djdee
18.07.05,20:46
Zdravím všetkých čo to čítajú...

Mám takú dilemu. Mám čerstvo založenú firmu (asi dva mesiace) a rozhodujem sa medzi zamestnaním osoby,ktorá nám bude spravovať všetko účtovníctvo a firmou,ktorá to bude robiť všetko sama. hlavne chcem vedieť váš názor na spolahlivosť.ja osobne si myslím,že by pre mňa bolo lepšie mať niekoho tu na centrále.zatiaľ máme na to jednu firmu z BA a my sídlime v Žiline.
Aký je váš názor na moju situáciu.Poprípade ak viete o niekom,kto má skúsenosti s SRO a je na voľnej nohe,tak mi dajte vedieť.Ale iba spoľahlivé osoby.

Ďakujem
ondrejvla
18.07.05,20:00
Zdravím všetkých čo to čítajú...

Mám takú dilemu. Mám čerstvo založenú firmu (asi dva mesiace) a rozhodujem sa medzi zamestnaním osoby,ktorá nám bude spravovať všetko účtovníctvo a firmou,ktorá to bude robiť všetko sama. hlavne chcem vedieť váš názor na spolahlivosť.ja osobne si myslím,že by pre mňa bolo lepšie mať niekoho tu na centrále.zatiaľ máme na to jednu firmu z BA a my sídlime v Žiline.
Aký je váš názor na moju situáciu.Poprípade ak viete o niekom,kto má skúsenosti s SRO a je na voľnej nohe,tak mi dajte vedieť.Ale iba spoľahlivé osoby.

Ďakujem
Účtovníčka - máš ju doma, všetky problémy ihneď rieši, máš okamžitú finančnú analýzu doma. Či už potrebuješ úhrady, mzdy,doklady - ak máš spoľahlivú účtovníčku. ktorú za jej znalosti a prácu zaplatíš, myslím, že si vyhral. Ani účtovnícka firma nie je zlá, ale je to všetko trošku dlhšie a pracnejšie. Myslím, že takmer všetci tu na Porade majú skúsenosti s účtovaním právnickej osoby, dôležitá je aj tvoja spoľahlivosť a prístup k práci.
Poznám viac spoľahlivých osôb, ale o tom ak máš záujem cez SS.
pyton
18.07.05,20:04
djdee, prosím ťa, prečo ste si vybrali fi z ba, keď ste zo žiliny a ako prebieha spolupráca /odovzdávanie dokladov/?
ondrejvla
18.07.05,20:07
djdee, prosím ťa, prečo ste si vybrali fi z ba, keď ste zo žiliny a ako prebieha spolupráca /odovzdávanie dokladov/?
To musí byť zaujímavé, ale veeeľmi dlhé - na dlhé lakte. Ale ak majú dobrú firmu, ktorá je s nimi stále v styku a aj cenu má nízku...
No ale ja by som to rozhodne riešila pri väčšej firme vlastnou účtovníčkou.
marcelaStanakova
19.07.05,03:58
Ja si myslím, že účtovníčka je lacnejšia ako účtovná firma a aj sa viac snaží pretože je na to sama a spracováva kompletne všetko.Pokiaľ viem v účtovných firmách to chodí tak, že majiteľ ani nemá taký prehľad pretože má na to svojich zamestnancov a to je potom na ňom ako im dôveruje.
nikulik
19.07.05,04:11
Nám robi uctovnictvo firma, a myslim si ze je to lepsie ked to robi zamestnanec, lebo vsetko je to po ruke a nie ako my, so vsetkymi dokladmi musime chodit za uctovnickou, dost to zaberie casu a hlavne stoji benzinu ked ideme do ineho mesta. Neberu za to zase vela, ale zbytocne prefocovanie dokladov, aby boli aj vo firme aj u uctovnicky, atd. Treba zvazit...
porfin
19.07.05,04:21
pripájam sa k názoru-účtovníčka-pretože ako bolo spomenuté, problém riešiš hneď na mieste, všetky doklady máš vo firme a účtovníčka má lepší prehľad o spoločnosti a tak vie aj ona sama riešiť oveľa lepšie účtovné prípady
daniela1109
19.07.05,05:20
Ja si tiež myslím, že lepšia je účtovníčka ako učt. firma.
Ale pre tú účtovníčku je to aj nevýhoda, lebo väčšina šefov využíva účtovníčku, keď ju ma po ruke vo firme aj na iné veci ako účtovníctvo a potom si ona nestíha svoju účtovnú robotu a nemá pri nej ani pokoj, ako keď by to isté "účtovanie" robila v účtovnej firme.
Neviem či som to napísala dosť zrozumiteľne, ale snažila som sa.
Netvrdím, že všetci šéfovia sú taký, ale je ich dosť.
Toto je môj názor, tak ma nekamenujte

PS Poznám /až teraz/ veľa výborných účtovničiek, tak ak chceš ozvi sa cez SS.
Krásny deň prajem všetkým, ale hlavne tým čo sa moria ešte s dph-čkou.
ucetni_fantozzi
19.07.05,05:25
ja osobne reprezentujem uctovnicku firmu, takze neviem, ci vobec mozem vyjadrovat moj nazor, ale...

do malej firmy by som uctovnicku nedaval, lebo:
1/ aby bola aspon ako tak schopna, treba ju zaplatit, pricom cena prace = hruba mzda + cca 40%
2/ ak nedajboze sposobi skodu, zamestnavatel ju moze uplatnovat len do vysky 3-nasobku priemernej mzdy (a aj take uplatnenie byva problematicke)
3/ ak agendy nie je vela, bude sa dievca nudit... (to som hnusny, ani jej nedoprajem... :D )

a este k tomu nazoru o nespolahlivosti uctovnickych firiem - nuz dakujem pekne za hodnotenie p. marcela!!! v standartnej uctovnickej firme sa zauctovanie interne kontroluje (t.j. jeden clovek zauctuje, druhy skontroluje), ludia sa vzdelavaju, samotna firma (kedze sa venuje uctovnictvu) sleduje legislativu...

no a v neposlednej rade, externa firma zodpoveda za pripadne sposobene skody...

nieco ine je velka firma, kde uctovnicku, alebo minimalne administrativnu silu jednoducho treba...
ondrejvla
19.07.05,06:15
Nám robi uctovnictvo firma, a myslim si ze je to lepsie ked to robi zamestnanec, lebo vsetko je to po ruke a nie ako my, so vsetkymi dokladmi musime chodit za uctovnickou, dost to zaberie casu a hlavne stoji benzinu ked ideme do ineho mesta. Neberu za to zase vela, ale zbytocne prefocovanie dokladov, aby boli aj vo firme aj u uctovnicky, atd. Treba zvazit...
Asi som dobre nepochopila tvoju odpoveď: - chodiť s dokladmi za účtovníčkou,- čas,- benzín,- iné mesto...
tu sa jedná o to, či zamestnať účtovníčku na TPP, tzn., aby bola stále vo firme, a nie aby si chodil za ňou. A prefocovanie dokladov? - veď keď ju máš vo firme, tak prečo prefocovať.., vieš počas môjho produktívneho veku, teda, keď som ešte bola v produktívnom veku som bola aj zamestnanec, neskôr aj SZČO. Ako zamestnanec netreba hovoriť, už to tu spomínala aj Daniela, účtovníčka a ekonómka robia všetko vo firme, od účtovania, výkazov, miezd, varenia kávy, nákupov..., ale to je asi všade, máš doma všetko. Ako SZČO som chodievala do firiem v určené dni v týždni, bola som tam celý deň, čo som nestihla tam, zobrala som domov, natiahla na disketu a na druhý deň priniesla. Pri iných firmách som si prišla pre doklady, prípadne mi ich cestou priniesli, doma som zaúčtovala a obratom priniesla, aby boli vo firme. Takže žiadne prefocovanie sa nekonalo. Máš pravdu, neberú za to veľa..., priznám sa, teraz ľutujem, že som nebrala za to veľa.
Pre niekoho je výhodou účtovnícka firma, pre iného účtovníčka vo firme.
Pre niekoho je lepšie byť slobodným, pre iného ženatým, ale to už záleží na vzťahu, aký sa tu vybuduje.
Janka6685
19.07.05,06:53
Vlasta to myslím vystihla presne. Je asi zbytočné pýtať sa, či účtovníčku alebo firmu, lebo účtovníčky ťa budú presviedčať že ich a firmy že ich. To je ako v obchode. Kupovali sme korčule: pýtali sme sa v rôznych obchodoch, ktorá značka je lepšia. Povedali, že je lepšia tá, ktorú predávali. Ale to je asi prirodzené. Nebudem predsa vychvaľovať konkurenciu.

To som si dovolila len taký moj mini názor.
judy
19.07.05,07:03
ja by som sa tou pracovnickou dohodla na skratenom uvazku na TPP, na taky cas aky si myslim ze jej viem zabezpecit pracu, ev. dohodla ak treba aby niekto v tej firme bol ak tam nie je majitel a samozrejme si myslim, ze treba tu uctovnicku nalezite ocenit ak nieco aj vie a ovlada, aby sa ti nestriedali 2-3x za rok.
nikulik
19.07.05,07:04
Zakladatelka sa pytala na uctovnicku ako zamestnanca alebo uctovnicku firmu. Ja som len napisala ako to je v nasej firme, ze mi mame uctovnicku firmu na to. Trosku ste ma nepochopili, nam to robi uctovnicka firma ktora sidli v poprade a nasa firma je vo svite, uctovnicke chodim davat vsetky doklady, faktury, pokladnicne doklady, a faktury si ja pre seba prefocujem aby som to mala aj vo firme. Ale samozrejme ze to zavisi od tej dotycnej firmy, co si vyberie co je pre nu lepsie, a tak isto aj ked si vyberie uct. firmu, tak zavisi od toho ako sa dohodnu. Ak ide firme o peniaze a chce usetrit, tak uct.firmu by som poradila, je to ovela lacnejsie ako novy zamestnanec.Dufam ze sme sa uz pochopili alebo som to ja vtedy zle napisala?
Sany
19.07.05,07:10
Naozaj je firma lacnejšia ako zamestnanec? Ja teda netuším, koľko sa platí účt.firme, ale určite pri firme nemáš denné sledovanie napr. pohľadávok a záväzkov. Alebo ako sa rieši pokladňa, sledovanie úhrad faktúr, uhrádzanie faktúr.....? O to sa kto stará?
Jara
19.07.05,07:14
Nechcem ublížiť žiadnej účtovníckej firme, určite urobí všetko čo jej dáš dobre. Zdôrazňujem, všetko čo jej dáš. NIČ VIAC.

Účtovníčka Ti poradí ako si znížiť základ dane, čo by si mal urobiť aby si lepšie zhodnotil majetok a zisk a to Ti nikdy žiadna firma nepovie. Nikdy Ťa neupozorní, že niečo prekračuješ, že ešte máš čas skorigovať hospodárský výsledok. TO nikdy. Stále Ti firma zaúčtuje len to čo si jej dala a ešte sa ohradí, že tie doklady spracovala, ktoré si jej dala...

Po 27 rokoch praxe, účtovania v účt. firmách, s.r.o., a.s., v.o.s. aj zdužení, fyzických osôb, jednoznačne hovorím zaplať si účtovníčku, určite je to ekonomickejšie.

Účtovníčka peniaze ušetrí, firme ich 3xpreplatíš a ešte sa možno dostaneš do daň. nedoplatkov.

A ten kto tu obhajuje účtovnícku firmu, tak verím, že si nechce s.... do vlastného hniezda.
liba2
19.07.05,07:19
Zakladatelka sa pytala na uctovnicku ako zamestnanca alebo uctovnicku firmu. Ja som len napisala ako to je v nasej firme, ze mi mame uctovnicku firmu na to. Trosku ste ma nepochopili, nam to robi uctovnicka firma ktora sidli v poprade a nasa firma je vo svite, uctovnicke chodim davat vsetky doklady, faktury, pokladnicne doklady, a faktury si ja pre seba prefocujem aby som to mala aj vo firme. Ale samozrejme ze to zavisi od tej dotycnej firmy, co si vyberie co je pre nu lepsie, a tak isto aj ked si vyberie uct. firmu, tak zavisi od toho ako sa dohodnu. Ak ide firme o peniaze a chce usetrit, tak uct.firmu by som poradila, je to ovela lacnejsie ako novy zamestnanec.Dufam ze sme sa uz pochopili alebo som to ja vtedy zle napisala?Nikulik, pochopili sme ťa, ja určite. Mám takú firmu ktorá robí tak ako u vás a divím sa im. Keby som v tej firme bola konateľom, ako prvé by som toto zmenila. No ale žijem z nich....
Jara
19.07.05,07:22
ja osobne reprezentujem uctovnicku firmu, takze neviem, ci vobec mozem vyjadrovat moj nazor, ale...

do malej firmy by som uctovnicku nedaval, lebo:
1/ aby bola aspon ako tak schopna, treba ju zaplatit, pricom cena prace = hruba mzda + cca 40%
2/ ak nedajboze sposobi skodu, zamestnavatel ju moze uplatnovat len do vysky 3-nasobku priemernej mzdy (a aj take uplatnenie byva problematicke)
3/ ak agendy nie je vela, bude sa dievca nudit... (to som hnusny, ani jej nedoprajem... :D )

a este k tomu nazoru o nespolahlivosti uctovnickych firiem - nuz dakujem pekne za hodnotenie p. marcela!!! v standartnej uctovnickej firme sa zauctovanie interne kontroluje (t.j. jeden clovek zauctuje, druhy skontroluje), ludia sa vzdelavaju, samotna firma (kedze sa venuje uctovnictvu) sleduje legislativu...

no a v neposlednej rade, externa firma zodpoveda za pripadne sposobene skody...

nieco ine je velka firma, kde uctovnicku, alebo minimalne administrativnu silu jednoducho treba...
Ad:1/ ty robíš zadarmo?
ad:2/u Teba si bude uplatňovať škodu a Ty utekáš ihneď s úhradou? Či Tvoja poisťovňa? To je v tom lepšiom prípade, že v prípade daňovej kontroly a nedoplatkov sa ešte vôbec stretne s firmou ktorá existuje... No vo väčšine prípadov sa môže domáhať nejakého vyriešenia cestou súdu a to je v nedohľadne...
Ad:3/ radšej sa budeš nudiť s tými pár dokladmi ty vo svojej veľkej firme? To Ti stojí zato, aby si vôbec tých pár dokladov robil za pár šupov?


Buď hrdina a ber si firmy typu Slovnaft, USSTEEL ap. nie malých podnikateľov...


...:cool:
ucetni_fantozzi
19.07.05,07:32
Ad:1/ ty robíš zadarmo?
ad:2/u Teba si bude uplatňovať škodu a Ty utekáš ihneď s úhradou? Či Tvoja poisťovňa? To je v tom lepšiom prípade, že v prípade daňovej kontroly a nedoplatkov sa ešte vôbec stretne s firmou ktorá existuje... No vo väčšine prípadov sa môže domáhať nejakého vyriešenia cestou súdu a to je v nedohľadne...
Ad:3/ radšej sa budeš nudiť s tými pár dokladmi ty vo svojej veľkej firme? To Ti stojí zato, aby si vôbec tých pár dokladov robil za pár šupov?


Buď hrdina a ber si firmy typu Slovnaft, USSTEEL ap. nie malých podnikateľov...


...:cool:
prepacte Vasa urodzenost, ze som si dovolil dotknut sa Vasej ctihodnej stolicky a takto znevazit Vase ctene pracovne miesto!!!

1/ zadarmo nerobim, ale moja fakturacia odraza rozsah vykonanej prace, t.j. ziadny mesacny pausal + odvody + agenda + socialny program
2/ ako som uz hovoril, je pre mna profesionalnou ctou, aby som si za svojou pracou stal. a aj samotny obchodny vztah upravuje nahradu skody. ale inak dakujem za to promptne zaradenie medzi firmy na jedno pouzitie...
3/ .... co tu mam vlastne komentovat ??? hovori ti nieco pojem "organizacia prace a casu"? hmmm...

tusim je niekto nervozny z DPH... :rolleyes:
nikulik
19.07.05,07:39
Naozaj je firma lacnejšia ako zamestnanec? Ja teda netuším, koľko sa platí účt.firme, ale určite pri firme nemáš denné sledovanie napr. pohľadávok a záväzkov. Alebo ako sa rieši pokladňa, sledovanie úhrad faktúr, uhrádzanie faktúr.....? O to sa kto stará?Pozri, pravdu povediac, mi platime nemenovanej firme aj s DPH 2975,- Sk, ale robia len uctovnicku, na mzdy a administrativu som tu ja, a keby sme prijali uctovnicku tak neviem kolko je teraz taky dobry plat, ale urcite nie 3000sk.

Jara: to zalezi aj na tom, do akej miery je ta firma ochotna vyjst v ustrety, ja som s nasou spokojna, ale neobhajujem ich, ja by som to tiez chcela mat radsej tu, aj som chcela si to zobrat na svoje plecia ale sef zobral od nich uver, takze nemoze im dat the end. Jednoznacne som za uctovnicku,ale len ked sa to vyplati, a ma na tych 8 hodin co robit.Aj ked sa jej zaplati ale predsa....
Jara
19.07.05,08:12
Tu nervozitu asi pripisuješ sebe... DPH nevplýva na moju odpoveď, ale viem o čom hovorím.

Za pravdu Ti dávam, že čo robíte tak robíte v súlade so zákonmi a čestne a neodblafnete to. No nikdy nepoviete urob to, alebo zožeň si to, alebo rýchlo sprav to, lebo Ti to pomôže. Neporovnateľne viac peňazí za oveľa menej muziky. Odpusť, rob si svoju prácu, dovolila som si tak napísať, pretože mám skúsenosti aj v tom, aj v tom. Na základe dlhoročných skúsenosti Ti prajem veľa zakázok, ale ak sa niekto pýta čo radšej, tak : Ú Č T O V N I Č K U
nikulik
19.07.05,08:15
Kazdy ma svoj nazor, a dolezite je vediet ho akceptovat, je to len nazor. :)
ucetni_fantozzi
19.07.05,08:24
Tu nervozitu asi pripisuješ sebe... DPH nevplýva na moju odpoveď, ale viem o čom hovorím.

Za pravdu Ti dávam, že čo robíte tak robíte v súlade so zákonmi a čestne a neodblafnete to. No nikdy nepoviete urob to, alebo zožeň si to, alebo rýchlo sprav to, lebo Ti to pomôže. Neporovnateľne viac peňazí za oveľa menej muziky. Odpusť, rob si svoju prácu, dovolila som si tak napísať, pretože mám skúsenosti aj v tom, aj v tom. Na základe dlhoročných skúsenosti Ti prajem veľa zakázok, ale ak sa niekto pýta čo radšej, tak : Ú Č T O V N I Č K U
tak to mas velmi divne skusenosti, resp. velmi divne firmy si asi zazila, nakolko poradenstvo a koordinacia krokov veducich k optimalizacii danoveho zakladu patri celkom prirodzene k mojej praci a starostlivosti o klienta !!!

a ta argumentacia s cenou je taktiez nezmyselna, nanajvys ak by bola rec o tom, ze uctovnicku zamestnavat hadam az niekde na urovni velmi mizernej mzdy alebo na ciastocny uvazok - totizto externa firma u klienta nesedi 8hod/den... a navarit kavu a poliat kvety moze aj niekto iny...
ucetni_fantozzi
19.07.05,08:28
Kazdy ma svoj nazor, a dolezite je vediet ho akceptovat, je to len nazor. :)nikulik, ja tu nepretlacam nazor, ze externa firma je alfa-omega, dokonca v istych pripadoch by som aj ja uctovnicku odporucal (ako som to aj u niektorych zaujemcoch - potencialnych klientoch, vzhladom na ich charakter urobil)

ale tvrdit tu, ze uctovnicka firma je defacto len darmozrac, ktory berie prachy za nic, tak to je sila !!! v tej firme totizto tiez robi len a len uctovnik !!!
Katarína STR
19.07.05,08:37
súhlasim s tebou, ja napríklad robím 8,5 hodiny v praci ako zamestnanec a ako každý jeden súkromník, tak aj ten môj šef chce odo mňa všetko, ako poliať kvety, urobiť mu poriadok na stole a v papieroch. Vybaviť všetky telefonáty, robiť kávu. Popri tom musím robiť 3 s.r.o. čky.

Okrem toho mám svoju s.r.o. čku a o mojich klientov sa starám si myslím dobre. Vždy im popredu poviem koľko im vychádza DPH, aby si ešte zohnali potvrdenky ak nechcú toľko a toľko platiť. Na konci roka sa snažíme poznáňať doklady a faktúry, len aby sa platila čo najmenšia daň a neplatili preddavky.

Tak ak si niekto myslí, že účtovná firma len spraví papiere a kašle na klienta, to znamená že mu neporadí ako platiť čo najmenšiu daň, tak to je omyl.
Určite existujú aj také firmy, ale potom sú to firmy len pre zisk a ich praca ich asi nebaví.
Ja osobne sa snažím s klientom sa vždy dohodnúť na cene, aby to jemu vyhovovalo, ale zároveň aby som nerobila pod cenu. A zároveň im radím a upozorňujem na možné problémy.

Takže v tomto má účtovná firma podľa mňa výhodu v tom, že sa venuje len účtovníctvu a nie ako zamestnaná účtoníčka aj všetkému inému okrem svojej prace.
ucetni_fantozzi
19.07.05,09:22
katarina, mame to marne, jednoducho sme mizerni fuseri, s tym nic neurobime. ja uz pripravujem navrh na konkurz a pozeram inzeraty, ci na miestnom jrd nepotrebuju niekoho na kydanie hnoja. mam sa spytat ci nepotrebuju aj dojicku krav? :D :D :D
nikulik
19.07.05,09:26
Ja mam na uctovnictvo firmu a vobec sa nestazujem, a kto sa stazuje nech ide do lesa :D
Katarína STR
19.07.05,09:30
katarina, mame to marne, jednoducho sme mizerni fuseri, s tym nic neurobime. ja uz pripravujem navrh na konkurz a pozeram inzeraty, ci na miestnom jrd nepotrebuju niekoho na kydanie hnoja. mam sa spytat ci nepotrebuju aj dojicku krav? :D :D :D
No jasné !! :D :p
Katarína STR
19.07.05,09:50
Pozri, pravdu povediac, mi platime nemenovanej firme aj s DPH 2975,- Sk, ale robia len uctovnicku, na mzdy a administrativu som tu ja, a keby sme prijali uctovnicku tak neviem kolko je teraz taky dobry plat, ale urcite nie 3000sk.
Presne tak. Žiadna holka ti nebude robiť za taký peniaz. Ale účtovná firma áno.
djdee
19.07.05,10:02
ďakujem vám všetkým.utvrdili ste ma v presvedčení a radšej si niekoho zamestnám.už len toho niekoho nájsť.nejedná sa totižto o malú firmu a už zo začiatku budú obraty dosť uspokojivé.ja som tú firmu v blave nevyberal osobne.robil to druhý konateľ našej firmy,ktorému robia účtovníctvo v jeho firme.to je trošku zložité.
ale ak by ste o niekom vedeli tak nech mi pošle životopis na tomas@ikbc.sk a potom uvidíme.radšej to dám sem,kde vy možno poznáte niekoho z okolia Žiliny,kto nemá robotu a je dobrý.

ďakujem vám ešte raz všetkým.a mimochodom.nie som žena :D
ondrejvla
19.07.05,10:04
ďakujem vám všetkým.utvrdili ste ma v presvedčení a radšej si niekoho zamestnám.už len toho niekoho nájsť.nejedná sa totižto o malú firmu a už zo začiatku budú obraty dosť uspokojivé.ja som tú firmu v blave nevyberal osobne.robil to druhý konateľ našej firmy,ktorému robia účtovníctvo v jeho firme.to je trošku zložité.
ale ak by ste o niekom vedeli tak nech mi pošle životopis na tomas@ikbc.sk a potom uvidíme.radšej to dám sem,kde vy možno poznáte niekoho z okolia Žiliny,kto nemá robotu a je dobrý.

ďakujem vám ešte raz všetkým.a mimochodom.nie som žena :D
Tušila som, že sa nejedná o malú firmu, preto som ti navrhovala zamestnanca. Želám ti dobrý nos pri výbere.
djdee
19.07.05,10:09
ďakujem.ten budem potrebovať.lebo ono sa to rozrastie a tá osoba čo bude ako prvá,bude mať potom ľudí pod sebou a už im bude iba veliť a kontrolovať.a nejde naozaj o malé investície
bepo
19.07.05,10:19
Ako to tak čítam tak veľa ľudí "má" predstavu o čom je outsourcing a prečo :(
pyton
19.07.05,14:11
djdee, neviem, kto ťa utvrdil v tom, že účtovníčka je lepšie riešenie...dúfam, že nie...ehm...mne to tu z tých príspevkov vyplynulo naopak:). Niekedy sú účtovnícke firmy tvorené len jednou účtovníčkou, čo je tiež dobré riešenie, nakoľko má viac firiem a musí!!!!!! sledovať všetky predpisy a rôznorodú problematiku, čo je veľká výhoda.
Ak už budeš vyberať internú účtovníčku, tak tu by som požiadala o pomoc nejakého odborníka, aby sa "na to pozrel aj z odbornej stránky", vypracoval napr. nejaké otázky a pod. Uvidíš tie rozdiely!

/Dole máš napísané money, money.....môj názor je, že racionálnejšie riešenie je firma;)/
durisovad
19.07.05,14:48
ďakujem vám všetkým.utvrdili ste ma v presvedčení a radšej si niekoho zamestnám.už len toho niekoho nájsť.nejedná sa totižto o malú firmu a už zo začiatku budú obraty dosť uspokojivé.ja som tú firmu v blave nevyberal osobne.robil to druhý konateľ našej firmy,ktorému robia účtovníctvo v jeho firme.to je trošku zložité.
ale ak by ste o niekom vedeli tak nech mi pošle životopis na tomas@ikbc.sk a potom uvidíme.radšej to dám sem,kde vy možno poznáte niekoho z okolia Žiliny,kto nemá robotu a je dobrý.

ďakujem vám ešte raz všetkým.a mimochodom.nie som žena :D
Ja by som povedala, ze kto je dobry, ten robotu obycajne ma. Treba hladat takeho, ktory je dobry, ale nema dobreho sefa alebo nema dobry plat.
pyton
19.07.05,16:18
:mad:
V prípade, že potrebujete spracovať externe účtovníctvo, viem Vám pomôcť. Nízke ceny za spracovanie a po doklady osobne pridem. tel.č. 0904110789Som v šoku, aký vie byť niekto rýchly a drzý. Dá sem prvý príspevok a hneď takýto. :mad: To je na vymazanie príspevku.
ondrejvla
19.07.05,18:29
:mad: Som v šoku, aký vie byť niekto rýchly a drzý. Dá sem prvý príspevok a hneď takýto. :mad: To je na vymazanie príspevku.
Ale drzým patrí svet! Asi nevie dievča, čo sa sluší a patrí, a viete, že ja by som takúto účtovníčku určite nechcela? Ešte nevie, čo bude jej robota predstavovať, a už určí nízke ceny! A my potom čo? za gumových hadíkov, alebo za Tatranky? - pošuškajte, koľko pýtať... táto téma by sa zišla vytiahnuť. Ja by som odporúčala aj Etiketu porady!
ALDA
19.07.05,20:15
Milí poraďáci, som smutná ako vie rozbúriť vášne takáto zaujímavá otázka.
Veď čo som si tu prečítala, nie sú názory, ale neúcta k práci takej, alebo onakej.
Ak môžem svoj skromný názor: Ako majiteľka väčšej firmy, by som zkutočne
prijala internú účtovníčku!! Vo veľkej firme treba žiť, skúsila som to sama.
Dobrý účtovník, daňový poradca poviete, že mu stačí si pozrieť Hlavnú knihu
a má o firme prehľad, ale vo firme existovať denne je veľké plus, pretože vidíte ako sa k tým číslam dopracuvávate. A viete aj za chodu, ešte pred vystavením dokladov zasiahnúť a poradiť. A ak má ta firma výrobu..tým skôr. Robiť dnes účtovníctvo iba už z predložených papierov je to najjednoduchšie, preto je samozrejme aj drahšia ako účtovná firma, ale stojí to za to. Dnes už tiež chodím do firiem iba 2-3 krát do týždňa, pretože tam mám pracovníčku na prvotné spracovanie dokladov a je pre mňa strata času
tam vysedávať každý deň. Bol to môj návrh i keď robím tú istú prácu, ale za polovičný príjem./to je ale moja chyba/.
A nerozumiem tomu ak spracováva účtovnícka firma doklady, musí niekto
tie doklady vystavovať, viesť pokladňu, sklady atď.

Držím palce k dobrému rozhodnutiu.

Hela
hron
20.07.05,04:54
... ako vie rozbúriť vášne takáto zaujímavá otázka.

Držím palce k dobrému rozhodnutiu.


Najvacsia sranda je v tom, zeoba tabory vravia o tom istom. O dobrej uctovnicke ( aby som nediskriminoval tak aj uctovnikovi ). Uplne jedno, ci vo vlastnej firme, alebo tej dodavatelskej.
Mimochodom, hranica efektivnosti "vlastneho", zamestnaneho uctovnika z roka na rok dramaticky rastie. Asi priamo umerne rastom tem a prispevkov ohladne zistovania novych zakonov, ich vykladu a uplatnovania. To uz je naozaj o drzku, a JEDEN uz na to naozaj staci dost malo. Hja, presila statneho aparatu sa predsa len musi prejavit.
Jara
20.07.05,06:44
Trošku utíchla táto vojna a preto ešte pár slov na záver. Najväčšia sranda je skutočne tá že oba tábory hovoria to isté...

Ani trošku som nepodcenila vedomosti alebo prácu súkromnej účtovníckej firmy. Myslím že hneď v úvode to bolo práve naopak, účtovnícka firma podcenila prácu účtovníčky, lebo čosi stojí...

No a vlastne sama ju zamestnáva a platí za ňu odvody...

Môj názor ostáva ale rovnaký. Účtovnícka firma urobí naozaj všetko čo sa jej dá na spracovanie a aj v súlade so zákonom,/nič iné som mimochodom netvrdila/, ale je to stále tak ako varenie podľa kuchárskej knihy, alebo láska na internete. Účtovníčka je vlastne taká manželka do dážďa...

Budem rada ak sa stotožnite ...
Johanka
20.07.05,07:00
Nechcem ublížiť žiadnej účtovníckej firme, určite urobí všetko čo jej dáš dobre. Zdôrazňujem, všetko čo jej dáš. NIČ VIAC.

Účtovníčka Ti poradí ako si znížiť základ dane, čo by si mal urobiť aby si lepšie zhodnotil majetok a zisk a to Ti nikdy žiadna firma nepovie. Nikdy Ťa neupozorní, že niečo prekračuješ, že ešte máš čas skorigovať hospodárský výsledok. TO nikdy. Stále Ti firma zaúčtuje len to čo si jej dala a ešte sa ohradí, že tie doklady spracovala, ktoré si jej dala...

Po 27 rokoch praxe, účtovania v účt. firmách, s.r.o., a.s., v.o.s. aj zdužení, fyzických osôb, jednoznačne hovorím zaplať si účtovníčku, určite je to ekonomickejšie.

Účtovníčka peniaze ušetrí, firme ich 3xpreplatíš a ešte sa možno dostaneš do daň. nedoplatkov.

A ten kto tu obhajuje účtovnícku firmu, tak verím, že si nechce s.... do vlastného hniezda.
Ty máš asi zlé skúsenosti s účtovníckymi firmami. Keby som ja s mojou účt.firmou robila tak, ako to ty popisuješ, tak som dávno skončila. Ako si prišla na to, že neupozorníme, že niečo prekračujú, ako skorigovať výsledok hospodárenia atď.? Statočne od všetkých pýtame doklady, ktoré chýbajú, až sa niekedy čudujú ako sme na to prišli, že nám niečo nedali! My nie sme pobočka Daňového úradu ani MF. My robíme všetko pre dobro klienta a asi preto máme 10 rokov robotu a o naše služby je záujem. Tak nehádž všetkých do jedného vreca !
Johanka
20.07.05,07:11
Trošku utíchla táto vojna a preto ešte pár slov na záver. Najväčšia sranda je skutočne tá že oba tábory hovoria to isté...

Ani trošku som nepodcenila vedomosti alebo prácu súkromnej účtovníckej firmy. Myslím že hneď v úvode to bolo práve naopak, účtovnícka firma podcenila prácu účtovníčky, lebo čosi stojí...

No a vlastne sama ju zamestnáva a platí za ňu odvody...

Môj názor ostáva ale rovnaký. Účtovnícka firma urobí naozaj všetko čo sa jej dá na spracovanie a aj v súlade so zákonom,/nič iné som mimochodom netvrdila/, ale je to stále tak ako varenie podľa kuchárskej knihy, alebo láska na internete. Účtovníčka je vlastne taká manželka do dážďa...

Budem rada ak sa stotožnite ...
A účtovníčka z účt.firmy je nejaká hyena ? Veď ja tých našich klientov ufukujem, niektoré vzťahy prerástli do priateľstva .... . Nemusí sa všetko v našom živote brať cez biznis. To je na každom z nás ako hlboko sa dá do džungle vtiahnuť.
Janca
20.07.05,07:12
Toto vyzerá na dlhú debatu .................... nechceli by ste svoj potenciál využiť, spojiť svoje sily a pomôcť ľuďom na PORADE čo to potrebujú ?
Johanka
20.07.05,07:21
Janca , máš pravdu, len ma mrzelo , že som sa včera nezúčatnila debaty a žiadalo sa mi vyjadriť svoj názor.
hron
20.07.05,07:34
Toto vyzerá na dlhú debatu .................... nechceli by ste svoj potenciál využiť, spojiť svoje sily a pomôcť ľuďom na PORADE čo to potrebujú ?
No...neviem... a nebola tato debata malickym prispevkom k teme? O asertivite, o vztahu ku klientom ( tu v zastupeni - k diskuterom). Ved taketo cosi neziska na ziadnom seminari...noale pre sukromny byznis dost podstatne veci.
ucetni_fantozzi
20.07.05,08:01
Trošku utíchla táto vojna a preto ešte pár slov na záver. Najväčšia sranda je skutočne tá že oba tábory hovoria to isté...

Ani trošku som nepodcenila vedomosti alebo prácu súkromnej účtovníckej firmy. Myslím že hneď v úvode to bolo práve naopak, účtovnícka firma podcenila prácu účtovníčky, lebo čosi stojí...

No a vlastne sama ju zamestnáva a platí za ňu odvody...

Môj názor ostáva ale rovnaký. Účtovnícka firma urobí naozaj všetko čo sa jej dá na spracovanie a aj v súlade so zákonom,/nič iné som mimochodom netvrdila/, ale je to stále tak ako varenie podľa kuchárskej knihy, alebo láska na internete. Účtovníčka je vlastne taká manželka do dážďa...

Budem rada ak sa stotožnite ...
sorry jara, ale tu oba tabory vobec nehovoria to iste! ja ako zastupca uctovnickej firmy sice zastupujem svoju poziciu, ale zaroven ako si si mozno vsimla, suhlasim aj s nazorom, ze v niektorych pripadoch - obzvlast pri vacsej firme - je vhodne mat uctovnicku internu (vies to su tie firmy, ako USS, SLOVNAFT, ktore si mi odporucala...) - ty naopak nepripustas, ze uctovnicka firma je vhodna alternativa! a vobec - neviem, kde beries take poznatky, ze uctovnicka firma sa stara akurat tak o to, co jej naserviruje klient! tak ako ja, aj ini tu uviedli, co patri k starostlivosti o klienta. neviem, mozno v tej lokalite, kde posobis naozaj neexistuju solidne uctovnicke firmy, zato nas vsak nemusis s nimi pchat do jedneho vreca!!!

mimochodom, uz si dnes navarila sefovi kavu a poliala kvety?
juliska
20.07.05,08:43
[QUOTE=ucetni_fantozzi]ja osobne reprezentujem uctovnicku firmu, takze neviem, ci vobec mozem vyjadrovat moj nazor, ale...

do malej firmy by som uctovnicku nedaval, lebo:
1/ aby bola aspon ako tak schopna, treba ju zaplatit, pricom cena prace = hruba mzda + cca 40%
2/ ak nedajboze sposobi skodu, zamestnavatel ju moze uplatnovat len do vysky 3-nasobku priemernej mzdy (a aj take uplatnenie byva problematicke)
3/ ak agendy nie je vela, bude sa dievca nudit... (to som hnusny, ani jej nedoprajem... :D )


A ešte taká maličkosť - účtovníčka zamestnanec potrebuje počítač, software a školenia čo nie je tiež malá položka. Účtovnícka firma si to musí zabezpečiť vo vlastnej réžií.
ucetni_fantozzi
20.07.05,09:03
juliska: no veru, na to som pozabudol... ;)
Jara
20.07.05,09:45
sorry jara, ale tu oba tabory vobec nehovoria to iste! ja ako zastupca uctovnickej firmy sice zastupujem svoju poziciu, ale zaroven ako si si mozno vsimla, suhlasim aj s nazorom, ze v niektorych pripadoch - obzvlast pri vacsej firme - je vhodne mat uctovnicku internu (vies to su tie firmy, ako USS, SLOVNAFT, ktore si mi odporucala...) - ty naopak nepripustas, ze uctovnicka firma je vhodna alternativa! a vobec - neviem, kde beries take poznatky, ze uctovnicka firma sa stara akurat tak o to, co jej naserviruje klient! tak ako ja, aj ini tu uviedli, co patri k starostlivosti o klienta. neviem, mozno v tej lokalite, kde posobis naozaj neexistuju solidne uctovnicke firmy, zato nas vsak nemusis s nimi pchat do jedneho vreca!!!

mimochodom, uz si dnes navarila sefovi kavu a poliala kvety?:D :D :D
Príjemne som sa pobavila pri obedňajšiej prestávke. Mimochodom, nikdy som nevarila šefovi kávu a nepolievala mu kvety, iba ak sebe, pretože sa mi páčia.

Som rada, že si Orchidea na hnoji... A kde som to vzala? 27 rokov praxe hovorí za veľa...

No a nepovedala som, že nepripúšťam alternatívu účtovníckej firmy, ale preferujem prácu účtovníčky vo firme. Živí sa každý ako vie...

Myslím že lepšie ako sa ťahať za prsty je ísť po svojej práci? Neuvaríš mi kávu? Vlastne netreba, už ju mám na stole... Pekný deň:D
Jara
20.07.05,09:50
[QUOTE=ucetni_fantozzi]ja osobne reprezentujem uctovnicku firmu, takze neviem, ci vobec mozem vyjadrovat moj nazor, ale...

do malej firmy by som uctovnicku nedaval, lebo:
1/ aby bola aspon ako tak schopna, treba ju zaplatit, pricom cena prace = hruba mzda + cca 40%
2/ ak nedajboze sposobi skodu, zamestnavatel ju moze uplatnovat len do vysky 3-nasobku priemernej mzdy (a aj take uplatnenie byva problematicke)
3/ ak agendy nie je vela, bude sa dievca nudit... (to som hnusny, ani jej nedoprajem... :D )


A ešte taká maličkosť - účtovníčka zamestnanec potrebuje počítač, software a školenia čo nie je tiež malá položka. Účtovnícka firma si to musí zabezpečiť vo vlastnej réžií.
Juliška, tieto náklady tvoria súčasť kalkulácie účt. firmy na stanovenie ceny za poskytované služby... Zaplatí ich v konečnom dôsledku zakáznik.
ALDA
20.07.05,09:53
Zabudla som podotknúť, že už som musela prijať jednu pracovníčku a tiež
si myslím, že som účtovnícka firma aj keď som robila doteraz sama.
Takže skutočne sa neosočujme!!:D Podľa môjho názoru, veľká firma by mala
mať internú účtovníčku/a/, bez ohľadu na náklady, veď skutočne nejde vždy iba o peniaze i keď sa všeobecne hovorí, že všetko je o peniazoch. V príspevkoch v tejto téme nejde ani o peniaze/teda náklady/, ale o to, aby sme si dokázali, akí sme dobrí vo svojom odbore a to nie je na škodu.:).
Ale dokazujme si to fakt kultúrne a s úctou k tomu druhému:)

Pekný deň prajem interným účtovníčkam, SZČO, aj účtovníckym firmám /poznám aj ja veľa dobrých a priznávam, že s nimi aj niekedy konzultujem bez nároku na honorár ako rovný s rovným/.:):):)

Hela
liba2
20.07.05,09:57
ALDA ma predbehla. Chcela som niečo podobné napísať aj ja. Súhlasím s ňou. Prosím ukončime túto tému.
bepo
20.07.05,10:23
Ja by som nenavrhol ukončiť túto tému ale celú ju vymazať lebo keď si to niekto prečíta tak ho musí chytiť des a hrôza.
ALDA
20.07.05,10:35
Ja by som nenavrhol ukončiť túto tému ale celú ju vymazať lebo keď si to niekto prečíta tak ho musí chytiť des a hrôza.
Peťo tak pekne som tu prispievala, bez emócií a to je čo povedať, tiež som zhrozená a to mám teraz všetko /2x/ vymazať?:mee:

Hela
Katarína STR
20.07.05,11:32
Jednoducho povedané, každý jeden z nás si bráni vlastný názor alebo skúsenosť.
Názor je len názor a každý má právo ho tu napísať, ale treba si pri tom dať pozor, aby sme niekoho neurazili, alebo aby sme neznevážili jeho prácu.
Ja osobne som aj zamestnanec aj majiteľ účtovnej firmy a viem porovnať čo obnáša jedno aj druhé.
Je jasné, že sú dobré aj zlé účtovné firmy a dobré aj zlé účtovníčky - zamestnanci.
Ale toto všetko je len o ľuďoch, aký je ich záujem o prácu a samozrejme aj o peniazoch, pracovných podmienkach, množstva práce a pod.
Treba sem napísať len a len svoje skúsenosti a rady a nech sa rozhodne kto chce ako chce po dôslednom uvážení výhod aj nevýhod účtovných firiem a zamestnanca – účtovníka.
Určite ma všetko svoje výhody aj nevýhody.
Čo je pre jedného dobré pre druhému vôbec nemusí byť.
ucetni_fantozzi
20.07.05,12:15
no vazeni, ja koncim s prispievanim do tejto temy, lebo ako vacsine z vas racionalne rozmyslajucich mi je z tejto odpornej debaty akurat tak na grc!!!

a este uplne na zaver pre madam: tak sa mi zda, ze ta tvoja 27-rocna prax, ktoru spominas v kazdom druhom prispevku ti akurat tak podrezala jazyk. odbornost sa totiz preukazuje inak a nie busenim sa do prs, ci spokojnym si krochkanim, ze "ja to viem, lebo ja som uctovala, este ked vy ste kasu jedli"...

a k teme, o ktorej to vlastne malo cele byt:
- myslim, ze kazdy rozumny manazer si vie zratat, co je vhodnejsie - ked rozsah vyprodukovanej administrativy si vyzaduje administrativnu silu, tak spravidla je rozumne zaobstarat si rovno aj uctovnicku. ak sa tymto nechce zatazovat, zvoli si outscoring - tento poskytuje odbornost, konzultacie, vybavenie, prax, garancie a nezatazuje ho prebytocnou agendou. vsetko nieco stoji, samozrejme ze ziadna firma nerobi za modre oci klienta, ale vzdy to zalezi od rozsahu a aj tu si manazer vie zratat, ci je vyhodnejsi outscoring alebo zamestnanec, hardware, software, priestorove zazemie, socialny program, agenda, atd...

tym, co si vyberaju, prajem stastnu volbu a s ostatnymi sa rad uvidim v inych temach! ;) ;) ;)
djdee
20.07.05,15:14
Vážené dámy, vážený páni,

ďakujem Vám za všetky príspevky.Moje rozhodnutie sa utvrdilo a vybral som si cestu outsourcingu. Nehovorím,že brať si účtovníčku je zlá vec.Ale keď si spočítam jednu vec s druhou a porovnám si to s nákladmi na externú firmu,tak by som predsa len nemohol pracovať ako konateľ firmy,alebo by som priviedol svoju spoločnosť do rýchleho zániku :mee: a to predsa nechcem.Ale ďakujem Vám za Vaše príspevky.

S podravom,
DjDee
Muška
20.07.05,17:53
Vážené dámy, vážený páni,

ďakujem Vám za všetky príspevky.Moje rozhodnutie sa utvrdilo a vybral som si cestu outsourcingu. Nehovorím,že brať si účtovníčku je zlá vec.Ale keď si spočítam jednu vec s druhou a porovnám si to s nákladmi na externú firmu,tak by som predsa len nemohol pracovať ako konateľ firmy,alebo by som priviedol svoju spoločnosť do rýchleho zániku :mee: a to predsa nechcem.Ale ďakujem Vám za Vaše príspevky.

S podravom,
DjDeeTrošku na odľahčenie tejto nervnej témy:
Ak si predsa len tú účtovníčku zoberieš, tak Ti prídeme na sobáš :D:D:D
Jozef Mihál
20.07.05,18:04
Úha, celkom zábavná téma. Mojsejovci šuviks.
evina
20.07.05,18:42
[QUOTE=ondrejvla]... No ale za takéto urážanie, ako čítam tu, sa hanbím, že som na začiatku do tejto témy prispela aj ja. ..




Mám podobný pocit a napriek tomu, že ja som osobne na nikoho neútočila-vyjadrila som len svoj názor pre zadávateľa otázky, ktorého záver ma tiež prekvapil- mažem svoje príspevky z tejto témy.
hron
20.07.05,19:06
No, dobre, dali ste deckam na zadok :-), no ale kvoliva tomu zrusit celu temu? Neviem, aku mate senzitivitu, ale je tu par prispevkov, ktore sa mozu celkom hodit :-), konieckoncov mam taky dojem, ze samotny adresat odpovedi ( samozrejme tych k veci) ma pocit, ze si (prave na zaklade tych par prispevkov) vybral dobre.
Ja osobne mam pocit, ze tema je na mieste, jej obsah z drvivej vacsiny tiez, noa ten zvysok, ten folklor, na tom sa jeho akteri mozno uz zajtra pousmeju...ako som sa pousmieval ja dneskaj. Tag mi to nekazte. Nic dramatickeho sa nestalo.
Paula
20.07.05,21:01
Mnoho vlastných skúseností poradcov a preto aj mnoho rôznych názorov :) To nie je dôvod na bitku . Zadávateľ témy rieši dilemu: vlastný účtovník, alebo firma, ktorá mu účty bude viesť. Nemyslím si, že mu v prvom rade išlo o financie. Predpokladám, že v prvom rade mu išlo o to, aby mal doklady spracované načas, v zmysle platných zákonov, aby každú drobnosť nemusel riešiť "na dlhé lakte"...atp......a očakával, že si na základe našich skúseností vyberie, kto mu účty spracovávať bude. Sú dobrí aj zlí účtovníci , taktiež môžu byť spoľahlivé i nespoľahlivé účt.firmy, tak je to v každom povolaní. Zadávateľovi témy by som poradila: spýtaj sa vo svojom okolí...známych, priateľov...ako sú spokojní s účtovaním, ako im prebehli kontroly (nielen daňové). :)
Richard
24.07.05,09:12
Vzhľadom na viacero ohlasov na túto tému, rozhodol som sa ju opäť oživiť (bola dočasne vymazaná) a prosím všetkých zainteresovaných aby si upravili svoje príspevky s odstupom času podľa vlastného uváženia.
Tému už radšej ďalej nerozvíjajme...
Paula
24.07.05,09:18
Príjemné upratovanie, len a len v dobrom prajem priatelia poraďáci nám všetkým:)
Heni
24.07.05,10:34
na hlavnej stránke je naspodku taká ikonka, podla ktorej by sa témy mali dať uzatvárať... tak skús ju, Richard, uzavrieť.
JanaSys
25.07.05,08:20
Myslím, že celá tá problematická diskusia by nevznikla, keby ste to rozdelili na možnosti : účtovník - zamestnanec, účtovník SZČO a veľká účtovná firma. Jara podľa mňa hovorila o tej tretej možnosti a dotklo sa to tých, čo hovorili o firme ako o druhej možnosti.
My máme tiež externú účtovníčku (SZČO s vlastnou firmou), kedy potrebujeme dôjde, poradí, prekontroluje a samozrejme zaúčtuje.