katica.vargova
10.05.09,15:28
Prosím o radu.

Kamarátke umrel manžel. Od augusta 2008 sa domáha od Allianz - Slovenskej poisťovne, a.s. vyplatenia životnej poistky. Allianz žiadala od nej výpis z účtu pacienta v zdravotnej poisťovni. Zdravotná poisťovňa nemôže takýto výpis poskytnúť ani rodinnému príslušníkovi - dedičovi. Doporučili, aby žiadala potrebný výpis vyžiadať od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Tento úrad tiež nemôže požiadavke vyhovieť, v súlade s § 16 ods. 6 zákona č. 581/2004 Z.z.

Ako má ďalej postupovať? Ďakujem!
Stanislav 1975
10.05.09,13:31
Prosím o radu.

Kamarátke umrel manžel. Od augusta 2008 sa domáha od Allianz - Slovenskej poisťovne, a.s. vyplatenia životnej poistky. Allianz žiadala od nej výpis z účtu pacienta v zdravotnej poisťovni. Zdravotná poisťovňa nemôže takýto výpis poskytnúť ani rodinnému príslušníkovi - dedičovi. Doporučili, aby žiadala potrebný výpis vyžiadať od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Tento úrad tiež nemôže požiadavke vyhovieť, v súlade s § 16 ods. 6 zákona č. 581/2004 Z.z.

Ako má ďalej postupovať? Ďakujem!
Tu nevidím žiadny problém- treba nech si to zo zdravotnej poisťovne vypýta priamo poisťovňa- totiž, keď žil ten poistník a robil si tú poistku tak splnomocnil lekárov, nemocnice, zdr. poisťovňu atď aby podávali informácie o zdrav.stave,takže pois. to dajú- tebe nie...
katica.vargova
10.05.09,13:33
Lekár už písomnú informáciu priložil. Poisťovňa naďalej žiada o výpis od zdravotnej poisťovne, či sa dotyčný v uplynulých rokoch náhodou neliečil na srdcové ochorenia.
Stanislav 1975
10.05.09,13:37
Lekár už písomnú informáciu priložil. Poisťovňa naďalej žiada o výpis od zdravotnej poisťovne, či sa dotyčný v uplynulých rokoch náhodou neliečil na srdcové ochorenia.
Treba sa pozrieť kto robil tú poistku( aký reprezentant), treba mu zavolať a nech to RIEŠI- neviem, takéto veci riešim ja za klientov,tak mu zavolajte...
katica.vargova
10.05.09,13:44
Ok, vďaka. Kamarátka si už s úradmi dopisuje od spomenutého augusta. Zvažuje aj podanie na súd. Ešte skontaktujeme reprezentanta, ako radíš a uvidíme.
Stanislav 1975
10.05.09,13:50
Ok, vďaka. Kamarátka si už s úradmi dopisuje od spomenutého augusta. Zvažuje aj podanie na súd. Ešte skontaktujeme reprezentanta, ako radíš a uvidíme.
Jeho ste mali oslovit ako prvého- on je prostredník medzi klientom a poisťovňou a on má tieto veci riešiť, zbytočne si dopisujete s úradmi, treba to vyriešiť takto jednoducho.
Čo sa týka toho súdu, tam by som bol opatrný- nieje dovod podávať podanie na súd a súd by také podanie pravdepodobne zamietol, totižto poisťovňa má právo si overiť, či poistník pri uzatváraní pz nezamlčal nejaké zdravotné problémy.- V tomto prípade predpokladám, že poistník zomrel na infarkt a poisťovňa má právo si to overiť, takže na súd to určite nieje.
katica.vargova
17.05.09,07:40
Reprezentant bol oslovený, ale nemá sa k činu. Nevzdávame to, pracujeme na riešení ďalej.
Stanislav 1975
17.05.09,07:49
To, čo je toto? Akože sa nemá k činu? Je to jeho povinnosť, pošlem ti do ss meno kompetentného vedúceho,treba napísať sťažnosť a hneď sa to pohne- to akože sa nemá k činu? Bude sa mať k činu...
katica.vargova
17.05.09,11:00
Vďaka. Zatiaľ som sformulovala ďalší list do ústredia Allianzu na základe toho, čo mi prišlo zo zdravotnej poisť., Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a čo si písal, že poistník splnomocňuje lekárov, ... . Ešte som dnes priamo písala na mail. stránku Allianzu, takže počkám na odpoveď.