luakan
10.05.09,11:04
Dobry den,
prosim vas mohli by ste mi to skontrolovat, lebo si nie som ista s vypoctom odlozenej dane. Za pomoc dakujem.
KEJKA
10.05.09,09:13
prečo to počítaš na roky dopredu? Odložená daň nie je len z rozdielnej učt.hodnoty DM, ale aj z inýc dôvodov,ktoré sa môžu vyskytnúť. Aj čo sa týka DM, môžu nastať zmeny - vyredenie, predaj, nadobudnutie nového majetku.....
luakan
10.05.09,09:25
Je to uplne zle? Nerozumiem tomu...alebo len od roku 2010 uz nebudem pocitat odlozenu dan?
KEJKA
10.05.09,09:40
nie je to úplne zle,len som upozornla na možné zmeny.
Ak by sa nič nezmenilo z toho, čo som uviedla, tak tvoj "plán"je správny. Ako školský príklad úplne správny.
v roku 2012 bude odložená daň nulová, nie od r.2010.
optimistka
10.05.09,09:41
odloženú daň počítaš z dočasne pripočitateľných resp. odpočitateľných položiek
tie odpisy resp. zostatková hodnota daňová a účtovná môžu byť v r. 2010 úplne iné,nakoľko účtovné odpisy majú kopírovať skutočné využitie majetkutaktiež sa môžu vyskytnúť iné dôvody pre výpočet odloženej dane
napr. PP z dôvodu neuhradených zmluvných pokút a penále, nedaňové opravné položky ktoré budú v budúcnosti daňovo uznané atd
strata, pri ktorej je prepoklad že bude umorená v budúcnosti
dôvodov na výpočet odloženej dane je veľa, nielen rozdielnosť odpisovania
luakan
10.05.09,10:04
Tato odlozena dan bola pocitana v priklade v suvislosti s financnym prenajmom, s tym, ze v roku 2011 dojde k odkupeniu predmetu prenajmu a k ukonceniu prenajmu. Boli stanovene uctovne a danove odpisy, kedze ich vyska bola rozdielna, bola nasledne vypocitana odlozena dan. Je takyto postup v pripade financneho prenajmu spravny?