alenka81
09.05.09,14:31
Ahojte poraďáci.

Nemáte náhodou odložené básničky Vašich ratolestí z prvého svätého prijímania? Taká pár veršová by mi veľmi pomohla.. vďaka
motylik7
11.05.09,12:46
Ešte pomôže tá básnička alebo je už po? :)
Našla som akurát nejaké knižky z prijímania.
Kvietocek
12.05.09,12:55
Asi je už po :)
božena24
25.05.09,10:49
Ahojte Poraďáčky, aj mne by sa hodila nejaká básnička na prvé sväté prijímanie, prípadne aj nejaké námety na výzdobu kostola. Sme len tri mamičky (keďže sme mala dedinka) a každá informácia príde iste vhod.
motylik7
05.06.09,08:58
Už je síce po prvom svätom prijímaní, ale keďže som opätovne našla knižky, ktoré sa medzitým odložili kdesi inde, tak napíšem básničky aj tak. Možno sa niekomu hodia v ďalších rokoch :)

Len jasličky chudobné
Len jasličky chudobné za lôžko mal, keď Pán Ježiš dieťaťom pre nás sa stal,
a kde ležal na sene On, Boží dar, tam hviezdičky svietili na Jeho tvár.

Len v maštali dieťatko malo svoj byt, veď v chudobe na zemi mal náš Pán žiť.
By skláňal sa k biednym vždy, ich k sebe zval, a do svojej slávy si potom ich vzal.

Buď so mnou, môj Pane, Ty sám aj mňa bráň, a od zlého pravicou svojou ma chráň.
Ty najlepším priateľom nám deťom buď, a do svojej slávy aj našu veď púť!
:)
Príď Ježiško
Príď Ježiško premilý, prídi, prídi k nám, moje srdiečko nevinné, ja navždy Tebe dám.
Príď Ježiško premilý, príď už príď ku mne, moje srdiečko nevinné, túži už po Tebe.
Aj mojich drahých rodičov, mne v zdraví zachovaj, a svojou rukou otcovskou, v živote sprevádzaj.
:)
Príď, ó, pane, milý
Príď ó pane milý, príď mi do srdiečka, nech sa rozplápolí duša moja všetká!
Príď mi do srdiečka a prebývaj vo mne, nechže som ja navždy dieťa Tvoje verné.
Požehnaj ma Otče, pokrm duší nastoľ, daj by cit ku Tebe vo mne vždy viac rástol.
:)
Závidím ti kľúčik
Závidím Ti kľúčik zrána, že otváraš deň čo deň, vzácny stánok môjho Pána, kde On sníva lásky sen.
Závidím Ti biely oltár, tiež jak deň sa rozvidnie, na Tebe, že môj Boh a Pán, ako v jasliach spočinie.
:)
Priateľ Ježiš na oltári, chudobné ja srdce mám, ako biely kvietok jari, s láskou Ti ho otváram.
Láskou si ma k sebe tiahni, príď ku mne a buď mojim, krásny brat Ty vo mne vládni, kiež sa v Tebe obnovím.

Verše, či skôr piesne, som odpísala zo spevníka „Hoc sme ešte deti“, ktorý naša dcéra pred rokmi obdržala pred svojím prvým svätým prijímaním.