adaz
07.05.09,08:57
Ahojte prosím Vás pomôžte mi vypočítať túto základnú vec, nech mám istotu.
Ďakujem!!!!
1. brigádnička - Dohoda o brigádnickej práci študentov / podpísala aj Vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO/
a/ odpracovaných 13,5 hod za mesiac, 1,66 € na hodinu

2. brigádnik - je zamestnaný, ale u mňa je na Dohodu o pracovnej činnosti
a/ odpracovaných 9 hod, 1€ na hodinu
b/ odpracovaných 20 hod, 1 € na hodinu

A. Akú mzdu im vyplatím, čo všetko im odpočítam? / dan, odpočítateľná položka, garančné + úrazové poistenie/. Musím im vytvoriť aj nejakú výplatnú pásku, alebo stačí ak im to prevediem na účet?
B. Koľko z toho odvádzam sociálnej poisťovni?
C. Koľko z toho odvádzam daňovému úradu?
Ešte raz daka.
Lianka
07.05.09,07:05
adaz, nemas ziadny softver, ktory ti to vypocita? Zjednodusila by si si pracu, soft by to za teba sam vypocital, aj pripravil vsetky evidencie a vykazy.

garancne 0,25%, urazove 0,8% = 1,05% (odvadzas do SP) - plati zamestnavatel
dan 19% (odvadzas DU) - zrazene z hrubej mzdy zamestnanca

Vyplnit a zaslat mesacny vykaz do SP. Predpokladam, ze firma je prihlasena ako zamestnavatel v SP a prihlasena na DU ako platitel dane zo zavislej cinnosti/zrazkovej dane.

Vyplatna paska - ano, vytvorit, odovzdat zamestnancovi.
VERONIKA6
07.05.09,07:07
Ahojte prosím Vás pomôžte mi vypočítať túto základnú vec, nech mám istotu.
Ďakujem!!!!
1. brigádnička - Dohoda o brigádnickej práci študentov / podpísala aj Vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO/
a/ odpracovaných 13,5 hod za mesiac, 1,66 € na hodinu =22,41
odpočítateľná položka 335,47, čiže mu daň platiť nevychádza.
Zamestnávateľ za neho platí garančné 0,25% a úrazové 0,8%
2. brigádnik - je zamestnaný, ale u mňa je na Dohodu o pracovnej činnosti
a/ odpracovaných 9 hod, 1€ na hodinu = 9 EUR
b/ odpracovaných 20 hod, 1 € na hodinu = 20 EUR
V obidvoch prípadoch z toho 19 % daň, zamestnávateľ platí garnačné a úrazové poistenie tak ako v l. prípade.

A. Akú mzdu im vyplatím, čo všetko im odpočítam? / dan, odpočítateľná položka, garančné + úrazové poistenie/. Musím im vytvoriť aj nejakú výplatnú pásku, alebo stačí ak im to prevediem na účet?
B. Koľko z toho odvádzam sociálnej poisťovni?
C. Koľko z toho odvádzam daňovému úradu?
Výplaty robíš cez výplatné pásky.
Ešte raz daka.
Dúfam, že sú prihlásení na sociálke, nakoľko mesačným výkazom odvádzaš poistné garančné a úrazové.
Sabadka
07.05.09,07:10
odpracované hodiny x mzda v €= hrubá mzda, zraziť 19 dan - odviesť DU

Hrubá mzda - vypočítať odvod do ÚP a GF - odviesť sociálnej poisťovni, vypísať výkaz odovzdať sociálnej poisťovni


zamestnancovi výplatnú pásku no a pravdaže mzdu - odovzdať;)

PS: Pravdaže ešte šikovný soft a máš po starosti
adaz
07.05.09,07:14
a v tom druhom prípade nie je odpočítateľná položka?
Jara
07.05.09,07:15
Ahojte prosím Vás pomôžte mi vypočítať túto základnú vec, nech mám istotu.
Ďakujem!!!!
1. brigádnička - Dohoda o brigádnickej práci študentov / podpísala aj Vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO/
a/ odpracovaných 13,5 hod za mesiac, 1,66 € na hodinu 13,5x1,66=22,41 € je hrubá mzda a zároveň čistá, nakoľko odpočit. položka /má podpísané vyhlásenie/ je 335,47 € a teda daň bude nulová. Ako zamestnávateľ zaplatíš odvody do SP a to GF 0,25% a UP 0,8%
2. brigádnik - je zamestnaný, ale u mňa je na Dohodu o pracovnej činnosti
a/ odpracovaných 9 hod, 1€ na hodinu
b/ odpracovaných 20 hod, 1 € na hodinu
Ak je už zamestnaný tak zrejme má podpísané vyhlásenie u hlavného zamestnávateľa. Počítaš tak isto, len nedávaš odpoč. položku a vypočítaš daň 19% file:///C:/Users/Jarka/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpgv a) zo sumy 9€ a v b) zo sumy 20€ a tiež odvody ako v prvom prípade na GF a UP do soc. poisťovne. /V tomto prípade sa bude jednať o zrážkovu daň. /
A. Akú mzdu im vyplatím, čo všetko im odpočítam? / dan, odpočítateľná položka, garančné + úrazové poistenie/. Musím im vytvoriť aj nejakú výplatnú pásku, alebo stačí ak im to prevediem na účet? Riadne vytvoríš výplat. pásku.
B. Koľko z toho odvádzam sociálnej poisťovni? 0,8 %UP + 0,25% GF
C. Koľko z toho odvádzam daňovému úradu? v druhom prípade 19% v prvom nič.
Ešte raz daka.



Odpoveď v texte
VERONIKA6
07.05.09,07:18
a v tom druhom prípade nie je odpočítateľná položka?
Pokiaľ nemáš podpísané vyhlásenie na daň tak nie je odpočítateľná položka a daň je tam 19%.
Sabadka
07.05.09,07:20
a v tom druhom prípade nie je odpočítateľná položka?
Nie odpočítateľnú položku si asi uplatňuje u zamestnávateľa, písala si že je ešte zamestnaný inde, u teba je len na dohodu.

OP si môže uplatniť len u jedného zamestnávateľa.
adaz
07.05.09,07:31
Takže:
1.Brigádnik už inde zamestnaný:
9EUR HM - z toho 1,71 € dan, 0,07€ UP a 0,02 GP. Takže Cistá Mzda bude 7,2 €

2. brigádnička čo má podpísané vyhlásenie:
20EUR HM z toho odpočítam iba 0,16 € UP a 0,05 GP.
Takže čistá mzda bude 19,79 EUR.
Správne?????


20
Sabadka
07.05.09,07:38
[QUOTE=adaz;1037294]Takže:
1.Brigádnik už inde zamestnaný:
9EUR HM - z toho 1,71 € danáno a a z jeho platu už nič iné nestrhávať , 0,07€ UP a 0,02 GP. toto platíš ty ako zamestnávateľ z jeho platu to nestrhnešTakže Cistá Mzda bude 7,2 € 9-1,71=7,29

2. brigádnička čo má podpísané vyhlásenie:
20EUR HM z toho odpočítam iba 0,16 € UP a 0,05 GP.
Takže čistá mzda bude 19,79 EUR.
Správne?????

Z platu zamestnancov , teda dohodárov nestrhávaš odvody do SP len daň ak nejaká vyjde ostatné platí zamestnávateľ teda ty.
V druhom prípade nebude ani daň, lebo má podpísané vyhlásenie

Odpoveď v texte - dúfam pomohla:---:---:---
adaz
07.05.09,07:44
Ďakujem Vám veľmi pekne. Veľmi ste mi pomohli. Ďaka
adaz
07.05.09,13:03
a ešte jedna vec. Daňovému úradu tú 19% daň odvádzam každý mesiac? Viem že mám zasielať aj nejaké oznámenia o zrazení a odvedení dani z príjmov, a to sa zasiela mesačne alebo po skončení kvartálu?
Sabadka
11.05.09,06:30
a ešte jedna vec. Daňovému úradu tú 19% daň odvádzam každý mesiac? Viem že mám zasielať aj nejaké oznámenia o zrazení a odvedení dani z príjmov, a to sa zasiela mesačne alebo po skončení kvartálu?
Daň odvádzaš mesačne, prehľad vypracuješ a odošleš za každý štvrťrok.