Jehovista
05.05.09,18:57
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom začiatkov môjho podnikania. S partnerom by sme chceli založiť autoumývareň. Zatiaľ takú provizórnu,všetko chceme robiť v čo najmenších nákladoch,na živnosť. Priestory máme,je to taký veľký vydláždený dvor.Dodávateľov čistiacich prostriedkov máme.Vapky, vysávače máme. Pulirku plánujeme dokúpiť. O všetko by sme sa starali sami,žiadni zamestnanci. Skúsenosti v tejto oblasti máme,takže s prácou by problém nebol. Ja sa chcem hlavne spýtať:
Máme nárok na živnostenskú dotáciu?
Sú na túto živnosť nejaké špeciálne nároky, alebo stačí voľná?
príp. nejaké rady, ak s tým má niekto skúsenosti...využijem naozaj všetko
ďakujem
Lianka
06.05.09,13:43
arizona
06.05.09,14:09
trochu mimotemy
Mne sa páčilo,ručné umývanie áut v Taliansku.
Fungovalo to na benzínkach. Nabehli 3-4 mladí a za cca 15 min. vyumývali auto nielen zvonka,ale aj zvnútra.Povysávali,vyleštili-komplet.
Páčil sa mi ten nápad, lebo do umyvárky musí predsa len človek zájsť...často to odkladá na poslednú chvíľu.
A keď už bol na benzínke,tak tých pár minút obetoval:)
Jehovista
06.05.09,15:50
no to áno, len či im to aj dostatočne vynášalo....
Dáša_
06.05.09,18:38
teraz asi budem veľmi špekulovať, ale netreba mať pri umývaní aut riešenú ekologiu ? - mám pocit, že autoumývačky musia mať nejak riešený zber vôd z umývania, že tieto vody asi nemôžu ísť bežne do kanalizácie rovno.
Priznávam, že sa môžem mýliť, len hmlisto sa mi niečo o tomto marí.
Jehovista
06.05.09,19:03
áno, o tom som počul aj ja, a nikde to nemôžem nájsť, a aj to bol jeden z dôvodov prečo som založil túto tému,možno sa nájde niekto kto už má rozbehnutú autoumyváren a pomôže mi...
duves
07.05.09,06:58
no to áno, len či im to aj dostatočne vynášalo....
Ved to. Možno to boli letní brigádnici.
Mne trvá ručné umytie a povysávanie 1 hodinu. Tož to je taký paradox. 300 stovky (10 eur) za to nedám a podnikatel by to mal iba o prežití.
Ak umývanie, tak ako doplnkova služba k niečomu. Napr. predaj autokozmetiky, nahradnych dielov, servisovanie a teda aj to umyvanie.
arizona
07.05.09,07:41
Ok, ja som to dala iba ako tip,lebo sa mi to páčilo. Veľa ľudí to tam aj využívalo.

Ja sa tiež "ihruškám" s umývaním hodinu aj viac. Ale nie každý majiteľ auta má čas a podmienky :)