vladis333
06.05.09,19:53
Zdravím všetkých. Stala sa mi vec o ktorú sa chcem s Vami podeliť. Podnikám krátko, mám malý obchodík s oblečením pre moletné dámy. Hneď na druhý deň ako som otvoril svoj obchod (asi mesiac pred vianocami) prišla pani, ktorá si u mňa kúpila bundu. Asi pred 2-3 týždňami mi bundu priniesla na reklamáciu. Moja predavačka reklamáciu prijala. Bunda bola v takom stave, že sa mi hnusilo ju chytiť do rúk. Bola špinavá a rozpáraná všade kde som sa pozrel. Samozrejme som jej reklamáciu neuznal, keďže bunda nebola očistená a nebola prinesená hneď po zistení prvej závady čím bundu znehodnotila. Pani sa ohradila, že ju napoky nečistila aby ju vraj ešte viac neznehodnotila a ešte sa nehanbila sa priznať, že ju nosila každý deň 4 mesiace bez prania či čistenia a samozrejme bundu neprevzala a vyhráža sa mi zo SOI. A teraz čerešnička na torte. Na SOI mám známu, ktorú som kontaktoval, či musím takúto reklamáciu uznať a keď mi odpovedala že áno, tak to bol naozaj šok. Takéto máme mi zákony. Panička si 4 mesiace vynosila bundu a už je jar a bunda je na nič tak ju vráti a ja jej musím buď tovar vymeniť alebo vrátiť peniaze! Napíšte čo by ste robili na mojom mieste, prípadne čo ste spravili ak sa Vám niečo podobné stalo
Janurka
06.05.09,18:43
A čo vlastne reklamovala na tej bunde? Hádam by bolo dobre prečítať zák. o ochrane spotrebiteľa č. 372/1990 Zb., hlavne ods. 4, kde je okrem iného uvedené:" predávajúci je povinný, ak reklamáciu neuzná do troch prac. dní, výrobok zaslať na vlastné náklady na odborné posúdenie". Ak o to pani nepožiadala a Ty si presvedčený, že pravda je na Tvojej strane, skúsila by som túto možnosť. Možno sa naozaj potvrdí, že výrobok bol chybný a Ty si môžeš uplatniť reklamáciu u dodávateľa. Mali sme prípad s autom, kde sme my žiadali expertízu a tá skutočne potvrdila, že bola namontovaná vadná súčiastka. Daj pozor na termín, reklamácia musí byť vybavená najneskôr do 30 dní, do tejto doby sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady.
hanelie
07.05.09,06:28
ak bola bunda len rozpáraná daj ju zašiť - a môžeš považovať reklamáciu za vybavenú -
vladis333
07.05.09,09:51
V prvom rade dakujem za Vaše názory. Čo sa týka Vaších rád sú dobré, ale čo sa týka znaleckého posudku je to zdĺhavé a drahé, za to tá bunda nestojí.Prikláňam sa k názoru hanelie, len sa trošku bojím, že o rok ju mám naspäť s tým istým lebo je úplne jasné, že keď sa o vec nestaráš tak ju zničíš, ale nepomôžem si. Na druhej strane som na tom ešte dobre lebo mám sestranicu, ktorá robí v čínskom obchode a tá keď mi povedala čo k nim chodia reklamovať napr. gumičky do vlasov za 40 centov tak sa mi zlepšila nálada. Ešte raz dakujem