Pedro MT
07.05.09,10:16
Chcem kúpiť zabehnutý autoservis aj s databázou klientov. Potrebujeme sa dohodnúť s predávajúcim okrem iného aj na cene databázy jeho súčasnej klientely. Poraďte ako sa to dá oceniť. Ďakujem. :) Pedro
Braňo
07.05.09,08:26
Je ťažké oceniť takúto databázu. Pokiaľ takáto databáza generuje zisk, myslím, že je možné odhadnúť cenu napríklad na 10% ročného netto zisku, ostatných 90% pozostáva zo samotných výkonov servisu a predaja ND.
Jedná sa iba o môj odhad, ktorý nemám podložený. Zároveň si treba povedať, či servis živia periodické výkony (napríklad servisné prehliadky po 30 tisíc km), poistné udalosti alebo predaj ND.
Stefan2005
07.05.09,09:00
v tejto súvislosti by ma zaujímalo, či takýto predaj nemá úskalia (ochrana osobných údajov) :rolleyes:....
ivka70
07.05.09,09:14
v tejto súvislosti by ma zaujímalo, či takýto predaj nemá úskalia (ochrana osobných údajov) :rolleyes:....

Aj mne napadla rovnaka otazka .... :cool::rolleyes:
dragan.michal
07.05.09,10:15
Podla mna to nema uskalia. Tipujem, že predchádzajúci majitel autosrvesu si vyžiadal suhlas, a kedze sa meni iba majitel tak by databaza nemal byt problem.

Co sa týka ocenenia kontaktov. Neviem posudit. Ja kontakty predavam podla oblasti , ale tak cca 0,10€ kontakt. Ale to su kontakty na firmy, nie na zakaznikov.
stanyko
30.08.09,23:16
a kolko moze stat jeden kontakt na zakaznika??...

a inac je vobec legalne predavat taketo DB firiem ci klientov?

neviete nieco o tom...?
dragan.michal
31.08.09,05:17
Pisal som uz vyssie:
- cena za firemny kontakt: 0,10€ (minimalne 2 000 firiem)
- oslovenie 130 000 uzivatelov na warez forum na Slovensku - dohodou

Pripadne ponukam aj full servis:
priprava e-mailu, rozposlanie cez nas mail program, databaza