ucetni_fantozzi
18.07.05,18:28
prosim o Vas nazor - kam by ste zaradili poplatok za obnovenie konania, zaplateny na zaklade vyzvy SOI? ucet asi 538, co danova uzntelnost. podotykam, ze to nie je pokuta, ale poplatok za obnovenie konania!
Johanka
18.07.05,16:36
A konanie je o čom?
ucetni_fantozzi
19.07.05,05:30
nemam k tomu viac, len list od SOI, kde uvadzaju, za na zaklade ziadosti o obnovenie konania spolocnost ziadaju o uhradu poplatku, skusim dozistit, co to bolo, ale predpokladam, ze tam bola asi nejaka kontrola...

este som sa s tym nestretol, nieco ine je pokuta, ale poplatok ? :eek:
Paula
19.07.05,05:41
Asi sa firma odvolala proti zápisu kontroly a SOI za "opätovné" riešenie žiada poplatok...nestretla som sa ešte s takým prípadom. Iba s takým, že pokuta bola zaplatená v r.2002 a koncom roka 2004 urgovali, že pokuta zaplatená nebola :)
ucetni_fantozzi
19.07.05,05:46
to si mozu dovolit, ved su statny organ, no nie? :rolleyes:

ked tak nad tym rozmyslam, zrejme vyplyva povinnost tejto uhrady, tak by som to mozno zahrnul do DZ... no este nad tym podumam, dakujem za spoludumanie... :D
liba2
19.07.05,06:29
prosim o Vas nazor - kam by ste zaradili poplatok za obnovenie konania, zaplateny na zaklade vyzvy SOI? ucet asi 538, co danova uzntelnost. podotykam, ze to nie je pokuta, ale poplatok za obnovenie konania!
Podľa môjho názoru poplatok za obnovenie konania nemá sankčný charakter, a preto by som ho považovala za daňovo uznateľný.