montina
18.07.05,11:17
Ahojte, mám problema

Práve sa mi klient stal platcom DPH. Prenajíma tenisové kurty a ostatné ihriská.
Doteraz vydával len príjmové doklady zákazníkom.A neviem čo ďalej? Sú to bežní ľudia, žiadne firmy. Stále im má dávať príjmové doklady alebo si prenájom ihrísk má nahodiť do registračnej pokladne? A hlavne ako je to s DPH pri prenájme ihrísk.
Susan
18.07.05,09:30
Ahojte, mám problema

Práve sa mi klient stal platcom DPH. Prenajíma tenisové kurty a ostatné ihriská.
Doteraz vydával len príjmové doklady zákazníkom.A neviem čo ďalej? Sú to bežní ľudia, žiadne firmy. Stále im má dávať príjmové doklady alebo si prenájom ihrísk má nahodiť do registračnej pokladne? A hlavne ako je to s DPH pri prenájme ihrísk.
Ked si pozries § 38 o DPH prenajom ihrisk, nepatri medzi oslobodene od dane.
To znamena, ze k cene prenajmu budes uctovat 19% DPH. K prijmovym dokladom: podla § 71 odst. 5 sa uvadza: ak cena tovaru alebo sluzby vratane dane nie je viac ako 50-tis, za fakturu sa povazuje aj doklad vyhotoveny registracnou pokladnicou, ktory musi obsahovat udaje podla odseku 2...
montina
18.07.05,10:04
Doteraz nedávala doklad z RP, danový úrad jej povedal, že stačí zákazníkovy vypísať príjmový pokladničný doklad. Takže dúfam, že to stačí aj teraz, až na to, že tam vypíše základ, DPH a sumu celkom. Však?
montina
18.07.05,11:02
nik mi nepomôže?
Marína
18.07.05,14:45
Doteraz nedávala doklad z RP, danový úrad jej povedal, že stačí zákazníkovy vypísať príjmový pokladničný doklad. Takže dúfam, že to stačí aj teraz, až na to, že tam vypíše základ, DPH a sumu celkom. Však?
Susan ti už odpovedala. Prečítaj si podrobne §71 Zák. 222/2004 Z.z. a nasl. Z neho vyplýva, že buď faktúra, alebo platba registračnou pokladňou ak cena nie je viac ako 50.000,-Sk.