jajah1
08.05.09,13:51
Dobrý deň,

poraďte mi prosím, čo treba robiť v prípade, že sused stavia dom, oproti nášmu pozemku, pričom vjazd na pozemok má v rovnakej úrovni ako my a zároveň je šírka cesty 3,5 - 4,0 (nie je to jednosmerka, ale autá si uhýbajú len tak tak, pričom sa pritom musí zachádzať aj na trávnik, kt. je od jednotl. domov 1m široký od bránky). Už teraz vzniká konflikt, že keď on odparkuje pred svojou stavbou, znemožňuje nám tým prístup na náš pozemok-rodinný dom.
ps: videli ste už niekde v dedine, že pri takejto úzkej ceste sú vjazdy na pozemok presne oproti sebe? Nepochybil starosta obce, keď niečo také povolil? Poraďte prosím, ako by sa to malo riešiť, neviem si predstaviť hádky so susedom, keď si pritom on vjazd posunúť môže vyššie, nakoľko má širší pozemok.

ĎAKUJEM
arizona
08.05.09,12:09
Neviem posúdiť,či starosta konal správne,alebo nie:rolleyes:

Ale ohľadom blokovaného vjazdu do domu máš tu zopár rád : http://www.porada.sk/t110855-cudna-reakcia-za-parkovanie.html
JarkaL
08.05.09,12:20
To mi propomína našu ulicu. A tí domorodci záhoráci (česť pár výnimkám) si ešte pred svoj plot vykladajú mega kamene, lebo je to ich pozemok (cesta nepatrí obci). Len čakám, kedy niekde bude horieť a požiarnici sa nedostanú k ohňu. A niektorí namiesto aby parkovali vo dvore, parkujú na tej úzkej ceste a niekedy keď je z jednej strany auto a z druhej mega kameň, tak máme čo robiť, aby sa dalo prejsť.
jajah1
08.05.09,16:11
Tak neviem ako sa bude jemu pacit, ked o mesiac budeme robit rodinnu oslavu a pred nasim domom budu stat 3 auta, ako potom bude reagovat na svoju vinu, ze si stavia vjazd rovno oproti nasmu. Auta prejdu, ale k nemu na pozemok sa auto nevytoci.
legolas
10.05.09,02:27
... ja by som povedal, že nie je to nič nové ak sú pozemky oproti sebe a tak aj vjazdy do nich sú tiež oproti. Tu je potrebná vzájomná susedská bezkonfliktnosť, pretože dobrý sused je niekedy lepší ako brat. Prepáč mi za môj názor, ale Ty by si asi nechcel mať okolo seba nikoho, tak si si mal vybrať samotu niekde u lesa.
JarkaL
10.05.09,05:24
keď si pritom on vjazd posunúť môže vyššie, nakoľko má širší pozemok.

ĎAKUJEM

Sused by mal myslieť na to, že si budete prekážať a ak je tá možnosť, posunúť si vjazd ďalej. Veď je to aj v jeho záujme. Pri novostavbe má riešiť aj takéto veci, aby neskôr neľutoval, že niečo urobil inak ako mohol.
jajah1
11.05.09,10:47
... ja by som povedal, že nie je to nič nové ak sú pozemky oproti sebe a tak aj vjazdy do nich sú tiež oproti. Tu je potrebná vzájomná susedská bezkonfliktnosť, pretože dobrý sused je niekedy lepší ako brat. Prepáč mi za môj názor, ale Ty by si asi nechcel mať okolo seba nikoho, tak si si mal vybrať samotu niekde u lesa.


Počuj ty si už niečo také zažil alebo čo? Možno si to videl niekde v Miami, kde majú cesty široké 10 m. Kde je rozum, keď je cesta široká ako jednosmerka? A ešte brány oproti sebe? Vyskúšaj si zastaviť na tekejto ulici, aký budú mať ľudia názor, že zastavuješ premávku a to isté by robil niekoľko-krát za deň aj sused.
k.fecko
11.05.09,14:14
Byvam na takej ulici. Mame vchody do dvora oproti sebe a nikomu to nevadi. Mne skor pride, ze ty nevyjdes s nikym. Utocis aj na tych, ktori maju iny nazor.
JarkaL
11.05.09,15:55
Tak to Vám závidím , ale naozaj v dobrom, niet nad dobré susedské vzťahy.
legolas
11.05.09,17:05
Počuj ty si už niečo také zažil alebo čo? Možno si to videl niekde v Miami, kde majú cesty široké 10 m. Kde je rozum, keď je cesta široká ako jednosmerka? A ešte brány oproti sebe? Vyskúšaj si zastaviť na tekejto ulici, aký budú mať ľudia názor, že zastavuješ premávku a to isté by robil niekoľko-krát za deň aj sused.

...apropo, bývam na takej ulici a keď si nájdem čas tak Ti to odfotím a dám na poradu, aby si videl, že sa to dá, veď auta nestoja každú minútu pred domom a Ty si asi vodič začiatočník ak nevieš vojsť do svojho dvora, ale parkuješ na ulici:)