tiburon1
07.05.09,16:12
Zdravím všetkých,potrebujem poradiť.
Mám taký problém,mám windows vista a keď niečo uložím na pracovnú plochu-ikonu,tak mi to zdvojnásobuje.To znamená že zo všetkého mám po 2 ikony.A keď jednu vymažem tak sa vymaže aj druhá.Prosím o radu čo mám spraviť.
sondaw
07.05.09,20:59
Děje se ti tak od nějaké určité doby, po instalaci nebo odinstalaci nějaké aplikace, po čištění nebo defragmentaci PC?
Antivir a antispyware programy nic nehlásí?
Bod obnovení jsi zkoušel?
V nouzovém režimu je to stejné?

Jinak jen malá poznámka: nikdy neukládám na plochu orig. soubory nebo složky, ale pokud opravdu potřebuji, tak jenom zástupce programu, se kterým právě pracuji, myslím, že ikony, složky nebo soubory na plochu nepatří.
Navíc pokud dojde k nějakému problému - já přijdu jen o zástupce, ty o orig. soubory :)
tiburon1
08.05.09,16:58
Ďakujem za odpoveď,aj keď mi to nepomohlo :mee:
Je to od určitej doby,ale neviem pri čom sa to stalo.Manželka niečo
robila a zdvojovanie bolo na svete.Antivírus nič nehlási.
A je to jedno či je na ploche original ikona alebo zástupca,zdvojuje všetko.
Bod obnovy som neskúšal,ani neviem ako.Tak ak,možeš mi to popísať.Dík.
sondaw
08.05.09,17:18
Na Vistě Home Premium je to takhle:
Start>Všechny programy>najdi Příslušenství>Systémové nástroje>Obnovení systému
Máš na výběr buď Doporučené obnovení nebo můžeš Vybrat jiný bod obnovení
Pokud mohu poradit, nainstaluj si CCleaner a vyčisti počítač, vč. registru, před úpravou registru nabídne vytvoření zálohy, tak ji udělej.
Záloha je ve formátu reg. položky, v případě problémů stačí na položku poklepat a povolit zápis do registru. Vrátíš tak zpět stav předtím, než byly v registru provedeny změny.
Program používám dlouho a pravidelně a jsem s ním velmi spokojená
Nová verze programu obsahuje už i Obnovu systému, také můžeš upravit programy spouštěné při startu systému atd.
stáhneš třeba zde
http://www.rony.dobrodruh.net/ccleaner
tiburon1
09.05.09,17:29
Tak jo,něco s tím provedem.Skúsim to ako si mi napísala tak uvidím.Ja som skor taký amatér a pri nejakom probléme mám problém aj ja.Ale aj tak ďakujem.;)
Kublajz
01.06.09,18:06
Zaviedol ma sem môj problém a prehliadač. Mám zrejme rovnaký problém. Po zapnutí PC-čka je na ploche menej ikon ako som mal. Jedná sa o Vista HP 64bit. Samozrejme manželka ani deti nič nerobili... No ale k veci. Teda ikony na ploche nie sú v plnom počte ale pri snahe nakopírovať nového zástupcu Vista kecá, že k menu pridá vraj kópia. Predošlí zástupca ovšem nie je viditeľný na ploche. Nechápem... Hľadal som či to niekde nevypli, nenašiel.
Napadlo ma hľadať v predvolených adresároch užívateľa a našeil som zaujímavú vec. V adresári Pracovná plocha sú všetky aj tie pôvodné ale v adresári Desktop ich je menej ale zaujímavé na tom je, že ešte menej ako na ploche samotnej tej čo vidíte na monitore.
Tak toto je tá záhada. Reštarty ani automatická oprava chýb na HDD neviedlo k želanému efektu.
Tak babo raď.


Upravené.
Problém vyriešený. Podľa mňa zabralo zapnutie účtu Guest a následné jeho vypnutie a reštart PC-čka.
Zrazu tam boli aj tie neviditeľné ikony a bolo.
Prečo to fakt neviem ale ak usudzujem podľa WinXP tam bol problém s malou cache pre ikony na ploche. Voľakde to mám poznamenané ale teraz sa mi to nechce hľadať, tam keď sa upravila a starý súbor zmazal tak sa následne po reštarte obnovil a ikony išli ako pred tým.
Možno niekoho stretne podobná haluška a toto info mu pomôže.
pistik71
03.06.09,13:20
Děje se ti tak od nějaké určité doby, po instalaci nebo odinstalaci nějaké aplikace, po čištění nebo defragmentaci PC?
Antivir a antispyware programy nic nehlásí?
Bod obnovení jsi zkoušel?
V nouzovém režimu je to stejné?

Jinak jen malá poznámka: nikdy neukládám na plochu orig. soubory nebo složky, ale pokud opravdu potřebuji, tak jenom zástupce programu, se kterým právě pracuji, myslím, že ikony, složky nebo soubory na plochu nepatří.
Navíc pokud dojde k nějakému problému - já přijdu jen o zástupce, ty o orig. soubory :)

Suhlasim ze dokumenty na plochu nepatria, ale hlavne nepatria vo velkom rozsahu. Lebo ked je vela suborov na ploche, tak s strasne spomaluje start Win a aj jeho praca (velky profil). Al sem tam nejaky dokument na ploche nie je poblem. Navyse, vsetko je ulozene v priecinku Desktop, takze o to mozete prist rovnako ako v priecinku My Documents. Ono subory na disku zostanu takmer pri vsetkych problemoch, len ich treba hladat. A lepsie sa hlada ked viem ze su napr. na D:\MojeDoc, ako ze su na C:\Documents and Settings\pouzivatel\My Documents alebo Desktop
Farks
08.09.09,16:36
Mám taký problém, dúfam, že mi s tým bude vedieť niekto poradiť. Mám windows vista, pri otvorení nejakého obrázku na ľubovoľnej stránke mi vypisuje: popups were blocked on this page. Press the CTRL key when clicking to allow popups.

Chápem, čo to znamená, ale nikdy predtým mi to nerobilo, každý obrázok sa mi dal otvoriť aj bez stlačenia CTRL. Čo musím urobiť, aby to fungovalo ako predtým? Ďakujem
Blankake
08.09.09,16:46
Mám taký problém, dúfam, že mi s tým bude vedieť niekto poradiť. Mám windows vista, pri otvorení nejakého obrázku na ľubovoľnej stránke mi vypisuje: popups were blocked on this page. Press the CTRL key when clicking to allow popups.

Chápem, čo to znamená, ale nikdy predtým mi to nerobilo, každý obrázok sa mi dal otvoriť aj bez stlačenia CTRL. Čo musím urobiť, aby to fungovalo ako predtým? Ďakujem
Aký máš prehliadač?
Farks
08.09.09,16:53
Internet Explorer
camozzi
08.09.09,16:59
Skus pozriet do nastaveni prehliadaca:
MOZILLA FIREFOX: Nastroje - Moznosti - Obsah. Skontroluj hned prvu polozku Blokovat nevyziadane okna.
INTERNET EXPLORER 8: Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien. Tam si zvol ci ho chces vypnut alebo pridaj adresy stranok, na ktorych bude vyskakovanie okine povolene.
Pokial pouzivas iny prehliadac, postupuj podobne alebo ti poradi iny poradak. Blokovanie moze byt sposobene tym, ze sa prehliadac aktualizoval a opatovne sa vypli pop-up okna.
Farks
08.09.09,17:16
ďakujem za odpovede, skúsila som to, ale aj tak to nefunguje, stále odomňa vyžaduje stlačenie toho CTRL
sondaw
08.09.09,17:37
Zkus v IE zkontrolovat nastavení podle obrázku
Farks
08.09.09,17:42
Ďakujem Sondaw, pozerala som to, tvoje odporúčané nastavenie je v poriadku. Dokonca aj pri otvorení tohto obrázku som musela použiť ctrl.
Blankake
08.09.09,18:03
Ďakujem Sondaw, pozerala som to, tvoje odporúčané nastavenie je v poriadku. Dokonca aj pri otvorení tohto obrázku som musela použiť ctrl.
Nemáš náhodou nainštalovanú Windows Live nástrojovú lištu?
Farks
08.09.09,18:05
myslím, že nie
Blankake
08.09.09,18:23
myslím, že nie
Lebo som našla, že ak je nainštalovaná lišta nástrojov Windows Live v Internet Exploreri 7, tak nefunguje vypnutie blokovania pop-up okien. Treba tú lištu Windows Live najprv odinštalovať.
sondaw
08.09.09,18:52
Zkoušelas obnovení systému?
camozzi
08.09.09,18:55
Blokovanie pop-up okien moze ovplyvnit aj antivirusovy program.
wolverin
09.09.09,19:01
Snažil som sa získať prístup audio stream na netu a firefox ukazuje, že mi chýba zásuvný modul. The object is audio/x-mpegurl. Objekt je audio / x-mpegurl.
what plugin do i need to install? plugin, čo potrebujem k inštalácii.?
THX
camozzi
09.09.09,19:27
Snažil som sa získať prístup audio stream na netu a firefox ukazuje, že mi chýba zásuvný modul. The object is audio/x-mpegurl. Objekt je audio / x-mpegurl.
what plugin do i need to install? plugin, čo potrebujem k inštalácii.?
THX
Zrejme sa pokusas prehrat stream, ktory ti pojde vo Windows Media Player. Skus si instalovat tento plugin:
http://port25.technet.com/pages/windows-media-player-firefox-plugin-download.aspx
Je bezplatny a po jeho instalacii ti pojde audio aj video v stream-e, ktore je prehravane WMP. Funguje aj na najnovsej verzii Firefoxu.
Nezabudni, ze pocas instalacie musis mat firefox zatvoreny!
Blankake
24.11.09,16:46
Prosím Vás, ako sa dá vo Viste nastaviť Credentials tak, aby ma automaticky prihlasovalo na danú stránku (na ktorú je potrebné zadať meno a heslo) - teda aby si PC pamätal tieto nastavenia. Na jednu stránku musím stále vypĺňať meno a heslo, neviem si to nejako uložiť... neviem, kde robím chybu.
jojom
24.11.09,18:21
Re: WINDOWS VISTA
Prosím Vás, ako sa dá vo Viste nastaviť Credentials tak, aby ma automaticky prihlasovalo na danú stránku (na ktorú je potrebné zadať meno a heslo) - teda aby si PC pamätal tieto nastavenia. Na jednu stránku musím stále vypĺňať meno a heslo, neviem si to nejako uložiť... neviem, kde robím chybu.

No ale to nie je záležitosť windowsu, ale prehliadača v ktorom ideš na www. Alebo sa mýlim?
tuta
24.11.09,18:37
Prosím Vás, ako sa dá vo Viste nastaviť Credentials tak, aby ma automaticky prihlasovalo na danú stránku (na ktorú je potrebné zadať meno a heslo) - teda aby si PC pamätal tieto nastavenia. Na jednu stránku musím stále vypĺňať meno a heslo, neviem si to nejako uložiť... neviem, kde robím chybu.


Aký prehliadač používaš?
Vo firefoxe ideš na hornej lište na nástroje - možnosti - bezpečnosť urobíš fajku pri pamätať si heslá stránok.

V google chrome - na hornej lište máš obrázok kľúča - ideš možnosti -v osobných položkách zafajkneš - ponúknuť uloženie hesiel.
Blankake
24.11.09,19:00
Aký prehliadač používaš?
Vo firefoxe ideš na hornej lište na nástroje - možnosti - bezpečnosť urobíš fajku pri pamätať si heslá stránok.

V google chrome - na hornej lište máš obrázok kľúča - ideš možnosti -v osobných položkách zafajkneš - ponúknuť uloženie hesiel.
To je ono, už mi to funguje, vďaka :)