rommy
07.05.09,11:55
Ahoj poraďáci, idem účtovať prvý krát a.s., viete mi prosím poradiť s akými hlavnými odlišnosťami sa stretnem v účtovaní, alebo vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú literatúru ktorá sa zaoberá konkrétne týmto? Ďakujem veľmi pekne za každú radu :D
Stefan2005
07.05.09,16:15
Ahoj poraďáci, idem účtovať prvý krát a.s., viete mi prosím poradiť s akými hlavnými odlišnosťami sa stretnem v účtovaní, alebo vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú literatúru ktorá sa zaoberá konkrétne týmto? Ďakujem veľmi pekne za každú radu :D

... tak narychlo si spomínam:

a) "A" spôsob účtovania zásob
b) namiesto 522 účtovanie na 523
c) tvoril rezervu na zverejnenie UZ
d) povinne účtoval o odložených daniach
e) a na to ostatné iste upozorní audítorka (povinnosť auditu) :)...
Bambi23
11.05.09,07:10
Ahoj poraďáci, idem účtovať prvý krát a.s., viete mi prosím poradiť s akými hlavnými odlišnosťami sa stretnem v účtovaní, alebo vedeli by ste mi poradiť nejakú dobrú literatúru ktorá sa zaoberá konkrétne týmto? Ďakujem veľmi pekne za každú radu :D

Doporucujem publikaciu od A.Cenigovej "Podvojne uctovnictvo podnikatelov", k uctu 411 ma dobre rozpisany vznik a.s. a nasledne aj ostatne uctovania.

Inac, uctovanie v a.s. je malo odlisne od uctovania s.r.o., mimo auditu a povinnosti zverejnit uctovnu zavierku v Obchodnom vestniku aj v zbierke listin.

Asi najlepsie je sa pytat priamo pri uctovani, vtedy ti hned poradia ako a co zauctovat. Takto je tazko specifikovat co je "ine" :)