Evelyn
07.05.09,08:21
Ahojte,

potrebovala by som poradit v jednej veci: cast zamestnavatela sa premiestnuje a zamestnavatel dal zamestnancovi vypoved §63 ods.1a) s tym, ze ma vypovednu dobu 2 mesiace. Vypovedna doba uz bezi. Pocas vypovednej doby ho preradil na inu pracu po dohode oboch stran. Je mozne, aby zamestnanec bol vo vypovednej dobe, ked mu nasiel inu pracu? A potom po skonceni vypovednej doby moze ho prepustit? Nemala sa ta vypovedna doba zrusit? Zamestnavatel ho chcel este vyuzit na 2 mesiace na pomocne prace v archive.
terezamaria
07.05.09,16:23
Ahojte,

potrebovala by som poradit v jednej veci: cast zamestnavatela sa premiestnuje a zamestnavatel dal zamestnancovi vypoved §63 ods.1a) s tym, ze ma vypovednu dobu 2 mesiace. Vypovedna doba uz bezi. Pocas vypovednej doby ho preradil na inu pracu po dohode oboch stran. Je mozne, aby zamestnanec bol vo vypovednej dobe, ked mu nasiel inu pracu? A potom po skonceni vypovednej doby moze ho prepustit? Nemala sa ta vypovedna doba zrusit? Zamestnavatel ho chcel este vyuzit na 2 mesiace na pomocne prace v archive.

Pokiaľ zamestnanec súhlasil s preradením na inú prácu počas výpovednej doby, tak je všetko O.K.

Pokiaľ zamestnanec nepožiadal o preklasifikovanie výpovede na dohodu s uvedeným výpovedným § 63, ods.l, písm a/ ZP a začala mu plynúť výpovedná doba, tú výpovednú dobu si musí odpracovať, i keď v archíve. Ale s tým sám súhlasil.

Mám za to, že za inú prácu pokladáš tie pomocné práce v archíve. Po skončení výpovednej doby mu končí aj pracovný pomer.
brčko
07.05.09,19:35
Pred ukončením PP podla § 63 ods.1 písm.a) musí zamestnávatel dodržať postup podla § 63 ods.2, tj. ak má nejakú prácu (ak nemá inú, tak aj prácu na kratší prac.čas) v mieste, ktoré bolo dohodnuté v PZ ako miesto výkonu práce (ZP nehovorí ani o vhodnej/primeranej práci, ani práci podla prac.zmluvy), tak ju zamestnancovi MUSí ponúknuť.

Ak by ju zamestnanec prijal, tak spíšu dodatok zmluvy a výpoved nemôže dostať.

Ak ju zamestnanec neprijme, tak môže dať zamestnancovi výpoved podla § 63 ods.1písm.a)

Ak ŽIADNU prácu v mieste, ktoré bolo dohodnuté ako výkon práce zamestnávatel nemá pre tohto zamestnanca nemá, tak mu môže dať výpoved podla § 63 ods.1 písm. a).

Podla mna, ak by miesto v archíve (prípadne iné miesto) bolo dlhodobo neobsadené/volné (t.j. nejednalo by sa len o jednorázovú prácu na 2mesiace) a zamestnanec toto miesto chcel vykonávať miesto pôvodnej práce, tak mu ho mal zamestnávatel ponúknuť ešte predtým, než mu dal výpoved. Inak by nedodržal Zákonník práce § 63 ods.2 .