Barticek
08.05.09,12:58
Ahojte, potrebujem radu. Som na PN. Tento mesiac by koncia rehabilitacie a konci mi tiez PN. Vyplatny termin ma Socialna poistovna 20 teho, len ja uz v toto obdobie nebudem na Slovensku, zasielanie penazi mam cez postu a chcel by som si zmenit aby mi peniaze poslali na ucet. SP mam v Bratislave som z vychodu ako to mam zmenit?
Paula
08.05.09,11:04
Pošli na príslušnú pobočku písomnú žiadosť o zmenu (doporučene).
Barticek
08.05.09,11:07
Ako to ma vyzerat, mam tam dat aj cislo uctu. SP potom mi poslr odpoved?
mzdarka renca
08.05.09,13:37
tu máš žiadosť, ktorú vypíšeš, podpíšeš a zašleš na SP

http://www.socpoist.sk/616/1567s
brčko
08.05.09,14:02
Ahojte, potrebujem radu. Som na PN. Tento mesiac by koncia rehabilitacie a konci mi tiez PN. Vyplatny termin ma Socialna poistovna 20 teho, len ja uz v toto obdobie nebudem na Slovensku, zasielanie penazi mam cez postu a chcel by som si zmenit aby mi peniaze poslali na ucet. SP mam v Bratislave som z vychodu ako to mam zmenit?

na tvojom mieste by som si tam radšej popri zaslaní žiadosti + ešte zavolala. Lebo niečo sa mi zdá, že v zákone je, že tú zmenu vyplácania zrealizujú až neskoršie, nemusia v mesiaci doručenia a hlavne ked je to už na poslednú chvílu.

No aká je prax neviem, no pre istotu si tam zavolaj.

Aha, našla som to
pozri zákon o sociálnom poistení § 117 ods. 2
"Ak poberaťel dávky požiada o zmenu spôsobu výplaty dávky, SP je povinná vykonať túto zmenu najneskôr od splátky dávky splatnej v treťom kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola žiadosť o zmenu spôsobu výplaty dávky doručená SP."
Barticek
08.05.09,14:39
Asi sa neda niekoho splnomocnit aby prevzal peniaze?
MILKA58
08.05.09,14:48
Keď bola moja dcéra v zahraničí, pred odchodom sme boli na pošte (museli sme tam ísť obe) a vybavili pre mňa splnomocnenie na preberanie všetkých zásielok a tiež peňazí. Nepamätám, či sa platí nejaký poplatok, ale dali mi to na počkanie. Len treba ísť na poštu, pod ktorú patríte.
veronikasad
08.05.09,14:54
Keď bola moja dcéra v zahraničí, pred odchodom sme boli na pošte (museli sme tam ísť obe) a vybavili pre mňa splnomocnenie na preberanie všetkých zásielok a tiež peňazí. Nepamätám, či sa platí nejaký poplatok, ale dali mi to na počkanie. Len treba ísť na poštu, pod ktorú patríte.
Dávky nem. poistenia, sociálne dávky a dávky v nezamestnanosti sa vyplácajú len do vlastných rúk. Ak nie sú vyzdvihnuté na pošte, vrátia sa späť odosielateľovi.
veronikasad
08.05.09,14:57
Asi sa neda niekoho splnomocnit aby prevzal peniaze?
Ak sa jedná o väčšiu sumu, možno by sa ti oplatilo vyplnený formulár odniesť osobne na pobočku SP. Neviem ako to funguje v Blave, na našej pobočke by som zmenu poukázania na účet osobne vybavila ...

formulár nájdeš tu :


http://www.socpoist.sk/ext_dok-ziadost-o-vyplatu-nemocenskej-davky-alebo-vykonanie-zmeny/21657c
Paula
08.05.09,15:10
Sú pobočky, kde to ide vybaviť osobne aj bez žiadosti. Zádrhelom môže byť len ten časový predstih.