pistik8
05.05.09,18:17
Mam postavenu malu dielnu a garaz z YTONGU, vnutorne omietky mam urobene z lepidla + sietka, vrchnu cast tvori Feinputz, vsetko som si robil svojpomocne, nejako som to zvladol ;)

Mam pouzit vonku podobny postup,alebo ako mi radia tzv. murari ,ktori mi odporucaju vrstvu 2cm vapennocementovej omietky, co pre mna ako zaciatocnika by bol problem, nie je nieco jednoduchsie a menej pracne?

Aku omietku mam pouzit vonku?
220870
05.05.09,19:22
Kľudne môžete použiť aj penetrácia+lep + sieť+vonkajší fein putz+ penetrácia.Ale o málo kvalitnejšie , je to urobiť tak ako vám radia.Ja som murár ale na garáž by som určite dal len lep a sieť.
renocka99
05.05.09,19:56
Ja som žena a omietla som jednu vonkajšiu stenu garáže najlepšou omietkou a šlo to fajn. Volala sa Fnauf vonkajší jemnoštuk.
Drží do dnes, dali sme pod ňu veľa duvilaxu.
To nám s manželom opdporučil staručký murár.
Vždy hovorím dobrá rada nad zlato.
pistik8
06.05.09,15:46
Dnes som mal moznost vidiet na vlastne oci murara , ktory natahoval tradicnu po domacky vyrobenu omietku na vonkajsiu stenu, Co som nevedel tak po krajoch mal z ,,L" profilu vyrobene omietniky a medzi to natahoval omietku... To by mi pracu velmi ulahcilo...

Hm, lepidlo a sietka, je urcite na Ytong samozrejmestou, i ked viacero nazorov , o sietke som precital, ale nechat na stene len lep a sietku? neviem...

Skor by som sa priklanal k nazoru, lep+sietku, a na to Feinputz vonkajsi alebo vrstvu Grobputzu( 10 mm).....
radenko
06.05.09,18:39
Mne sa zdá pri logickej úvahe, že lep je kontraproduktívny. Výborne možno drží, ale YTONG sa lepidlom zadusí a stráca jednú z jeho veľkých výhod. JA by som navrhoval do prvej, ešte mokrej vrstvy vložiť sieťku a potom zatreť druhou vrstou.