ramari
06.05.09,07:32
Ahojte poradaci

chcem Vas poprosit o radu

minuly mesiac som zostal pn od 3.4.2009 do 15.4.2009

16.4.2009 som ukoncil pracovny pomer.

vo vyplate za marec mi stiahli ciastku za stravne listky v sume 13,44 Eur. za 16 gastrolistkov, ktore som neprevzal

teraz som chcel aby mi tu istu sumu vratili vo vyplate nakolko vlastne na gastrolistky nemam narok a ani som ich neprevzal ale udajne sa ta suma vo vyplate neda vratit.

takze ich verdikt je ze si mam prevzat 16 gastrolistkov v hodnote 2,7 eur. a oni mi stahnu celu sumu vo vyplate t.j. 2,7x 16 - 13,44 t.j. 29,76 eur.

uctovnicka tvrdi ze sa to da len takto
prosim poradte mi
dakujem
Tweety
06.05.09,05:35
Ahojte poradaci

chcem Vas poprosit o radu

minuly mesiac som zostal pn od 3.4.2009 do 15.4.2009

16.4.2009 som ukoncil pracovny pomer.

vo vyplate za marec mi stiahli ciastku za stravne listky v sume 13,44 Eur. za 16 gastrolistkov, ktore som neprevzal

teraz som chcel aby mi tu istu sumu vratili vo vyplate nakolko vlastne na gastrolistky nemam narok a ani som ich neprevzal ale udajne sa ta suma vo vyplate neda vratit.

takze ich verdikt je ze si mam prevzat 16 gastrolistkov v hodnote 2,7 eur. a oni mi stahnu celu sumu vo vyplate t.j. 2,7x 16 - 13,44 t.j. 29,76 eur.

uctovnicka tvrdi ze sa to da len takto
prosim poradte mi
dakujem
Ak si stravenky neprevzal, nemali dôvod na zrážku zo mzdy. Konali teda neoprávnene. Kedže na nich ani nemáš nárok, nemáš ich čo preberať, oni Ti musia celú neoprávnene strhnutú zrážku vrátiť.
ivka70
06.05.09,05:38
Ak si stravenky neprevzal, nemali dôvod na zrážku zo mzdy. Konali teda neoprávnene. Kedže na nich ani nemáš nárok, nemáš ich čo preberať, oni Ti musia celú neoprávnene strhnutú zrážku vrátiť.

Ak podla vasho interneho predpisu mas narok na stravne listky aj pocas PN, tak by konala neopravnene uctovnicka, keby ti ich nevydala.

Takze by si si ich mal prevziat.
Ale v tom pripade ti nemozu stiahnut celu sumu z vyplaty.

Ak to tak ale nie je, musi si to vysporiadat uctovnicka a neopravnene stiahnutu sumu ti vratit.
V takomto pripade je to jej problem a nie tvoj :).
Tweety
06.05.09,05:45
Ak podla vasho interneho predpisu mas narok na stravne listky aj pocas PN, tak by konala neopravnene uctovnicka, keby ti ich nevydala.

Takze by si si ich mal prevziat.
Ale v tom pripade ti nemozu stiahnut celu sumu z vyplaty.

Ak to tak ale nie je, musi si to vysporiadat uctovnicka a neopravnene stiahnutu sumu ti vratit.
V takomto pripade je to jej problem a nie tvoj :).
Lenže on tie lístky neprevzal, nebol teda dôvod na zrážku.
ramari
06.05.09,05:46
u nas vo firme sa davaju gastrolistky dopredu teda napr. 1.aprila uz na cely april
a kedze na pn sa gastrac nedava tak som ich po pn neprevzal a dal vypoved, ale v mzde mi sumu 13,44 strhli este v 3/2009 a teraz do mzdy 4/2009 mi tu sumu 13,44 nechcu vyplatit spat ze sa to neda
Tweety
06.05.09,05:47
u nas vo firme sa davaju gastrolistky dopredu teda napr. 1.aprila uz na cely april
a kedze na pn sa gastrac nedava tak som ich po pn neprevzal a dal vypoved, ale v mzde mi sumu 13,44 strhli este v 3/2009 a teraz do mzdy 4/2009 mi tu sumu 13,44 nechcu vyplatit spat ze sa to neda
Ak ti teda nechcú tú sumu vyplatiť, zober stravenky, za ktoré si už zaplatil.
ramari
06.05.09,05:50
to som tiez skusal, lenze mi povedali ze to je len alikvotna ciastka za 1 listok, takze sa to tak neda
Tweety
06.05.09,05:54
to som tiez skusal, lenze mi povedali ze to je len alikvotna ciastka za 1 listok, takze sa to tak neda
Tie lístky, na ktoré nemáš nárok, a prevezmeš, musíš zaplatiť v plnej ich výške, takže ešte budeš musieť doplatiť.
ramari
06.05.09,05:57
ved to viem a to nechcem, jednoducho potrebujem riesenie ako mi mozu vratit 13,44 do mzdy ked som tie listky neprebral a ani nepreberiem
udajne sa to neda podla nasej uctovnicky a mam si prevziat a zaplatit cely listok,
ale ja tie gastrace nepotrebujem ale eura ano :)))))))
VERONIKA6
06.05.09,05:59
ved to viem a to nechcem, jednoducho potrebujem riesenie ako mi mozu vratit 13,44 do mzdy ked som tie listky neprebral a ani nepreberiem
udajne sa to neda podla nasej uctovnicky a mam si prevziat a zaplatit cely listok,
ale ja tie gastrace nepotrebujem ale eura ano :)))))))
Nemôže Ti predsa stiahnut za to, čo si nedostal. Eurá Ti musí vrátiť.
Sabadka
06.05.09,06:23
ved to viem a to nechcem, jednoducho potrebujem riesenie ako mi mozu vratit 13,44 do mzdy ked som tie listky neprebral a ani nepreberiem
udajne sa to neda podla nasej uctovnicky a mam si prevziat a zaplatit cely listok,
ale ja tie gastrace nepotrebujem ale eura ano :)))))))

Tak keď ti to nevie vrátiť v mzde tak nech ti to zaplatí z-ľ z pokladne.
Vždy sa nájde spôsob ako sa to dá, keď sa to chce, ale keď nie, tak sa ľahšie hľadá dôvod prečo nie:(
ramari
06.05.09,06:26
a ako to teda mam zariadit aby mi eura vratili?
ivka70
06.05.09,06:29
Ty trvaj na tom, ze danu ciastku ti strhli neopravnene a musia ti ju vratit.
Inak je to neopravneny zisk na ich strane a da sa to riesit ..aj sudnou cestou.
Ci sa to vsak oplati za taku ciastku ... :)

Ale je to problem uctovnicky, co vsak ide strhnut s plusom musi ist aj s minusom vratit.
Tak nech nevymysla.
ramari
06.05.09,06:44
tiez to viem, lenze neochota sa neda presvecit bohuzial
VERONIKA6
06.05.09,06:54
tiez to viem, lenze neochota sa neda presvecit bohuzial
Na Tvojom mieste by som písomne požiadala firmu o vrátenie neoprávnene zrazenej čiastky za stravné lístky ktoré si neprevzal/a/ s upozornením, že
v prípade nevrátenia tejto sumy sa obrátiš na inšpektorát práce.
ramari
06.05.09,07:25
super postreh asi to skusim

DAKUJEM VAM VSETKYM ,

DAM VEDIET AKO TO DOPADLO

PEKNY DEN