MySpace
06.05.09,16:32
1. Môžem ako študent denného štúdia vysokej školy pracovať aj na TPP?
Ovplyvní to niečo? (napr. rodinné prídavky, daň alebo zdravotné poistenie a s tým súvisiace veci).
...alebo mi musí vystačiť len práca na dohodu, pokiaľ neskončím štúdium?

2. Ak môžem, dá sa realizovať takýto TPP len na leto a potom pokračovať tak ako predtým alebo to už nenávratne zmení situáciu?
(Myslím tým hlavne tie rodinné prídavky, príp. čo si môj otec tuším odpisuje na mňa atď.)
Tweety
06.05.09,14:34
1. Môžem ako študent denného štúdia vysokej školy pracovať aj na TPP? Teoreticky môžeš, ale budeš to stíhať?
Ovplyvní to niečo? (napr. rodinné prídavky, daň alebo zdravotné poistenie a s tým súvisiace veci). Nie, RP to neovplyvní, ale budeš platiť odvody aj daň
...alebo mi musí vystačiť len práca na dohodu, pokiaľ neskončím štúdium?

2. Ak môžem, dá sa realizovať takýto TPP len na leto a potom pokračovať tak ako predtým alebo to už nenávratne zmení situáciu? Áno, môžeš ho uzatvoriť aj na dobu určitú. Ale môžeš uzatvoriť aj naDohodu o brigádnickej práci študenta, tu odvody neplatíš, len daň.(Myslím tým hlavne tie rodinné prídavky, príp. čo si môj otec tuším odpisuje na mňa atď.)
Odpovede v texte.
Lianka
06.05.09,14:50
Podla mna ak si student denneho studia, skoda pracovat na PP. Vyuzila by som moznost pracovat na zaklade dohody o brigadnickej praci studenta, co je "lacnejsie" aj pre zamestnavatela, aj financne vyhodnejsie pre teba.
MySpace
06.05.09,16:20
Podla mna ak si student denneho studia, skoda pracovat na PP. Vyuzila by som moznost pracovat na zaklade dohody o brigadnickej praci studenta, co je "lacnejsie" aj pre zamestnavatela, aj financne vyhodnejsie pre teba.

... ja len, ze vela krat mam pocit, ze za pracu na dohodu dostanem ovela menej ako clovek ktory pracuje na PP, mozno preto ma to tak laka. Na karieru si myslim, ze mam este cas, ale z pohladu tych financii som nad tym uvazovala, i ked zrejme dost zalezi na tom aku brigadu clovek robi, bo oni vela krat tam napisu, ze ma clovek za to 3,32 EUR (100 Sk) na hod. a viac, no nakoniec sa ukaze, ze je v tom daky chytak a tak tomu ani snaha lepsie pracovat nepomoze a skonci to okolo 1,66 EUR (50 Sk) mozno 1,99 EUR (60 Sk)/hod.
Mam pocit, ze vacsina zamestnavatelov zamestnáva na dohodu prave pre to aby usetrili, kazdy z ineho uhlu pohladu.
Tweety
06.05.09,16:22
... ja len, ze vela krat mam pocit, ze za pracu na dohodu dostanem ovela menej ako clovek ktory pracuje na PP, mozno preto ma to tak laka. Na karieru si myslim, ze mam este cas, ale z pohladu tych financii som nad tym uvazovala, i ked zrejme dost zalezi na tom aku brigadu clovek robi, bo oni vela krat tam napisu, ze ma clovek za to 3,32 EUR (100 Sk) na hod. a viac, no nakoniec sa ukaze, ze je v tom daky chytak a tak tomu ani snaha lepsie pracovat nepomoze a skonci to okolo 1,66 EUR (50 Sk) mozno 1,99 EUR (60 Sk)/hod.
Mam pocit, ze vacsina zamestnavatelov zamestnáva na dohodu prave pre to aby usetrili, kazdy z ineho uhlu pohladu.
Ak máš možnosť pracovať na PZ tak určite choď.