janavv
06.05.09,17:25
a
katka50
06.05.09,15:31
Dobrý deň,
prosím o radu. V tomto roku som kúpila družstevný byt, teraz prišlo z bytového družstva vyúčtovanie nákladov za teplo a vodu za rok 2008. Existuje zákon, podľa ktorého zistím, komu podľa zákona patrí preplatok, či mne ako novému nájomcovi alebo pôvodnému, od ktorého som byt kúpila?
Podľa nájomnej zmluvy by mali všetky preplatky ako aj nedoplatky patriť mne ako novému nájomcovi.

Ďakujem za odpovede.
Myslím si, že preplatok patrí pôvodnému nájomcovi. On platil zálohy za teplo a vodu v roku 2008, čiže je to jeho preplatok.
Zita5
06.05.09,15:40
Myslím si, že preplatok patrí pôvodnému nájomcovi. On platil zálohy za teplo a vodu v roku 2008, čiže je to jeho preplatok.

Ja nie že si myslím , ale som o tom presvedčená , že preplatok patrí bývalému majiteľovi , nakoľko preplatok je za rok 2008 a v tom roku ste ešte nebola majiteľkou bytu .
Sabadka
06.05.09,18:10
Dobrý deň,
prosím o radu. V tomto roku som kúpila družstevný byt, teraz prišlo z bytového družstva vyúčtovanie nákladov za teplo a vodu za rok 2008. Existuje zákon, podľa ktorého zistím, komu podľa zákona patrí preplatok, či mne ako novému nájomcovi alebo pôvodnému, od ktorého som byt kúpila?
Podľa nájomnej zmluvy by mali všetky preplatky ako aj nedoplatky patriť mne ako novému nájomcovi.

Ďakujem za odpovede.

Ak to máš v nájomnej zmluve takto podchytené tak áno, patria tebe. Ale ja osobne by som nájomnú zmluvu s takouto klauzulou nepodpisovala. Ak by vyskočil nejaký vysoký nedoplatok tak to tiež musíš zatiahnuť ty, pretože to máš v nájomnej zmluve