stels
06.05.09,12:40
ahojte
poradíte mi

kúpila som byt- garsonku od jedného pána.
v elektrárňach sa pán odhlásil a ja telefonicky priohlásila ako nový majiteľ, povedali mi že pošlú novú zmluvu a ked je podpísanú vrátim budú faktúry chodiť už na moje meno.Dúfam.
volala som na poštu Vlastenecké nám. chcela som nahlásiť zmenu majiteľa tam si pýtajú odberné miesto. Čo tým myslia?
Ved ked nahlásim meno, adresu ,plyn nemám elektrinu budem platiť elektrárňam tak čo ešte ? nechápem

poradí mi niekto?
ivka70
06.05.09,11:03
Podla mna na poste maju na mysli SIPO ..to ma cislo, a ak sa nemylim vola sa odberne miesto.
Preco si sa rovno nespytala pri telefonate?
stels
06.05.09,11:14
no zaskočilo ma to !
bz5
06.05.09,11:19
Ja som nedávno riešila presne toto isté. Kupila som byt a teraz všetko vybavovať.
Elektrika: na stránke www.sse.sk (http://www.sse.sk), je vzor zmluvy zmena majiteľa odberného miesta tuším sa volá, to som vyplnila a poslala na adresu sse a uz mi poslali aj zmluvu a prehľad preddavkových platieb :)
Plyn: na stránke www.spp.sk (http://www.spp.sk), je tiež vzor zmluvy, ktorý som vypísala a poslala, a už tiež mi poslali podpisanu zmluvu a termíny a sumy na zaplatenie
Koncesionárske poplatky: na stránke www.rtvs.sk (http://www.rtvs.sk) sa dá prihlásiť elektronicky :).
Káblovka: tak tu bola potrebná osobná návšteva v miestnej kálblovke, ale bolo to bleskovo vybavene, len potrebovali list vlastníctva.

Všetko som si dala platiť prevodom, takže žiadne SIPO :)
buchač
06.05.09,11:20
ahojte
poradíte mi

kúpila som byt- garsonku od jedného pána.
v elektrárňach sa pán odhlásil a ja telefonicky priohlásila ako nový majiteľ, povedali mi že pošlú novú zmluvu a ked je podpísanú vrátim budú faktúry chodiť už na moje meno.Dúfam.
volala som na poštu Vlastenecké nám. chcela som nahlásiť zmenu majiteľa tam si pýtajú odberné miesto. Čo tým myslia?
Ved ked nahlásim meno, adresu ,plyn nemám elektrinu budem platiť elektrárňam tak čo ešte ? nechápem

poradí mi niekto?

Nehnevaj sa , ale ja nechápem , že si takéto veci - zmluvy - vybavuješ cez telefón .
Poviem to takto , vybavujem aj ja niečo cez mail , ale zmluvu / tú prvú / mám pospísanú osobne . Mailovo riešim len nejaké nezrovnalosti , ak sa vyskytnú . No niekedy aj to sa nedá , treba tých úradníčkov trochu aj osobne navštíviť a zdrbať .
A v dnešnej dobe , ak by som menil bydlisko , určite by som postupoval rovnako , to jest ,

niet nad osobný kontakt !
ivka70
06.05.09,12:00
Blblost, pri elektrarnach je napriklad telefonicke prehlasenie ovela jednoduchsie.
Plyn je potrebe prihlasit osobne - odniest tlacivo podpisane byvalym majitelom aj novym.

A posta ... preco sa neinformovat telefonicky, ked sa da.
Aj tak tam vzdy byva x ludi, naco cakat, ked vybavis aj po telefone?
buchač
06.05.09,12:19
Blblost, pri elektrarnach je napriklad telefonicke prehlasenie ovela jednoduchsie.
Plyn je potrebe prihlasit osobne - odniest tlacivo podpisane byvalym majitelom aj novym.

A posta ... preco sa neinformovat telefonicky, ked sa da.
Aj tak tam vzdy byva x ludi, naco cakat, ked vybavis aj po telefone?

Áno , všetko sa dá vybaviť po telefóne , aj smrť ....:cool:

Ja len preto , že potom občas vidím v tých reláciách ako je " Paľba " a podobne , poprípade v Tv správach , ako poniektorí ľudia plačú , nadávajú , sťažujú sa kristakrážom ,
ALE vo svojej podstate sú si väčšinou na vine sami .
Stačí malý preklep , problém na svete a potom behačiek kopu ....
A vtedy nadávam , akí sú niektorí ľudia , hm , naivní ...
Keď sa niečo podobné stane / podvod / starým ľuďom , prosím , pochopím , ale keď sa niektorí 30-40-ný člen nechá obabrať jak malý chlapec ???;)

P.S.:
Hoja , hoja , paranoja moja ....:D
dalid
07.05.09,07:25
ČOM = číslo odberného miesta. Plati pre elektrárne (neviem cez aku mas distribucku, preto nepisem nazov fy, SPP a tusim aj vodarne... Je to nieco ako identifikacne cislo miesta spotreby dodavnej sluzby (dodavka elektriny, vody, plynu). Napr. ak byvas v 7 poschodovom panelaku kde na 1 poschodi su 4 byty, na ul Ferka Mrkvicku 4, tiedo data su nedostatocne, lebo na tejto adrese je 28 odberatelov (7x4). Dodavatel energie/vody potrebuje predne vediet komu ma fakturavat, preto je kazdy odber identifikovany čislom odberného miesta (nezamienat s cislom elektromera, plynomera, vodomera... )
kaco11
14.05.09,15:47
co sa tyka poplatkov sipo to sa musi riesit osobne na poste. oni maju na to formular. aspon ja som to tak robila a elektrarne su v pohode. Tak isto som to urobila a bez problemov mi prisla domov zmluva a platila som veselo faktury
buchač
14.05.09,16:11
Dnes moja mama dostala šek UPC .
V sprievodnom liste bolo ,že končí s určitým fakturačným obdobím , ak chcem , nech zavolám alebo pošlem mail . A ako dobrý zákazník má výhodu .

Poslal som . Za cca hodinku mi zvoní mobil , že UPC .
A má pre mňa takú a takú ponuku ,toľko a toľko programov .....kliny do hlavy .
Samozrejme platba by bola vyššia o 6-7 € .
Po vysvetlení , že mama je pani vo vyššom veku , nepotrebuje 86 staníc a ani internet , hm , jáááááááááááááááááááááááá áj , tak Vám pošlem mail s info .


ivka70 Re: kúpa bytu a poplatky SIPO
Blblost, pri elektrarnach je napriklad telefonicke prehlasenie ovela jednoduchsie.
Plyn je potrebe prihlasit osobne - odniest tlacivo podpisane byvalym majitelom aj novym.

A posta ... preco sa neinformovat telefonicky, ked sa da.
Aj tak tam vzdy byva x ludi, naco cakat, ked vybavis aj po telefone?

Tak ako to je ???

Zajtra musím ísť na druhý koniec mesta ...:eek: A že tam bude kopec ľudí , je fakt :mad: