, štát musí byť štátom, rodina rodinou, sloboda slobodou, ústava ústavou, zákon musí byť zákonom, dlh musí byť dlhom a mzda mzdou a tak ďalej.

U nás na Slovensku a aj v celej Európskej únii nič z toho neplatí a preto to ani nefunguje. Idea EU bola jednotný slobodný trh. Voľný pohyb kapitálu, práce, tovarov a služieb. Všetky štáty EU sú v OSN a WTO. Zaviazali sa slobodne dodržiavať chartu OSN a postupne znižovať obchodné bariéry (znižovať clá a odbúravať dovozné kvóty) vo svetovom obchode. Tým sa má dosiahnuť vyrovnanie cien tovarov a práce na celom svete. To znamená, že za určitú jednotku práce dostane rovnakú odmenu Slovák, Maďar, Číňan, Američan, Mexičan, Rus či Austrálčan, jednoducho každý a v každom štáte na svete. Bude jedno kto, kde pracuje, podstatné bude čo dokáže urobiť, vyrobiť, vymyslieť a tak ďalej.

Túto spravodlivosť dokáže presadiť len sloboda ľudí deklarovaná v charte OSN a sloboda obchodu presadzovaná vo WTO. Ak sa tieto dve podmienky naplnia, bude jedno kto komu slúži, kto komu predá, kto od koho nakúpi, kto komu požičia peniaze.

Neviem či je to až také zložité pochopiť, lebo mne to pripadá až primitívne jednoduché. Naviac je to pre ľudí aj prirodzené. Každý človek chce byť slobodný, zdravý, bohatý, každý človek je vynaliezavý, pohodlný a pôžitkársky. Myslím si, že každý chce žiť a kto nie, nech skape, je to jeho vec, jeho právo. Nič zložité na tom nevidím.
Opakuješ sa. Strana 14 príspevok 140. Nezdá sa mi taký cenný, aby ho bolo treba večne točiť dookola.
buchač
13.10.09,12:17
duves

Už začína okolo seba kopať. Toto fakt nemusím. Vraj učivo zo socíka.


Junáčik jar88 (to je tuším rok tvojho narodenia - 1988), preber sa! Co si myslis, že si jeden z tych čo po novembri 89 objavili ameriku a dovtedy sme tu žili hladní, špinaví a otrhaní?

A učili sme sa o komunizme....


Duves ty si sa ešte so žiadnym mojim argumentom nevyrovnal.
Splietaš dve na tri, špekuluješ ako sociálny inžinier, vymyslieť niečo nové a pritom tu máme všetko jednoduché. Stačí to prijať za svoje a pustiť sa soc. demagógie.

Duves, ak by sme nechali všetko po starom, žiadna finančná kríza by tu nebola. Hlavne treba nazvať všetko pravým menom a nedávať veciam význam podľa názvu, ak ho nenapĺňajú.
Banka musí byť bankou a musí plniť funkciu banky. Úrok musí byť úrokom a úroková miera musí byť úrokovou mierou.
Poisťovňa musí byť poisťovňou, dane musia byť daňami, poplatky poplatkami, štát musí byť štátom, rodina rodinou, sloboda slobodou, ústava ústavou, zákon musí byť zákonom, dlh musí byť dlhom a mzda mzdou a tak ďalej.

U nás na Slovensku a aj v celej Európskej únii nič z toho neplatí a preto to ani nefunguje. Idea EU bola jednotný slobodný trh. Voľný pohyb kapitálu, práce, tovarov a služieb. Všetky štáty EU sú v OSN a WTO. Zaviazali sa slobodne dodržiavať chartu OSN a postupne znižovať obchodné bariéry (znižovať clá a odbúravať dovozné kvóty) vo svetovom obchode. Tým sa má dosiahnuť vyrovnanie cien tovarov a práce na celom svete. To znamená, že za určitú jednotku práce dostane rovnakú odmenu Slovák, Maďar, Číňan, Američan, Mexičan, Rus či Austrálčan, jednoducho každý a v každom štáte na svete. Bude jedno kto, kde pracuje, podstatné bude čo dokáže urobiť, vyrobiť, vymyslieť a tak ďalej.

Veď hovorím , KOMUNIZMUS , jak vyšitý .....:rolleyes:

Túto spravodlivosť dokáže presadiť len sloboda ľudí deklarovaná v charte OSN a sloboda obchodu presadzovaná vo WTO. Ak sa tieto dve podmienky naplnia, bude jedno kto komu slúži, kto komu predá, kto od koho nakúpi, kto komu požičia peniaze.

Neviem či je to až také zložité pochopiť, lebo mne to pripadá až primitívne jednoduché. Naviac je to pre ľudí aj prirodzené. Každý človek chce byť slobodný, zdravý, bohatý, každý človek je vynaliezavý, pohodlný a pôžitkársky. Myslím si, že každý chce žiť a kto nie, nech skape, je to jeho vec, jeho právo. Nič zložité na tom nevidím.

Ale dnešná mládež je holt dnešná ....samý chrobák ....TRUHLÍK ....ako povinné čítanie by som dnešnej mládeži dal - prečítaj si ...http://www.antikvariatik.sk/?podstranka=kniha&id_knihy=2204
jar88
13.10.09,12:49
Cathyc.
Ako sa dá nazvať tvrdenie, že úrok je príčinou finančnej krízy. Ako môže na pol percentnom úroku krachovať celosvetová ekonomika, keď ten úrok platia Americké investičné a hlavne súkromné banky. Nikto v žiadnom štáte nie je nútený si tie doláre v Amerických bankách požičiavať. Každý kto investuje svoje peniaze do Amerických dlhopisov a hypotekárnych záložných listov to robí vedome a slobodne, s výnimkou našich povinných odvodov do druhého piliera. Mali ste na výber nechať si svoje peniaze prežrať v 1 pilieri, alebo ich nechať polovicu povinne prešustrovať na burze cez toxické akcie.

Nechať si svoje zarobené peniaze napríklad pre svojich rodičov nemôžete. To je sloboda? Vraj vám nepatria. Pýtam sa, komu teda patrí mzda za prácu. Kto má právo rozhodovať o vašich zarobených peniazoch. Vy, alebo štát? Ja si myslím, že odmena za prácu patrí tomu, kto pracoval.
Vy si myslíte niečo iné?

Tak že hlavný problém je v tom, že viac ako polovica peňazí sa v EU povinne prešustruje cez dane a odvody a v USA len 1/5 a ešte aj na tej 1/5 sa hlúpo zúčastňujeme. Naviac ešte zdanenými a ťažko ušetrenými peniazmi.
Nechávame sa nútiť odovzdať 1/2 svojich peňazí a následne si ich musíme požičiavať za úrok, lebo nám chýbajú na naše legitímne potreby.

Je to naozaj choré.


PS Buchač, ty chápeš čo znamená slovo komunizmus?
cathyc
13.10.09,13:11
Cathyc.
Ako sa dá nazvať tvrdenie, že úrok je príčinou finančnej krízy. Ako môže na pol percentnom úroku krachovať celosvetová ekonomika, keď ten úrok platia Americké investičné a hlavne súkromné banky. Nikto v žiadnom štáte nie je nútený si tie doláre v Amerických bankách požičiavať. Každý kto investuje svoje peniaze do Amerických dlhopisov a hypotekárnych záložných listov to robí vedome a slobodne, s výnimkou našich povinných odvodov do druhého piliera. Mali ste na výber nechať si svoje peniaze prežrať v 1 pilieri, alebo ich nechať polovicu povinne prešustrovať na burze cez toxické akcie.

Nechať si svoje zarobené peniaze napríklad pre svojich rodičov nemôžete. To je sloboda? Vraj vám nepatria. Pýtam sa, komu teda patrí mzda za prácu. Kto má právo rozhodovať o vašich zarobených peniazoch. Vy, alebo štát? Ja si myslím, že odmena za prácu patrí tomu, kto pracoval.
Vy si myslíte niečo iné?

Tak že hlavný problém je v tom, že viac ako polovica peňazí sa v EU povinne prešustruje cez dane a odvody a v USA len 1/5 a ešte aj na tej 1/5 sa hlúpo zúčastňujeme. Naviac ešte zdanenými a ťažko ušetrenými peniazmi.
Nechávame sa nútiť odovzdať 1/2 svojich peňazí a následne si ich musíme požičiavať za úrok, lebo nám chýbajú na naše legitímne potreby.

Je to naozaj choré.


PS Buchač, ty chápeš čo znamená slovo komunizmus?
K tomuto som sa už vyjadrila a opakovať sa nebudem. Nik ťa odvody nenúti platiť. Ak si zamestnanec na výber žiaľ nemáš, ale v iných prípadoch sa o slove povinné dá trošku pochybovať. Ja s takto nastaveným odvodovým systémom nesúhlasím, ale úprimne nechápem ako môžeš večne spájať naše odvody a americký podľa teba bezchybný systém. Ak je taký bezchybný, tak mi vysvetli ako je možné, že spotreba v USA je 40 % z celosvetovej , ale vyprodukujú len 20 %. Kde vezmú tých ďalších 20 %, ktoré nevyprodukujú. Asi od hlupákov, ktorí im veria a samozrejme aj pomocou toho, že sú svetovým policajtom, ktorý si môže dovoliť všetko...napríklad zorganizovať v nejakej krajine puč, len preto, že sa im to hodí. A veľmi pekne Ťa prosím ak máš na toto zas nejakú múdrosť...akože to predsa amíci nerobia, tak sa z toho skús prespať, otvor oči a skús sa odpojiť o vymývačov mozgov.
buchač
13.10.09,16:19
Cathyc.
Ako sa dá nazvať tvrdenie, že úrok je príčinou finančnej krízy. Ako môže na pol percentnom úroku krachovať celosvetová ekonomika, keď ten úrok platia Americké investičné a hlavne súkromné banky. Nikto v žiadnom štáte nie je nútený si tie doláre v Amerických bankách požičiavať. Každý kto investuje svoje peniaze do Amerických dlhopisov a hypotekárnych záložných listov to robí vedome a slobodne, s výnimkou našich povinných odvodov do druhého piliera. Mali ste na výber nechať si svoje peniaze prežrať v 1 pilieri, alebo ich nechať polovicu povinne prešustrovať na burze cez toxické akcie.

Nechať si svoje zarobené peniaze napríklad pre svojich rodičov nemôžete. To je sloboda? Vraj vám nepatria. Pýtam sa, komu teda patrí mzda za prácu. Kto má právo rozhodovať o vašich zarobených peniazoch. Vy, alebo štát? Ja si myslím, že odmena za prácu patrí tomu, kto pracoval.
Vy si myslíte niečo iné?

Tak že hlavný problém je v tom, že viac ako polovica peňazí sa v EU povinne prešustruje cez dane a odvody a v USA len 1/5 a ešte aj na tej 1/5 sa hlúpo zúčastňujeme. Naviac ešte zdanenými a ťažko ušetrenými peniazmi.
Nechávame sa nútiť odovzdať 1/2 svojich peňazí a následne si ich musíme požičiavať za úrok, lebo nám chýbajú na naše legitímne potreby.

Je to naozaj choré.

Pri čítaní niektorých Tvojich názorov pochybujem o Tvojom zdraví , hlavne duševnom ....

PS Buchač, ty chápeš čo znamená slovo komunizmus?

Nie , ja som vtedy v škole chýbal ....ale Ty mi to iste vysvetlíš ...
Buď taký dobrý ....aj ostatní , blbci jedni neinformovaní , by sa to v Tvojom podaní radi dozvedeli ...

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8710.gifTy vole , to si ma teda do záchvatuhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s9852.gif http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s7736.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s7736.gifnormálne priviedol.........

Chlapče môj zlatý , súhlasím v jednej veci s

duves
Junáčik jar88 (to je tuším rok tvojho narodenia - 1988)
....človeče , že Tvoji rodičia o sebe ešte ani slychu nemali , nie to , že by si bol v pláne ....v tých rokoch sme tento " komunizmus budovali " :D :D:D
To po nich si taký šikovný ...??? Lebo o múdrosti , hm , nejak som na vážkach ....

P.S.1:

Neurážam , vyjadrujem svoj názor , reagujem na to , k čomu sa mám - chcem sa vyjadriť ...., moje úsudky nechaj na pokoji ....
Ocenil by som aj podobný prístup ....
Asi to nepomohlo , preto to pritvrdenie ...

P.S.2:
Ospravedlňujem sa ostatným cteným za tón príspevku ..
duves
13.10.09,17:22
Jak může Írán způsobit kolaps dolaru

http://dolezite.sk/Jak_muze_Iran_zpusobit_kolaps_dolaru.html
jar88
14.10.09,06:03
Nie , ja som vtedy v škole chýbal ....ale Ty mi to iste vysvetlíš ...be ešte ani slychu nemali , nie to , že by si bol v pláne ....v tých rokoch sme tento " komunizmus budovali " :D :D:D
To po nich si taký šikovný ...??? Lebo o múdrosti , hm , nejak som na vážkach ....

P.S.1:

Asi to nepomohlo , preto to pritvrdenie ...

P.S.2:
Ospravedlňujem sa ostatným cteným za tón príspevku ..

Buchač, duves a cathyc dobre vám rozumiem a chápem, že neviete odpovedať na jednoduché otázky, ale vráťme sa k téme. Skúste si prejsť bod po bode, výraz po výraze, význam po význame a tak ďalej.

Najskôr musíte vedieť, že jedna je jedna a dva je dva. Neskôr sa naučíte, že plus je plus a mínus je mínus a tak ďalej.
Potom si začnete spájať dva plus jedna, že je to isté, ako jedna plus dva, len v inom poradí, ale výsledok bude rovnaký. Dôležité je nepomýliť sa v znamienku, lebo mínus znamená iné, ako plus.
Až to budete vedieť budeme pokračovať a vysvetlím vám, aký bude výsledok a prečo tam nesmiete napísať nič iné ako tri.
Prepáčte mi za chybný návod hneď na začiatku. Opravte si ten druhý odsek a pridajte si za jednotku a dvojku ešte aj trojku. Potom aj v nasledujúcom odseku si za plus a mínus pridajte rovná sa. To rovná sa znamená, že (a tu končím, nedokážem vám popísať čo to znamená)
Škoda mal som snahu, ale baran nikdy nepochopí čo je OSN a čo je WTO. Nie tak ešte, aby pochopil to rovná sa. Viem, že ovciam sa rodia len barani a ovce, a to len preto, aby sa rodili ďalší a ďalší barani.

Ja sa nikomu za tón neospravedlňujem. Nie som, ako Buchač.
duves
14.10.09,06:08
Počúvaj jar88, čo doma? Všetko v poriadku?
Lekári čo vravia na tvoje blúznenie? Dostaneš sa z toho?
Držím(e) palce!
cathyc
14.10.09,06:11
Buchač, duves a cathyc dobre vám rozumiem a chápem, že neviete odpovedať na jednoduché otázky, ale vráťme sa k téme. Skúste si prejsť bod po bode, výraz po výraze, význam po význame a tak ďalej.

Najskôr musíte vedieť, že jedna je jedna a dva je dva. Neskôr sa naučíte, že plus je plus a mínus je mínus a tak ďalej.
Potom si začnete spájať dva plus jedna, že je to isté, ako jedna plus dva, len v inom poradí, ale výsledok bude rovnaký. Dôležité je nepomýliť sa v znamienku, lebo mínus znamená iné, ako plus.
Až to budete vedieť budeme pokračovať a vysvetlím vám, aký bude výsledok a prečo tam nesmiete napísať nič iné ako tri.
Prepáčte mi za chybný návod hneď na začiatku. Opravte si ten druhý odsek a pridajte si za jednotku a dvojku ešte aj trojku. Potom aj v nasledujúcom odseku si za plus a mínus pridajte rovná sa. To rovná sa znamená, že (a tu končím, nedokážem vám popísať čo to znamená)
Škoda mal som snahu, ale baran nikdy nepochopí čo je OSN a čo je WTO. Nie tak ešte, aby pochopil to rovná sa. Viem, že ovciam sa rodia len barani a ovce, a to len preto, aby sa rodili ďalší a ďalší barani.

Ja sa nikomu za tón neospravedlňujem. Nie som, ako Buchač.

Ani sa neospravedlňuj. Tu si už prekročil všetky pravidlá slušného správania. Ozaj ak by si náhodou nevedel čo to je, lebo mi je jasné, že do Tvojej hlavy sa už okrem OSN a WTO nič iné nezmestí, tak si prosím zopakuj prvé tri roky života s mamičkou, ktorá Ťa to mala naučiť. Možno sa aj snažila, ale výsledok je fiasko,,,,,,,,,,,,
Ozaj vieš kto je to iluminát?
duves
14.10.09,06:19
Podla mna ho málo tĺkla, alebo vela a po hlave. To su potom tie následky. Chlapec trpí bezrozmernou láskou k svetovému imperializmu. Podla mna to robia tie americke serialy - beverly hills, kde pečene holuby same lietaju do huby. Je príkladom ako media cielene pôsobia na mládež čo si prd pamätá z obdobia, ked sme vyrastali a prjíma stupidne očierňovanie od modráčikov. Je presvedčený, že stredom vesmíru je wall street, wto a osn.
susann2
14.10.09,06:26
Ja si myslím, že táto téma je už zrelá na smetisko. Jar88 prepáč, ale nič neriešiaca téma, ktorú si založil, je tak na dve veci na hovno a na nič. Ale na druhej strane musím priznať, že som sa na niektorých tvojich príspevkoch pobavila a to som všetky ani nedočítala do konca.
jar88
14.10.09,06:28
K tomuto som sa už vyjadrila a opakovať sa nebudem. Nik ťa odvody nenúti platiť. Ak si zamestnanec na výber žiaľ nemáš, ale v iných prípadoch sa o slove povinné dá trošku pochybovať. Ja s takto nastaveným odvodovým systémom nesúhlasím, ale úprimne nechápem ako môžeš večne spájať naše odvody a americký podľa teba bezchybný systém. Ak je taký bezchybný, tak mi vysvetli ako je možné, že spotreba v USA je 40 % z celosvetovej , ale vyprodukujú len 20 %. Kde vezmú tých ďalších 20 %, ktoré nevyprodukujú. Asi od hlupákov, ktorí im veria a samozrejme aj pomocou toho, že sú svetovým policajtom, ktorý si môže dovoliť všetko...napríklad zorganizovať v nejakej krajine puč, len preto, že sa im to hodí. A veľmi pekne Ťa prosím ak máš na toto zas nejakú múdrosť...akože to predsa amíci nerobia, tak sa z toho skús prespať, otvor oči a skús sa odpojiť o vymývačov mozgov.

Cathyc nikde netvrdím, že je americký systém bezchybný. Nikde som sa nezmienil o americkom systéme, lebo taký nie je. To len teoretici sa snažia čosi popísať, nejako zadefinovať a zaškatuľkovať. Snažíte sa o nemožné, lebo slobodný svet je nedefinovateľný, je natoľko rôznorodý v konaní, vo výsledkoch a dôsledkoch, že sa nedá výsledok ani len predpokladať, nie tak ešte plánovať, alebo zaraďovať do systému.

V plánovanom systéme nikdy nevzniknú také výskumy a liečiva a počítače a programy a autá a stroje a, a, a, ako v slobodnom svete. To je fakt, to nie je ideologia.
jar88
14.10.09,06:31
Ja si myslím, že táto téma je už zrelá na smetisko. Jar88 prepáč, ale nič neriešiaca téma, ktorú si založil, je tak na dve veci na hovno a na nič. Ale na druhej strane musím priznať, že som sa na niektorých tvojich príspevkoch pobavila a to som všetky ani nedočítala do konca.

Skús napísať konkrétne na čom si sa pobavila.
jar88
14.10.09,06:39
Je presvedčený, že stredom vesmíru je wall street, wto a osn.

Duves, prečo si do tejto vety strčil aj wall street, keď ja tvrdím že tam svoje peniaze vrazí len idiot?

Jediné čo robíš, je prekrúcanie skutočností.

Napíš už konečne, čo ti vadí na pravidlách OSN a WTO. Čo ti vadí na úroku?
Priznaj už konečne, že by si chcel mať peniaze iných zadarmo.
cathyc
14.10.09,06:39
Cathyc nikde netvrdím, že je americký systém bezchybný. Nikde som sa nezmienil o americkom systéme, lebo taký nie je. To len teoretici sa snažia čosi popísať, nejako zadefinovať a zaškatuľkovať. Snažíte sa o nemožné, lebo slobodný svet je nedefinovateľný, je natoľko rôznorodý v konaní, vo výsledkoch a dôsledkoch, že sa nedá výsledok ani len predpokladať, nie tak ešte plánovať, alebo zaraďovať do systému.

V plánovanom systéme nikdy nevzniknú také výskumy a liečiva a počítače a programy a autá a stroje a, a, a, ako v slobodnom svete. To je fakt, to nie je ideologia.

Prečo neodpovedáš na otázku. Ty tu každého komanduješ ako nie je schopný odpovedať na Tvoje perly ducha a čo Ty? Kde je odpoveď? To je taká úplne primitívna matematika z akej si nám tu dával školenie.
Sám sa zamotávaš do svojich sieti a jediný argument je osočovanie.
magnum
14.10.09,06:40
kriza je prave toto hadzanie hrachu na stenu vsetci co ste sem pisali. Vsak toto je 20 strana o NICOM tzn ziadna vytvorena hodnota. Radsej vybehnite do zahrady zasadte strom a starajte sa on. Takto mozete bojovat proti krize...
Kedy ma clovek co sem popise 20 stran cas robit? Kto robi miesto neho?
cathyc
14.10.09,06:46
kriza je prave toto hadzanie hrachu na stenu vsetci co ste sem pisali. Vsak toto je 20 strana o NICOM tzn ziadna vytvorena hodnota. Radsej vybehnite do zahrady zasadte strom a starajte sa on. Takto mozete bojovat proti krize...
Kedy ma clovek co sem popise 20 stran cas robit? Kto robi miesto neho?
A Ty si odkiaľ vybehol? Prečítať tých 20 strán dá zabrať, kedy si teda sadil stromy? Apropó stačí nečumieť celé dni do telky a času bude aj nazvyš. Chcela by som Ťa vidieť Ty mudrlant či robíš aspoň polovicu z toho čo ja. Zbožňujem prispievateľov, ktorí sa ledva zaregistrujú na poradu, ešte nič poriadne nenapísali a už poučujú.
jar88
14.10.09,06:51
Podla mna ho málo tĺkla, alebo vela a po hlave. To su potom tie následky.

Duves, podľa teba by mala aj tráva rásť. Možno by si chcel, aby podľa teba aj fúkalo a pršalo.

Musíš sa ešte veľa učiť, ako dupať a prikazovať iným, ako majú myslieť.
Zisti si niekde čo znamená slovo CHUMAJ a napíš. Potom ti napíšem viac.
jar88
14.10.09,06:55
A Ty si odkiaľ vybehol? Prečítať tých 20 strán dá zabrať, kedy si teda sadil stromy? Apropó stačí nečumieť celé dni do telky a času bude aj nazvyš. Chcela by som Ťa vidieť Ty mudrlant či robíš aspoň polovicu z toho čo ja. Zbožňujem prispievateľov, ktorí sa ledva zaregistrujú na poradu, ešte nič poriadne nenapísali a už poučujú.

Cathyc a na čo iné tu ta porada je. Na poradenie a z toho je aj POUČENIE.

To dá rozum, nie?
Danila
14.10.09,06:57
Ja si myslím, že táto téma je už zrelá na smetisko. Jar88 prepáč, ale nič neriešiaca téma, ktorú si založil, je tak na dve veci na hovno a na nič. Ale na druhej strane musím priznať, že som sa na niektorých tvojich príspevkoch pobavila a to som všetky ani nedočítala do konca.Ja po prvý raz nebudem súhlasiť v tejto téme s duvesom. A v časti o vyhodení témy na smetisko s Tebou. Komunikácia nie je len o tom, ako vyriešiť to, čo nevedia vyriešiť vraj najmúdrejší tohoto sveta. Komunikácia je aj o možnosti vyjadriť svoj názor k ťažko riešiteľnému a zaujať postoj na jednej, či druhej strane názorového spektra. A pochopiť aj osobnosť nicku, aby som bola pripravená akceptovať, či neakceptovať jeho prítomnosť napríklad v téme " Čo by bolo, keby bolo.....;):)"
Danila
14.10.09,07:03
kriza je prave toto hadzanie hrachu na stenu vsetci co ste sem pisali. Vsak toto je 20 strana o NICOM tzn ziadna vytvorena hodnota. Radsej vybehnite do zahrady zasadte strom a starajte sa on. Takto mozete bojovat proti krize...
Kedy ma clovek co sem popise 20 stran cas robit? Kto robi miesto neho?Otázku hodnôt riešime individuálne, majstre magnum. Ja už som postavila dom, zasadila x stromov a porodila splodeného syna. Narobila som sa k spokojnosti, a práve si užívam relax na Porade. A rozoberám hlbokú myšlienku recenzenta magnuma, ako vyriešiť krízu. Si čarovný, magnum, a nepochybne veľkým prínosom Porady, čo jej užívatelia veľkoryso ocenia. Tak daj niečo, a potom si skús máčať nohy, aby pookriala hlava. Aj to môže byť spôsob, ako vyriešiť krízu. Morálnu. Tvoju.;):)
cathyc
14.10.09,07:04
Cathyc a na čo iné tu ta porada je. Na poradenie a z toho je aj POUČENIE.

To dá rozum, nie?

Fáááááááááááákt...normálna novinka. A už si dakomu aj čosi poradil?
Danila
14.10.09,07:11
Danila neviem kto tie myšlienky poskladal, ale je to zvrátenosť najhrubšieho zrna. Celé je to obrátené na hlavu. Ako keby lopata mohla za úraz a sekera za vraždu a sudca za popravu.

Nechápem, ako môžete spájať zodpovednosť USA za to, že majú svetovo uznávanú menu. Ako môžete ešte teraz brať vážne výraz petrodolár. Nikto nikoho nenúti kupovať doláre. Nikto nikoho nenúti brať lacnú pôžičku v dolároch.

Nikto žiadnu banku na svete a ani v EU nenútil kupovať „toxické deriváty“ na burze.
Nikto nikoho nenúti uznávať US dolár a rešpektovať jeho kurz.

Ešte posledná hlúposť ZLATÝ ŠTANDARD – študovať ! učiť sa nepomáha, lebo študovať znamená prijímať vedomosti, triediť ich a spájať do súvislostí. Je to naozaj iné ako učiť sa, učiť sa a netriediť plevy od zrna.Jardo premilý, ocenila som Ťa v očakávaní, že hrdo vztýčiš hlavu a upokojíš sa. Vraj je to tantrický spôsob prístupu k rozzúreným jedincom.;)Nikdy som na Porade ešte nevyslovila želanie poznať realitu nicka. Poznať osobne Teba je mojim snom. Fakt by som dala posledný cent na kaderníka, kozmetičku, menikérku, pedikérku, a ešte by som riskla otlaky v najnovších ihličkách a nacpala sa do minisukne.:):---
jar88
14.10.09,07:41
Jardo premilý, ocenila som Ťa v očakávaní, že hrdo vztýčiš hlavu a upokojíš sa. Vraj je to tantrický spôsob prístupu k rozzúreným jedincom.;)Nikdy som na Porade ešte nevyslovila želanie poznať realitu nicka. Poznať osobne Teba je mojim snom. Fakt by som dala posledný cent na kaderníka, kozmetičku, menykérku, pedikérku, a ešte by som riskla otlaky v najnovších iličkách a nacpala sa do minisukne.:):---

Vďaka za ocenenie,
ale chcelo by to aj niečo k veci samotnej.

Danila neviem kto tie myšlienky poskladal, ale je to zvrátenosť najhrubšieho zrna. Celé je to obrátené na hlavu. Ako keby lopata mohla za úraz a sekera za vraždu a sudca za popravu.

Nechápem, ako môžete spájať zodpovednosť USA za to, že majú svetovo uznávanú menu. Ako môžete ešte teraz brať vážne výraz petrodolár. Nikto nikoho nenúti kupovať doláre. Nikto nikoho nenúti brať lacnú pôžičku v dolároch.
Chcelo by to niečo v tom duchu, že preto a preto a tak a tak ma nútia používať platidlo, alebo nechať si za niečo platiť v US dolároch. Ja nechcem doláre, ale keby som ich neprijala tak ma .... no proste aspoň niečo

Nikto žiadnu banku na svete a ani v EU nenútil kupovať „toxické deriváty“ na burze. Majú tu delo a musíme poslúchať a nakupovať akcie a špinavé doláre......a niečo ....
Nikto nikoho nenúti uznávať US dolár a rešpektovať jeho kurz.

Chcem používať EURO, ale nesmiem, lebo musím dolár, preto lebo.... a niečo ako keby som tak ma ... ale čo?
Danila
14.10.09,07:46
Vďaka za ocenenie,
ale chcelo by to aj niečo k veci samotnej.

Danila neviem kto tie myšlienky poskladal, ale je to zvrátenosť najhrubšieho zrna. Celé je to obrátené na hlavu. Ako keby lopata mohla za úraz a sekera za vraždu a sudca za popravu.

Nechápem, ako môžete spájať zodpovednosť USA za to, že majú svetovo uznávanú menu. Ako môžete ešte teraz brať vážne výraz petrodolár. Nikto nikoho nenúti kupovať doláre. Nikto nikoho nenúti brať lacnú pôžičku v dolároch.
Chcelo by to niečo v tom duchu, že preto a preto a tak a tak ma nútia používať platidlo, alebo nechať si za niečo platiť v US dolároch. Ja nechcem doláre, ale keby som ich neprijala tak ma .... no proste aspoň niečo

Nikto žiadnu banku na svete a ani v EU nenútil kupovať „toxické deriváty“ na burze. Majú tu delo a musíme poslúchať a nakupovať akcie a špinavé doláre......a niečo ....
Nikto nikoho nenúti uznávať US dolár a rešpektovať jeho kurz.

Chcem používať EURO, ale nesmiem, lebo musím dolár, preto lebo.... a niečo ako keby som tak ma ... ale čo?A vieš, že už konečne viem presne, kto si? Si koumák. Ale už nedrístaj dve na tri dookola.;)
jar88
14.10.09,07:52
A vieš, že už konečne viem presne, kto si? Si koumák. Ale už nedrístaj dve na tri dookola.;)

Tak to nechajme tak. Fajn.

Ešte aj duves to ocenil.

Bodaj by tá špinavá Amerika už konečne skapala.
buchač
14.10.09,08:05
Duves, podľa teba by mala aj tráva rásť. Možno by si chcel, aby podľa teba aj fúkalo a pršalo.

Musíš sa ešte veľa učiť, ako dupať a prikazovať iným, ako majú myslieť.
Zisti si niekde čo znamená slovo CHUMAJ a napíš. Potom ti napíšem viac.

mimotemy
Skús radšej toto ....zisti si niekde čo znamená slovo CH.J a napíš.

Potom ti napíšem viac.;););)

P.S.1:
Keďže je zakázané ospravedlňovanie , tak to nečiním , ostatní pochopia ....;)

P.S.2:Na takúto nahrávku sa nedá inak , ako reagovať , ale inak týmto končím ...

P.S.3:Na dôvažok , ja nemám problém priznať si , že niečomu nerozumiem ...nie som a ani nemienim byť taký , ako sú poniektorí / vrátene Teba / , robia zo seba mudrcov a potom to dopadne , ako to dopadne .
Zober si nášho najmúdrejšieho - to je ten , čo červenú kravatu nosí - p. R.F. , kde to až pohnal a ani za toho svätého si chybu neprizná , viď najznámejšie kauzy ...
http://www.ukradli.sk/
gypsynka
14.10.09,10:12
Od Cathyc: (A Ty si odkiaľ vybehol? Prečítať tých 20 strán dá zabrať, kedy si teda sadil stromy? Apropó stačí nečumieť celé dni do telky a času bude aj nazvyš. Chcela by som Ťa vidieť Ty mudrlant či robíš aspoň polovicu z toho čo ja. Zbožňujem prispievateľov, ktorí sa ledva zaregistrujú na poradu, ešte nič poriadne nenapísali a už poučujú.)

No, nič v zlom, ale keď som dobre pozerala, magnum bol zaregistrovaný na porade skôr ako ty...
jar88
14.10.09,10:22
mimotemy
Skús radšej toto ....zisti si niekde čo znamená slovo CH.J a napíš.

Potom ti napíšem viac.;););)

P.S.1:
Keďže je zakázané ospravedlňovanie , tak to nečiním , ostatní pochopia ....;)

P.S.2:Na takúto nahrávku sa nedá inak , ako reagovať , ale inak týmto končím ...

P.S.3:Na dôvažok , ja nemám problém priznať si , že niečomu nerozumiem ...nie som a ani nemienim byť taký , ako sú poniektorí / vrátene Teba / , robia zo seba mudrcov a potom to dopadne , ako to dopadne .
Zober si nášho najmúdrejšieho - to je ten , čo červenú kravatu nosí - p. R.F. , kde to až pohnal a ani za toho svätého si chybu neprizná , viď najznámejšie kauzy ...
http://www.ukradli.sk/

K tomu PS 3 Tak potom nepíš, neodvolávaj sa na p.F predsedu.
Ja na rozdiel od teba, viem presne o čom píšem. Nepotrebujem priznať omyl.

Slobodný svet má na viac, ako neslobodný a plánovaný (totalitný). To je podľa mňa fakt a nie je to ideológia.
Najväčším nepriateľom slobody je populizmus a populistická demagógia.
Na druhej strane najväčším nepriateľom populizmu a demagógie je logika a argumenty.
Demagóg sa nedokáže vyrovnať s logikou veci a s argumentom.

Demagóg nerieši či 7+5=13 ale či to sú 13, alebo je 13. Demagóga nezaujíma že správne je, alebo sú 12 a pritom vraj nie je podstatné 12 alebo 13, ale sú a je. O dvanástke a trinástke sa nebavme, to sú sprostosti.
Demagóg si nakoniec za to presadené „sú“ doplní aj 15, 16, 19, 3,....jednoducho čo sa mu hodí.

V slušnej spoločnosti by mal platiť aspoň ten základ a to platí aj pre štát. Slušný štát by mal byť členom OSN a mal by uznávať aspoň základné ľudské práva a slobody. Naviac ak je to sociálny štát, mal by dávať aj niečo na viac. To na viac, ak to má byť skutočne na viac, musí súčasne platiť aj ten základ.

To dá rozum, to je snáď logické. Nie?
jar88
14.10.09,10:28
Podla mna ho málo tĺkla, alebo vela a po hlave. To su potom tie následky. Chlapec trpí bezrozmernou láskou k svetovému imperializmu. Podla mna to robia tie americke serialy - beverly hills, kde pečene holuby same lietaju do huby. Je príkladom ako media cielene pôsobia na mládež čo si prd pamätá z obdobia, ked sme vyrastali a prjíma stupidne očierňovanie od modráčikov. Je presvedčený, že stredom vesmíru je wall street, wto a osn.

Tak ako duves, ako ťa tá špinavá amérika okráda. Boli u teba federáli z fedu aj s mariňákmi a zlodejmi imperialistickými. Dávali ti podpisovať úver v petrodolároch a Obama sa vyškieral s granátom na opasku, že pôjdeš s ním ak nepodpíšeš?

Kamarát zlatý, rád by si sa im tam strčil, ak by ti to dovolili a vôbec by ti nevadilo, že by si bol od toho oondený. Aj keby to smrdelo na sto honov, tvrdil by si že je to nový parfém od Diora. Veď prd vieme, čo je zápach a čo vôňa.

Čudujem sa, že si nám tu ešte nenapísal nič o tej starej špinavej vláde. Veď tu nechali lietať bombardéri. Lietali si po Slovensku, ako doma. Vlastne ani v amerike si to nedovolia. Naša vláda im umožnila bombardovať a vraždiť našich bratov, špinavci kapitalistickí. Vykradli všetko striebro a šťastie že ešte nestihli letisko.

Predstav si, že aj to TESCO nechávajú okrádať našich roľníkov. Potom sa čudujeme, odkiaľ majú na vojny. No predsa od našich roľníkov a robotníkov. PSA no to sa im tu bačuje. Za lacný peniaz nás tu vykorisťujú, čo na tom, že za euro, veď je to len papier vytvorený z dlhu.

Duves, keď je to len papier vytvorený z dlhu, čo ho nenahádžeš do koša, čo sa naňho trasieš? Myslíš si, že 30.000 € nič neznamená? V reklame tvrdia, že znamená.

Poviem ti tak, ako si myslím: jedno euro a aj jeden dolár znamená viac, ako tvoj názor. Charakter ani nespomínam.
jar88
14.10.09,10:34
Tak to nechajme tak. Fajn.

Ešte aj duves to ocenil.

Bodaj by tá špinavá Amerika už konečne skapala.

Za tu špinavú ameriku mi bodík nedáte?

Duves, Buchač, cathys, Danila kde ste. Čo som horší? nezaslúžim bodík?
Faj, ako chcete. Nabudúce nedám ani ja. Nakašlať vám.
duves
14.10.09,11:08
On je snad aj duševne chorý, nie iba nevinne udereny. Hovorí sa tomu schizofrénia: http://sk.wikipedia.org/wiki/Schizofr%C3%A9nia


Citová otupenosť, inokedy extrémna precitlivenosť je sprevádzaná tvorbou neologizmov a nezmyselných súvislostí.
jar88
14.10.09,11:35
Duves, skúsme trochu mimo tému.
Napríklad keby bolo keby: Skús si to aspoň predstaviť a potom navrhnem prímerie v záujme úspechu vašej ulice. Nech sa podarí nezahusťovať sídlisko.

Som naozaj zvedavý, čo ty na to:
Tak si predstav, čo by bolo, keby si bol zdravý a bohatý.
Keby si mal veľa peňazí, vadilo by ti, ako a kde vznikajú?
Keby si bol majiteľom zdroja renty v dolároch, v sume 5000 mesačne, to je 60.000 dolárov ročne. Vadilo by ti, že sú americké a že vznikajú z ničoho?
Myslím si, že by ti to nevadilo, alebo aspoň nie tak veľmi, ako teraz, keď je to len keby bolo keby.
Ak ti to nevadí, tak navrhujem prímerie. Veď ide len o názor a určite to netreba brať osobne.
buchač
14.10.09,12:24
Duves, skúsme trochu mimo tému.
Napríklad keby bolo keby: Skús si to aspoň predstaviť a potom navrhnem prímerie v záujme úspechu vašej ulice. Nech sa podarí nezahusťovať sídlisko.

Som naozaj zvedavý, čo ty na to:
Tak si predstav, čo by bolo, keby si bol zdravý a bohatý.
To prvé , mi žiaľbohu chýba , ale bohatý som teda dosť ...záleží od uhla pohľadu ...;)
Keby si mal veľa peňazí, vadilo by ti, ako a kde vznikajú?
Zle položená otázka , lepšie by bolo v opačnom slede :
" Vadil by Ti vznik peňazí , tj. kde a ako vznikajú ? "
Podľa toho , čo ale máš na mysli ..ak drogy , krim , podobné záležitosti , tak áno / možno ;) , ťažko vravieť , jeden nikdy nevie / , ale inak nemám problém ..
Keby si bol majiteľom zdroja renty v dolároch, v sume 5000 mesačne,
Neblbni , zbláznil by som sa ...
to je 60.000 dolárov ročne.
Vadilo by ti, že sú americké a že vznikajú z ničoho?
A prečo by mi malo vadiť , akurát tak poznámka , že ako by to malo vzniknúť z ničoho , to sa nedá ...
Myslím si, že by ti to nevadilo, alebo aspoň nie tak veľmi, ako teraz, keď je to len keby bolo keby.
Vôbec , ale vonkoncom nie , moju lepšiu polovičku by to len potešilo , aspoň by už do zamestnania nemusela ..:rolleyes:
Ak ti to nevadí, tak navrhujem prímerie. Veď ide len o názor a určite to netreba brať osobne.
KONEČNE ....

Aj keď som povedal , že už sa sem nevopchám ..:rolleyes:ale keď sa už vyhlasuje to prímerie ..:cool:
Vyvesenie bielej zástavy sa zvykne rešpektovať ..
Nie som duves , ale môžem aj ja ?

Zvyšok v texte ...
Danila
14.10.09,12:44
Tak to nechajme tak. Fajn.

Ešte aj duves to ocenil.

Bodaj by tá špinavá Amerika už konečne skapala.Nefňukaj!;)
Ja beriem Tvoje prímerie. Ani nebudem už nič hovoriť o počiatku krízy. Fakt. Ani o realitnej v tej Amerike. Ani o znížení úrokovej sadzby zo 6,5% na 1%. Ani o podpore Bushovej adminisratívy na akciu dom pre každého Američana. Ani o tom, čo bolo potom. A fakt úroková miera sa nerovná úrokovej sadze. Ani o tom, kedy a prečo vošli do hry krajiny vyvážajúce ropu, Čína a Japonsko. Ani o tom, na čo sa v USA použili peniaze, získané z ich obchodných prebytkov. Ani o tom, že ich použily na domy, autá a luxus. Jardo, už ani slovo. Biela zástava.;)
Danila
14.10.09,12:47
[QUOTE=gypsynka;1177882]Od Cathyc: (A Ty si odkiaľ vybehol? Prečítať tých 20 strán dá zabrať, kedy si teda sadil stromy? Apropó stačí nečumieť celé dni do telky a času bude aj nazvyš. Chcela by som Ťa vidieť Ty mudrlant či robíš aspoň polovicu z toho čo ja. Zbožňujem prispievateľov, ktorí sa ledva zaregistrujú na poradu, ešte nič poriadne nenapísali a už poučujú.)

[B]No, nič v zlom, ale keď som dobre pozerala, magnum bol zaregistrovaný na porade skôr ako ty.../B]QUOTE]To nech Ťa nemýli. Sú tu nicky, čo sa registrovali už v prenatálnom veku, aby v puberte vynikli.:)
cathyc
14.10.09,12:49
Od Cathyc: (A Ty si odkiaľ vybehol? Prečítať tých 20 strán dá zabrať, kedy si teda sadil stromy? Apropó stačí nečumieť celé dni do telky a času bude aj nazvyš. Chcela by som Ťa vidieť Ty mudrlant či robíš aspoň polovicu z toho čo ja. Zbožňujem prispievateľov, ktorí sa ledva zaregistrujú na poradu, ešte nič poriadne nenapísali a už poučujú.)

No, nič v zlom, ale keď som dobre pozerala, magnum bol zaregistrovaný na porade skôr ako ty...

To je síce právda, ale príspevkov tam veľa nie je a tú poznámku som mierila na iný nick.
cathyc
14.10.09,12:57
Ste sa tu pekne rozbehli kým som tu nebola. Ale nič pre nášho jardu...on chce len k veci a aj keď to k veci bude nie sú to jeho slová, tak to doparoma k veci nie je.
Teraz niečo na odľahčenie, búchač koľko že máš rokov? A kedy budeš nezadaný???:D:D:D To len zato, že si bohatý. Našťastie kto ma pozná vie, že nie som závislá na prachoch, takže neboj.
buchač
14.10.09,13:18
Ste sa tu pekne rozbehli kým som tu nebola. Ale nič pre nášho jardu...on chce len k veci a aj keď to k veci bude nie sú to jeho slová, tak to doparoma k veci nie je.
Teraz niečo na odľahčenie, búchač koľko že máš rokov? A kedy budeš nezadaný???:D:D:D To len zato, že si bohatý. Našťastie kto ma pozná vie, že nie som závislá na prachoch, takže neboj.

mimotemy
Roky nechaj na pokoji ...keď si čítala príspevky , tak vieš , ak nie celkom , tak sa dovtípiš ...tipuj ...

Nezadaný - nešťastná otázka ...kedy budem ZASA by lepšie sedelo ....

Bohatý -
ale bohatý som teda dosť ...záleží od uhla pohľadu ..aký uhol Ťa zaujíma ...:rolleyes:Na konte je veľmi veľká nula , pritom som ....onár ...;):rolleyes:

Závislá- ešte dobre , že nie na niečom inom ...ono ale taký Do...n nie je na zahodenie ...;)

Našťastie - ten , kto má pozná , vie , čo som zač ...tak sa boj ...:cool:

:---:---:---
:D:D:D
cathyc
14.10.09,14:19
mimotemy
Roky nechaj na pokoji ...keď si čítala príspevky , tak vieš , ak nie celkom , tak sa dovtípiš ...tipuj ...

Nezadaný - nešťastná otázka ...kedy budem ZASA by lepšie sedelo ....

Bohatý - aký uhol Ťa zaujíma ...:rolleyes:Na konte je veľmi veľká nula , pritom som ....onár ...;):rolleyes:

Závislá- ešte dobre , že nie na niečom inom ...ono ale taký Do...n nie je na zahodenie ...;)

Našťastie - ten , kto má pozná , vie , čo som zač ...tak sa boj ...:cool:

:---:---:---
:D:D:D
No a hneď je tu veselšie. A uhol pohľadu??? Nakoľko ako som už písala, že nie som závislá od prachov, tak tie hodnoty oceňujem trošku iné. Mám už tiež čo to za sebou, a vraví sa, že človek vekom mení rebríček hodnôt.

Do...n - toto mi nezaplo, takže neviem či je na tom dobré byť závislý..skús pomôcku.

Vek nejaký tipujem, ale či správne...na tom asi fakt nezáleží.

tak sa boj ...:cool: ---- nebojím, lebo sa vraví, že pes čo šteká nehryzie.

Zoznamovačka úspešne za nami a môžeme pokračovať v naprávaní boľavých kĺbov.:eek:
buchač
14.10.09,14:30
No a hneď je tu veselšie. A uhol pohľadu??? Nakoľko ako som už písala, že nie som závislá od prachov, tak tie hodnoty oceňujem trošku iné. Mám už tiež čo to za sebou, a vraví sa, že človek vekom mení rebríček hodnôt.

Vrav mi o tom ...

Do...n - toto mi nezaplo, takže neviem či je na tom dobré byť závislý..skús pomôcku.

O stupeň nižšie ako morfium ...;)a hneď je život krajší ....hlavne pri kolonoskopii ...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Vek nejaký tipujem, ale či správne...na tom asi fakt nezáleží.

Daj...

tak sa boj ...:cool: ---- nebojím, lebo sa vraví, že pes čo šteká nehryzie.

Ja neštekám , rovno bez výstrahy ..

Zoznamovačka úspešne za nami a môžeme pokračovať v naprávaní boľavých kĺbov.:eek:

Čoby kĺby , ekonomiku ...:cool:
cathyc
14.10.09,14:41
Čoby kĺby , ekonomiku ...:cool:

Počuj jardu porazí...on nemá rád keď v jeho téme ideme mimotemy

Tak teda môj tip...dúfam, že sa moc neseknem cca 46

žiaľ, alebo chvála Bohu v drogách sa moc nevyznám, takže pomôcka moc nezabrala. Čo už s jednoduchým ľudom.
cathyc
14.10.09,14:58
Iba pre upresnenie (ja som čítal, že 20.6.2005 bolo skôr ako 4.6.2007 = cca 2 ROKY) :


Member
magnum
Členom od: 20-06-05
Príspevky: 46


Senior Member

sereDanka cathyc

Členom od: 04-06-07 Miesto: NZ ale pochádzam zo Serede
Príspevky: 264
Prečítaj si príspevok 218 a hádam budeš v obraze. Veľmi ťa tá moja poznámka irituje?

To iba kvôli tomu si sa zaregistroval??? Už viem kto si.
cathyc
14.10.09,15:30
ppindurik, tebe už došla zásobáreň nickov ??? Môžeš si tam napísať trebárs aj pinďo, rukopis nezaprieš.
buchač
14.10.09,16:53
ppindurik, tebe už došla zásobáreň nickov ??? Môžeš si tam napísať trebárs aj pinďo, rukopis nezaprieš.

Nesklamal ma , no čakal som na reakciu oveľa , oveľa skôr ...;)
Danila
14.10.09,16:55
ppindurik:

Veľmi zle si ma počúval. Takže zmaž, pokiaľ Ťa nevytočím. Alebo nevytočím.;) A myslím to smrteľne vážne. A Ty to veľmi dobre vieš. :rolleyes:
tetrisss
14.10.09,17:03
No Jarda musi byt cely het z vyssie uvedenych prispevkov, hura, je po krize, ak su len taketo problemy. Dobre, ze je tak malo prace, kazdy ma cas toto citat.
Danila
14.10.09,17:09
No Jarda musi byt cely het z vyssie uvedenych prispevkov, hura, je po krize, ak su len taketo problemy. Dobre, ze je tak malo prace, kazdy ma cas toto citat.Kľudne si mohla čítať " Čo dnes na obed" a ak nemáš fakt čo robiť, navariť večeru...Alebo si rýpnuť, ak Ťa niečo, alebo niekto naštval, v téme k tomu určenej .. Alebo napísať, ako sa kríza prejavila v Singapúre. Milá tetrisss. A ak dovolíš, na Jardu mám ochrannú známku. ;)
tetrisss
14.10.09,17:12
Kľudne si mohla čítať " Čo dnes na obed" a ak nemáš fakt čo robiť, navariť večeru...Alebo si rýpnuť, ak Ťa niečo, alebo niekto naštval, v téme k tomu určenej .. Alebo napísať, ako sa kríza prejavila v Singapúre. Milá tetrisss. A ak dovolíš, na Jardu mám ochrannú známku. ;)

Pekne, cim dalej lepsie.
duves
14.10.09,17:54
Lekcia o peniazoch. Pre pinďúra.
Ale najprv nech si prečíta toto:
http://svet2012.info/11-zari-2001/
arizona
14.10.09,20:23
Tému uzatváram na žiadosť viacerých členov.