Sandra.25
06.05.09,07:08
Dobrý den, ak mám zamestnanca, ktorý nastúpil do práce 15.04.2009 a uplatnuje si nárok na daňový bonus, má nárok na celú čiastku alebo treba mu vypočítať alikvôtnu čast z toho? dakujem.
Tweety
06.05.09,05:09
Dobrý den, ak mám zamestnanca, ktorý nastúpil do práce 15.04.2009 a uplatnuje si nárok na daňový bonus, má nárok na celú čiastku alebo treba mu vypočítať alikvôtnu čast z toho? dakujem.
Nárok ma na celú, samozrejme za predpokladu, že si ho neuplatnil už v predch. zamestnaní. Ak si ho uplatnil tam, nárok na ňu už teraz u vás nemá.
Sandra.25
06.05.09,05:30
nie, ona predtým bola evideovaná na UPSVAR. daňový bonus už má jednotnú sumu bezohľadu na vek zaopatrovaných detí, že?
Tweety
06.05.09,05:31
nie, ona predtým bola evideovaná na UPSVAR. daňový bonus už má jednotnú sumu bezohľadu na vek zaopatrovaných detí, že?
Áno. ALe dôležitá je aj výška mesačného príjmu na uznanie nároku.
Sandra.25
06.05.09,05:38
má hrubú mzdu 630,00 Eur.
mzdarka renca
06.05.09,06:29
Nárok na DB mu vznikne, ak v danom mesiaci dosiahol príjem - hrubú mzdu minimálne 1/2 z minimálnej mzdy a to je 147,75€.
Sandra.25
06.05.09,06:43
dakujem, a horná hranica neexistuje?
mzdarka renca
06.05.09,06:44
dakujem, a horná hranica neexistuje?
nie
Anik
06.05.09,10:11
ďobrý deŇ
-Mám prosbu priatelia pracujú v Anglicku podávali sme DP a nepožiadali sme o vyplatenie DB, lebo už nebol čas - samozrejme na poslednú chvíľu poslali podklady nestihli sme už dokladať rod. listy, ani potvrdenie o návšteve školy - môžeme podať dodatočné DP a v ňom si uplatniť nárok na DB aj keď celý rok pracovali len v Anglicku ? Týka sa to aj rok 2007, ale vtedy som na nich nemala kontakt a tak nebolo ani podané DP. Za rok 2007 keby podali DP - bude pokuta 2.000,- a môžu si uplatniť nárok na DB, alebo to nechcať tak.
Rodinné prídavky na slovensku nepoberajú.
- známa neustrážila predčasné ukončenie štúdia u syna - skončil v septembri 2008 v 2. ročníku až doteraz je manželovi vyplácaný DB, - samozrejme ten DB vráti, ale aká by bola forma toho vrátenia nakoľko v podstate nechce ublížiť zamestnávateľovi nakoľko vlastne ona urobila chybu - tiež pracuje v zahraničí manžela nato neupozornila a on ani netušil, že poberá DB teraz keď
prišla popýtala si výplatnú pásku a zhrozila sa - chce to dať čím skôr do
poriadku.
Za pochopenie a odpovede vopred dakujem
Anika
Sabadka
06.05.09,10:29
ďobrý deŇ

- známa neustrážila predčasné ukončenie štúdia u syna - skončil v septembri 2008 v 2. ročníku až doteraz je manželovi vyplácaný DB, - samozrejme ten DB vráti, ale aká by bola forma toho vrátenia nakoľko v podstate nechce ublížiť zamestnávateľovi nakoľko vlastne ona urobila chybu - tiež pracuje v zahraničí manžela nato neupozornila a on ani netušil, že poberá DB teraz keď
prišla popýtala si výplatnú pásku a zhrozila sa - chce to dať čím skôr do
poriadku.
Za pochopenie a odpovede vopred dakujem
Anika

Za rok 2008 podať opravné DP, u zamestnávateľa pozastaviť DB a v RZD za 2009 mu za-ľ dorovná daň.
Tweety
06.05.09,10:35
Za rok 2008 podať opravné DP, u zamestnávateľa pozastaviť DB a v RZD za 2009 mu za-ľ dorovná daň.
Len upresním, nie opravné,( to je do termínu na riadne) ale dodatočné.
Sabadka
06.05.09,10:45
:rolleyes:;)
Len upresním, nie opravné,( to je do termínu na riadne) ale dodatočné.
Tweety dík za opravu