barborabee
08.05.09,16:51
Ahojte, este nikdy som nebola na dovolenke a rozhodla som sa, ze to zmenim. Pozerala som travel.sk aj lastminute.sk, ale neviem, ci to je spolahlive. Nie je lepsie ist normalne do nejakej pobocky, alebo si to mozem aj cez net objednat? Zda sa mi to pohodlnejsie...Dalsi moj problem je, ze neviem ziadny jazyk- ako sa tam dohovorim? Alebo radsej nemam nikam ist???
Stanislav 1975
08.05.09,15:30
Ahojte, este nikdy som nebola na dovolenke a rozhodla som sa, ze to zmenim. Pozerala som travel.sk aj lastminute.sk, ale neviem, ci to je spolahlive. Nie je lepsie ist normalne do nejakej pobocky, alebo si to mozem aj cez net objednat? Zda sa mi to pohodlnejsie...Dalsi moj problem je, ze neviem ziadny jazyk- ako sa tam dohovorim? Alebo radsej nemam nikam ist???
:eek:Barborenka moja, keby si stále rozmýšľala takto, že keď nevieš jazyk tak nemáš nikde ísť-tak by si sedela celý život doma za pecou, však 50% nás nevie cudzí jazyk a pohoda- neboj sa, nejako sa dohovoríš , či už ručne, alebo ústne- to nieje problém...
Čo sa týka, tých zájazdov- ja bežne rezervujem zájazdy cez net a aj letenky a nikdy som nemal problém-samozrejme, vždy hladám len overených, serioznych predajcov...
A ako vravím- CHOĎ, dohodneš sa s kýmkolvek...:rolleyes:
Lianka
08.05.09,15:35
Z mojej osobnej skusenosti:

Hladala som last minute zajazd, nasla som na nete, spojila som sa s prevadzkovatelom stranky (bol to len sprostredkovatel, sidlo v mensom meste), obratom mi zaslali zmluvu, rychlo chceli aj peniaze (chapem, islo o last minute, odchod asi za tri dni).

Problemy, ktore nastali:
- zmluva sa mi vobec nepozdavala,
- pre porovnanie som hladala vybrany hotel aj na inych strankach na nete a cuduj sa svete, v "kamennej" cestovke bol o takmer polovicu lacnejsi!! Cestovka mala sidlo v nasom meste, tak som sa tam ihned vybrala, zmluva sa mi zdala standardna (lepsia, ako ta od websprostredkovatela), v hotovosti som dovolenku vyplatila, hned som mala aj voucher a pokyny k odchodu.

Aj ked nevies jazyk, tym sa nenechaj odradit, nesed doma, neokracuj sa o mozne zazitky. Urcite ber so sebou slovnik. Aj rukami nohami sa da, neboj sa toho. Nebolo by na skodu sa naucit pred odchodom par zakladnych fraz v miestnom jazyku.

Pripadne spoj prijemne s uzitocnym a vyber si dovolenku, kde sa mozes jazyk aj naucit :-)). Ja som sa takto rozhodla pred dvoma rokmi pre Maltu (vyucba anglictiny + pobyt pri mori + bohate moznosti vyzitia, aj ked tam cestujes sama + spoznanie zaujimavej krajiny).
Stanislav 1975
08.05.09,15:39
Z mojej osobnej skusenosti:

Hladala som last minute zajazd, nasla som na nete, spojila som sa s prevadzkovatelom stranky (bol to len sprostredkovatel, sidlo v mensom meste), obratom mi zaslali zmluvu, rychlo chceli aj peniaze (chapem, islo o last minute, odchod asi za tri dni).

Problemy, ktore nastali:
- zmluva sa mi vobec pozdavala,
- pre porovnanie som hladala vybrany hotel aj na inych strankach na nete a cuduj sa svete, v "kamennej" cestovke bol o takmer polovicu lacnejsi!! Cestovka mala sidlo v nasom meste, tak som sa tam ihned vybrala, zmluva sa mi zdala standardna (lepsia, ako ta od websprostredkovatela), v hotovosti som dovolenku vyplatila, hned som mala aj voucher a pokyny k odchodu.

Aj ked nevies jazyk, tym sa nenechaj odradit, nesed doma, neokracuj sa o mozne zazitky. Urcite ber so sebou slovnik. Aj rukami nohami sa da, neboj sa toho. Nebolo by na skodu sa naucit pred odchodom par zakladnych fraz v miestnom jazyku.

Pripadne spoj prijemne s uzitocnym a vyber si dovolenku, kde sa mozes jazyk aj naucit :-)). Ja som sa takto rozhodla pred dvoma rokmi pre Maltu (vyucba anglictiny + pobyt pri mori + bohate moznosti vyzitia, aj ked tam cestujes sama + spoznanie zaujimavej krajiny).
No lianka, máš pravdu v tom, že si treba všetko vždy riadne prečítať- nemusí to byť cez net vždy len výhodnejšie ako v kamennej kancelárii-je to všetko o poriadnom sa oboznamení s podmienkami, cenou...:)
zet07
08.05.09,19:16
Využi portal vyberaj.sk a chod do sekcie Cestovne kancelarie . Je to kombinacia internetu a kamennej CK, pretoze zadas dopyt napises kam chces cestovat, kolko osob, kedy a pod. a kamenne CK ti poslu aktualnu ponuku, last minute a pod. Budes mat prehlad od viacerych CK. Ak sa ti nejaka ponuka zapaci navstivis pobocku a je to:)).
barborabee
08.05.09,20:10
Aha, takze si mam precitat zmluvu a oboznamit sa s podmienkami, ale ked ja neviem ani coho sa mam vyvarovat. Clovek co uz daco precestoval, vie na co si dat pozor a kde hladat...Z mojho okolia mi nikto nevie poradit...Mozno bude lepsie,ked sa pozrem v kamennej cestovke- tam mi snad poradia... A rada by som aj na tu Maltu jazyk sa ucit, ale som slobodna matka, takze asi tak...
Stanislav 1975
08.05.09,20:14
Aha, takze si mam precitat zmluvu a oboznamit sa s podmienkami, ale ked ja neviem ani coho sa mam vyvarovat. Clovek co uz daco precestoval, vie na co si dat pozor a kde hladat...Z mojho okolia mi nikto nevie poradit...Mozno bude lepsie,ked sa pozrem v kamennej cestovke- tam mi snad poradia... A rada by som aj na tu Maltu jazyk sa ucit, ale som slobodna matka, takze asi tak...
za to že si slobodna mamička sa nemožeš na Malte učiť jazyk? Ako to s tým suvisí?
barborabee
08.05.09,22:21
Tam je urcite vela povinosti a s malym dietatom to nejde, ked nemam nikoho s kym by bola a na koho je zvyknuta...Hladam zajazd max na tyzden. Na travel.sk sa mi zda dobry vyber, mozno to risknem, ved kebyze to je nespolahlive, tak by to asi neponukali....Hm. Mam z toho hlavu ako balon.
Lianka
09.05.09,11:48
Standardne je vyucovanie na Malte len doobeda, cca. 9 -13 hod. Ak by si o taky jazykovy pobyt mala zaujem, skus sa informovat v agenture, ktora by ti pobyt vybavovala, ci vedia pomoct aj v tejto veci - opatrovanie dietata za ten cas. Ak by si byvala v rodine, teoreticky by ti dieta mohli za ten cas opatrit domaci, ak by s tym suhlasili. Skor si myslim, ze je to otazka penazi, jazykove pobyty a najmä v hlavnej sezone, byvaju dost drahe.

Ohladom jazykovych kurzov v zahranici skus pozriet aj link:
http://www.porada.sk/t99703-jazykovy-pobyt-pre-dospelych.html
Lianka
09.05.09,12:02
Ked mas dieta a hladas pobyt pri mori, preferovala by som asi hotel zamerany na rodiny (predpokladala by som, ze su tam vytvorene podmienky pre deti, napr. miestnost na hranie a pod.), prip. s detskym kutikom, kde by bola moznost dat dieta do opatery, ak by si chcela byt chvilu sama. Je to o preferenciach - co od toho ocakavas, ake mas poziadavky, je dobre si ich dopredu definovat, aby si sa vyhla neskorsiumu pripadnemu sklamaniu. V kazdom pripade PYTAJ SA v cestovke na vsetko najma z pohladu matky, aby boli vhodne podmienky aj pre dieta a aj pre teba osobne (ticha stvrt, vybavenie, sluzby, moznost vyberu stravy, s bazenom alebo bez, s dazdnikmi v cene alebo bez, moznosti vyletov, travenia volneho casu, apod.).

Co sa tyka obavy, ze nebudes rozumiet zmluve, daj na svoj sedliacky rozum. Myslim si, ze bezne cestovky maju standardne zmluvy, navzajom velmi podobne. Ak budes mat vytipovanu konkretnu cestovku, nebolo by zle si o nej co to najst na nete - ludia si radi vymienaju skusenosti, ci s cestovkou boli alebo neboli spokojni.

Osobne, kde nemam skusenosti s cestovanim a s pobytom v zahranici, preferovala by som krajinu Europskej unie. Da sa predpokladat, ze aj pripadne problemy sa tu daju lepsie riesit, ako v exotickej krajine. V mnohych ta dokazu osetrit aj na nasu karticku poistenca (medzinarodnu karticku ti vydaju na pobocke tvojej zdravotnej poistovne). V kazdom pripade by som odporucala pre istotu uzavriet komplexne poistenie pre seba aj dieta.
barborabee
09.05.09,13:44
A ked mam tu zahranicnu karticku poistenca a pocestujem v ramci EU, znamena to, ze uz sa nemusim davat v cestovke poistit a staci mi to?:rolleyes:Pokukujem po Mallorce..
Lianka
09.05.09,13:54
Zvlast, ked nevies jazyk a nemas skusenosti s pomermi v zahranici, by som poistenie odporucala. Komplexne poistenie nezahrna len poistenie liecebnych nakladov, ale aj napr.:
· poistenie repatriácie
· poistenie batožiny
· poistenie zodpovednosti za škody na veciach do výšky a pri ujme na zdraví alebo na živote
· úrazové poistenie / v prípade úmrtia v dôsledku úrazu a v prípade trvalých následkov
· poistenie storna zájazdu /až 80% stornopoplatkov pre všetkých spolu prihlásených /za osobu - pri náhlom vážnom akútnom ochorení resp. úraze poisteného alebo jeho blízkej osoby, pri hospitalizácii, úmrtí, živelnej udalosti,
· poistenie nevydarenej dovolenky deň pri hospitalizácii a druhej osobe ako doprovod
· poistenie zvýšených nákladov na spätnú prepravu osobu,
· poistenie doprovodu
· poistenie predčasného návratu a nečerpaných služieb
· poistenie straty dokladov
· poistenie neskorého dodania batožiny leteckou spoločnosťou, ale len pri ceste do zahraničia
· poistenie cestovných nákladov v prípade nepojazdného vozidla
· poistenie meškania hromadného dopravného prostriedku
· poistenie právnej pomoci
· poistenie oneskoreného nástupu na zájazd
· poistenie nákladov na cestu blízkej osoby
· poistenie nákladov v prípade choroby dieťaťa

Poistovni je na trhu x, staci si vybrat. V cestovke ti zvacsa tiez taketo poistenie ponuknu.
Andy Kralik
09.05.09,14:55
A ked mam tu zahranicnu karticku poistenca a pocestujem v ramci EU, znamena to, ze uz sa nemusim davat v cestovke poistit a staci mi to?:rolleyes:Pokukujem po Mallorce..

V kazdom pripade sa poisti aj v komercnej poistovni! Hlavne ak cestujes s dietatom. Ale aj keby si cestovala sama. Nikdy nevies co sa moze stat.

S tzv. modrym europskym preukazom zdravotneho poistenia mas v ramci EU narok na rovnake osetrenie ako maju domaci. Je to urcite lepsie ako nic, ale znamena to napriklad aj s rovnakymi poplatkami a doplatkami, ktore mozu byt pre nasinca dost velke. Okrem toho ak sa nemylim Europsky preukaz uznaju len v sieti zaradenej do verejneho zdravotneho poistenia. Jeho vyhoda je ze oproti komercnej poistke nema horny limit.

Odporucam preto zobrat aj europsky preukaz ZP aj komercnu poistku. Komercne cestovne poistky zas az take drahe v porovnani s cenou dovolenky nie su :)
barborabee
10.05.09,11:20
Takze zasa neusetrim:D Ale som zasa o nieco mudrejsia:rolleyes: A este by ma zaujimalo, kebyze pojdem sama vysla by ma ta dovolenka drahsie nez normalne? Napr. by som si musela doplatit za jednu izbu? A mate niekto skusenosti s cestovanim lietadlom? Moja 2.5 rocna dcera je na taku 4 hod cestu asi este prilis mala, vsak? A co na letisku? To sa tam akoze vsetci sgrupneme a poletime? To su ale hlupe otazky, co? Ale ja nemam ani najmensiu predstavu:(
Lianka
10.05.09,11:45
Lietadlom cestuju aj mensie deti, a to aj na dlhsie vzdialenosti. Je to na individualnom posudeni, ty sama by si to mohla najlepsie odhadnut, nakolko taku cestu zvladne.

Cestovky zvyknu mat inu cenu pre dieta do cca. 2-3 rokov bez naroku na lozku - niekedy ma pobyt zadarmo, inu pre dieta do cca. 14 rokov a inu pre dospeleho. Pri obsadeni jedneho lozka ocakavaj priplatok, tym sa ti dovolenka moze znacne predrazit. V mimosezone su pobyty lacnejsie.

Pozri si ponuky cestoviek na nete, aby si mala predstavu, co ta taky pobyt moze stat. Treba ratat aj s vydavkami v mieste pobytu - vstupy, suveniry, obcerstvenie, vylety plus nejaka rezerva a pod.
barborabee
10.05.09,12:03
Sama s malou by som teda nesla- bala by som sa a sama tiez nie, kedze by sa mi to predrazilo. A uz ma ani netrapi, ze neviem jazyk- dala by som si all inclusive- aby som neumrela od hladu a smedu a nemusim uz nic kupovat. Ale stale mam dilemu, ci je dobry napad ist cez travel.sk, zajazdy.sk alebo lastminute.sk:confused: U nas v mestecku je 1 cestovka a ponuka nic moc...radsej by som takto cez net. Ani neviem aky je v tom rozdiel. Ved aj na webe ponuka travel.sk zaajazdy napr. od Kartago,Exim atd. malo by to byt teda spolahlive, nie? Alebo to takto drahsie vyjde?:mee: Kto z vas takto cestoval?
Stanislav 1975
10.05.09,13:23
Takze zasa neusetrim:D Ale som zasa o nieco mudrejsia:rolleyes: A este by ma zaujimalo, kebyze pojdem sama vysla by ma ta dovolenka drahsie nez normalne? Napr. by som si musela doplatit za jednu izbu? A mate niekto skusenosti s cestovanim lietadlom? Moja 2.5 rocna dcera je na taku 4 hod cestu asi este prilis mala, vsak? A co na letisku? To sa tam akoze vsetci sgrupneme a poletime? To su ale hlupe otazky, co? Ale ja nemam ani najmensiu predstavu:(
ČO SA TÝKA TEJ CESTY LIETADLOM S DIEŤAŤOM- ja sa doteraz smejem, že ja som prvýkrát letel ked som mal 26rokov a moj syn , keď mal 3 týždne,:):):)
Stanislav 1975
10.05.09,13:26
Sama s malou by som teda nesla- bala by som sa a sama tiez nie, kedze by sa mi to predrazilo. A uz ma ani netrapi, ze neviem jazyk- dala by som si all inclusive- aby som neumrela od hladu a smedu a nemusim uz nic kupovat. Ale stale mam dilemu, ci je dobry napad ist cez travel.sk, zajazdy.sk alebo lastminute.sk:confused: U nas v mestecku je 1 cestovka a ponuka nic moc...radsej by som takto cez net. Ani neviem aky je v tom rozdiel. Ved aj na webe ponuka travel.sk zaajazdy napr. od Kartago,Exim atd. malo by to byt teda spolahlive, nie? Alebo to takto drahsie vyjde?:mee: Kto z vas takto cestoval?
Barborka, neuraz sa na mňa, ale ja mám z tvojích príspevkov pocit, že ty sama nevieš , čo chceš!!!- stále niečo riešiš- keď chceš ísť, zbaľ sa, prichystaj malú a CHOĎ...Ale ty stále riešiš, čo keď toto, čo keď tamto... a si myslím, že s takýmto prístupom zostaneš doma pri peci- prepáč za úprimnosť...
alla66
10.05.09,14:13
Barborka, neuraz sa na mňa, ale ja mám z tvojích príspevkov pocit, že ty sama nevieš , čo chceš!!!- stále niečo riešiš- keď chceš ísť, zbaľ sa, prichystaj malú a CHOĎ...Ale ty stále riešiš, čo keď toto, čo keď tamto... a si myslím, že s takýmto prístupom zostaneš doma pri peci- prepáč za úprimnosť...

Ona vie, čo chce, len sa nevie rozhodnúť....

Ak máš obavy z dlhého letu, koľko bude stáť dovolenka, zmeň plány. Pohľadaj si dovolenku napr. v Bulharsku, let trvá hodinu, ceny sú prijateľné, dohovoríš sa....strava fantastická...
Ak chceš ísť na dovolenku a bojíš sa, na začiatok si môžeš nájsť niečo na Slovenku....k vode, na hory...je veľa možností . Každý cestuje do zahraničia a doma je tiež krásne:)
Stanislav 1975
10.05.09,14:16
Alebo choď do Chorvátska, tam sa tiež dohovoríš, je tam pekne a okrem toho tam majú Karlovačko veliko točeno, :cool:
A možno si nájdeš aj nejakého kamoša tam, nejakého pekného, urasteného, opáleného Chorváta...;););)
alla66
10.05.09,14:24
Skľudni hormóny...Bulharsko je lacnejšie:)
Pre malé dieťa je Bulharsko lepšie- piesočná pláž, žiadne ostré kamene
plytká voda
Záleží, od teba....
Andy Kralik
10.05.09,14:37
A este jedna rada..

Kedze chces cestovat s malym dietatom, minimalne si predtym zavolaj do danej cestovky, upozorni ich na to a zisti si ci tu konkretnu lokalitu ktoru si si vybrala odporucaju navstivit s malym dietatom. Mali by ti vediet povedat ci ano alebo nie a pripadne odporucit inu lokalitu.

Rozhodujuce mozu byt totiz fakty ktore ty zatial posudit nevies pokial si tam nebola. Od vybavenia izieb, vybavenia hotela, pristup k moru, na plazi budete asi vyhladavat skor tien, mala by mala mat moznost sa tam hrat a podobne. Chorvatsko je napriklad velmi pekne ale co mam skusenosti, na mnohych miestach urcene skor pre dobrych plavcov.
Stanislav 1975
10.05.09,14:55
Skľudni hormóny...Bulharsko je lacnejšie:)
Pre malé dieťa je Bulharsko lepšie- piesočná pláž, žiadne ostré kamene
plytká voda
Záleží, od teba....
Alenka,ja napríklad chodím do chorvátska na miesta, kde sú piesočnaté pláže, béééééééé:D
Stanislav 1975
10.05.09,14:57
Alenka,ja napríklad chodím do chorvátska na miesta, kde sú piesočnaté pláže, béééééééé:D
A okrem toho Bulharsko je oproti Chorvátsku ovela špinavšie:mee:,ako voda tak prostredie- Bulharsko, ee- Hrrrrrrrrvatska,;)
alla66
10.05.09,16:26
Na juhu , Kiten, Lozenec, Carevo je voda čistejšia ...Ja som si viac užila v Bulharsku, ako v Chorvátsku.
Každý sa vracia späť na miesta, kde sa cíti dobre.
barborabee
10.05.09,21:33
To viete, ked je nieco po prvy krat....clovek sa toho boji. Viem co chcem- chcem niekam vypadnut predtym, nez mi skonci materska. Vyberiem si destinaciu, hotel a aj dceru by som zobrala, ale zasa moja mama mi nadava- ze som sa zblaznila. Vobec mi to neulahcuje slovami typu- vsak pojdeme k jazeru v lete- voda ako voda, slnko ako slnko, skoda penazi a bla bla bla. Dceru nechce aby som zobrala, ale ked poviem, ze pojdem teda sama, zacne hovorit, ze ona by ju neopustala a ze bude za mnou plakat atd. Tak by som rada isla, ale ked nemam podporu a stale ma od toho odradza, mam pocit ze robim nieco zle...Tolko moje uvahy
Lianka
11.05.09,09:23
barborka, nenechaj sa odradit. Verim, ze je to aj otazka penazi a mama sa zrejme na to pozera najma cez peniaze. Si dospela, rozhoduj o sebe a o svojej dcere sama. Verim, ze si zodpovedna a podla toho sa aj rozhodnes. Aj ked si osamela matka a na materskej, to nie je dovod sediet doma a nikam neist. Je mi luto, ze v rodicoch nemas oporu, je to na skodu veci. Nenechaj sa odradit, ale zaroven si ozaj vsetko dokladne zvaz, nechci cestovat k moru za kazdu cenu, dovolenka sa da stravit aj inak, aj na Slovensku - je tu krasne a vela prilezitosti na relax alebo aj aktivnu dovolenku.
arizona
11.05.09,18:55
To viete, ked je nieco po prvy krat....clovek sa toho boji. Viem co chcem- chcem niekam vypadnut predtym, nez mi skonci materska. Vyberiem si destinaciu, hotel a aj dceru by som zobrala, ale zasa moja mama mi nadava- ze som sa zblaznila. Vobec mi to neulahcuje slovami typu- vsak pojdeme k jazeru v lete- voda ako voda, slnko ako slnko, skoda penazi a bla bla bla. Dceru nechce aby som zobrala, ale ked poviem, ze pojdem teda sama, zacne hovorit, ze ona by ju neopustala a ze bude za mnou plakat atd. Tak by som rada isla, ale ked nemam podporu a stale ma od toho odradza, mam pocit ze robim nieco zle...Tolko moje uvahy
prečo by si mala robiť niečo zlé? Rodičia sú možno staromódni, tých nezmeníš. Ale ak sama cítiš potrebu, že tam chceš ísť, choď! Nezabudni zobrať foťák aby ste mali s dcérkou na čo spomínať. Možno aj rodičia zmenia názor...
Užite si to! Neboj sa , vieš koľko je tam mamičiek a malých detí?
barborabee
11.05.09,20:50
Dakujem za povzbudenie... Uz sme ale trochu mimo temu:cool: Za tu dobu uz som si ujasnila par veci- dcera musi ist so mnou, lebo je na mna velmi naviazana, vsade ju mam za chrbtom a neviem si predstavit, co by robila ten tyzden bezo mna:eek: Nasla som si na kartago.sk jeden hotel aj termin by vyhovoval, tak idem este recenzie pozriet...A vsimla som si, ze ten zajazd ponuka lastminute.sk aj zajazdy.sk v rovnakej cene, ale travel.sk ma kazdy zajazd lacnejsi aj o 100 euro! Tak neviem,kde je ten pes zakopany...
VladoaKatka
12.05.09,03:51
Dakujem za povzbudenie... Uz sme ale trochu mimo temu:cool: Za tu dobu uz som si ujasnila par veci- dcera musi ist so mnou, lebo je na mna velmi naviazana, vsade ju mam za chrbtom a neviem si predstavit, co by robila ten tyzden bezo mna:eek: Nasla som si na kartago.sk jeden hotel aj termin by vyhovoval, tak idem este recenzie pozriet...A vsimla som si, ze ten zajazd ponuka lastminute.sk aj zajazdy.sk v rovnakej cene, ale travel.sk ma kazdy zajazd lacnejsi aj o 100 euro! Tak neviem,kde je ten pes zakopany...
Barkorka my už roky vybavujeme dovolenku cez net, buď priamo v niektorej pobočke CK alebo aj cez invia.sk, travel.sk.atď. Nikdy som nemala pocit, že by nás oklamali. Kartago je dobrá cestovka. Všetky Tebou spomínané spoločnosti ponúkajú zájazdy od renomovaných cestovných kancelárií a niekedy ten istý pobyt je v jednej cestovke drahší v druhej lacnejší.
Recenzie hotelov je dobrá vec, ale nezabúdaj "koľko ľudí, toľko chutí", ...
destináciu, hotel, ubytovanie si vyber podľa svojej predstavy a samozrejme aj finančných možností, ... ale s malým dieťaťom a bez jazykových znalostí by som odporúčila výber upriamiť na odporúčania vhodnosti pre deti, najlepšie také, kde sú detské animačné programy aj so slovenskými animátorkami.
Reakcia Tvojich rodičov, ... boja sa aj o Teba aj o Tvoju dcéru, nič viac, je to normálne, ...ako matka to pochopíš, môžno práve na tej Vašej dovolenke alebo neskôr, napr. keď dáš dcéru do škôlky, pôjde na výlet zo školy...

P.S. napíš Tvôj výber, môžno recenziu dostaneš aj tu :)
Andy Kralik
12.05.09,04:53
A este aby sme nezabudli, ak ides mimo republiky dcera bude potrebovat doklad totoznosti aj ked je to v ramci EU. Zisti si ci staci ked ju budes mat zapisanu v svojom pase, alebo je lepsie jej dat spravit vlastny pas. Najjednoduchsie je zavolat na infolinku ministerstva zahranicia - 02/59785978. A to nielen pre krajinu kam cestujete, ale aj pre krajiny cez ktore cestujete (cestovka ti bude vediet povedat).
barborabee
12.05.09,11:37
Aha, takze sa budem musiet na to pozerat aj trochu z ineho pohladu...A este otazka: co su to tie animacne programy:confused: Dakujem
Kvietocek
12.05.09,11:44
Aha, takze sa budem musiet na to pozerat aj trochu z ineho pohladu...A este otazka: co su to tie animacne programy:confused: Dakujem

Animačný program sú rôzne športové hry, spoločenské zábavy, kultúrne programy...atď
VladoaKatka
12.05.09,11:58
Aha, takze sa budem musiet na to pozerat aj trochu z ineho pohladu...A este otazka: co su to tie animacne programy:confused: Dakujem
Animačné programy sú väčšinou pre deti od 4-och rokov,ja by som to nazvala "dovolenkové škôlky" so všetkými detmi, aj z iných štátov, ale určite sa dá pripojiť aj s 2,5- ročným dieťaťom samozrejme za doprovodu rodiča. Deti kreslia, hrajú sa, spievajú, nacvičujú program pre rodičov atď.