zoja.su
07.05.09,08:22
Dobrý deň,
naskytuje sa mi možnosť nastúpiť ako učiteľ jazyka na ZŠ, nespĺňam však kvalifikačné predpoklady. Mám VŠ vzdelanie humanitného smeru a medzinárodné certifikáty z jazyka (úroveň B2 a úroveň C1).
Chcela by som poprosiť o radu, aké sú možnosti zamestnania (VPP, dohoda, riadny PP...) a ako by som mohla byť zaradená. Doposiaľ mám cca 5 rokov nepedagogickej praxe, je možné časť z nej zarátať?
Zatiaľ vďaka,

Z.
Sabadka
07.05.09,06:27
Dobrý deň,
naskytuje sa mi možnosť nastúpiť ako učiteľ jazyka na ZŠ, nespĺňam však kvalifikačné predpoklady. Mám VŠ vzdelanie humanitného smeru a medzinárodné certifikáty z jazyka (úroveň B2 a úroveň C1).
Chcela by som poprosiť o radu, aké sú možnosti zamestnania (VPP, dohoda, riadny PP...) a ako by som mohla byť zaradená. Doposiaľ mám cca 5 rokov nepedagogickej praxe, je možné časť z nej zarátať?
Zatiaľ vďaka,

Z.

Záleží na zamestnávateľovi aku formu pracovného pomeru zvolí. Nepedagogickú prax ti môže tiež zarátať v 1/3 alebo 2/3 z celkového počtu odpracovaných rokov mimo školstva. Je to na jeho zvážení.
zoja.su
07.05.09,07:31
Dakujem Ti, Sabadka. Chcela by som sa este spytat, aka forma prac. pomeru je mozna pri tomto type kvalifikacie. Velka vdaka vopred este raz,

Z.
Sabadka
07.05.09,07:49
Dakujem Ti, Sabadka. Chcela by som sa este spytat, aka forma prac. pomeru je mozna pri tomto type kvalifikacie. Velka vdaka vopred este raz,

Z.
zvyčajne sa dáva pracovná zmluva na 1 školský rok, ale všetko je na rozhodnutí toho ktorého riaditeľa, daj vedieť ako si dopadla
Pohar
07.05.09,07:51
no ja poznám u nás - na gymnáziu!!! učí prosím pekne dievčinka len s maturitou.... učí AJ.
Sabadka
07.05.09,07:54
no ja poznám u nás - na gymnáziu!!! učí prosím pekne dievčinka len s maturitou.... učí AJ.
porušená vyhláška o odbornej spôsobilosti pedagogických zamestnancov, ale je to na viacerých miestach nie len u vásw
Pohar
07.05.09,07:55
porušená vyhláška o odbornej spôsobilosti pedagogických zamestnancov, ale je to na viacerých miestach nie len u vásw
ja viem
a preto som z toho zhrozená
keby to bolo na učnovke no zavriem oči
ale na gympli!!!!! mrazí ma
zoja.su
07.05.09,08:12
Dakujem este raz. Mrzi ma, ze som vas poniektorych pohorsila. Bohuzial, nie som pedagog, mam vsak VS vzdelanie humanitneho smeru, medzinarodne certifikaty a poslednych desat rokov komunikujem a pracujem s cudzim jazykom na profesionalnej baze. Podnikam kroky pre doplnenie pedagogickeho vzdelania, nejde to ale zo dna na den. Ak mate pocit, ze tym, ze by som chcela ucit deti, pacham nieco zle, je mi to naozaj luto.
Sabadka, dakujem Ti, este by som raz upresnila moju otazku - je mozne zamestnanie na plny pracovny uvazok v riadnom pracovnom pomere, alebo to nasa legislativa umoznuje iba nejakymi alternativnymi formami? Este raz, velka vdaka.

Z.
Sabadka
07.05.09,08:19
Dakujem este raz. Mrzi ma, ze som vas poniektorych pohorsila. Bohuzial, nie som pedagog, mam vsak VS vzdelanie humanitneho smeru, medzinarodne certifikaty a poslednych desat rokov komunikujem a pracujem s cudzim jazykom na profesionalnej baze. Podnikam kroky pre doplnenie pedagogickeho vzdelania, nejde to ale zo dna na den. Ak mate pocit, ze tym, ze by som chcela ucit deti, pacham nieco zle, je mi to naozaj luto.
Sabadka, dakujem Ti, este by som raz upresnila moju otazku - je mozne zamestnanie na plny pracovny uvazok v riadnom pracovnom pomere, alebo to nasa legislativa umoznuje iba nejakymi alternativnymi formami? Este raz, velka vdaka.

Z.

Ak ťa v škole potrebujú na plný úväzok, tak samozrejme že by si mala dostať klasickú pracovnú zmluvu, v tom problém nie je, len v dĺžke PZ, v školstve sa v 99% praktizuje pracovná zmluva na 1 školský rok a potom sa buď predĺži na neurčito, alebo ešte max. na 2 roky. Tebe ešte môžu dať podmienku doplniť si pedagogické vzdelanie, začať študovať napr. do dvoch rokov od nástupu do práce.

Už len malú skromnú poznámku na záver dobrý pedagóg sa z nikoho nestáva tým, že má vysokoškolské vzdelanie II.stupňa pedagogického smeru. ;)
Pohar
07.05.09,08:25
Dakujem este raz. Mrzi ma, ze som vas poniektorych pohorsila. Bohuzial, nie som pedagog, mam vsak VS vzdelanie humanitneho smeru, medzinarodne certifikaty a poslednych desat rokov komunikujem a pracujem s cudzim jazykom na profesionalnej baze. Podnikam kroky pre doplnenie pedagogickeho vzdelania, nejde to ale zo dna na den. Ak mate pocit, ze tym, ze by som chcela ucit deti, pacham nieco zle, je mi to naozaj luto.
Sabadka, dakujem Ti, este by som raz upresnila moju otazku - je mozne zamestnanie na plny pracovny uvazok v riadnom pracovnom pomere, alebo to nasa legislativa umoznuje iba nejakymi alternativnymi formami? Este raz, velka vdaka.

Z.
to nebolo pohoršenie na teba konkretne
ty mas vysoku skolu to je ok.
ma len udivuje ako môžu učiť ludia len so strednou školou....
pepsikova
07.05.09,08:32
ja viem
a preto som z toho zhrozená
keby to bolo na učnovke no zavriem oči
ale na gympli!!!!! mrazí ma.

..nechápem, prečo si z toho zhrozená..
..študujem večerne, teda som dosť stará, aby som mohla posúdiť, že deckám je luft, kto ich učí, záleží na tom, ako ich učí, osobne mi je to tiež jedno..málokto z učiteľov dnes "žije" svojím povolaním a má také metódy, že decká sa tešia na predmet..napríklad moja slovenčinárka a angličtinárka- dovolím si povedať, že zabúdame zatvoriť ústa, hodiny sú pútavé a vedomosti podané odborne a pútavo..oproti tomu iné predmety a to nebudem menovať- blablabla a toto sa doma naučíte..vyjadrenia denných študentov sú presne v tomto štýle a podľa toho vyzerajú aj známky..a ak má "na ruke" riaditeľ školy dobrého angličtinára a k tomu ten angličtinár vie, o čom tá reč je a dokáže ňou zaujať, je to preňho výhra, lebo naučiť nedokáže každý učiteľ, ver mi..
zoja.su
07.05.09,09:12
Dakujem vam vsetkym za vase nazory a pomoc, velmi si to cenim. ;)
Vsetko dobre a vdaka este raz

Z.
katica.vargova
17.05.09,11:20
Z osobnej skúsenosti. Denné štúdium na VŠ som z istých dôvodov zanechala, ale začala som študovať externe a zároveň som sa zamestnala v školstve. Kým som neukončila štúdium, vždy som mala odpočítaných 5 rokov z pedagogickej praxe, mala som pracovnú zmluvu najprv na dobu 1 roka, potom mi ju prepísali na dobu neurčitú a zatiaľ som bola zaradená v inej platovej triede, než pedagóg s potrebnou kvalifikáciou. Keď som štúdium ukončila, pripočítali sa mi aj tie roky, ktoré som učila bez potrebnej kvalifikácie.
Prajem veľa chuti do ďalšieho štúdia.
lezko
28.05.09,16:34
Drzim ti palce aby si to po roku nevzdala.