koalko
18.07.05,14:01
Chcela by som sa vrátiť k výkazu o majetku a záväzkov V JU. Podľa postupov účtovania v podvoj.účtovníctve pri nových lízingov záväzky účtujem na účet 474. Tam vlastne zúčtujem aj OC lízingu. A na konci daného roka na tomto účte mi vznikne záväzok voči liz.spoločnosti. Chcem sa opýtať ako postupovať v Jednoducho účtovníctve, kde vlastne mám zúčtovať tú OC líz.predmetu?

Ja som postupovala nasledovne:
I.navýšenú splátku som mala na samostatnej faktúre, ktorú som zaviedla do knihy faktúr a jednotlivé splátky na základe splátkového kalendára som viedla na ostatných záväzkov. Takže na konci roka som nemala žiadny záväzok voči lízingovke. Neviem či postup bol správny. Môže sa mi k tomu niekto vyjadriť. Díky.
ondrejvla
18.07.05,12:09
Chcela by som sa vrátiť k výkazu o majetku a záväzkov V JU. Podľa postupov účtovania v podvoj.účtovníctve pri nových lízingov záväzky účtujem na účet 474. Tam vlastne zúčtujem aj OC lízingu. A na konci daného roka na tomto účte mi vznikne záväzok voči liz.spoločnosti. Chcem sa opýtať ako postupovať v Jednoducho účtovníctve, kde vlastne mám zúčtovať tú OC líz.predmetu?

Ja som postupovala nasledovne:
I.navýšenú splátku som mala na samostatnej faktúre, ktorú som zaviedla do knihy faktúr a jednotlivé splátky na základe splátkového kalendára som viedla na ostatných záväzkov. Takže na konci roka som nemala žiadny záväzok voči lízingovke. Neviem či postup bol správny. Môže sa mi k tomu niekto vyjadriť. Díky.
V tom prípade, ak ti skončil splátkový kalendár na konci roku, si už nemala mať žiadne záväzky, správne si to viedla. Nezabudla si zaevidovať na základe leasingu do majetku a odpisovať po dobu splátok?
koalko
18.07.05,12:25
Ale to bo postup v 1roku splácania, odpisy som robila. Takže záväzok voči lízingovke som mala ešte na 2 roky. Tak ako a čo som mala dať do záväzkov?
účtovník 007
18.07.05,12:35
Chcela by som sa vrátiť k výkazu o majetku a záväzkov V JU. Podľa postupov účtovania v podvoj.účtovníctve pri nových lízingov záväzky účtujem na účet 474. Tam vlastne zúčtujem aj OC lízingu. A na konci daného roka na tomto účte mi vznikne záväzok voči liz.spoločnosti. Chcem sa opýtať ako postupovať v Jednoducho účtovníctve, kde vlastne mám zúčtovať tú OC líz.predmetu?

Ja som postupovala nasledovne:
I.navýšenú splátku som mala na samostatnej faktúre, ktorú som zaviedla do knihy faktúr a jednotlivé splátky na základe splátkového kalendára som viedla na ostatných záväzkov. Takže na konci roka som nemala žiadny záväzok voči lízingovke. Neviem či postup bol správny. Môže sa mi k tomu niekto vyjadriť. Díky.
Neviem, či som Ťa pochopila správne: zo zmluvy si si naúčtovala OC predmetu leasingu do knihy ostatných záväzkov a podľa splátkového kalendára platila splátky. Každou splátkou sa Ti znižoval záväzok viči leas. spoločnosti. Na konci roka Ti zostala neuhradená časť splátok v záväzkoch. Tebe naostal záväzok, si leasing v decembri doplatila? Majetok si mala zaradiť na začiatku leasingu a odpisovať. OC zaúčtuješ do ostatných záväzkov a do evidencie dlhodobého hmotného majetku.
koalko
18.07.05,12:47
Práve tú OC som neúčtovala do knihy záväzkov, lebo mi to nepripadalo logické. Ja som len účtovala na základe splátk,kalendára jednotlivé spátky do knihy záväzkov. A zaviedla majetok do knihy HIM a teiž do penaž.denníka. A tú I.sp.ako som už spomínala v knihe došlých faktúr.
Lebo OC auta sa skladá I.navýš.splátky , istiny a zo zostatkovej ceny.
A tú I.navýš.spl. mám už v knihe DF, na zostatkovú cenu budem mať v poslednom roku faktúru a istina mi tvorí časť splátok, ktoré na základe SK mesanče účtujem a uhrádzam v knihe ostatných záväzkov.
Takže neviem či je to správne. ALe ked môžem tak ťa poprosím o správny postup.
účtovník 007
18.07.05,13:00
Lebo OC auta sa skladá I.navýš.splátky , istiny a zo zostatkovej ceny.
Súhlasím , a túto OC si si mala zaviesť do evidencie dlhodobého majetku a odpisovať. Ak si na prvú zvýšenú splátku mala fa,treba zaevidovať do knihy ostatných záväzkov a následnou úhradou z BÚ vypárovať. Zvyšnú časť záväzku zo splátkového kalendára, by som dala tiež do knihy ostatných záväzkov a postupne cez účtovanie úhrad na BÚ znižovala záväzok. Fa na kúpnu sumu tak isto, ako prvú zvýšenú splátku. Až vtedy nebudeš mať záväzok voči leasingovke.
Účtovať iba o každej splátke samostatne, nedáva pravdivý obraz o majetku a záväzkoch. Napr. pri žiadosti o úver, by od Teba určite chceli vedieť, koľko máš záväzkov do budúcnosti a ako je zaťažená záväzkami Tvoja firma. Pri účtovaní samotných splátok v každom mesiaci osobitne, vykazuješ, že si bez záväzkov. Čo nie je pravda.
koalko
18.07.05,13:13
No díky je to potom podobne ako v PU. Budem robiť opravu vo výkaze majetku na pohľadávkach, tak to tam naraz všetko opravím a odnesiem na DU.
vcielka
22.09.05,19:37
Práve tú OC som neúčtovala do knihy záväzkov, lebo mi to nepripadalo logické. Ja som len účtovala na základe splátk,kalendára jednotlivé spátky do knihy záväzkov. A zaviedla majetok do knihy HIM a teiž do penaž.denníka. A tú I.sp.ako som už spomínala v knihe došlých faktúr.
Lebo OC auta sa skladá I.navýš.splátky , istiny a zo zostatkovej ceny.
A tú I.navýš.spl. mám už v knihe DF, na zostatkovú cenu budem mať v poslednom roku faktúru a istina mi tvorí časť splátok, ktoré na základe SK mesanče účtujem a uhrádzam v knihe ostatných záväzkov.
Takže neviem či je to správne. ALe ked môžem tak ťa poprosím o správny postup.
Chcem sa opýtať, prečo si zaviedla HIM aj do Peňažného denníka? Veď sa ti navyšili výdavky?
Lenuška
25.01.06,09:09
mám to správne?

OC auta je 250.000,- /OC+popl.za sprac/
zaradim na kartu - odpisujem

túto sumu dám do záväzkov a postupne párujem s leasing.splátkami
nasledovne:
mesač.splátka je 5000,-
/v tom je mesač.časť istiny ,nájom,DPH,Havar.poist.,/
účtujem v peňažnom denníku:
banka - 2000,- mesač.časť istiny - v záväzkoch odpíšem-uhradené
1200,- nájom - neevidujem v záväzkoch
900,- DPH - neevidujem v záväzkoch
1100,- havarij.poistenie - neevidujem v záväzkoch
---------------
5000

Ďakujem.
Sumy som si vymyslela, len mi ide o správne zaevidovanie do záväzkov, z tohto vyplýva, že do záväzkov dávam len OC vozidla.
Manual
25.01.06,09:24
Ja by som si dal do knihy záväzkov súčet všetkých liz. splátok podľa spl. kalendára napr. 250.000 Sk. A toto je môj záväzok voči lizing. spoločnosti. Ak mám mesačnú splátku ako celok zaplatiť 5000, a keď túto splátku uhradím, tak môj záväzok sa voči liz. spoločnosti zníži na 245.000 Sk a takto napr. po 36 mesiacoch sa dostanrm na nulu, postupne mesačne zo záväzku 250.000 Sk budem "ukrajovať". Podľa mňa nie je podstatné ako ty tú líz. splátku rozúčtuješ v PD, ale podstatné je to, čo ako celok dlhuješ lizingovke a čo jej postupne splácaš.
Lenuška
25.01.06,10:42
ja som to tak mala nachystané, ale moja kamarátka-poradkyňa, ktorá nechodí na "poradu" , mi to zamietla. Vraj do záväzkov ide len OC.vozidla.
Ostatné splátky môžem dávať do záväzkov postupne, vždy pri úhrade. Teda na konci každého roka vykážem v záväzkoch len zostatkovú cenu auta.
/výkaz o majetku a záväzkoch/.
Tiež si myslím, že by to tam malo byť všetko - celý dlh. Ale teraz som v pomykove.JOJ. Ja teda neviem........
Manual
25.01.06,13:32
ja som to tak mala nachystané, ale moja kamarátka-poradkyňa, ktorá nechodí na "poradu" , mi to zamietla. Vraj do záväzkov ide len OC.vozidla.
Ostatné splátky môžem dávať do záväzkov postupne, vždy pri úhrade. Teda na konci každého roka vykážem v záväzkoch len zostatkovú cenu auta.
/výkaz o majetku a záväzkoch/.
Tiež si myslím, že by to tam malo byť všetko - celý dlh. Ale teraz som v pomykove.JOJ. Ja teda neviem........
Ale predsa všetko je tvoj záväzok, čo si niekomu dlžna, bez ohľadu na to ako si to ty u seba rozúčtovávaš.
aladin
25.01.06,13:50
Pred rokom 2004 to bolo tak že celý zavazok sa mal zapísať v knihe zavazkov a zaplatené platby mali postupne znižovať ten evidovaný zavazok v knihe zavazkov (číže vid vyššie OC 250.000 v knihe závazkov a postupne minus platby) začiatkom roka (nepamatam sa presne, možno koniec roka 2004) bud v postupoch uctovania , alebo v nejakom metodickom pokyne bolo uvedene že do knihy zavazkov sa mali zaevidovať len jednotlive , aktuálne splatky , t.j. napr. 8.2.xy sa zaeviduje zavazok voci lizingovke napr 5000 sk a uhradí sa vtedy ked sa uhradí. 8.2. je datum zo splatkoveho kalendara. Ja som tieto veci riesil tak že stare lizingove zmluvy este nesplatene celkom som nechal už v evidencii tak ako bioli predtým v plnej výške a postupne sa splatkami znizoval zavazok , pricom nove zmluvy , tie ktore boli uzatvorene v roku 2004 som prerobil aby mi na konci roka 2004 nefiguroval nejaký velký zavazok v knihe zavazkov. Abz som pre tých co to budu hladať ulahčil hladanie bolo to v tom obdobi ked (bud v postupoch alebo v metodickom pokyne) bola uvedana aj taka vec že drobný majetok sa ma vo vykaze o majetku a zavazkoch vykazovat ako stav zasob - material.
Lenuška
25.01.06,15:12
Takže asi niečo na tom bude. Kde by sme ten metodický pokyn alebo usmernenie yvhľadali......
Zita5
25.01.06,15:30
Ale predsa všetko je tvoj záväzok, čo si niekomu dlžna, bez ohľadu na to ako si to ty u seba rozúčtovávaš.

Stotožňujem sa s odpoveďou Manuála , pretože som presvedčená a upísaná lízingovke zaplatiť celú sumu , ktorú obsahuje lízingová zmluva. Ponímam to a evidujem celé ako môj záväzok . Ak by sa niečo stalo , že to nezaplatím , tak by odo mňa nevyžadovali len nasledujúcu splátku , ale celý zostatok .
Heleč
25.01.06,15:31
Neviem, ale dosť mňa to zaujíma, keď to nájdeš tak to prosím Ťa prilep.
Lebo ja som si to pripravila tak ako Ty, takže čo? Mám to prerobiť?
Dať do záväzkov bez tej peňažnej prirážky či ako . . .
Manual
25.01.06,15:42
Ale predsa všetko je tvoj záväzok, čo si niekomu dlžna, bez ohľadu na to ako si to ty u seba rozúčtovávaš.
Citujem a doplním sám seba. Uvediem príklad:
Ak mám k 31.12.05 zaplatiť podľa spl. kalendára lizingovke ešte 250000,- to je môj záväzok voči nej, a do výkazu o majetku a záväzkov si nenapíšem nič ? Veď to ale nie je pravda, ja som dlžny lizingovke a to by som zavádzal aj DU a prípadne aj ďalšie inštitúcie napr. banky až by som niekde žiadal o úver. Neviem, prieči sa to sedliackemu rozumu. Jedná sa mi o pravdivé zobrazenie stavu v účte.:)
Zita5
25.01.06,15:59
Skreslenie účta vidím aj v IM- odpisy - Výkaz o majetku .Tam vedieme majetok na lízing a v skutočnosti ešte nie je náš .V určitých prípadoch to nerobí dobre .
Benka2
25.01.06,22:20
;) V deň prevzatia majetku nájomcom sa účtuje v knihe záväzkov a v knihe dlhodobého majetku nájomcu záväzok z finančného prenájmu v ocenení rovnajúcom sa istine u nájomcu. Náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu sú súčasťou ocenenia majetku.
V deň splatnosti dohodnutých platieb sa v knihe záväzkov nájomcu účtuje záväzok vo výške splatného finančného nákladu, v peňažnom denníku sa účtuje úhrada dohodnutej platby.
V rámci uzavierkových účtovných operácií sa v peňažnom denníku nájomcu účtuje odpis majetku obstaraného finančným prenájmom, Majetok obstaraný finančným prenájmom sa v účtovníctve nájomcu odpisuje podľa § 14 postupov účtovania.
príkl.
OC 200000 +DPH
Akontácia 50000+DPH
Dohodnutá kúpna cena 4000+DPH
spracovateľský poplatok 3000+DPH
Záväzok: 200000+3000
záväzok: DPH z akont,+dohod, splátky+spracov.poplatok*
záväzok:pov. zmluv.poist.+havar.poist.
Úhrada záväzku:
200000 -záväz. z finanč. prenájmu = zostávajúci záväzok
úhrada DPH *=0
úhrada poistného=0

V knihe DHM sa zaeviduje:
názov, dátum obstar.,spôsob obst.,dátum uvedenia do použív.,ocenenie HM,
odpisový plán.
Odpisy:Napr.
rok/počet mesicov Výpočet odpisy
o4/2 200000/36*2 xy
05/12 200000/36*12 xy
06/12 200000/36*12 xy
07/10 200000/36*10 xy
Peňažný denník:pokl=výdaj / istina+spracov.popl.+akont.+DPH+poist/
VNZD Ostatné:pokl.výdaj - poistné
prev.režia :poist.
Odpisy: uzavierkové operácie=prev.réž.04/2=xy
atd. Ceny sú vymyslené.
Dajte vedieť či je toto učtovanie správne. Kto učtuje PHM a nadspotrebu v JÚ dajte vedieť.-platca DPH jedná sa mi hlavne o pripočitateľnú položku a DPH
Som na tejto porade druhý krát neviem ešte v tom chodiť. Je to tu super.
Lenuška
26.01.06,05:51
Našla som najaké to opatrenie:
Opatrenie MFSR z 24.12.2004 účinnosť od 1.1.2005
č.MF/11158/2004-74
paragraf 10a:
Účtovanie finančného prenájmu
1. Na účely finančného prenájmu sa rozumie:
2 ....
3 ....
4 / V deň prevzatia majetku nájomcom sa účtuje v knihe záväzkov v knihe DM nájomcu záväzok z finančného prenájmu v ocenení rovnajúcom sa istine u nájmcu. Náklady súvisiacie s obstaraním predmetu fin.prenájmu sú súčasťou ocenenia majetku
5/ V deň splatnosti dohodnutých platieb sa v knihe záväzkov nájomcu účtuje záväzok vo výške splatného finančného nákladu, v PD sa účtuje úhrada dohdonutej platby 14/c ZoDP
urs
26.01.06,12:23
"V deň prevzatia majetku nájomcom sa účtuje v knihe záväzkov v knihe DM nájomcu" - DM sa rozumie kniha dlhodobého majetku. Ja by som do záväzkov účtovala aj účtujem celý záväzok aj voči lízigovke. Je pravda, že neúčtujem o hav. ani zák. poistení, ale len preto, lebo sú není uvedené na splátkovom kalendáry.
aladin
27.01.06,12:46
Stotožňujem sa s odpoveďou Manuála , pretože som presvedčená a upísaná lízingovke zaplatiť celú sumu , ktorú obsahuje lízingová zmluva. Ponímam to a evidujem celé ako môj záväzok . Ak by sa niečo stalo , že to nezaplatím , tak by odo mňa nevyžadovali len nasledujúcu splátku , ale celý zostatok .

No dovolim si nesuhlasit , lebo nepozadovali doplatit celu sumu ale by zobrali predmet lizingu
Zita5
27.01.06,12:53
No dovolim si nesuhlasit , lebo nepozadovali doplatit celu sumu ale by zobrali predmet lizingu

aladin , ja Ti Tvoj názor neberiem . :) Za to si zodpovedám ja , a myslím že som tým nič neporušila . Inak je to veľká hlúposť , pretože môj záväzok je celá suma predmetu lízingu a nie len splátka na jeden mesiac .

Toto čo schválili , to mohli len ozaj čudáci z parlamentu , lebo ani nezvážili všetko , čo tým aké problémy môžu podnikateľom spôsobiť a ja som sa už tento rok z jedným stretla .

Takže rešpektujem Tvoj názor aj nesúhlas .;)
aladin
27.01.06,12:56
A aby som bol celkom presný ...http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/ju.pdf je to ten vyssie menovaný paragraf 10 ods4., 5, a nasledujuce
aladin
27.01.06,13:09
......Toto čo schválili , to mohli len ozaj čudáci z parlamentu , lebo ani nezvážili všetko , čo tým aké problémy môžu podnikateľom spôsobiť a ja som sa už tento rok z jedným stretla........
;)
s tým sa da len súhlasiť... :) kolko x schvalili už veci postavene nahlavu :)
Zita5
27.01.06,13:14
Inak aj tak ďakujem za reakciu :)
McMarti
02.02.06,06:47
Prebrala som uctovnictvo kde bol uctovaný leasing nový leasing po starom, potrebujem poradit ako to vysporiadat v roku 2005. Prvá splatka aj poplatok a jednotlive splatky boli uctovane do prev. rezie.. leasing je na dobu 48 mesiacov.Za pomoc dakujem
Macka
02.02.06,08:41
Ja mám podobný problém, leasing od 3.2003, 48 mesiacov, neplatca DPH,
akontácia , ktorá bola zaplatená v hotovosti + poplatok sa rozpúšťa postupne 48 mesiacov, vždy na konci roka ako odpis a splátky , ktoré odchádzajú z účtu celé ako prevádzková réžia- leasing, skúšala som to vypočítať aj podľa vzorov v poradcovi a vychádza mi to to isté, len neviem či to je správne
ZuzanaP
08.02.06,07:04
Idem prvýkrát účtovať lízing za auto u neplatcu DPH. Všetko mi je jasné, len ma mätie to, že on dostal od lízingovej spoločnosti aj faktúru za auto, kde je uvedená suma auta=istina.

Ako zaúčtujem túto fa v JU. Len ju dám do záväzkov, splátkami istiny sa mi bude záväzok znižovať a do peňažného denníka ju nazaúčtujem?
KOKSO
21.02.06,12:53
Dobrý deň,

prvý krát píšem v porade a prvý krát idem účtovať lízing a to v JU. Porďte mi prosím. Nie je platcomm DPH
PRÍKLAD: ceny sú cca ako skutočnosť
Cena automobilu 300 000 SK
Spracovateľský poplatok 3 000 SK (uhradené VPD na základe FA)
Akontácia 100 000 SK (uhradené VPD na základe zmluvy)

prvá splátka aj s poistením 8 000 SK (!!!! zo súkromného účtu - podnikateľ odmieta firemný účet !!!!)


V peňažnom denníku som dala, že FO z pokladne zaplatil akontáciu 100 000 SK
a dala som to ako výdavok neovpl. zákl. dane (stĺpec majetok) a taktiež som zaúčtovala sumu 3 000 SK.
Jednotlivé splátky - výdavok neovpl. zákl. dane (stĺpec majetok)
Poistenie - ako réžia

JE TO SPRÁVNE?
Melnick
21.02.06,14:20
Dobrý deň,

prvý krát píšem v porade a prvý krát idem účtovať lízing a to v JU. Porďte mi prosím. Nie je platcomm DPH
PRÍKLAD: ceny sú cca ako skutočnosť
Cena automobilu 300 000 SK
Spracovateľský poplatok 3 000 SK (uhradené VPD na základe FA)
Akontácia 100 000 SK (uhradené VPD na základe zmluvy)

prvá splátka aj s poistením 8 000 SK (!!!! zo súkromného účtu - podnikateľ odmieta firemný účet !!!!)


V peňažnom denníku som dala, že FO z pokladne zaplatil akontáciu 100 000 SK
a dala som to ako výdavok neovpl. zákl. dane (stĺpec majetok) a taktiež som zaúčtovala sumu 3 000 SK.
Jednotlivé splátky - výdavok neovpl. zákl. dane (stĺpec majetok)
Poistenie - ako réžia

JE TO SPRÁVNE?

Nájdi si na lište "tlačivá" vyhľadaj si tlačivo od Maríny- Lesaing v Jú a doplň si tam svoje hodnoty. Mne to veľmi pomohlo. Ak budeš spokojný
môžeš ju potešiť bodíkom,určite si to zaslúži
Alebo si vo vyhľadávaní zadaj: tabuľky,výpočty
Melnick
21.02.06,14:24
Prebrala som uctovnictvo kde bol uctovaný leasing nový leasing po starom, potrebujem poradit ako to vysporiadat v roku 2005. Prvá splatka aj poplatok a jednotlive splatky boli uctovane do prev. rezie.. leasing je na dobu 48 mesiacov.Za pomoc dakujem

McMarti mám úplne rovnaký problém,práve ho riešim,ak na niečo
múdre prídem ozvem sa,ak ty niečo poriešiš daj vedieť.
Občas sem nakuknem. :) :p :) :p
Rozdiel mám iba v počte splátok.
Lenuška
21.02.06,15:14
Nájdi si na lište "tlačivá" vyhľadaj si tlačivo od Maríny- Lesaing v Jú a doplň si tam svoje hodnoty. Mne to veľmi pomohlo. Ak budeš spokojný
môžeš ju potešiť bodíkom,určite si to zaslúži
Alebo si vo vyhľadávaní zadaj: tabuľky,výpočty

TA TABULKA JE OZAJ SUPER, AJ MNE VELMI POMOHLA.....
ormika
02.03.06,07:55
TA TABULKA JE OZAJ SUPER, AJ MNE VELMI POMOHLA.....
Aj mne tabulka pomohla pri kontrole mojich výpočtov. No mám jednu otázku. V Maríninej tabulke nevstupuje do OC na odpisy zaplatená nultá splátka (alebo akontácia, alebo prvá zvýšená splátka). Bola som na školení a tam vravela pani z DÚ že do OC na odpisy vstupje aj nultá splátka. Poradíte prosím? VĎaka.
Dada
02.03.06,08:06
Aj mne tabulka pomohla pri kontrole mojich výpočtov. No mám jednu otázku. V Maríninej tabulke nevstupuje do OC na odpisy zaplatená nultá splátka (alebo akontácia, alebo prvá zvýšená splátka). Bola som na školení a tam vravela pani z DÚ že do OC na odpisy vstupje aj nultá splátka. Poradíte prosím? VĎaka.

Prikladám tabuľku, pozri si ju
monspa
02.03.06,08:35
Ja mám leasing urobený podľa tabuľky ako priložila Dada a je to prehľadné.
ormika
02.03.06,08:55
Je to prehľadné, nevravím že nie, len sa chcem dopátrať k OC vozidla a nejde mi to. Do tej tabulky som si nahodila vlastné sumy, je to super... poradíte mi ako zistím v tej tretej tabulke OC? Z čoho sa skladá? Mne to nejako stále nevychádza, už som na nervy, lebo sa s tým rýpem od rána. Už som asi prepracovaná.....:)
Dada
02.03.06,08:58
Je to prehľadné, nevravím že nie, len sa chcem dopátrať k OC vozidla a nejde mi to. Do tej tabulky som si nahodila vlastné sumy, je to super... poradíte mi ako zistím v tej tretej tabulke OC? Z čoho sa skladá? Mne to nejako stále nevychádza, už som na nervy, lebo sa s tým rýpem od rána. Už som asi prepracovaná.....:)

OC = istina + poplatok + kúpna cena
ormika
02.03.06,09:03
Prikladám moju tabulku a ak by ste mali trošku času pozreli by ste sa na ňu? Veľmi pekne ďakujem.
Dada
02.03.06,09:08
Prikladám moju tabulku a ak by ste mali trošku času pozreli by ste sa na ňu? Veľmi pekne ďakujem.

Tvojou OC je čiastka 152.375,80 Sk
ormika
02.03.06,09:09
Je to osobné auto, ale určite niekde robím chybu vo výpočte ja, len neviem kde.
Dada
02.03.06,09:11
Je to osobné auto, ale určite niekde robím chybu vo výpočte ja, len neviem kde.

U osobného auta nemáš nárok na odpočet DPH, ale DPH účtuješ do výdavkov ovplyv. základ dane. Tvojou OC je aj tak čiastka bez DPH, či máš alebo nemáš nárok na odpočet DPH.
ormika
02.03.06,09:11
Ano DADA, je to OC a tak stále nechápem ako sa do odpisového plánu dostala sumu 239494,10. Ak to budem počítať aj s DPH (inak je to neplatca DPH a je to osobné auto), tak stále neviem prísť na tú sumu 239494,10.
Dada
02.03.06,09:13
Ano DADA, je to OC a tak stále nechápem ako sa do odpisového plánu dostala sumu 239494,10. Ak to budem počítať aj s DPH (inak je to neplatca DPH a je to osobné auto), tak stále neviem prísť na tú sumu 239494,10.

No dostala sa tam tak, že si ju tam napísala a neviem odkiaľ. Lebo nie je tam žiadna väzba, či vzorec.
ormika
02.03.06,09:16
Dada, nenapísala, a ako sa tam dostala, neviem, tak preto pátram z čoho sa tá suma skladá. Lebo podľa mojich výpočtov by tam mala byť suma 153880. OC + dohodnutá kúpna cena. (všetko bez DPH). Síce je pravda, že tabuľku som si už dávno sťahovala.
Dada
02.03.06,09:20
Dada, nenapísala, a ako sa tam dostala, neviem, tak preto pátram z čoho sa tá suma skladá. Lebo podľa mojich výpočtov by tam mala byť suma 153880. OC + dohodnutá kúpna cena. (všetko bez DPH). Síce je pravda, že tabuľku som si už dávno sťahovala.

Nemôžeš sa spoliehať na 100%, že všetko čo stiahneš, bude presne sedieť na tvoj prípad. Musíš si to prispôsobiť. Správne, tvojou OC bude 153.880,- Sk.
ormika
02.03.06,09:20
Dada, pozerala som si tabulku v tlačivách a dokumentoch a tam je tá istá suma, takže v tabulke nie je žiadna väzba a treba to ručne prepísať.
ormika
02.03.06,09:22
Dada dík, veď práveže sa nespolieham a pátram po tej sume z čoho sa skladá, lebo si vždy všetko odkontrolujem aj ručne a stále mi to nevychádzalo. Ešte raz vďaka!
Dada
02.03.06,09:26
Dada, pozerala som si tabulku v tlačivách a dokumentoch a tam je tá istá suma, takže v tabulke nie je žiadna väzba a treba to ručne prepísať.

V mojej tabuľke je vzorec, aby mi to správne vypočítalo obstarávaciu cenu. ;)
ormika
02.03.06,09:35
Dada, ešte raz veľká VĎAKA! V mojej tabulke si to opravím, aby mi to počítalo. A vďaka aj za tvoju tabulku.
helas
02.03.06,14:21
Ormika, možno už to máš opravené, ale ja si myslím, že tá suma 239494,10 čo máš v odpisoch je tá istá ako je v tej tabuľke od Maríny a treba ju len prepísať na tú Tvoju OC, t.j. 152 tis./nepamatam presnú čiastku/
ormika
02.03.06,14:26
Helas, vďaka, už som si to opravila a dokonca tak, že tam tú sumu nemusím písať, ale sa mi tam sama napíše. Potom je tam ešte jedna chyba v záväzkoch hneď ten prvý záväzok, nie je tam pripočítaný prvý mesačný výnos, potom to robí rozdiel, ak sa to dáva každý mesiac do záväzkov. Ale už aj to som si u seba opravila. Bolo by dobré to popravovať v maríninej tabulke.
ormika
02.03.06,14:28
Ale inak musím naozaj vysoko oceniť tú tabulku!!! Je to pomoc na nezaplatenie. Ušetrí to kopu času. VĎAKA!
helas
02.03.06,14:46
Fakt super tabuľka:D :D som celá preč ako mi to sedí
Marína
02.03.06,22:55
Helas, vďaka, už som si to opravila a dokonca tak, že tam tú sumu nemusím písať, ale sa mi tam sama napíše. Potom je tam ešte jedna chyba v záväzkoch hneď ten prvý záväzok, nie je tam pripočítaný prvý mesačný výnos, potom to robí rozdiel, ak sa to dáva každý mesiac do záväzkov. Ale už aj to som si u seba opravila. Bolo by dobré to popravovať v maríninej tabulke.
Začínam ľutovať, že som tabuľku nezabezpečila ochranou. Lenže by ste si ju nemohli prispôsobiť svojím potrebám. Ja v svojej pôvodnej vzorec mám. Je to obyčajný súčet, takže nie je problém to opraviť.
Ak podľa lízingovej zmluvy, z ktorej som vychádzala, finančný výnos sa mal uhrádzať až od nasledujúcej splátky, tak som ho predsa nemohla dať do prvého záväzku.
Ochranu hárka som nezabezpečovala kvôli tomu, že sa nedá striktne podľa nej postupovať, ale sa musí prispôsobiť konkrétnej lízingovej zmluve. Tak si ju prispôsobila aj helas.
ormika
03.03.06,05:44
Ahoj Marína, prepáč mi ak som sa ťa v niečom dotkla, hlboko sa ospravedlňujem. Keďže si všetko kontrolujem a nespolieham sa na druhých, tak som chcela zistiť prečo tam je tá suma, tak som sa pýtala tu na porade, lebo som stále nevedela prísť na to. A to bola suma z tvojej tabulky. Ak si si prečítala odomňa príspevky dozadu, tak si vysoko vážim a oceňujem tú tabulku, ako aj teba že si ju poskytla pre nás všetkých. Je to neoceniteľná pomoc! A hlavne teraz, v čase daňových priznaní. Ešte raz prepáč a prajem krásny deň.
Marína
03.03.06,07:37
Ormika, veď sa nič nedeje. Ničím si sa ma nedotkla. Chcela som len vysvetliť, prečo je to tak s tými záväzkami, aby vedeli aj ostatní, že si tabuľku musia prispôsobiť svojím potrebám. Ešte raz, nič sa nedeje a ani sa nedialo. Je to aj moja chyba. Vzorce mám uzamykať.
ormika
03.03.06,07:45
Marína, to mi odľahlo, lebo fakt ma to dosť trápilo že sa ťa to asi dotklo. Možno sa niekomu podarilo v tvojej tabulke vzorec vymazať a už si to takto kopírujú ostatní. Nie je to tvoja chyba. Dá sa to tak vlastne že tam niekto niečo prepíše a to prepísané tam aj zostane?
Marína
03.03.06,10:38
Neviem. Skúšala som teraz urobiť, ale nešlo mi to. Ale spomenula som si, že som tú tabuľku kvôli nejakej oprave dávala 2x a potom som prosila Richarda, aby jednu vymazal. Možno sme si nerozumeli a odstránená je tá správna. Nepamätám, či to bolo presne kvôli tomu. Bolo to už veľmi dávno a doteraz to nik nereklamoval. Asi si každý nahodil správnu cifru. Zaradím ju do dokumentov ešte raz a poprosím Richarda, aby pôvodnú odstránil.
Heleč
03.03.06,14:20
Nájdi si na lište "tlačivá" vyhľadaj si tlačivo od Maríny- Lesaing v Jú a doplň si tam svoje hodnoty. Mne to veľmi pomohlo. Ak budeš spokojný
môžeš ju potešiť bodíkom,určite si to zaslúži
Alebo si vo vyhľadávaní zadaj: tabuľky,výpočty

Prosím Vás ako ste sťahovali tú tabuľku???
Mne to nejde.
Prosím o pomoc
Marína
03.03.06,17:42
Keďže tá, ktorú som dnes dala do dokumentov ešte nie je odobrená Richardom, nie je k nej prístup. Tu Ti ju priložím. Do sivých plôch nič nepíš. Sú tam vzorce.
20.11.2006 tabuľka odstránená. Nájdete ju v dokumentoch.
Heleč
03.03.06,19:29
Si zlatá. Ďakujem.
Už som sa zlakla, že som úplne zblbla.
ofisb
03.03.06,19:37
ja to robím tiež takto, že do záväzkov dávam iba obstarávaciu cenu. Logicky mi to aj takto vyplýva, pretože ja v skutočnosti dlhujem do určitého obdobia len cenu auta a nie úroky, ktoré ešte len budú.