noel.g
07.05.09,13:17
zdravim poradakov

prv, nez mi napisete pouzi google, rad by som sa opytal, ci je mozne, pripadne ci existuje software, s ktorym by som dokazal mat pod kontrolou prenesene data nie len na mojom pc ale v celej sieti v ktorej na ktoru su napojene 2 PC - jedna sa o wifi teda: router - pc1
- pc2
pretoze clovek, ktory sa na moju siet po dohode pripaja (pc2), porusuje dohodnute pravidla a je mi tazko dokazat mu ze sa nevie vpratat do koze ( p.s. nechcem ho odpojit, len mat prehlad )
Braňo
07.05.09,11:23
Nainštaluj si DU Meter.
noel.g
07.05.09,14:37
vdaka za radu, DU meter poznam, mal som na mysli skor take nieco ze moze sledovat mnozstvo prijatych a odoslanych dat v ramci siete na vsetkych pripojenych pc a tak aby sa to dalo odlisit ktore data a kedy boli na ktory comp prijate ci odoslane...:-))) ale aj tak thanx
Fero11
07.05.09,18:37
radsej sa nespoliehaj na aplikaciu, ktora pracuje na tvojom PC, ale mala by pracovat na routery. Ak nemas nejaky kvalitnejsi router, tak to bude tazke odsledovat
k2s
08.05.09,04:58
aky máš router ?
Fero11
08.05.09,05:35
Ja som donedavna pouzival linuxovy PC router (nebol to taky klasicky (ze krabicka) no a tam to pekne vsetko slo. Teraz mam RB443 je to tiez zalozene na linuxe, ale este chcem k tomu postavit dalsi linuxovy server a tam uz bude lokalny FTP, WEB, MAIL server + aplikacie na statistiky a zrejme aj DNS
noel.g
08.05.09,18:55
TG585v7 - to je typ routra dodavaneho spolu s balickom o2 broadband v UK, tak neviem presne..asi si si zaobstaram nejaky novy router a budem mat po probleme..ale aj tak thanx to all
Fero11
09.05.09,03:21
neviem ci su take routery, co robia take statistiky, mozno, ze cisco, alebo nejake profi. Taka stara sunka PC s CPU 300Mhz (v UK to asi najdes aj na smetisku) je najlepsi router, len musis trocha ovladat konfiguraciu siete a linux (su aj linuxy s web administraciou, takze, hlavne tie siete by si mal vediet, ked to chces nakonfigurovat)
k2s
09.05.09,05:51
* tak s takým routerom to asi nepôjde
* kúp si niečo kompatibilné s DD-WRT (napr. Linksys WRT54GL)
* a naštuduj si cez google články o "dd-wrt rflow"
* sú k tomu aj Windows klienti
armor1
11.05.09,20:16
Ahoj. Asi najjednoduchsie bude ak mu povies ze sa ti nepaci za porusuje podmienky a necha si nainstalovat DU meter a ty tam hodis heslo aby nemohol ovplyvnit kontrolu dat a po urcitom case to skontrolovat :o