Piccotto3
10.05.09,01:05
Ahojte,prosim vas,vystudoval som SPS drevarsku,studium som ukoncil maturitnou skuskou.POtom som cestoval po Europe,sice na svk som bol hlaseny ako dobrovolne nezamestnany.Ked som sa vratil na SVK,tak som sa zamestnal v jednej firme ako robotnik.POcas toho zamestnania som zacal stdovat externou formou na VS bezpec.manazerstva v Ke.teraz nemam pracu.prisla kriza je to na prd..mamzaujem si spravit kurz podvojneho uctovnictva a mzdoveho uctovnictva v akademii vzdelavania.KEd absolvujem ten kurz,kde mam sancu sa zamestnat,asponkde mam hladat nejaku pracu,kedze vsade si vyzaduju prax v tomto odbore.. a ja ju nemam,kedze som bol robotnik.Moozno sa najde taky clovek ktory si tym presiela je uspesny ucotvnik.Za kazdu radu budemvdacny.s pozdravom Lukas
alušik
10.05.09,05:34
Lukáš, je to o vôli a predsavzatí, ale tiež o kusisku šťastia, aby si natrafil na zamestnávateľa, ktorý Ťa zamestná. Napríklad moja šéfka v práci nikdy neštudovala nič, čo by bolo spojené s ekonómiou, ekonomikou, či účtovníctvom. Tiež si urobila len rekvalifikačný kurz na podvojné účtovníctvo, keď prišla o prácu vo svojom odbore (poľnohospodárstvo). Mala šťastie a zamestnala sa po skončení kurzu a bola taká šikovná, že sa prepracovala až na post vedúcej ekonomického úseku väčšej firmy. Nie je to jediný človiečik, ktorého poznám. Sú aj iní úspešní ľudia - aj tu z radu poraďákov, ktorí túto prácu robia, robia ju dobre a nikdy tento odbor priamo neštudovali. Všetko však bolo len na ich vôli a odhodlaní. V účtovníctve sa totiž nikdy nemôžeš uspokojiť s tým, čo vieš. Je to o neustálych zmenách a študovaní...
Ak máš chuť a vôľu, určite kurz absolvuj. Držím palce, aby si sa v tomto odbore aj presadil.