luzbetka
06.05.09,09:25
Dobry den,
Potrebujem poradiť , pretože sa nám ohlásila danová kontrola
V roku 2006 sme kupili ojazdené auto kategorie M1, z Nemecka od platcu Dph , aj my sme platcami Dph. Zaradila som ho ako majetok do podnikania,robíme odpisy a uplatnujeme náklady.
Zistila som však že som asi pochybyla ohľadom Dph. Auto som totiž neuviedla do DPH, na fakture nie je odvolávka na žiadny paragraf je tam iba text: Verkauf erfolgt wie el liegt und steht, unter Ausschluss jeglicher Sachmangelhaftung und Gewährleistung. Bis zur vollständigen Bezahlung bleibt Fahrzeug Eigentum des Verkäufers.
Gesamtebetrag umsatzsteuerfrei 10500Eur
Bestätigung der innergemeinschaftlichen Lieferung

prosím poradte co mam urobiť ,aby to bolo správne. Má kontrola na dan z príjmu vplyv na kontrolu takéhoto prípadu voči DPH?:eek:
luzbetka
06.05.09,17:13
prosím o odpoved, je to veľmi súrne
hant
06.05.09,17:21
kontrola na daň z príjmu DPH nekontroluje,musela by kontrolovať
vašu evidenciu pre DPH a tú ani nebudete predkladať .
Len si zistite,ako to správne malo byť,keby sa náhodne na to opýtali zo zvedavosti,aby ste vedeli okamžite zareagovať a hlavne
presvedčivo,tvrdiť že je to aj tak presne zaúčtované.Keby mali podozrenie,prišla by kontrola na DPH,ale tá sa vám nenahlásila.Určite by prišli spolu,keby mali podozrenie.Tak prajem pevné nervy a dobrý výsledok.
luzbetka
07.05.09,07:42
to práve neviem či je to správne zaučtované, z tohto textu na fa som uplne vedľa.
optimistka
07.05.09,09:21
z textu mi vyplýva, že je to dodávka v rámci spoločenstva a je oslobodená od dph
malo nasledovať samozdanenie, ale odpočítať nemôžeš, je to M1
dph ti vstupuje do OC, z kt. odpisuješ