AntekaK
19.07.05,08:07
Ahojte, poradíte mi?
Máme takú možnosť ísť na dovolenku do Maďarska. Je to taká rýchlovka poriadne nenaplánovaná, ale mám problém. Cestovať máme 25.7., plánovaný pobyt do 7.8. Cestovný pas mojej netere, ktorú chceme zobrať zo sebou je do 1.8. - nemá ešte 15 rokov, nemá OP. Pri vycestovaní jej pas bude platiť, ale pri návrate už nie. Môže ísť s nami?
Chobot
19.07.05,06:15
Oficiálne nie, môzete mat problémy pri návrate. Zálezí od toho, na akého colníka narazíte. Ale mozno vás nepustia ani von. Pre niektoré krajiny musí byt platnost pasu pri vstupe do krajiny este minimálne mesiac alebo viac (mozno to nie je prípad Madarska). Ja by som to vsak neriskoval. Ak vás nepustia spät, budete musiet íst na ambasádu a vybavit si náhradný cestovný doklad.

Môzete jej vybavit pas aj do 24 hodín, ale to stojí tusím 4 tisícky. Rozhodnutie je na vás.
Sany
19.07.05,06:16
Ahojte, poradíte mi?
Máme takú možnosť ísť na dovolenku do Maďarska. Je to taká rýchlovka poriadne nenaplánovaná, ale mám problém. Cestovať máme 25.7., plánovaný pobyt do 7.8. Cestovný pas mojej netere, ktorú chceme zobrať zo sebou je do 1.8. - nemá ešte 15 rokov, nemá OP. Pri vycestovaní jej pas bude platiť, ale pri návrate už nie. Môže ísť s nami?Teda, nám sa stalo dokonca v čase, keď sme ešte neboli v EÚ - asi pred štyrmi rokmi, že sme cestovali na lyžovačku do Rakúska a na hranici zistil rakúsky colník, že synovec nemá platný pas už asi dva mesiace. Bol vcelku milý a pustil nás. Pri ceste späť si to nikto ani nevšimol. Na druhej strane, ja by som asi išla s obavami, keby som to vedela.
porfin
19.07.05,06:46
prikláňam sa k názoru, že by som radšej vybavla nový pas /alebo predĺženie platnosti pasu - ak sa to ešte robí.../. Inak by som celý čas na dovolenka sa bála ako to bude pri návrate a to mi za to nestojí...teda ja som taký strachoprdko...
Daska
19.07.05,07:10
pre deti do 15 rokov je rychly pas za 1600,-
Zuziana
19.07.05,20:49
prikláňam sa k názoru, že by som radšej vybavla nový pas /alebo predĺženie platnosti pasu - ak sa to ešte robí.../. Inak by som celý čas na dovolenka sa bála ako to bude pri návrate a to mi za to nestojí...teda ja som taký strachoprdko...

žiadne pasy sa teraz nepredlžujú. Ak ti končí platnosť, vydajú ti nový europas za 1 mesiac, poplatok 1000,- Sk. Ak chceš zrýchlene, musíš si ísť preń do hlavného mesta
Bubika
20.07.05,04:41
žiadne pasy sa teraz nepredlžujú. Ak ti končí platnosť, vydajú ti nový europas za 1 mesiac, poplatok 1000,- Sk. Ak chceš zrýchlene, musíš si ísť preń do hlavného mesta
a v hlavnom meste cakas cely den v jednej rade s otatnymi, bez ohladu na to, ze si si priplatil za "rychlopas"
Socha
20.07.05,04:44
Tak to sme asi mali šťastie. Priateľ bol minulý týždeň v stredu po pas v Bratislave a za 10 minút bol von. Aj keď taxikár, ktorý ho tam viezol ho strašil, že žena, ktorú viezol včera tam trčala tri hodiny.
Jara
20.07.05,04:53
Do Maďarska by Ti mal stačiť občiansky preukaz.