zuzana
19.07.05,07:55
Mám jeden veľký problém.Máme faktúru z roku 2004 na sumu 150000Sk, ktorá ešte nebola zaplatená za práce.Šéf teraz chce sa dohodnúť z daným obchodným partnerom na zľave z danej ceny.Ako to budem riešiť?DPH bolo priznané.Vystavím dobropis, alebo opravnú faktúru, ako to bude s DPH?Ako sa to zaúčtuje?Kto už mal takýto prípad prosím pomôžte.Treba k tej faktúre nejaké prehlásenie, alebo nejaký doklad na zákl.čoho sa to zmenilo? Lebo on to mení vlastne iba preto, že je to pre nich vysoká suma.Poraďte prosím :mee:
porfin
19.07.05,06:06
Ja by som to riešila ako "klasický" dobropis...."zľava z ceny. My to tak máme pri tovarových fa.A použiješ na dobropise účet taký, aký si mala na faktúre ktorej sa tento dobropis týka. K dobropisu nedávame žiadne prehlásenie, iba tam uvedieme čílo fa.ktorej sa to týka a v texte "zľava z ceny"...
eviketa
19.07.05,06:27
no a v DPH nezabudnuť uviesť do správnych chlievikov - dobropisy
zuzana
19.07.05,06:47
Ešte faktúra sa bude nazývať Faktúra alebo Dobropis?
renča1
19.07.05,07:39
[QUOTE=zuzana]Ešte faktúra sa bude nazývať Faktúra alebo Dobropis?

Dobropis:) samozrejme s mínusov.čiastkami.
porfin
19.07.05,07:42
podľa nového zákon je relevantný názov FAKTÚRA, ale za faktúru sa považuje aj "Dobropis", ktorý musí mať všetky náležitosti fa.
My to riešime tak, že máme názov FAKTÚRA a v texte píšeme : Dobropisujeme Vám...