rumcajz
06.05.09,21:45
Prajem pekny den vsetkym
mam taku otazku.Idem kupovat byt a v sekcii "C" Tarchy sa vyskytuje toto:
"VLAST.POD 6,7,8,9 - Priezvisko meno [*datum narod.] -ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH PREDAVAJUCEHO NA
POSKYTNUTU ZRAŽKU A ZĽAVU Z CENY BYTU, NEBYT.PRIESTORU A POZEMKU V ZMYSLE ZMLUVY ČL.IX,
BOD 4,5 PODĽA V-xxxx/98 Z xx.6.1998"

a

"ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH OSTATNYCH VLASTNIKOV BYTOV A NEBYTOVYCH PRIESTOROV V DOME
PODĽA § 15 ZAK. Č. 182/93 Z.Z. V ZNENI ZAK. 151/95 Z.Z."

Ja by som chcel kupit byt c. 51.Chcel by som sa spytat,co znamenaju tieto tarchy a ci je s mojim "dufam" buducim bytom vsetko v poriadku.

Inak na kompletnom vypise tohto listu vlastnictva som nasie aj toto:

VLAST.POD 50,51,52,53 - priezvicko [*datum narod] A MANŽ.-ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH PREDAVAJUCEHO
NA POSKYTNUTU ZRAŽKU A ZĽAVU Z CENY BYTU A POZEMKU V ZMYSLE ZMLUVY ČL.IX, BOD 4,5 PODĽA V-
xxxx/98 Z xx.xx.1998

Naozaj tomu nerozumiem a preto by som Vas velmi pekne chcel poprosit o radu.dakujem,zelam krasny den

Peter
Vlado.s
06.05.09,22:15
Určite si zájdi na kataster a spýtaj sa tam. Oni Ti to vysvetlia bez problémov a bez záujmu klamať. Potom sa spýtaj predávajúceho nech ti to vysvetlí. Ak sa zhodnú, svedčí to o tom, že ti neklame. Ak však nie, tak by som do toho nešiel. Všetko čo ti povie si overuj. Ešte aj súrodencov ak máš možnosť (známy policajt...). Len takto minimalizuješ riziko podvodu. Aj keď stále tam riziko zostane. Neboj sa pýtať. Ak má niekto problém s odpoveďami potom niečo tají, vyhýba sa. Platíš neznámemu človeku.

Aj keď ti to tu niekto vysvetlí, nespoliehaj sa na to 100%. Určite choď na kataster.
Halli
07.05.09,07:24
a

"ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH OSTATNYCH VLASTNIKOV BYTOV A NEBYTOVYCH PRIESTOROV V DOME
PODĽA § 15 ZAK. Č. 182/93 Z.Z. V ZNENI ZAK. 151/95 Z.Z."


Tohto sa neboj, je to zo zákona, má to každý kto býva v bytovom dome a prechádza to na každeho ďalšieho kupujúceho. Je tu o tom písané bližšie, daj si to do vyhľadavača ;)
ivka70
07.05.09,07:27
A to prve vyzera na to, ze predavajuci byt odkupili asi od mesta s nejakou zlavou s tym, ze ho budu vlastnit este x rokov /vyzera, ze 10/.
ak by ho predali skor ako uplynie tato doba, museli by zlavu mestu vratit.

A to druhe, ako pise Slavica, ma kazdy byt v bytovom dome, je to zalozne pravo zo zakona, keby si mal napr. dlhy na fondoch oprav a pod., spoluvlastnici maju pravo na navrh predaj tvojho bytu na splatenie tychto pohladavoki.
Stanislav 1975
07.05.09,07:31
Tohto sa neboj, je to zákona, má to každý kto býva v bytovom dome a prechádza to na každeho ďalšieho kupujúceho. Je tu o tom písané bližšie, daj si to do vyhľadavača ;)
Áno, proste, ide o to, že keby si neplatil polatky za služby a baráku by vznikol na základe tvojho dlhu dlh dodávateľom a pod./ čo by samozrejme vznikol) má prednostné právo spoločenstvo tvoj byt dať na dražbu a pod.
Ako písala slavica, maju to všetky byty a chránia sa tým vlastne ostatní spoluvlastníci...
Stanislav 1975
07.05.09,07:32
A to prve vyzera na to, ze predavajuci byt odkupili asi od mesta s nejakou zlavou s tym, ze ho budu vlastnit este x rokov /vyzera, ze 10/.
ak by ho predali skor ako uplynie tato doba, museli by zlavu mestu vratit.

A to druhe, ako pise Slavica, ma kazdy byt v bytovom dome, je to zalozne pravo zo zakona, keby si mal napr. dlhy na fondoch oprav a pod., spoluvlastnici maju pravo na navrh predaj tvojho bytu na splatenie tychto pohladavoki.
Veru Ivka70 dobre vravíš...;)

Tú ťarchu som mal aj ja- kúpil som od mesta byt a dostal som zlavu 50% z ceny prevodu do OV, kde som sa zaviazal, že ho 10 rokov nepredám inej osobe a keďže som ho predal o 3 roky, tak tú zľavu som musel vrátiť...
Stanislav 1975
07.05.09,07:34
Prajem pekny den vsetkym
mam taku otazku.Idem kupovat byt a v sekcii "C" Tarchy sa vyskytuje toto:
"VLAST.POD 6,7,8,9 - Priezvisko meno [*datum narod.] -ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH PREDAVAJUCEHO NA
POSKYTNUTU ZRAŽKU A ZĽAVU Z CENY BYTU, NEBYT.PRIESTORU A POZEMKU V ZMYSLE ZMLUVY ČL.IX,
BOD 4,5 PODĽA V-xxxx/98 Z xx.6.1998"

a

"ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH OSTATNYCH VLASTNIKOV BYTOV A NEBYTOVYCH PRIESTOROV V DOME
PODĽA § 15 ZAK. Č. 182/93 Z.Z. V ZNENI ZAK. 151/95 Z.Z."

Ja by som chcel kupit byt c. 51.Chcel by som sa spytat,co znamenaju tieto tarchy a ci je s mojim "dufam" buducim bytom vsetko v poriadku.

Inak na kompletnom vypise tohto listu vlastnictva som nasie aj toto:

VLAST.POD 50,51,52,53 - priezvicko [*datum narod] A MANŽ.-ZALOŽNE PRAVO V PROSPECH PREDAVAJUCEHO
NA POSKYTNUTU ZRAŽKU A ZĽAVU Z CENY BYTU A POZEMKU V ZMYSLE ZMLUVY ČL.IX, BOD 4,5 PODĽA V-
xxxx/98 Z xx.xx.1998

Naozaj tomu nerozumiem a preto by som Vas velmi pekne chcel poprosit o radu.dakujem,zelam krasny den

Peter
Ja si myslím, že týchto ťarch sa netreba bať, sú to bežné bezproblémové ťarchy a nepredpokladám, že ty by si z nich mohol mať nejaké problémy...
rumcajz
07.05.09,13:48
Dakujem Vam velmi pekne vsetkym,zajdem teda na kataster a uvidim,dufam,ze tam ludia nebudu na mna pozerat.Zelam pekny zvysok dna