Valcake
07.05.09,21:32
Prosím, rada by som pridala fotky z Picasa 3 napr. kvietky zo záhradky, ale nemám ani šajnu ako to treba. Notebook mám polrok, som úplný samouk a nie som najmladšia. Keby mi niekto pomohol tak laicky s vysvetlením, veľmi by som sa poďakovala. Ďakujeeeeem.
lusetka
07.05.09,20:00
Mas na mysli pridanie fotiek do prg Picasa?
Valcake
07.05.09,20:19
Nie pridanie fotiek do programu, ale vybrať z Picasa fotku a pridať na PORADU do téma napr. Záhrada. Dík za snahu.
Chobot
07.05.09,21:08
Nie pridanie fotiek do programu, ale vybrať z Picasa fotku a pridať na PORADU do téma napr. Záhrada. Dík za snahu.

Picasa je len program na úpravu a zdieľanie fotiek. Musíš nám napísať, ako máš tie fotky uložené, teda v akom formáte - sú to samostatné grafické súbory (s koncovkou .jpg, .bmp, .tif,...) alebo sú to fotoalbumy či prezentácie? V akom type súboru máš tie fotky uložené?
Valcake
07.05.09,21:43
Som rada, že sa s tým zaoberáte. V Picase mám fotky z mobilu. Po otvorení sa ukáže :Formáty súborov: zobraziť súbory JPEG a TIF,TIFF,BMP,GIF,PSD,PNG,TGA, . Formáty: RAW / CRW, NEF.Filmy:/AVI,MPG,ASF,WMV. A to je celá moja vedomosť, ale učím sa vzorne .Dík
kergulaan
08.05.09,04:57
Program Picasa je podla mna skor na vytvaranie web albumov, pracu s fotkami a ich nasledne zasielanie na Picasa web, kde si mozes vytvorit svoje ulozisko fotiek a potom len svojim znamim posielat web adresu daneho albumu. Ale to je trochu na dlhsie a zlozitejsie.
To co ty chces, ak som teda dobre pochopil, je prilozit fotku k tvojej sprave tu na Porade. K tomu ale Picasa nepotrebujes.
Ak chces k nejake teme poslat svoj prispevok s prilohou postupuj nasledovne:
1.Chod na koniec temy (posledna stranka, posledny prispevok) - tam najdes okienko "Rychla odpoved bez formatovania"
2. Ak chces iba odoslat text napis ho do okienka a stlac (klikni myskou) na "Odoslat".
3. Ak chces poslat text a aj fotku, stlac (klikni myskou) na "Formatovat odpoved". Objavi sa ti na obrazovke nove okno s nazvom "Opoved na temu"
Text napis do pola spravy a chod (preroluj koleckom na myske) trochu nizsie. Tam najdes volbu "Prilozene subory" s tlacitkom Prilohy (pridat/odobrat) - toz klik na neho.
4. Otvori sa ti dalsie okno kde v lavom hornom rohu uvidis volbu "Prilozit subor z pocitaca" a tlacitko "Prehladavat".
Klik na "Prehladavat" - otvori sa ti okno Win. Explorera a s tym asi trochu uz vies. Tak si v nom vyhladas subor ktory chces prilozit k svojej sprave a oznacis (klik na subor) a nasledne klik na "Otvorit"
Vrati ta to naspet na Poradu a vidis, ze v okienku mas cestu k suboru na tvojom pocitaci - klik na "Stiahnut" - v pravo na tom istom riadku ako "Prehladavat", chvilku pockaj a objavi sa ti riadok s nazvom "Aktualne prilohy" kde bude nazov suboru a jeho velkost. Ak je to OK - preroluj dole a daj "Zavriet okno" - sprava je hotova, vrati ta to na zaciatok a tam pod okienkom pisania sprav, mas "Poslat odpoved" - toz stlacit klik.
k2s
08.05.09,05:05
* pravým tlačítkom klikni na obrázok v Picasa
* v menu zvoľ "Kopírovať celú cestu"
* cez Ctrl+V použi túto cestu v programe, cez ktorý chceš obrázok odoslať (browser, emailový klient, ...)

vyskúšaj v menu aj voľbu "Nájsť na disku" (skratka Ctrl+Enter)
kergulaan
08.05.09,05:14
* pravým tlačítkom klikni na obrázok v Picasa
* v menu zvoľ "Kopírovať celú cestu"
* cez Ctrl+V použi túto cestu v programe, cez ktorý chceš obrázok odoslať (browser, emailový klient, ...)

vyskúšaj v menu aj voľbu "Nájsť na disku" (skratka Ctrl+Enter)


Trochu nechapem, co jej pomoze, ze bude vediet cestu k svojemu suboru ktory chce odoslat?
To ze da cestu napr C:\fotky\abs niekomu to mu moc nepomoze. :>D
arizona
08.05.09,05:24
Veľmi jednoducho .
Keď máš fotku otvorenú v picasa : súbor- uložiť ako (daj si uložiť napr. na plochu)
Na ploche si ju zmenšíš (napr. 800x600,alebo menej)
Takto zmenšenú ju už iba pridáš ako prílohu v odpovedi.
VSJO:)
kergulaan
08.05.09,06:43
Veľmi jednoducho .
Keď máš fotku otvorenú v picasa : súbor- uložiť ako (daj si uložiť napr. na plochu)
Na ploche si ju zmenšíš (napr. 800x600,alebo menej)
Takto zmenšenú ju už iba pridáš ako prílohu v odpovedi.
VSJO:)
Prosim, precitaj co ta slecna alebo pani chcela a zbytocne ju neplet.
MMCH - preco tak zlozito.
V Picasovi mas moznos "Exportovat obrazok do priecinka" (Ctrl+Shift+5) - a tam si mozes nastavit co len chces, kompresiu atd. Tak naco ta plocha?
arizona
08.05.09,06:59
Prosim, precitaj co ta slecna alebo pani chcela a zbytocne ju neplet.:confused::confused::confused:
MMCH - preco tak zlozito.
V Picasovi mas moznos "Exportovat obrazok do priecinka" (Ctrl+Shift+5) - a tam si mozes nastavit co len chces, kompresiu atd. Tak naco ta plocha?

Prečo píšeš, že ju pletiem? :rolleyes: Určite som ju nechcela popliecť!
Napísala som jednu z možností , ako sa to dá urobiť.
Pochopila som, že Valčake je samouk,začiatočník a chce z picasa "dostať" fotku na poradu. Snažila som sa jej iba poradiť.
Takže prosím Ťa, rozhodovanie, ktorý z príspevkov (rád) bude pre ňu vyhovujúci nechaj na ňu.;):)
kergulaan
08.05.09,07:29
Prečo píšeš, že ju pletiem? :rolleyes: Určite som ju nechcela poliecť!
Napísala som jednu z možností , ako sa to dá urobiť.
Pochopila som, že Valčake je samouk,začiatočník a chce z picasa "dostať" fotku na poradu. Snažila som sa jej iba poradiť.
Takže prosím Ťa, rozhodovanie, ktorý z príspevkov (rád) bude pre ňu vyhovujúci nechaj na ňu.;):)
Nechcem aby porada niekomu, dopadla ako dohadovanie sa dvoch "expertov :>D" kto a co radi.
Ale stale nechapem, ako to dotycnej pomoze, ze si da fotku na plochu svojho pc a potom - nejakym zazrakom ju zmensi a tym ju ma ako prilohu v prispevku na porade. :>)
Chobot
08.05.09,19:02
Nechcem aby porada niekomu, dopadla ako dohadovanie sa dvoch "expertov :>D" kto a co radi.
Ale stale nechapem, ako to dotycnej pomoze, ze si da fotku na plochu svojho pc a potom - nejakym zazrakom ju zmensi a tym ju ma ako prilohu v prispevku na porade. :>)

Pomôže to tým, že keďže je začiatočníčka, nemusí uložený súbor hľadať niekde v podadresároch na HDD.

A prečo zmenšiť? No predsa preto, lebo porada berie prílohu vo formáte .jpg len do maximálnej veľkosti 293 kB a rozlíšení max. 800x600.
kergulaan
09.05.09,07:53
Pomôže to tým, že keďže je začiatočníčka, nemusí uložený súbor hľadať niekde v podadresároch na HDD.

A prečo zmenšiť? No predsa preto, lebo porada berie prílohu vo formáte .jpg len do maximálnej veľkosti 293 kB a rozlíšení max. 800x600.

No, dovolim si nesuhlasit.
Ako pises, je zaciatocnicka, ale subory vedela najst, vie kde ich ma a umiestnenie na plochu jej nepomoze pri prikladani suboru ku sprave, kedze tam sa jej otvori klasicke okno WIN explorera. A to ci sa bude preklikavat do adresaru napr. fotky alebo hladat plochu pc si myslim je jedno.
Co sa tyka zmensenia, ja som poukazoval na to ze celu tuto operaciu Arizona opisal : "Na ploche si ju zmenšíš (napr. 800x600,alebo menej)"
To si fakt myslis ze zaciatocnik to pochopi?
Uz vidim tie otazky, co zmensit ako zmensit, kde sa to da atd.
Vies islo mi o to, ze ked chce niekto davat info tak ich davaj cele, hlavne pre ludi co sa v danej problematike nevyznaju podrobne.
Valcake
10.05.09,21:00
Veľmi pekne ďakujem každému za snahu, večer som sa vrátila z chaty, takže vyskúšam všetko možné. Idem to skúsiť hneď. Sama som zvedavá. Ešte raz dík.
Valcake
10.05.09,22:54
Vrelá vďaka, spojila som vedomosti vás všetkých troch - kergulaan, Chobot,arizona a podarilo sa. Som strašne rada. No už len dúfam, že sa mi to podarí aj druhýX