fachman
09.05.09,09:53
Dobrý deň,viete prosím popradiť,aby sa po zapnutí počítača rýchlejšie načítal a dostal na internet,domovskú stránku mám zoznam,a niekedy mu to trvá asi minútu pokial sa načíta.Cez merač pripojenia jeto oklo 1,6 Mbps. Mám v ESETE v nástrojoch zrušiť možnosť v plánovači úloh kontrolu súborov po štarte?Urýchli to?Ďakujem.
sondaw
09.05.09,09:15
Zdravím, myslím, že tohle nebude důvod pomalého spouštění systému, mám ESS4 (Vista Home Premium64bit) a kontrolu po spuštění mám povolenou, přesto mi PC i internet nabíhají rychle.
Spíš bych se podívala na programy, které se spouší po startu systému, dobře to uvidíš v programu CCleaner, kde můžeš některé zbytečně se spouštějící programy zakázat (program najdeš na stránce v mém podpisu, sekce Čistící programy).
Také bych vyčistila dočasné soubory internetu vč. cookies, i tuhle službu ti udělá zmíněný CCleaner
Pokud počítač pomalu nabíhá, udělala bych kontrolu i na spyware, program např. Spybot Destroj, Spyware Terminator, MalwareBytes Antimalware (najdeš opět na zmíněné stránce v sekci Antispyware, malware)
Fero11
09.05.09,10:11
Nedavno som mal aj ja podobny problem, stranky isli v pohode, vsetko sa javilo OK, ale niektore stranky nefugovali (i ked realne fungovali) niektore isli z casti (nacitalo nejake obrazky a dalsie tahalo do nekonecna) proste zobrazilo len asi 50% stranky.
Keby som to mal porovnat, tak as 95% stranok islo bez problemov a s 5% bol problem.
Kedze mi to hlasili vsetci klienti v LAN, tak problem bol urcite na routery. Po case sa mi podarilo najst, ze na wan rozhrani treba znizit MTU od vtedy to funguje korektne
sthruska
09.05.09,10:35
Ak máš verziu 4.3..., tak si stiahni novšiu 4.4...
Tá 4.3... samovoľne vypína pripojenie na internet, aj keď to nie je Tvoj prípad. Je to informácia priamo z eset-u. Kto vie, čo tam všetko ešte robí problémy.
fachman
09.05.09,11:21
Spybot používam,je tam jeden ZLÝ,Windows security,keď som ho dal preč,spadol mi Windows,taraz je tam ,a nechávam ho tam.Eset som si teraz nainštaloval 4.0.424.0. Používam defragmentáciu.Prečo pri zapnutí a teraz po reštarte.na chvíľu ikonka Esetu svieti červeno-ohrozenie?Eset som teraz sťahoval rýchlosťou 512 kbs,no večer sa to vlečie okolo 30kbs.Neviem si spomenúť ako sa dostať do nastavenia pri štarte ktoré programi nemusím.Ďakujem.
Stefan2005
09.05.09,11:24
Ak máš verziu 4.3..., tak si stiahni novšiu 4.4...
Tá 4.3... samovoľne vypína pripojenie na internet, aj keď to nie je Tvoj prípad. Je to informácia priamo z eset-u. Kto vie, čo tam všetko ešte robí problémy.

... vďaka za info;
po preinštalovaní z ESS3 na ESS4 som si tiež všimol divné chovanie prehliadača - napr. pri otváraní nového panelu sa mi často prerušovalo pripojenie na danú stránku - po skúsiť znova to šlo... (na tých stránkach, kde to predtým nerobilo).
Vykonal som výmenu modulu firewalu na novší (z 1044 na 1045), som zvedavý...

P.S. podľa Esetu stačí výmena modulu firewalu, netreba reinštaláciu celého programu. Viď: http://www.eset.sk/knowledge_base/question.php?ID=619
sondaw
09.05.09,12:41
Programy, které se ti spouští při startu systému najdeš i ve Spybot Destroy - Pokročilý režim>Nástroje>Po spuštění systému
fachman
09.05.09,14:36
Cez Spybot som našiel asi 20 súborov po štarte systému,Adobe Reader,Cmaudio,Egui-eset,Win logon 10 x,Nokia pc suite,Winamp agent,Sis Tray system 32,Quick Time,Nero filter check ... Ktoré sú a nie sú potrebné-ktoré systém pri štarte potrebuje?Ďakujem.
sondaw
09.05.09,15:20
Ze seznamu, který jsi sem dal bych nechala jen eset, nevím co nebo od čeho je Cmaudio, ale ostatní si myslím je zbytečné, aby se spouštěly hned při spuštění systému

Trochu mne zarazil proces Winlogon, podívej se do správce úloh, jestli ti nevytěžuje příliš procesor, v tom případě bych udělala kontrolu hijackthis a poslala na viry.cz i s popisem problémů, mohlo by jít o některou variantu viru W32.Klez
Hijackthis stáhneš tady
http://www.hijackthis.cz/

stáhni ho na plochu, označ Do a system scan and save a log a spusť. Po skončení ti vytvoří log, který zkopíruj na viry.cz a požádej o kontrolu
fachman
09.05.09,19:29
Cmaudio - RunDII32cmicnfg.cpl.CMICtrlWnd , to je k tomu Cmaudio?! Hm.
Fero11
09.05.09,19:45
cmaudio je zvukovka
sondaw
09.05.09,19:53
Díky, člověk se pořád učí :)
Fero11
10.05.09,03:10
Ja mam tiez zvukovku C-Media (tiez uz historicky kus)
arion92
10.05.09,09:08
Programy, které se ti spouští při startu systému najdeš i ve Spybot Destroy - Pokročilý režim>Nástroje>Po spuštění systému
Da sa to urobit aj priamo vo Windowse - cez Start - Spustit - msconfig - Po spusteni.