janeb
08.05.09,20:38
Prosím o radu. V pohode mam dve pobočky cez PSU a tymi updatmi co chodili cely prvy kvartal sa mi podarilo "rozhasit" komunikaciu centraly s pobockami.
Ked uz som na pobocke pise mi to ze chce balicek udajov c 2 pritom ja nanovo zakladam pobocku po aktualizaci.
Vedel by mi niekto poradit ako upravit prenasanu databazu tak aby som to zvladla upravit na pobocke? Pendlovat medzi centralou a pobockou je zdlhave a urcite viete o nejakej finte ako to zvladnut na mieste.
Dakujem za pomoc.
Onko
08.05.09,19:49
Prosím o radu. V pohode mam dve pobočky cez PSU a tymi updatmi co chodili cely prvy kvartal sa mi podarilo "rozhasit" komunikaciu centraly s pobockami.
Ked uz som na pobocke pise mi to ze chce balicek udajov c 2 pritom ja nanovo zakladam pobocku po aktualizaci.
Vedel by mi niekto poradit ako upravit prenasanu databazu tak aby som to zvladla upravit na pobocke? Pendlovat medzi centralou a pobockou je zdlhave a urcite viete o nejakej finte ako to zvladnut na mieste.
Dakujem za pomoc.

Keď zakladáš pobočku, tak musíš ísť cez Súbor - Účtovné jednotky a použiť Sprievodcu založením novej účtovnej jednotky (pobočky), nie cez Súbor - Dátová komunikácia.
janeb
09.05.09,06:31
Tak som to urobila, pobočku som založila po aktualizácii nanovo, ale teraz mi zlyhala komunikacia - vsetky pohody maju verziu 9200a a napriek tomu udaje nestahuje, pretoze "boli vytvorene v starsej verzii programu".

Je pravda, ze niektore balicky mi pri aktualizaciach zostali visiet vo vzduchoprazdne ale myslela som si, ze ked sa situacia okolo eurokonverzie v Pohode upokoji tak len urobim aktualizaciu na vsetkych kompoch a idem od balicka c. 1 fungovat dalej a aj uz poslane udaje si poslem este raz.
Onko
09.05.09,14:05
Tak som to urobila, pobočku som založila po aktualizácii nanovo, ale teraz mi zlyhala komunikacia - vsetky pohody maju verziu 9200a a napriek tomu udaje nestahuje, pretoze "boli vytvorene v starsej verzii programu".

Je pravda, ze niektore balicky mi pri aktualizaciach zostali visiet vo vzduchoprazdne ale myslela som si, ze ked sa situacia okolo eurokonverzie v Pohode upokoji tak len urobim aktualizaciu na vsetkych kompoch a idem od balicka c. 1 fungovat dalej a aj uz poslane udaje si poslem este raz.

Zrejme robíš niekde chybu, otváraš v novej verzii Pohody starú databázu, preto tá hláška "boli vytvorene v starsej verzii programu". Pri aktualizácii je postup nasledovný:
1. Odoslať balíčky z pobočiek a načítať ich na centrále tak, aby boli na centrále všetky údaje firmy.
2. Vymazať staré databázy pobočiek.
3. Nainštalovať novú verziu Pohody na centrále a pobočkách.
4. Otvoriť databázu na centrále, aktualizovať ju na novú verziu.
5. Vygenerovať inicializačné balíčky pre pobočky na centrále v novej verzii.
6. Založiť na pobočkách z inicializačných balíčkov nové databázy pobočiek.
7. Otvoriť nové databázy a používať.
Na pobočke sa už žiadna databáza v staršej verzii neotvára, takže ak Ti tam zobrazuje uvedené hlásenie, niekde si urobila chybu.

Pri nesprávnom postupe používania PSÚ môže nastať situácia, že sa balíčky už nebudú dať vôbec používateľsky načítať, bude treba doklady znova dohrávať, alebo zaplatiť si odborný technický zásah. Preto odporúčam obozretnosť a prípadný problém riešiť okamžite a odborne, aby sa prípadne neskomplikoval.
janeb
10.05.09,04:41
Dakujem za radu. Skusim to este raz a uvidime.
janeb
13.05.09,07:06
Onko, asi som prišla na to prečo mi to nefunguje - lebo si to systematicky ničím na centrále. Totiž sme neziskovka a máme dve pobočky - keďže mi chodili neskoro bločky a fa tak som im dala PSU. Ale oni spracovali poslali, potom dodatočne našli ďalší bloček, ale tým , že už poslali balíček tak ho nemohli vložiť do správneho dátumu. A tak som ich záznamy editovala na centrále ja - a keď sa mi nepáčili tak som ich zmazala :-( No a potom pri zakladani pobočky pri aktualizácii som im poslala len tie nezmazané záznamy - tie ich pôvodné zmizli.
Takže buď začnem pokladňu od začiatku a pobočkách, alebo vygenerujem nové pobočky od 1.5. a na tie pôvodné zabudnem, alebo je nejaké iné riešenie?
A dá sa z centrály nejako zmazať nefunkčná pobočka?
ďakujem za akúkoľvek radu.
Ivánuška
13.05.09,07:10
Onko, asi som prišla na to prečo mi to nefunguje - lebo si to systematicky ničím na centrále. Totiž sme neziskovka a máme dve pobočky - keďže mi chodili neskoro bločky a fa tak som im dala PSU. Ale oni spracovali poslali, potom dodatočne našli ďalší bloček, ale tým , že už poslali balíček tak ho nemohli vložiť do správneho dátumu. A tak som ich záznamy editovala na centrále ja - a keď sa mi nepáčili tak som ich zmazala :-( No a potom pri zakladani pobočky pri aktualizácii som im poslala len tie nezmazané záznamy - tie ich pôvodné zmizli.
Takže buď začnem pokladňu od začiatku a pobočkách, alebo vygenerujem nové pobočky od 1.5. a na tie pôvodné zabudnem, alebo je nejaké iné riešenie?
A dá sa z centrály nejako zmazať nefunkčná pobočka?
ďakujem za akúkoľvek radu.
Ak hovoríš o programe Pohoda:Len si v nastaveniach v globálnych odhačkneš používanie pobočky a tým nebudeš môcť prijímať ani odosielať už balíčky s údajmi. Ja to teraz tiež riešim a na pobočke by si mali odinštalovať program, a všetko by som zalohovala. preistotu. :-)
janeb
13.05.09,09:05
Vyrobiť pobočku viem, ale da sa z toho zoznamu odstraniť do nenávratna :-) ?
Onko
13.05.09,11:34
Onko, asi som prišla na to prečo mi to nefunguje - lebo si to systematicky ničím na centrále. Totiž sme neziskovka a máme dve pobočky - keďže mi chodili neskoro bločky a fa tak som im dala PSU. Ale oni spracovali poslali, potom dodatočne našli ďalší bloček, ale tým , že už poslali balíček tak ho nemohli vložiť do správneho dátumu. A tak som ich záznamy editovala na centrále ja - a keď sa mi nepáčili tak som ich zmazala :-( No a potom pri zakladani pobočky pri aktualizácii som im poslala len tie nezmazané záznamy - tie ich pôvodné zmizli.
Takže buď začnem pokladňu od začiatku a pobočkách, alebo vygenerujem nové pobočky od 1.5. a na tie pôvodné zabudnem, alebo je nejaké iné riešenie?
A dá sa z centrály nejako zmazať nefunkčná pobočka?
ďakujem za akúkoľvek radu.

Ja by som poradil sa zúčastniť nejakého školenia, pretože zjavne nevieš dobre, ako PSÚ funguje a ako ho správne používať.

Jedna dôležitá vec platí, že doklad vystavený na centrále bude vždy vidieť iba centrála. Na pobočke sa prejaví iba vymazanie alebo zmenenie existujúceho dokladu pobočky centrálou.

Ak chceš PSÚ spustiť nanovo, tak ho musíš najskôr vypnúť cez Nastavenie - Globálne nastavenie - Centrála. Po uložení nastavenia ho tam môžeš znova zapnúť a staré pobočky Ti povolí zmazať a nadefinovať si nové. Doterajšie doklady by boli dostupné na Centrále.
janeb
13.05.09,12:14
presne toto som potrebovala vediet, skusim to takto.
Pre mna PSU nema nejaky fatalny vyznam - skor som chcela docielit, aby ludia na pobocke mali dobry pocit, ze "uctuju". Centralne uctovnictvo mam v pohode.
Tie pobocky skusim nanovo zalozit a budem sa snazit to robit podla pravidiel (ak teda nebudu chodit aktualizacie Pohody 3x za den, ale to by uz hadam nemali)

Dakujem velmi pekne za rady, pekny den
J.
Onko
13.05.09,15:49
Pre mna PSU nema nejaky fatalny vyznam - skor som chcela docielit, aby ludia na pobocke mali dobry pocit, ze "uctuju".

Tak potom to fakt nie je žiadny problém :D nech sa darí!