jonyv
07.05.09,12:51
Prajem pekný deň
dohodol som sa s firmou, že nám prídu demontovať starú strechu a zmontujú novú. Cenou sme sa dohodli a termínovo tiež. Začali 27.4. s tým že všetko bude hotové za 8 - 9 dní. Problém je v tom že dnes je 7.5 a stále nie je urobená. Keď som im povedal že dostanu penále za omeškanie vyjadrili sa že sobotami nerobia. Teraz potrebujem RADU: žiadnu dohodu spísanu nemáme
môžem im stiahnuť s dohodnutéj sumy určité percentá, ak áno tak koľko sa beźne penalizuje

JONYV
viki2
07.05.09,10:55
myslím, že je to 0,05% na deň
jonyv
07.05.09,11:00
O.K ale zdá sa že s nimi sa nebude dať dohodnúť,ráno sa vyjadrili že zajtra to bude hotové a predchvíľou mi manželka volala - že odišli. Existuje niečo ako písomné upozornenie alebo niećo iné
ďakujem
arizona
07.05.09,11:15
mimotemy mal si sa spýtať skôr :" mám súhlasiť s pomerne drahou opravou strech bez písomnej dohody "? Akú mám z toho výhodu? Možno jednu, jedinú , že mi firma dá nejakú zľavu...:rolleyes:
Určite by Ti ľudia vymenovali dosť nevýhod. Toto je jedna z nich !
Ľudia su skrátka nepoučiteľní, hoci takýchto sťažností je denne veľa...

Dohodli ste sa cenovo a časovo ? Keď oni porušili dohodu, poruš aj Ty .
Vyplať menej a trvaj si na svojom!
Kedže nemáš nič na papieri, musíš si svoju pravdu vybojovať ústne. Veľa zdaru!
kaupke
07.05.09,11:17
O.K ale zdá sa že s nimi sa nebude dať dohodnúť,ráno sa vyjadrili že zajtra to bude hotové a predchvíľou mi manželka volala - že odišli. Existuje niečo ako písomné upozornenie alebo niećo iné
ďakujem
Ťažko je sa dohadovať , majstri si myslia , že môžu zákazníka vyžmýkavať ! Môj známy mal podobné problémy : pokiaľ pánov majstrov nesúril , tak bolo všetko v poriadku , síce makali pomaly - veľmi pomaly ,ale známy bol trpezlivý do času kým nezačali dažde a búrky a celkom ho vytopilo . Potom začal majstrov súriť , a vtedy začali problémy - zo dňa na deň ustupovali s prácou , používali výhovorky typu lekár , vybavovačky na úradoch , nedostatok peňazí na každodenné dochádzanie na stavbu , nakoniec ho ešte prehovorili , že s malou sumičkou práce pokročia - tak zaplatil , prišli na jeden deň , a na druhý sa už neukázali , nedvíhali telefon-proste vyparili sa . Strechu nakoniec dokončil jeden šikovný dôchodca so synmi , a môj známy podal trestné oznámenie . Zistil , že na majstrov je podaných viac trestných oznámení . Po troch rokoch sa konečne konal súd , poškodení vyhrali , finančne budú tiež odškodnení .
vratnik
07.05.09,11:28
No zacali 27.4. a dnes je 07.05., teda dnes ubehlo cca 8 pracovnych dni. Mne inac majstri robili strechu 2 mesiace, 2 krat odisli na ine stavby, nechali strechu nedokoncenu, niekolkokrat ma vytopilo, zobrali zalohu a nakoniec som musel na dalsi rok strenu demontovat - boli tam hrube chyby, kriva stolica - strecha, nesumerna, atd.
jonyv
11.05.09,12:17
aká je záruka na stavebné práce

jonyv