jejo1111
06.05.09,20:36
Som tu novacik :) A potrboval by som poradit s problemom v praci ak by to niekto dokazal, by som bol velmi rad....

V paci pracujeme cela firmy 11 az 13 hodin denne... Dmes som bol za majitelom... A ten automacky ze vsetkych co chcu pracovat menej ako 11 hodin hned na hodinu vyhodi...... Moze to urobit? Nadcasi nepreplaca, plati len hodinovku a mne ako odstrasujuci priklad dnes zobral aj premie zato, ze si vyskakujem..... Ostatny su vo firme ticho... Potrebuju peniaze........

Dakujem ak mi niekto poradi alebo ma odkaze na lepsiu poradnu... Budem velmi vdacny........... Pripadne na aki urad treba zajt....
Melnick
06.05.09,18:40
Inšpektorát práce.
Držím palce. Dnes sa všetci vyhovárajú a skrývajú za krízu.:cool:

mimotemy : lepšiu stránku poradiť neviem. :)
Stanislav 1975
06.05.09,18:42
Som tu novacik :) A potrboval by som poradit s problemom v praci ak by to niekto dokazal, by som bol velmi rad....

V paci pracujeme cela firmy 11 az 13 hodin denne... Dmes som bol za majitelom... A ten automacky ze vsetkych co chcu pracovat menej ako 11 hodin hned na hodinu vyhodi...... Moze to urobit? Nadcasi nepreplaca, plati len hodinovku a mne ako odstrasujuci priklad dnes zobral aj premie zato, ze si vyskakujem..... Ostatny su vo firme ticho... Potrebuju peniaze........

Dakujem ak mi niekto poradi alebo ma odkaze na lepsiu poradnu... Budem velmi vdacny........... Pripadne na aki urad treba zajt....
Dobre vas teda ten pán majiteľ využíva...- to už je asi ako volakedy otroci na tých trstinových plantážach...
danushka
06.05.09,18:43
No ťažko sa je vyjadriť , nevedno čo máš v pracovnej zmluve napísané a dohodnuté.
Ale len tak ťa nemôžu zo zamestnania vyhodiť, musel by si vážne porušiť pracovnú disciplínu.

Ak dám na svoje pocity, tak u Vás vo firme zrejme niečo nie je v poriadku a váš zamestnávateľ je asi zamestnávateľom veľmi krátko a Zákonník práce mu nie je dôverne známy.
Takže treba pravdepodobne zavolať Inšpektorát práce, ten by u takého šéfa asi narobil riadne vetry.
Toľko môj pocit.

A JEJO1111, vitaj medzi nami a cíť sa tu s nami dobre, tu ti poradíme radi :)
Stanislav 1975
06.05.09,18:55
No ťažko sa je vyjadriť , nevedno čo máš v pracovnej zmluve napísané a dohodnuté.
Ale len tak ťa nemôžu zo zamestnania vyhodiť, musel by si vážne porušiť pracovnú disciplínu.

Ak dám na svoje pocity, tak u Vás vo firme zrejme niečo nie je v poriadku a váš zamestnávateľ je asi zamestnávateľom veľmi krátko a Zákonník práce mu nie je dôverne známy.
Takže treba pravdepodobne zavolať Inšpektorát práce, ten by u takého šéfa asi narobil riadne vetry.
Toľko môj pocit.

A JEJO1111, vitaj medzi nami a cíť sa tu s nami dobre, tu ti poradíme radi :)
danushka, reagujem na tu tvoju druhú vetu-je to síce pravda, ale ak si pán majiteľ bude chcieť nájsť nejakú zámienku,tak si ju aj najde, vždy sa dá niečo narafičiť- a vyzerá to byť poriadne zákerný človek...
alla66
06.05.09,19:03
verím, že na Slovensku nie je sám....takých majiteľov je viac:mee::mee:
tutiola
07.05.09,08:57
Jejo1111 vítaj medzi nováčikmi. Hneď v úvode si dokázal upútať. Môžeš skúšať kde-aké stránky, ale nakoniec sa vrátiš k nám.:---:---
jejo1111
07.05.09,13:05
Ahoj ahoj.... No v pracovnej zmluve mam napisane len skladnik ale uzcite nie ze na 12 hodin denne 5 dni v tyzdni..... A dokonca mu podpisujeme vzdy na konci rpka alebo polrocne ze sme pracovali len osmicky takze neviem ako by sa to dalo dokazat... On to bude mat urcite podchytene...... Ale hodiny na cvakacke mame normalne 12 hodin......

Tie premie mi strhol za to ze vraj rozchyrujem aby ludia nechodili do prace ale to sa nestalo, len sme chceli na hodku zaspyt rano lebo sme doli po jedne 14 hodinovke unaveny...... Takze na vyhadzov si asi nieco urcite najde...... Pozriem sa na ten inspektorat prace... Zatial dakujem....

Akby niekoho nieco napadlo... ;):)
dušinka
07.05.09,13:36
JEJO 1111 ....no mne niečo napadlo, čo keby sa tu začali ohlasovať zamestnávatelia a začali sa sťažovať na zamestnancov? Ako sa vo firme samo všetko kazí, ako majú autá nadspotreby, náklady na telefóny si firma môže predsa dať do nákladov, to nejde z jeho vrecka, ako sa zrazu samo počas práce stratí náradie, ako sa ráno zahlási, že som PN /ale výplatu a náhrady chcem/ a na ten týždeň ma predsa lekár vypíše, veď prípadná bolesť sa dá ťažko dokázať, ako treba do prevádzok montovať kamery pretože miznú zásoby, pretože miznú hotové výrobky... Čo sa ja starám o termíny veď na to tu je ten podnikateľ, ktorý chce, ľudia boží, aby som pracoval, aby som sa vrátil včas z obedňajšej prestávky. Za pol hodinu sa predsa preboha nedá najesť... Ja mám predsa nárok na platené sviatky, dovolenku - nie kedy on chce, ale kedy ja chcem, ja mám nárok na stravné lístky, na dohodnutú mzdu bez ohľadu či pracujem kvalitne alebo nie. Veď nech mi chce niečo vyčítať, podnikateľ jeden.. Ja tu mám predsa inšpektorát práce... Poďme naňho. Hovorím zo svojej vlastnej skúsenosti. Nevyhováram sa na krízu .
Požiadaj o skončenie pracovného pomeru a slušne sa so zamestnávateľom rozíď. Načo pracuješ vo firme kde sa Ti nepáči a máš pocit že Ťa zdierajú. Alebo sa staň sám zamestnávateľom. Nebudeš mať žiadne problémy. A mimochodom, odkiaľ píšeš, veď by si mal byť v práci. Dvanástka Ti ešte neskončila. A nedáva Vám ten vydriduch náhodou aj fúkať, či ste si počas dňa nevypili? Nechce od Vás aby ste chodili čisto oblečení v montérkach ktoré Vám kúpil a na opranie ktorých Vám dáva pracie prášky, mydlá? Skús odpovedať. Keď toto všetko chce, naozaj to musí byť zákerný človek.
dušinka
07.05.09,14:09
Stanislav 1975.. vieš čo bolo moje, resp. naše /spoločne s manželom/ najhoršie rozhodnutie? Keď sme sa stali zamestnávateľmi a začali sme rozširovať firmu. Lenže z tohto rozbehnutého vlaku teraz ťažko vyskočiť. Najväčší problém je nájsť zodpovedných a statočných ľudí. Máme takých pár. A tí ostatní, ktorým nezvyšujeme mzdu, aby im konečne trklo a z dôvodu nespokojnosti s finančným ohodnotením požiadali o rozviazanie pracovného pomeru, Tí čo urobia? No určite sa sťažujú. Myslíš že kto je ten zlý? No určite zamestnávateľ.. Ten ktorý je už o 6,00 v práci a 18,00 tam ešte stále trčí a vykorisťuje sa. Doháňa čo cez deň nestihol a čo zaňho nemôže urobiť ani rozhodnúť nikto.
A ešte niečo ... Takto reagujem po prvý raz. Som nahnevaná, pretože podobnú debatu, typu jejo 1111 som si vypočula nechtiac pred ambulanciou lekára. Lenže tam som poznala aj rečníka /opilec a lajdák/ aj zamestnávateľa /slušný človek, ktorý keby nepracoval a sedel so založenými rukami,tak si všetci môžu pískať/. Tohoto rečníka som sa tiež opýtala prečo nezamestnáva ľudí on. Veď je to predsa škoda, taký statočný pracovitý, sveta znalý a podnikania ešte viac .... A tak skončila debata.
Stanislav 1975
07.05.09,14:59
[quote=dušinka;1037719]Stanislav 1975.. vieš čo bolo moje, resp. naše /spoločne s manželom/ najhoršie rozhodnutie? Keď sme sa stali zamestnávateľmi a začali sme rozširovať firmu. Lenže z tohto rozbehnutého vlaku teraz ťažko vyskočiť. Najväčší problém je nájsť zodpovedných a statočných ľudí. Máme takých pár. A tí ostatní, ktorým nezvyšujeme mzdu, aby im konečne trklo a z dôvodu nespokojnosti s finančným ohodnotením požiadali o rozviazanie pracovného pomeru, Tí čo urobia? No určite sa sťažujú. Myslíš že kto je ten zlý? No určite zamestnávateľ.[/quote
dušinka, ale my sme sa asi nepochopili- ja si zamestnávatelov veľmi vážim a napr. aj moj svokor zamestnáva ľudí a viem čo to je sa starať aby bolo na výplaty a pod.Takže ja si ich mimoriadne vážim-ale pozri sa aké bolo zadanie témy- však on ich vyslovene využíva. keď im ešte aj dáva podpisovať, že robia len osmičky a pritom robia dlhšie a okrem toho zadarmo- toto je podnikateľ??? Takýto lúpežník???-to je aká úcta k ľuďom??? Pozdravujem ťa...
Stanislav 1975
07.05.09,15:01
Ahoj ahoj.... No v pracovnej zmluve mam napisane len skladnik ale uzcite nie ze na 12 hodin denne 5 dni v tyzdni..... A dokonca mu podpisujeme vzdy na konci rpka alebo polrocne ze sme pracovali len osmicky takze neviem ako by sa to dalo dokazat... On to bude mat urcite podchytene...... Ale hodiny na cvakacke mame normalne 12 hodin......

Tie premie mi strhol za to ze vraj rozchyrujem aby ludia nechodili do prace ale to sa nestalo, len sme chceli na hodku zaspyt rano lebo sme doli po jedne 14 hodinovke unaveny...... Takze na vyhadzov si asi nieco urcite najde...... Pozriem sa na ten inspektorat prace... Zatial dakujem....

Akby niekoho nieco napadlo... ;):)
Keď možeš , nájdi si nejakú inú prácu- baví ťa to pracovať v takej dusnej atmosfere???
Stanislav 1975
07.05.09,15:02
JEJO 1111 ....no mne niečo napadlo, čo keby sa tu začali ohlasovať zamestnávatelia a začali sa sťažovať na zamestnancov? Ako sa vo firme samo všetko kazí, ako majú autá nadspotreby, náklady na telefóny si firma môže predsa dať do nákladov, to nejde z jeho vrecka, ako sa zrazu samo počas práce stratí náradie, ako sa ráno zahlási, že som PN /ale výplatu a náhrady chcem/ a na ten týždeň ma predsa lekár vypíše, veď prípadná bolesť sa dá ťažko dokázať, ako treba do prevádzok montovať kamery pretože miznú zásoby, pretože miznú hotové výrobky... Čo sa ja starám o termíny veď na to tu je ten podnikateľ, ktorý chce, ľudia boží, aby som pracoval, aby som sa vrátil čas z obedňajšej prestávky. Za pol hodinu sa predsa preboha nedá najesť... Ja mám predsa nárok na platené sviatky, dovolenku - nie kedy on chce, ale kedy ja chcem, ja mám nárok na stravné lístky, na dohodnutú mzdu bez ohľadu či pracujem kvalitne alebo nie. Veď nech mi chce niečo vyčítať, podnikateľ jeden.. Ja tu mám predsa inšpektorát práce... Poďme naňho. Hovorím zo svojej vlastnej skúsenosti. Nevyhováram sa na krízu .
Požiadaj o skončenie pracovného pomeru a slušne sa so zamestnávateľom rozíď. Načo pracuješ vo firme kde sa Ti nepáči a máš pocit že Ťa zdierajú. Alebo sa staň sám zamestnávateľom. Nebudeš mať žiadne problémy. A mimochodom, odkiaľ píšeš, veď by si mal byť v práci. Dvanástka Ti ešte neskončila. A nedáva Vám ten vydriduch náhodou aj fúkať, či ste si počas dňa nevypili? Nechce od Vás aby ste chodili čisto oblečení v montérkach ktoré Vám kúpil a na opranie ktorých Vám dáva pracie prášky, mydlá? Skús odpovedať. Keď toto všetko chce, naozaj to musí byť zákerný človek.
Zabudla si v tom poslednom odseku dodať, že ich okráda( nevypláca im mzdu za nadčasy)
alla66
07.05.09,15:37
JEJO 1111 ....no mne niečo napadlo, čo keby sa tu začali ohlasovať zamestnávatelia a začali sa sťažovať na zamestnancov? Ako sa vo firme samo všetko kazí, ako majú autá nadspotreby, náklady na telefóny si firma môže predsa dať do nákladov, to nejde z jeho vrecka, ako sa zrazu samo počas práce stratí náradie, ako sa ráno zahlási, že som PN /ale výplatu a náhrady chcem/ a na ten týždeň ma predsa lekár vypíše, veď prípadná bolesť sa dá ťažko dokázať, ako treba do prevádzok montovať kamery pretože miznú zásoby, pretože miznú hotové výrobky... Čo sa ja starám o termíny veď na to tu je ten podnikateľ, ktorý chce, ľudia boží, aby som pracoval, aby som sa vrátil včas z obedňajšej prestávky. Za pol hodinu sa predsa preboha nedá najesť... Ja mám predsa nárok na platené sviatky, dovolenku - nie kedy on chce, ale kedy ja chcem, ja mám nárok na stravné lístky, na dohodnutú mzdu bez ohľadu či pracujem kvalitne alebo nie. Veď nech mi chce niečo vyčítať, podnikateľ jeden.. Ja tu mám predsa inšpektorát práce... Poďme naňho. Hovorím zo svojej vlastnej skúsenosti. Nevyhováram sa na krízu .
Požiadaj o skončenie pracovného pomeru a slušne sa so zamestnávateľom rozíď. Načo pracuješ vo firme kde sa Ti nepáči a máš pocit že Ťa zdierajú. Alebo sa staň sám zamestnávateľom. Nebudeš mať žiadne problémy. A mimochodom, odkiaľ píšeš, veď by si mal byť v práci. Dvanástka Ti ešte neskončila. A nedáva Vám ten vydriduch náhodou aj fúkať, či ste si počas dňa nevypili? Nechce od Vás aby ste chodili čisto oblečení v montérkach ktoré Vám kúpil a na opranie ktorých Vám dáva pracie prášky, mydlá? Skús odpovedať. Keď toto všetko chce, naozaj to musí byť zákerný človek.

Čas vloženia príspevku - JEJO 1111 : -Včera, 09:36 PM

Dvanástky sa robia od 6:00 do 18:00

druhá smena zasa od 18:00 do 6:00


Možno máš zlosť na svojich zamestnancov, ale tak isto viem pochopiť

nick - JEJO1111....a verím mu, že píše pravdu

Poradiť "zmeň zamestnanie " je momentálne nereálne...nájsť voľné pracovné miesto, je zázrak.:)
Muška
07.05.09,15:40
Čas vloženia príspevku - JEJO 1111 : -Včera, 09:36 PM



http://www.porada.sk/images/statusicon/post_old.gif Dnes, 04:05 PM #8 (http://www.porada.sk/1037681-post8.html) jejo1111 (http://www.porada.sk/member.php?u=129692)
Junior Member
alla66
07.05.09,15:43
Môže mať prestávku ...( ide na WC) a písať z mobilu....
danushka
07.05.09,16:04
Zadávateľ založil tému a my neskúmame, či hovorí pravdu alebo klame.
Jejo1111 dostal odpoveď na svoj problém a my sme mu ju dali v dobrej vôli.
Ak tu z času na čas napíše prostý a jednoduchý človek ako napríklad Jejo, prečítam si jeho problém a predstavím si napríklad jeho ženu a deti a ten nôž na krku a tlak ktorý cíti, tak plne chápem, že keby mohol odísť - už dávno by odišiel, ale asi nemôže, lebo cíti zodpovednosť za svoju rodinu a možno sa nachádza v regióne, kde je práce málo a na dovolávanie sa svojich práv má akurát tak priestor u nás na porade.

Naozaj žijeme v kapitalizme a nebudeme si nahovárať, že všetci podnikatelia sú OK. Áno, odhodlať sa podnikať a zamestnávať ľudí - to chce guráž, odvahu a prevziať na seba veľký diel zodpovednosti.

Ale sú tu aj takí ako JEJO111.

Jejo, keďže si členom tohto fóra veľmi krátko, určite pochopíš, že Tebou založená téma môže vyvolať protichodné názory.
Prosím, aby sme zadávateľa neobviňovali a nenútili ho k osobnému vyviňovaniu - možno naozaj potrebuje pomoc, je v núdzi a zas len narazil za neprávosť a nepochopenie.
Xanti
07.05.09,16:28
No tak toto je naozaj zaujímavá téma. Občas mám pocit ako keby diskutujúci nečítali zadanú tému, alebo len to tak bajočko prebehli.
Zabudla si v tom poslednom odseku dodať, že ich okráda( nevypláca im mzdu za nadčasy) napr. toto tu, Stanislav 1975 má čiastočne pravdu, lebo očividne jejo1111 nedostáva príplatky za prácu nadčas vo výške 25% z hodinovej mzdy. No jejo1111 nikde netvrdil, že nemá zaplatenú prácu. Ved sám píše...
V paci pracujeme cela firmy 11 az 13 hodin denne... Dmes som bol za majitelom... A ten automacky ze vsetkych co chcu pracovat menej ako 11 hodin hned na hodinu vyhodi...... Moze to urobit? Nadcasi nepreplaca, plati len hodinovku a mne ako odstrasujuci priklad dnes zobral aj premie zato, ze si vyskakujem..... z tejto vety som si domyslela, že ak je zamestnanec v práci 15 hodín tak ich dostane zaplatené, čiže to tam zaváňa čiernou prácou, čím ma utvrdzuje další príspevok
.... A dokonca mu podpisujeme vzdy na konci rpka alebo polrocne ze sme pracovali len osmicky takze neviem ako by sa to dalo dokazat... On to bude mat urcite podchytene...... Ale hodiny na cvakacke mame normalne 12 hodin...... čiže celé riešenie je skôr na tom ako sa dohodne zamestnávateľ zo zamestnancami. Iste mnohý sú aj radi, že si môžu viac zarobiť a iste to mnohým nevyhovuje lebo nemajú vôbec súkromný život, kedže sú celé dni v práci.
A ako sa píše v dalšom príspevku
Poradiť "zmeň zamestnanie " je momentálne nereálne...nájsť voľné pracovné miesto, je zázrak.:) tak naozaj jejo1111 nemá veľmi na výber.
Melnick
07.05.09,21:11
Dovoľte, aby som naďalej ostala neutrálna. Emócie viem už prejaviť aj inde, ako na stránke Porady.
Od roku 1991 som bola IBA zamestnávateľom - nikdy nie zamestnancom a predstavte si, že aj napriek tomu som radila jejo1111 obrátiť sa na IP.:)
Som vari sama proti sebe????
Xanti
07.05.09,21:18
Ja súhlasím treba inšpektorát práce, ale položme si otázku. Čo sa tým vyrieši? Vyrieši sa situácia jejo1111? Alebo príde o prácu, lebo zamestnávateľovi sa to nebude páčiť. Dnes sa ľudia boja prísť o prácu, všade sa prepúšťa tak taký čo otvárajú ústa sú často nepohodlný.
mimotemyTiež som ostala visieť v jednej téme o nevyplácaní cestovných náhrad, na tom istom, nahlásia to zamestnanci inšpektorátu práce a rozlúčia sa s prácou. mimotemy :mee:

Melnick, nie si sama proti sebe. Len dokážeš pochopiť aj zamestnancov. Čo jejo1111 zamestnávateľ očividne nedokáže. Cez mrtvoly sa ísť nedá. :confused:
danushka
08.05.09,07:17
Dovoľte, aby som naďalej ostala neutrálna. Emócie viem už prejaviť aj inde, ako na stránke Porady.
Od roku 1991 som bola IBA zamestnávateľom - nikdy nie zamestnancom a predstavte si, že aj napriek tomu som radila jejo1111 obrátiť sa na IP.:)
Som vari sama proti sebe????
To len svedčí o tom Majočka, že voniaš ľudskosťou a človečinou a Tvoje životné skúsenosti Ťa naučili ovládaniu sa.
Keby sme sa mali ďalej rozoberať v tejto téme, tak by to už bolo o filozofovaní a možno by sme dospeli k názoru, že najlepšie bolo ľuďom v dobe kamennej, kde existovala v tlupe jedna prirodzená autorita, ktorej sa všetci podriadili. Lovenie mamutov bolo záležitosťou chlapov, ženy udržiavali oheň a starali sa o potomstvo, prežívali len silní jedinci, slabí umierali...
Dnes naopak už aj ženy prenesene lovia mamutov a chlapi občas musia ten oheň udržať, či to je normálne alebo neprirodzené - to je na úvahu.

Svoj problém musí Jejo1111 zvážiť, či sa rozhodne pre boj so zamestnávateľom /následné možné nepríjemnosti s tým spojené/, alebo sa rozhodne pre prácu inde.
jejo1111
10.05.09,18:18
JEJO 1111 ....no mne niečo napadlo, čo keby sa tu začali ohlasovať zamestnávatelia a začali sa sťažovať na zamestnancov? Ako sa vo firme samo všetko kazí, ako majú autá nadspotreby, náklady na telefóny si firma môže predsa dať do nákladov, to nejde z jeho vrecka, ako sa zrazu samo počas práce stratí náradie, ako sa ráno zahlási, že som PN /ale výplatu a náhrady chcem/ a na ten týždeň ma predsa lekár vypíše, veď prípadná bolesť sa dá ťažko dokázať, ako treba do prevádzok montovať kamery pretože miznú zásoby, pretože miznú hotové výrobky... Čo sa ja starám o termíny veď na to tu je ten podnikateľ, ktorý chce, ľudia boží, aby som pracoval, aby som sa vrátil včas z obedňajšej prestávky. Za pol hodinu sa predsa preboha nedá najesť... Ja mám predsa nárok na platené sviatky, dovolenku - nie kedy on chce, ale kedy ja chcem, ja mám nárok na stravné lístky, na dohodnutú mzdu bez ohľadu či pracujem kvalitne alebo nie. Veď nech mi chce niečo vyčítať, podnikateľ jeden.. Ja tu mám predsa inšpektorát práce... Poďme naňho. Hovorím zo svojej vlastnej skúsenosti. Nevyhováram sa na krízu .
Požiadaj o skončenie pracovného pomeru a slušne sa so zamestnávateľom rozíď. Načo pracuješ vo firme kde sa Ti nepáči a máš pocit že Ťa zdierajú. Alebo sa staň sám zamestnávateľom. Nebudeš mať žiadne problémy. A mimochodom, odkiaľ píšeš, veď by si mal byť v práci. Dvanástka Ti ešte neskončila. A nedáva Vám ten vydriduch náhodou aj fúkať, či ste si počas dňa nevypili? Nechce od Vás aby ste chodili čisto oblečení v montérkach ktoré Vám kúpil a na opranie ktorých Vám dáva pracie prášky, mydlá? Skús odpovedať. Keď toto všetko chce, naozaj to musí byť zákerný človek.


No pisal som ti pretoze som z prace po 9 hodinach odisiel a on mi zasa strhol nejake peniaze a chce ma vyhodit a to vedel 14 dni ze potrebujem odist dopredu...
Co ty na to....
Mas zly nazor pojden na urady nic sa neda robit nech si to uzije aj on a nebude nas zdierat obycajnych ludi.... Aj ty si asi zamestnavatel podla tvojych viet :D
dušinka
11.05.09,08:46
No neviem, zo štyridsiatich ľudí cca 20 u nás pracuje 15 rokov. Pre vysvetlenie: vôbec nesúhlasím s praktikami Tvojho zamestnávateľa, ak to je pravda. V ten deň sme mali podobný prípad. Nervozita z časového stresu, či všetko stihneme, a nášho zamestnanca najprv zaujíma zákonník práce, príplatky za nadčasy, atď. Čo myslíš kdo dostane prémie? Tento frfľoš, ktorý mi lezie na nervy svojim neustálym vyrývaním? Zabúda že zamestnancom je on. Našťastie má PP na dobu určitú. Myslím že sa s ním veľmi rýchlo rozlúčime.
jejo1111
11.05.09,15:32
No velmi nechapem co chces povedat... Vysvetlujes dost chcaoticky.... Nas zamestnavatel akonahle je nejky problem tak ho riesi cez peniaze alebo vyhrazanim o vyhodeni... Nas nemusi zaujimat ci vsetko nacas stihneme on nas nepusti kym praca nieje hotova v dany den. A on si mohol zaplatit splatku za svoj 50 000 000 domcek a nam nedat nadcasi... hihi. zivot je uz taky
dušinka
11.05.09,16:48
Nejako sa mi celý predchádzajúci príspevok poprehadzoval, fakt neviem ako. Nie som zdatný pisateľ. Ale končím, pretože táto diskusia medzi nami by k ničomu neviedla.
Ajuška
11.05.09,17:18
J.... čo keby sa tu začali ohlasovať zamestnávatelia a začali sa sťažovať na zamestnancov?...
...asi by mal každý z nich "svoju" pravdu... :rolleyes: ...Mám skúsenosti aj z jednej, aj z druhej strany...;)...a ťažko povedať, ktorá pozícia je horšia. Najmä ak "proťajšok" vystupuje z pozície sily (?) či nadradenosti. V konečnom dôsledku je to zase jedna oblasť, kde sa problémy stupňujú, akonáhle zlyhá správna (obojsmerná) komunikácia... ;) ...úcta človeka k človeku akosi feeest dostáva "na frak"...
jejo1111
12.05.09,15:49
...asi by mal každý z nich "svoju" pravdu... :rolleyes: ...Mám skúsenosti aj z jednej, aj z druhej strany...;)...a ťažko povedať, ktorá pozícia je horšia. Najmä ak "proťajšok" vystupuje z pozície sily (?) či nadradenosti. V konečnom dôsledku je to zase jedna oblasť, kde sa problémy stupňujú, akonáhle zlyhá správna (obojsmerná) komunikácia... ;) ...úcta človeka k človeku akosi feeest dostáva "na frak"...

JJ to mas pravdu.... Kedysi to bol fajn veduci a dalo sa s nim pokecat a dohodnut, ale teraz si nabral vela poziciek na svoj domcek a uz s nim nieje rec.... Vsade sa snazi usetrit :( Nechce sa mi ist na ten IP ale k rozumu ho inak asi nedovediem a bude nas len zdierat....
alla66
12.05.09,16:33
Ruku na srdce - ak by si bol Ty na mieste vedúceho...hypotéka, starosti s firmou, dane, správaš sa tak isto....:)
Porozprávajte sa, vysvetli mu, buď bude platiť všetky nadčasy s príplatkami a Ty (celá partia) nebudeš protestovať a "potiahneš" dlhšie, ak bude súrna práca. Peniaze robia zázraky...
Firma môže mať súrne zákazky, ktoré je nutné splniť do určitého termínu (preto stres) a za každé nedodržanie sa platí penále....
Ak nebude mať chuť na rozhovor, vysvetli mu priamo, že chceš ísť navštíviť svoju dobrú známu na IP. Určite sa dohodnete.:)
jejo1111
13.05.09,18:14
Ruku na srdce - ak by si bol Ty na mieste vedúceho...hypotéka, starosti s firmou, dane, správaš sa tak isto....:)
Porozprávajte sa, vysvetli mu, buď bude platiť všetky nadčasy s príplatkami a Ty (celá partia) nebudeš protestovať a "potiahneš" dlhšie, ak bude súrna práca. Peniaze robia zázraky...
Firma môže mať súrne zákazky, ktoré je nutné splniť do určitého termínu (preto stres) a za každé nedodržanie sa platí penále....
Ak nebude mať chuť na rozhovor, vysvetli mu priamo, že chceš ísť navštíviť svoju dobrú známu na IP. Určite sa dohodnete.:)

to ale nejde... Fakt sa zmenil :) vidi len peniaze a svoj luxus..... Dnes odisiel veduci skor a on len nedockavo behal a tlacil nas ocami aby sme uz mali hotovo a on mohol ist domov pretoze on tam nebude predsa 12 hodin ako mi.... Nie aby nas podporil..... posledny pocek mna s nim bol ten s premiami ktore nemam :) Sa mi prvykrat stalo ze sa mi iekto vyhrazal vyhodenym ked sa ne neho budem skaredo pozerat
alla66
13.05.09,18:19
to ale nejde... Fakt sa zmenil :) vidi len peniaze a svoj luxus..... Dnes odisiel veduci skor a on len nedockavo behal a tlacil nas ocami aby sme uz mali hotovo a on mohol ist domov pretoze on tam nebude predsa 12 hodin ako mi.... Nie aby nas podporil..... posledny pocek mna s nim bol ten s premiami ktore nemam :) Sa mi prvykrat stalo ze sa mi iekto vyhrazal vyhodenym ked sa ne neho budem skaredo pozerat

Všetko ide, len sa musí chcieť....porozprávaj sa s vedúcim:)
danushka
13.05.09,19:03
to ale nejde... Fakt sa zmenil :) vidi len peniaze a svoj luxus..... Dnes odisiel veduci skor a on len nedockavo behal a tlacil nas ocami aby sme uz mali hotovo a on mohol ist domov pretoze on tam nebude predsa 12 hodin ako mi.... Nie aby nas podporil..... posledny pocek mna s nim bol ten s premiami ktore nemam :) Sa mi prvykrat stalo ze sa mi iekto vyhrazal vyhodenym ked sa ne neho budem skaredo pozerat
Jejo, ale nezabúdaj, že je recesia.
Vo väčšine firiem je teraz veľa problémov, hoci zamestnanci podávajú porovnateľný výkon s minulým obdobím, alebo aj vyšší.
Zastala som sa Ťa od samého začiatku,ale nemysli si, že aj iní smrteľníci v iných smrteľníckych zamestnaniach sa neboria s menšími výplatami a situáciou, že dostávajú len základné platy bez prémií.

Myslím, že by bolo rozumné, aby ste sa ako zamestnanci spoločne opýtali svojho zamestnávateľa otvorene na určité veci, ktoré sa Vám nezdajú byť s kostolným poriadkom. Dohodnite si svojho hovorcu, nevkladajte emócie do rozhovoru, ale veďte konštruktívny rozhovor. Prípadne spíšte nejakú petíciu s návrhmi, opatreniami a podpíšte sa pod ňu spoločne. Žiadajte nápravu, ak k nej nedôjde, spoločne zamestnanci upozornite Inšpektorát práce. Ak sa budete sťažovať viacerí zamestnanci, nebude majiteľovi všetko jedno.

Ale hlavne pochopte, že sú ťažké časy a nikde to teraz nie je ružové.
jejo1111
14.05.09,14:25
Hovorcom som bol ja za 5 ludi... Pokial som hovoril za seba bolo fajn... ked som zacal za ostatnych bolo to cim so zacal tuto temu....

Dakujem za rady.... asi nas uz nic nove nenapadne.... aspom som trochu porozmyslal hehe... o mesiac vam dam vediet oko to dopadlo
ontko
15.05.09,09:56
Súhlasím s Jejom, zákonník práce predsa upravuje práva a povinnosti, ak si zamestnanci povinnosti plnia nemajú právo na to, aby si ich plnil aj zamestnávateľ? Okrem iného je v zákonníku práce ustanovená aj pracovná doba, zamestnávateľ môže nariadiť zamestnancom robiť nadčas, ak sa nemýlim iba vo výnimočných prípadoch a nesmie presiahnuť 8 hodín týždenne po dobu 4 za sebou idúcich mesiacov a ak ich vykonajú, tak im má zamestnávateľ za tie nadčasy aj zaplatiť ako sa má, alebo u nás majú povinnosti iba zamestnanci?