Monika9
09.05.09,19:29
Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku MŠ. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto len v skratke navrhnúť osnovu, ja si ostatné vypracujem. Ďakujem
esat
11.05.09,16:58
V mojej koncepcii som mala najskôr spomenuté všeobecné zámery typu humanizácia školy, otvorená škola, spolupráca s obcou, Radou školy atď. Potom som stanovila konkrétne dlhodobé, strednodobé a krátkodobé ciele. Snažila som sa ich stanoviť reálne, na "omáčky" nikto nie je zvedavý. Koncepcia mala úspech a prax ukazuje, že treba poznať potreby školy a vychádzať z nich pri písaní koncepcie rozvoja školy. Návrh bol rozpracovaný na obdobie piatich rokov.
mjarka
12.05.09,21:34
Prikladám osnovu koncepcie - našla som na webe.
jaros5
29.05.09,08:17
Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku MŠ. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto len v skratke navrhnúť osnovu, ja si ostatné vypracujem. Ďakujem
Osnova co ti odporucila mjarka je dobrá, .. takze dodám len "pár":) poznámok:

Na to aby si mohla vypracovať zmysluplnú koncepciu rozvoja školy (nie len všeobecné frázy) potrebuješ urobiť dôkladnú analýzu súčasného stavu školy, zmapovať silné a slabé stránky, príležitosti a ohrozenia (SWOT analýza). Taktiež požiadavky partnerov ( žiaci, rodičia, zamestnanci, zriaďovateľ, spolupracujúce organizácie, ... ), čo, kto očakáva od školy v najbližších 5 - 10 rokov.
Až po takejto dôkladnej príprave určiť ciele a priority s rozpracovaním konkrétnych úloh - ktoré musia byť merateľné, terminované a presne určené kto je za čo zodpovedný (strategický plán);
Nesmieš zabudnúť na finančné možnosti školy, ľudské zdroje a tiež koncepciu rozvoja školy tvojho predchodcu.:rolleyes:
A nezabudni este na jednu veľmi dôležitú vec; Aj tá najlepšia koncepcia ti bude nanič, pokiaľ nebudeš mať okolo seba ľudí, ktorí ju s tebou budú chcieť zrealizovať.;)
zuzulienka-mamulienka
01.09.12,11:16
Osnova je pekná, ale keďže som nikdy nič podobné nevidela, mohol by sa k nej vyjadriť niekto konkrétnejšie??? Pomohla by mi skutočná , ktorú už niekto použil vo výberovom konaní!!
špendlík
29.10.12,11:59
Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku ZŠ na malotriedke. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto len v skratke navrhnúť osnovu, ja si ostatné vypracujem. Ďakujem
špendlík
29.10.12,12:02
Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku ZŠ na malotriedke. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto poslať skutočnú, ktorú použil vo výberovom konaní. Ďakujem
miramax1
29.10.12,18:56
Martina555
28.04.14,18:50
No dobre, a keď je niekto taký, ktorý nie je zamestnancom školy, ako urobí analýzu, keď školu nepozná a nemôže dať ani dotazníky? To je dosť veľká opovážlivosť - potom to musí byť len tak všeobecne a len na nejakých domnienkach. Obstojí taký návrh koncepcie?
jaros5
28.07.15,20:49
Rada školy rozhoduje či obstojí, alebo neobstojí ... :-)
jaros5
28.07.15,20:51
Osnovu + komentár máš v prvých dvoch príspevkoch.