marijko
10.05.09,16:46
Zdravim Vas.
Chcel by som v zahranici (CZ) kupit v hotovosti nejake latky. Tu na SK mam krajcirku ktora mi z toho usije saty. Ako postupovat pri uctovnani? Ja si dany tovar vyuctujem na zaklade bloku ERP z CZ s kurzom den vopred a dam vydavkovy poklad. Ale ako to urobim ak si vyberiem z pokladne peniaze ktore si zmenim na CZK a bude nejaky kurz ... ja za ten kurz nakupim v dany den v CZ ale do ucta musim dat den vopred. Co s tym? Nemozem jednoducho zauctovat vyber z pokladne na zaklade vymenneho kurzu ak si vymenim presne tolko kolko budem potrebovat v CZ?
Dalsia moja otazka sa tyka tovaru ... . Nakupim latky, tie latky su vlastne material a ten si musim dat na sklad. Z tych latok mi bude krajcirka sit saty, tj blok od nej bude len za pracu, ktory si dam ako co? Nakup sluzby? Ako urobim skladovy pohyb tej latky co budem mat na sklade ked zakazdym spotrebuje krajcirka ine mnozstvo latky?
Viem, je to zlozity pripad ale ak mate jednoduchsiu moznost prosim poradte, napadlo ma este to ze kupit latku ako osobnu spotrebu a neriesit material, dat ju krajcirke a ona to usije, na blok da co ja viem sukna ... tj zaplatim za hotovy vyrobok a predam ho so ziskom takym aby mi pokryl aj naklady na latku, stat neokradnem, pretoze dan z prijmu zaplatim.
Prosim Vas o co najjednoduchsie uctovne riesenie a aj nejaky navrh ako toto vsetko co najlahsie zrealizovat. Jedna sa o JU (SW MRP) a som SZCO, neplatca DPH.
Dakujem