tamara
18.07.05,14:44
prosim o radu, vystavila som fa do rakuska za výrobu a montáž okien, odberate je súkromna osoba bez DIC na DPH....podla akych § si uplatnim oslobodenie od dane, kedze sa jedna aj o tovar aj sluzby a ide o súkromnu osobu? fa som vystavila v sk, dufam, ze to nie je problem....vopred dakujem
JanaSys
18.07.05,12:54
Pozri si Poradu:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=84309

Je tam viac názorov, tak si dovolím citovať Mušku (plný súhlas s jej názorom):

Práce vykonané :

1.Pre odberateľa - podnikateľa neidentifikovaného pre daň v Anglii /zdaniteľná osoba - neplatiteľ dane/ . Zdanenie platí podľa zásad prijatých v anglickom daňovom zákone a to buď:
- daň sa prenáša na anglického podnikateľa-neplatiteľa /zdaniteľnú osobu/, ktorý ju musí priznať a odviesť do rozpočtu v Anglii a slov. podnikateľ sa nemusí registrovať v Anglii,/vystaví fa bez DPH/, alebo
- slov. podnikateľ sa musí registrovať pre DPH v Anglii ako zahraničná osoba a tu zaplatí daň anglickému DU. /vystaví fa s anglickou DPH/

2.Pre odberateľa - nepodnikajúceho v Anglii /napr. FO - občan, nadácia a pod./ sa slov.podnikateľ musí registrovať pre DPH v Anglii a musí platiť daň do rozpočtu v Anglii. /vystaví fa s anglickou DPH/
tamara
18.07.05,13:03
a ako to urobit tak, aby som sa v tom rakusku registrovat nemusela?????
JanaSys
18.07.05,13:10
Dá sa to urobiť cez Daňového zástupcu - firmu, ktorá ma v Rak. povolenie na takúto činnosť. Ona za teba odvedie DPH, ty jej tu DPH zaplatíš spolu s nejakým poplatkom. To je zjednodušene povedané.
O jednej firme viem, boli sme u nich na školení, česká firma s pobočkou v Trenčíne. Skúsenosti však s nimi nemám.

Tak som skontrolovala ich stránku. Robia zástupcu len pre ČR . Ale možno by ti poradili.
tamara
18.07.05,13:15
nieco vymyslim...dakujem za radu
nikulik
05.08.05,07:59
Mam na vas jednu otazocku, prisla nam faktura z Polska, a neviem ako ju zaevidovat, pytala som sa uctovnicky a ona povedala, ze nevie, musi sa opytat, spominala nieco, ze ju budem musiet asi celu prelozit do slovenciny, je to pravda???