Hašlerka
08.05.09,14:08
Ahoj. Poradili by ste mi nejaký program, kde môžem upravovať fotky a to tak, že napríklad vystrihnem nejakú osobu z jednej fotografie a priložím ju na inú fotografiu? Díky.
Charon
08.05.09,17:48
Na úpravu fotiek je veľmi dobrý program Gimp. Je možné k nemu stiahnuť veľké množstvo plug-inov. Samozrejme je veľké množstvo platených programov. Gimp je zadarmo.
Za predpokladu, že chceš aby upravená fotka vyzerala dobre (nebola vidieť úprava) je potrebné s programami vedieť pracovať. Nieje to totiž iba o vystrihnutí (čo nieje až tak jednoduché), po uloženie vystrihnutého objektu na inú fotku, ale aj o zmene jasu, farebnosti, hĺbky, zahladenie hrán a podobne.
armor1
11.05.09,20:17
Tak ten Gimp. Moja manželka to využíva a dajú sa tam robiť superveci a je to freeware:---
Hašlerka
12.05.09,19:25
Ďakujem.
julko-1
18.05.09,13:26
mám trochu iny problém s fotkami: pri zmene veľkosti fotky cez microsoft office picture manager neviem následne otvoriť foto na dalšiu úpravu v skicári. poradí niekto čo s tým ??
misoft
18.05.09,14:18
A čo takto najskôr upraviť v Skicári a až potom upraviť veľkosť?
julko-1
18.05.09,16:28
Vďaka,aj to mi napadlo, ale už som mal všetky upravené. samozrejme mal som zálohu tak som to urobil znovu , len neviem prečo nejde ďalej upravovať keď to urobím naopak, veď formát zostane rovnaký
Fero11
18.05.09,16:58
mám trochu iny problém s fotkami: pri zmene veľkosti fotky cez microsoft office picture manager neviem následne otvoriť foto na dalšiu úpravu v skicári. poradí niekto čo s tým ??
Ved velkost mozes menit rovno v skicary. Stlacis ctrl+w zadas parametre vodorovne zvislo (resp. percentualne) a das OK
arizona
18.05.09,20:53
mám trochu iny problém s fotkami: pri zmene veľkosti fotky cez microsoft office picture manager neviem následne otvoriť foto na dalšiu úpravu v skicári. poradí niekto čo s tým ??
Akú úpravu potrebuješ robiť? Veď v m.o.picture manager si môžeš upraviť aj zmenšiť. Zmenšiť si môžeš aj všetky naraz.
Charon
19.05.09,16:26
Na zmenu fotiek, veľmi jednoduchá aplikácia, ak sa niekto nechce hrať s vyšším levelom programov ... IrfanViewer... Veľmi jednoduchá zmena veľkosti, zachováva pomer ... alebo Picasa od Googla... Irfan nieje potrebné ani inštalovať...
Olice
25.05.09,14:47
Chcela by som upraviť (zmenšiť) fotografie v programe Nero PhotoSnap Viewer. Síce sa mi foto zmenší, ale ja by som ju chcela mať v takom formáte ako fotografiu, s bielym orámovaním, prípadne, ak je viac foto vedľa seba, aby tam bolo zorazené - ďalšia, späť, zavrieť...
Vedel by mi niekto povedať čo a ako si tu mám nastaviť a dá sa to v tomto programe vôbec?
Theo
25.05.09,15:36
Chcela by som upraviť (zmenšiť) fotografie v programe Nero PhotoSnap Viewer. Síce sa mi foto zmenší, ale ja by som ju chcela mať v takom formáte ako fotografiu, s bielym orámovaním, prípadne, ak je viac foto vedľa seba, aby tam bolo zorazené - ďalšia, späť, zavrieť...
Vedel by mi niekto povedať čo a ako si tu mám nastaviť a dá sa to v tomto programe vôbec?

Veľmi dobre sa pracuje s PICASA3 programom.Je to free-pohľadaj.
danka28
06.08.09,17:53
Ahojte,

vie mi niekto poradit ako v programe GIMP odstranim z fotky tien, ktory mi tvar vrha na stanu za nou?
Vopred dakujem
wajda
11.08.09,21:38
Ja pouzivam freeware program Imager Enhancer, je jednoduchy a ma vsetky potrebne funkcie.
verads
08.10.09,05:58
Ahojte pordaci, vídím tu su samí profíci,že by som potrebovala poradit aj ja.Vedel by mi niekto úporadit odkial by som si mohla stiahnut detské rámiky na upravu fotiek vo formáte PNG ? Naučila som sa vo Photo filtre studio vložit fotku, ale nič viac .mám pár ramikov z cz torrent, ale prijala by som viac a daju sa vkladat aj do JPG alebo Gif ? v prilohe je jeden obrazog jpg a druhý PND , prívítala by som aj nejaky program aj v slovenčine alebo češtine ten gimp som nejak neovladala. Dakujem
Fero11
08.10.09,06:10
giovanna1
08.10.09,07:05
PHOTOFUNIA - ale to je skôr na zábavu - keď svoj obrázok vložíš ako reklamu na bilboarde, alebo do časopisu...
giovanna1
08.10.09,08:03
Ahojte pordaci, vídím tu su samí profíci,že by som potrebovala poradit aj ja.Vedel by mi niekto úporadit odkial by som si mohla stiahnut detské rámiky na upravu fotiek vo formáte PNG ? Naučila som sa vo Photo filtre studio vložit fotku, ale nič viac .mám pár ramikov z cz torrent, ale prijala by som viac a daju sa vkladat aj do JPG alebo Gif ? v prilohe je jeden obrazog jpg a druhý PND , prívítala by som aj nejaky program aj v slovenčine alebo češtine ten gimp som nejak neovladala. Dakujem
možno Picnik? používajú to moje deti, pozri. Ramiky sú tam určite, aj kreslené obrázky priložíš na fotku, aj text sa dá...
mp4
08.10.09,12:17
Skus si este pozriet PhotoFiltre Studio X 10.1.0 - maly, rychly je k tomu cestina/slovencina, jednoducho skvely soft
photofiltre.com
cestina: dwn.cz/photofiltre-studio

starsia verzia tusim 6 je free
PotPalo
08.10.09,12:45
Kedysi som robil úpravu fotky-vystrihnutie osoby a prilepenie na inú fotku. Použil som na to: irfanview-na zmenu veľkosti fotiek a jas/kontrast, skicár-na vystrihnutie a prilepenie osoby z jednej fotky na druhú (keď viete ako použiť trik "modré pozadie" v skicári, tak je to hračka), pixia-na rozmazanie prechodov prilepenej osoby (nie je vidno montáž).
A prečo som nepoužil dajaký lepší program? Robil som to totiž na PC Pentium 166 MHz a 128 MB RAM. Lepší program by mal problém bežať sám, a nie ešte v ňom niečo robiť... Aj tak to bolo "o hubu".
jareso
09.10.09,05:49
Ahojte pordaci, vídím tu su samí profíci,že by som potrebovala poradit aj ja.Vedel by mi niekto úporadit odkial by som si mohla stiahnut detské rámiky na upravu fotiek vo formáte PNG ? Naučila som sa vo Photo filtre studio vložit fotku, ale nič viac .mám pár ramikov z cz torrent, ale prijala by som viac a daju sa vkladat aj do JPG alebo Gif ? v prilohe je jeden obrazog jpg a druhý PND , prívítala by som aj nejaky program aj v slovenčine alebo češtine ten gimp som nejak neovladala. Dakujem

Kopec (tisíce) rôznych foto-rámikov sa dá nájsť a stiahnuť z fotobanky dreamstime.sk Do vyhladávača zadaj “picture frame”. Vačšina z nich nieje síce zadarmo, ale zase dať pár centov za fotografiu vo vysokom rozlíšení ktoré určite len tak niekde na nete nezoženieš, neje podľa mňa najhoršie, zvlášť pri takom veľkom výbere.
verads
09.10.09,08:43
Dakujem pekne za rady, a ešte by som sa rada opýtala , že aj v inych formatoch sa daju použit obrázkové rámiky napr, v JPG ? lebo v photo frame ja neveim použit PSD format ani jpg ani gif určite sa daju aj tiepoužit , len ja neviem ako.