brm
19.07.05,08:23
keďže sa v priebehu pol roka mám sťahovať do nového bytu, hľadám riešenie na pripojenie k internetu...teraz mám mikrovlnu, s ktorou som maximálne spokojná...existuje aj individuálne mikrovlnné spojenie? alebo mám porozmýšľať o mobilovom pripojení?/mám ORANGE/...teraz platím mesačne 590,-za nostop na 2 pc...a nerada by som platila viac....chello je pre mňa nehorázne drahé...pomooooc...čas sa kráti...
liba2
19.07.05,06:39
keďže sa v priebehu pol roka mám sťahovať do nového bytu, hľadám riešenie na pripojenie k internetu...teraz mám mikrovlnu, s ktorou som maximálne spokojná...existuje aj individuálne mikrovlnné spojenie? alebo mám porozmýšľať o mobilovom pripojení?/mám ORANGE/...teraz platím mesačne 590,-za nostop na 2 pc...a nerada by som platila viac....chello je pre mňa nehorázne drahé...pomooooc...čas sa kráti...
Priznávam, že počujem prvýkrát o spojení mikrovlnou, nevie čo je to. Ale ja mám internet cez Robur a som maxim.spokojná a platím 475 Sk mesačne.
ilona
19.07.05,06:44
Tých 475,-sk platiš za nonstop,ak áno popíš to bližšie,lebo cez ROBUR to nepoznám,mikrovlnku áno.
liba2
19.07.05,06:50
Tých 475,-sk platiš za nonstop,ak áno popíš to bližšie,lebo cez ROBUR to nepoznám,mikrovlnku áno.nonstop. Za zavedenie sa platí jednorazovo asi 3800 Sk.Je to spojenie po "káblovej televízii". Je to v Bratislave, ale sú aj v iných mestách.
Jozef Mihál
19.07.05,07:35
...alebo mám porozmýšľať o mobilovom pripojení?/mám ORANGE/...
Ahoj Katarína,
ORANGE EDGE internet používam doma už skoro týždeň a je to pomalé. Na mikrovlne mi hlavnú stránku porady načíta povedzme za 1 sekundu, cez EDGE asi za 10-20 sekúnd. Ak nevyužiješ tú výhodu, že je to mobilné pripojenie (a si na webe všade, na chalupe, pri vode, v krčme atď.) tak o tom radšej neuvažuj. Ale ak chceš byť mobilná, tak ber EDGE.
montina
19.07.05,07:43
koľko to vyjde na mesiac?
brm
19.07.05,08:10
jozífku, mne ide o to, že v novom byte potrebujem pripojenie na internet...a neviem či na trnávke frčí mikrovlna a či sa v baráku nájde niekto, kto by nahuckal aspoň 7 nájomníkov aby sa mohla mikrovlna naištalovať...ešte ani nevieme, či tam bude káblovka a či si ju budeme vybavovať sami...pátram zatiaľ po možnostiach...čo ťa výjde pripojenie cez mobil? teraz mám paušál 60 platím dajme tomu 700-.mesačne za mobil...a nemám chuť na predražené chello
bea
19.07.05,08:10
Priznávam, že počujem prvýkrát o spojení mikrovlnou, nevie čo je to. Ale ja mám internet cez Robur a som maxim.spokojná a platím 475 Sk mesačne.Rubur ide tiež cez mikrovlnu, takže teraz už vieš!?;) To sú tie "káble", čo sú naťahované hore na panelákoch. Káblovka je UPC.
Ja ho mám tiež a som spokojná. Ale práve to je ten problém, že oni majú sieť len v niektorých miestach. Treba sa pozrieť na net www.robur.sk (http://www.robur.sk/) a www.roburnet.sk (http://www.roburnet.sk/)
brm
19.07.05,08:15
Rubur ide tiež cez mikrovlnu, takže teraz už vieš!?;) To sú tie "káble", čo sú naťahované hore na panelákoch. Káblovka je UPC.
Ja ho mám tiež a som spokojná. Ale práve to je ten problém, že oni majú sieť len v niektorých miestach. Treba sa pozrieť na net www.robur.sk (http://www.robur.sk/) a www.roburnet.sk (http://www.roburnet.sk)a čo to koštuje?
bea
19.07.05,08:21
To je práve to, čo písla Liba2, len za zavedenie cca 3800,-- Sk a mesačne 475,-- Sk aj s DPH. Pripojenie je 24 hod. Inak oni sa stále rozširujú a my sme ich vlastne získali tak, že sme tam zavolali a keďže mali neďaleko nás "uzol" (veľmi tomu nerozumiem, vybavoval to syn), tak priviedli sieť aj do nášho domu a zatiaľ čo viem, z nášho vchodu je pripojený len náš byt.
AntekaK
19.07.05,08:41
Milí poraďáci, poradíte aj mne, prosím. Doma zatiaľ nemám interntet, mám aj pevnú linku aj mobil. Existuje voľaká rozumná možnosť - no myslím tým, aby som nemusela striehnuť koľko som už pripojená, ale aby to nebolo ani veľmi drahé. Tak cca 500,- mesačne aj s DPH. To chcem asi veľa, že?
:confused:
Majopa
19.07.05,08:57
Ťažko je radiť ak nenapíšete odkiaľ ste a aké sú u Vás možnosti pripojenia na internet.
Neviem Vám len tak na ďiaľku poradiť ak Vy ste zo západu a ja z východu.
Musíte si zistiť od susedov, známych, alebo predajcov počítačov možnosti pripojenia na internet vo Vašej lokalite. Potom predostrite ponuky, čo ste dostali
a skúsime to porovnať a niečo vybrať.
bea
19.07.05,08:59
Milí poraďáci, poradíte aj mne, prosím. Doma zatiaľ nemám interntet, mám aj pevnú linku aj mobil. Existuje voľaká rozumná možnosť - no myslím tým, aby som nemusela striehnuť koľko som už pripojená, ale aby to nebolo ani veľmi drahé. Tak cca 500,- mesačne aj s DPH. To chcem asi veľa, že?
:confused:Ak si v Bratislave napr. v Petržalke, na Dolných Honoch, a asi aj v Karlovej Vsi, tak sa dá ten Robur, čo som tu už spomínala. Ja som spokojná a že sa dá pripojiť stále (no možno občas aj s malými výpadkami) je vynikajúca vec. Syn ten visí na nete stále do noci a sťahuje všetko možné, filmy, hudbu, hry. Je to veľmi rýchle a myslím si, že po vstupnej investícii mesačne cenovo prijateľné.
AntekaK
19.07.05,09:02
Máme tu možnosť DSL,to som si zisťovala minulý rok. Kde mám ešte zisťovať možnosti - u predajcov počítačov, na telekome?
brm
19.07.05,12:45
Milí poraďáci, poradíte aj mne, prosím. Doma zatiaľ nemám interntet, mám aj pevnú linku aj mobil. Existuje voľaká rozumná možnosť - no myslím tým, aby som nemusela striehnuť koľko som už pripojená, ale aby to nebolo ani veľmi drahé. Tak cca 500,- mesačne aj s DPH. To chcem asi veľa, že?
:confused:ja teraz bývam v pétržke, a frčím na mikrovlnu od Bananatelu...smiešny názov ale nonstop 24 hodín 2 PC ma vyjde na 590,-mesačne...
Majopa
19.07.05,15:07
Pozrel som na Bananatel. Je tam málo tech. informácii. Rýchlosť 256 kbit je pekná, na bežnú prácu úplne postačujúca. Chýba mi tam informácia o agregácii - zdieľaní linky počtom užívateľov ( zjednodušene povedané ).
Internet s garantovanovou rýchlosťou je veľmí drahý.
Príklad : Pripojenie č.1 :rýchlosť 128 + agregácia 1:5
Pripojenie č.2 : rýchlosť 256 + agregácia 1:10

V prvom prípade sa o rýchlosť 128 delia piati užívatelia, v druhom o rýchlosť 256 sa delia 10 užívatelia.
Problém nastáva vtedy ak napríklad dvaja-traja užívatelia začnú sťahovať naraz nejaký film albo hru, môže Vám rýchlosť internetu klesnúť pod znesiteľnú úroveň.
V prípade neobmedzeného ST DSL Flat je agregácia až 1:50. O pásmo sa delí 50 ľudí.
Z vlastnej skúsenosti možem tvrdiť, že rýchlosť neklesá na 1/50 rýchlosti.
V prípade DSL od ST mi kolíše rýchlosť medzi 70-110 % zaplatenej rýchlosti, čo je slušná hodnota.
Platí pravidlo, čím väčší poskytovateľ internetu, tým kvalitnejšia služba. Veľký poskytovatelia sú pripojený do internetu kvalitným pripojením a nemalo by u nich dochádzať k výkyvom rýchlosti pre užívateľov, resp. preťažením internetového spojenia.
brm
19.07.05,15:48
čo viem, tak v baráku nás je asi osem...z toho traja účtovníci...a môj synáčik, ktorý si furt sťahuje muziku a noty a akordy a vírusy...denne frčí asi desať počítačov, ale len ja som cez deň doma...takže pohoda...a večer na trkotanie na šuťáku mi to stačí...
Jozef Mihál
20.07.05,20:07
Takže ešte ten EDGE od Orange.

Neobmedzené pripojenie 24 hod denne stojí 600 + DPH. Ale varujem, pomalé to je.

...a keďže Trnávka nie je ďaleko od nášho bydla a čím viac EDGE-ovcov v lokalite, tým je to pomalšie asi je jasné, prečo neodporúčam :-)
ondrejvla
20.07.05,20:17
Ja mám tiež mikrovlnu, správca ju prihlásil v Telecome - DSL, ide rýchlo, až na to, že minulý týždeň počas veľkej búrky udrel správcovi blesk do zariadenia, skrinky rozmetané po byte a omaľované načierno! Tak sme boli 5 dní bez netu, on mal škodu 35 tis.Sk len na súčiastkach, vybuchol mu aj PC a poistený má len dom, nie zariadenia a prístroje! Ja som mala počiatočnú investíciu 5600,- Sk, platím mesačne 400,-Sk správcovi a máme doma 3 PC - syn, vnuci a ja nonstop na nete.
Takže som spokojná maximálne.
Jozef Mihál
20.07.05,20:28
a máme doma 3 PC - syn, vnuci a ja nonstop na nete.
...a máme doma v internet-café 3 PC...:)
endrju
21.07.05,07:08
jozífku, mne ide o to, že v novom byte potrebujem pripojenie na internet...a neviem či na trnávke frčí mikrovlna a či sa v baráku nájde niekto, kto by nahuckal aspoň 7 nájomníkov aby sa mohla mikrovlna naištalovať...ešte ani nevieme, či tam bude káblovka a či si ju budeme vybavovať sami...pátram zatiaľ po možnostiach...čo ťa výjde pripojenie cez mobil? teraz mám paušál 60 platím dajme tomu 700-.mesačne za mobil...a nemám chuť na predražené chello
Karkulka,

s tou mikrovlnou na Trnávke v Bratislave by podľa môjho názoru nemal byť problém. Keď som sa pozeral po strechách domov v tejto lokalite, tak mikrovlnné antény som tam videl. Nepovedala si síce, o ktorú časť Trnávky ide, ale podľa obsahu Tvojho príspevku sa domnievam, že ide o novostavby v blízkosti Ivánskej cesty.

Najlepšie je asi obrátiť sa na poskytovateľa pripojenia (možno aj toho Tvojho súčasného, ktorý by Ti určite poradil). Nechcem tu robiť reklamu žiadnemu z nich a preto o konkrétnych firmách nebudem hovoriť.
Ja frčím v práci na mikrovlnách zo Zlatých pieskov a je to vcelku O.K.
Avšak máme vo firme tie drahšie mikrovlny, keďže naše nároky na kvalitu pripojenia sú pochopiteľne vyššie.
brm
21.07.05,09:13
Karkulka,

s tou mikrovlnou na Trnávke v Bratislave by podľa môjho názoru nemal byť problém. Keď som sa pozeral po strechách domov v tejto lokalite, tak mikrovlnné antény som tam videl. Nepovedala si síce, o ktorú časť Trnávky ide, ale podľa obsahu Tvojho príspevku sa domnievam, že ide o novostavby v blízkosti Ivánskej cesty.

Najlepšie je asi obrátiť sa na poskytovateľa pripojenia (možno aj toho Tvojho súčasného, ktorý by Ti určite poradil). Nechcem tu robiť reklamu žiadnemu z nich a preto o konkrétnych firmách nebudem hovoriť.
Ja frčím v práci na mikrovlnách zo Zlatých pieskov a je to vcelku O.K.
Avšak máme vo firme tie drahšie mikrovlny, keďže naše nároky na kvalitu pripojenia sú pochopiteľne vyššie.:D lokalitu si uhádol...šikovný chlapec...a mohol by si spraviť reklamu na moju SS:D
bepo
21.07.05,09:49
Ruka je v rukáve....ryba je v rybníku....teľa je v ohrade....chááápeš? :D
ondrejvla
21.07.05,10:29
...a máme doma v internet-café 3 PC...:)

Ja kávu áno, vnuci šťavičky takže skôr internet-stava http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
brm
21.07.05,10:55
Ruka je v rukáve....ryba je v rybníku....teľa je v ohrade....chááápeš? :Dale fúúúj, len cez moju mrtvolu...už som ich raz poslala do...a s takou chuťou...
kazisvet
04.08.05,21:14
nonstop. Za zavedenie sa platí jednorazovo asi 3800 Sk.Je to spojenie po "káblovej televízii". Je to v Bratislave, ale sú aj v iných mestách.
Liba

robur sídli asi 100 metrom od môjho paneláku, majú zapojené linky o 2 vchody ďalej, ale nie sú schopní a ochotní potiahnúť kábel až ku mne. Tebe to naištalovali bez problémov?

Peter
kazisvet
04.08.05,21:30
Karkulka


možností máš teoreticky veľa, ale dobrých a lacných asi málo. Ja som dlhé roky "frčal" na dial-up závratnou rýchlosťou cca 4 kB/s, chcel som si dať pripojiť robor, ale už druhý rok nie sú schopní a ochotní potiahnúť 20 m kablu po streche nášho baráku (vraj majú pripojenie urobené o 2 vchody ďalej).
Momentálne frčím na EDGE od T-Mobile. Nie je to žiadna sláva, ale oproti dial-up je to celkom dobré :) samozrejme, že pevná linka s niekoľko mbps je niečo iné, ale aj EDGE sa dá.
Orange má EDGE pre verných zákazníkov za 399 + DPH v slabej prevádzke, za 599 + DPH non stop (sú tam obmedzené dáta tuším na 2 GB mesačne).
EDGE u T-Mobilu je teraz do konca roka akciovo za 299 + DPH, je to non stop (dáta obmedzené na 1,5 GB mesačne).
Reálne mi to ide od 6-13 KB/s (píšem KB, nie kb, tých je cca 60-130).
Toto riešenie je možné v blave asi všade, edge modem nestojí veľa, ak máš slušnejší mobil, tak ho môžeš mať aj v mobile.
Orange má samostatnú SIM len na internet, T-Mobil ti dá SIM kartu na internet a môžeš ju aj používať na telefonovanie (lacnejšie než easy karta).
Inak ak často cestuješ a máš notebook, je to vweľmi slušné riešenie, stačí aj na bežné surfovanie, ale už na náročnejšie veci je EDGE slabý.
Takže prehovor nových susedov a zapojte si mikrovlnku :)

Peter
brm
05.08.05,06:31
hm, hovorila som s prevádzkovateľom mojej mikrovlny tu pétržke, a vraj je celkom možné, že za rok budú aj na trnávke...no uvidím...
liba2
05.08.05,06:44
Liba

robur sídli asi 100 metrom od môjho paneláku, majú zapojené linky o 2 vchody ďalej, ale nie sú schopní a ochotní potiahnúť kábel až ku mne. Tebe to naištalovali bez problémov?

Peter
Ja bývam na Dlhých dieloch a tie majú už vraj celé zapojené. Ale moja dcéra býva "krížom cez cestu" v líščaku a jej to tiež nezapojili. Zrejme to nezáleží od ich sídla firmy ale od vedenia káblovej TV, lebo to s tým nejako súvisí.
kazisvet
11.08.05,10:12
Poradíte mi niekto seriózne pripojenie v Petržke v Ovsišti? Hoci aj mikrovlnku, ale obávam sa, že v celom baráku sa nikto iný nepripojí len ja, takže takého poskytovateľa, čo je ochotný ma za normálny peniaz pripojiť aj samého. A samozrejme, že za normalny mesačný paušál. Zatial som zistil, že je použiteľné akurát chello v akceptovateľnej cene. Zatiaľ idem na egde od T-mobile, ale už je to z mesiaca na mesiac pomalšie.

dík
JanaF
23.08.05,10:39
Uz ani telecom nezahala, maju akcie aj na neobmedzeni pristup, len so stahovanim je to obmedzene, ale cez vikend je stahovanie udajov zadramo...:D Mikrovlnka je super vec, horsie je to so spravcami siete:(
SERVIS
14.09.05,08:08
Aj ja chcem internet doma - Keď bývam na dedine, /žiadne mikrovlny/, tak by som si mala asi v prvom rade si dať zaviesť pevnú linku a DSL. Potiaľ viem. Ale neviem kto by mi mal poskytovať službu internet - tiež nechcem veľa platiť a chcem byť pripojená stále. A vôbec, veď ja potrebujem ešte predtým kúpiť aj počitač a monitor. Ponúkajú Stelecom niečo prijateľné pre jednotlivcov? Poradte kto viete!
Tana74
14.09.05,08:53
Aj ja chcem internet doma - Keď bývam na dedine, /žiadne mikrovlny/, tak by som si mala asi v prvom rade si dať zaviesť pevnú linku a DSL. Potiaľ viem. Ale neviem kto by mi mal poskytovať službu internet - tiež nechcem veľa platiť a chcem byť pripojená stále. A vôbec, veď ja potrebujem ešte predtým kúpiť aj počitač a monitor. Ponúkajú Stelecom niečo prijateľné pre jednotlivcov? Poradte kto viete!
My sme mali internet cez Orange a bolo to hrozne pomalé. Asi pred tromi týždňami sme si dali zaviesť pevnú linku a DSL. Zriaďovacie náklady boli okolo 6000,- Sk + počítač a monitor a mesačne by sme mali platiť okolo 1000,- Sk.
AntekaK
26.09.05,09:14
No ja som sa dala nahovoriť rodinou, že vyskúšajme tú akciu SlovakTelecom-september,október iternet zadarmo. Počítač sme dostali vlani na vianoce, bol tam aj modem. Predpokladala som, že je všetko O.K. Aktivovali sme si službu, vymenili aj telefónnu zásuvku, lebo dodatočne sme prišli nato, že máme ešte starú, zrušila som aj čakanie na oznamovací tón vo vlastnostiach modemu,káble v modeme sú zapojené správne, a keď sa chcem prihlásiť, tak iba vytáča, skončí jedno vytáčanie, vypíše, že za 5 sekúnd začne znovu vytáčať a tak dokola.
Neviete mi poradiť, kde mi mohla byť ešte zrada?
kukučka
26.09.05,15:53
všeobecné vlastnosti číslo telefónu 01919 a nastaviť kód krajiny. Just prehodiť káble a nakoniec volať bezplatnú linku 0800123777, sú tam mladí chlapci...:) tí Ťa odkážu na stránku www.stonline.sk (http://www.stonline.sk)