Danica2210
10.05.09,17:19
Strucna rekapitulacia:


Dohoda
o prenechaný družstevného bytu alebo časti na dočasne užívanie podla čl.41 Stanov VBD.......uzavretá medzi.
--------------------------------------------------------------
člen družstva Yx nar:........
členske číslo:....................bytom..........
č.d............č.b................ a
meno priezvisko Xy.............nar:............
t.č..................
1./ predmetom tejto dohody je prenechanie bytu-časti bytu č...
v dome č...... ul............v ...................
horeuvedenemu občanovi na dočasné uživanie na obdobie
od 1.1.2008 do 31.12.2008.
Spolu s dočasným uživatelom bude užívař byt.......................
2./Člen druzstva zodpoveda druzstvu za riadne platenie uhrad za užívanie bytu a služby ,poskytovanie krorych je spojene s uživanim bytu .Člen druzstva taktiež zodpoveda druzstvu za riadne uživanie bytu alebo jeho casti a spolocných priestorochdomu,ako aj za pripadne skody sposobene docasnym uživatelom.
3./Dočasny uživatel sa zaväZUJE:
- riadne užívať byt v súlade so Stanovami VBD A druzstevným
domovým poriadkom,vykonávať potrebnu udrzbu a opravy
bytu
-po skončený dočasneho uživania uviesť byt/jeho časť/do
pôvodneho stavu apodla potrby zabezpečiť pripadne opravy
v byte.
- v prenechanom byte /jeho časti/ resp.v spoločnych priesto-
roch domu uhradit v plnej vyške spôsobenú škodu
4./ Dočasné užívanie bytu alebo jeho častisa skonči uplynutim doby uvedenej v tejto dohode.Dočasné užívanie sa môže skončit
aj pred uplynutim dohodnutej doby nazáklade pisomnej dohody učastnikov alebo pisomnym vyhlasenim jedneho z nich.
5./ Dočasny uživatel berie na vedomie ,že jeho podnajom v byte
zanika bez naroku na nahradny byt alebo ubytovanie
uplynutim lehoty.
6./Dohoda sa stane platnou a ucinnou po uhradeni ........Sk

7./Prehlasenie podnajomnika :
Po uplynuti doby prenechaniasa odstahujem na adresu......
V....................... dna 19.12.2007


Overene podpisy ucastnikov dohody pred zastupcami VBD
Danica2210
10.05.09,15:20
2
Zmluva
uzavretá dnešneho dna,mesiaca a roka medzi:
Xy nar.......r.č.....slobodným,bytom.........č.... ..a ko buducim vlastnikom trojizbového bytu nachadzajucim sa v...........,časti.........č.bytu....na strane jednej
a
Yx je moj priatel nar.......r.č:......OP:.......bytom........čast. .. .....č....,uživatelombytu,ako dlznikom na strane druhej za najomne a uhradu za služby stym spojene Vystavbovemu bytovemu druzstvu v ........za tychto podmienok:
I.

Xy za dlžnika Yx poskytuje Výstavbovému bytovemu družstvu................v.....zálohu na zabezpečenie prevodu členských práv druzstevneho bytu v ...........casti....č: ... sumu
100 000sk
II.
Zaplatenim uvedenej sumy 100 000Sk vznika pre Xyprednostne pravo prevodu členskych prav najeho osobu a tym aj moznost odkupenia druzstevneho bytu do jeho vylucneho vlastnicstva.
III.
Tato zmluva bola spisana v advokatskej kancelarii Judr.................v......za pritomnosti oboch učastnikov zmluvy.
Zmluvne strany t.j.Xy a Yxprehlasuju,že tento právny ukon urobili slobodne a važne aže su plne spůsobili na pravne úkony.

V.........dna 19.12.2007 dolu podpisany Yx a Xy v strede podpisany Judr......
toto je jedna zmluva .
Danica2210
10.05.09,15:22
3
V ........,dna 22.9.2008

Vážený pán,
Obratil sa na mna ........,Ktory s Vami v mojej kancelarií dna 19.12.2007uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod členskych prav na jeho osobu a tym aj možnost odkupenia bytu do jeho vylučneho vlastnicstva.Zaplatil za Vas VBD sumu 100 000Skako dlh na najomnom.
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
Zároven ma požiadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a poziadal Vas aby ste mi oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu v .......................,cast.........č: na ..............
Vprilohe Vam zasielam rovnopis listu ,ktory som zaslal na VBD v......


S uctou....podpisany advokat
Danica2210 je teraz online Nahlás príspevok
Danica2210
10.05.09,15:23
4
V.........22.9.2008
Oznamenie
V mene mojho klienta .............. dovolujem si Vam oznamit,že dna 19.12.2007 som uzavrel s Vasim clenom-uživatelom druzstevneho bytu v ...................... časť...........č:...zmluvu, na zaklade ktorej moj klient za ...........zaplatil Vasmu druzstvu sumu 100000Sk ako dlh na najomnom .
V zmysle uzavretej zmluvy vzniklo pre mojho klienta .............prednostne pravo na prevod clenskych pravod..............najeho osobu atym aj moznost odkupenia druž.bytudo vlastnicstva............,.
Moj klient sa dozvedel,že .........prostrednicstvom realitnej kancelariehodla s bytom nakladat srozporom suzavretou zmluvou zo dna 19.12.2007.
Žiadam Vystavbove bytove druzstvo,aby bez mojho vedomia nedovolilo prevod členskych prav na inu osobu a nedovolilo ani
moznost odkupenia druzstevneho bytu do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
V pripade že s ................. sa nepodar uzavriet dohodu o prevode clenskych prav druzstevneho bytu na ................potom sa moj klientbude domahat svojho prava na okresnom sudev........

s uctou apodpisany advokat
Danica2210
10.05.09,15:23
5
V............,dna 10.11.2008



Vyzva.
Vmene mojho klienta ........bytom....Vas vyzyvam,aby ste bez zbytocneho odkladu previedol členske prava druzstevneho bytu č....najeho osobuvzmysle uzavretej zmluvy za dna 19.12.2007.Je pravdou že v uzavretej zmluve ste neuviedli terminuzavretia zmluvy o prevode clenskych prav ,avsak podla dohody o prenechani druzstevneho bytu na docasne uzivanie medzi Vami ste sa dohodli že docasne uzivanie je na obdobie od1.1.2008 do 31.12.2008.
Vyzyvam Vas ,aby ste sa dna 20.11.2008o11hod.dostavili do mojej kancelarie ,kde uzavrieme zaväznu dohodu.
V opacnom pripade budeme nuteni obratit sa na sud s navrhom na predbezne opatrenie.


s uctou podpisany pravny zastupca
Danica2210 je teraz online Nahlás príspevok
.
[Áno pomohol] [Vypni tento príspevok ak je mimo, zlý a podobne! Ďakujeme za sprehľadnenie témy!]
0
Danica2210
10.05.09,15:25
Vec: Nahrada za užívanie bytu.

V zmysle ,,Dohody o prenechani druzstevneho bytu č....v dome s.č..... v .............. zo dna 19.12.2007,uživate tento byt spolu s ............ a jej dcerou v obdobi od1.1.2008 do 31.12.2008 za naklady spojene s byvanim a poskytovanim sluzieb VBD ...... a za dohodnutu čiastku 5000,-sk/mesiac na moj učet č....... vo Vub banke.Dohodnuté čiastky 5 000sk mesacne ,neboli do dnesneho dna prevedene na můj učet.
Pretože sa bliži termin ukončenia ,,prenechania bytu Vás tymto židam,aby ste byt v dohodnutom termine uvolnili.Žiadam ,aby som bol k preberaniu bytu zastupcom SBD trenčin prizvany,nakolko sa mienim do bytu nastahovat po novom roku.
Zároven Vám oznamujem ,že Vaše prednostne pravo prevodu členských práv a tym aj možnost odkupenia druzstevneho bytu ,,zostava tymto nedotknute.s pozdravom ................
Danica2210 je teraz online Nahlás príspevok
Danica2210
10.05.09,15:26
V pondelok 22.12.2008 sme volali na bytove druzstvo ohladne platenia bytu na januar.Nakolko sme mali cestu do Tn sme sa tam zastavili apani na bytovom druzstve nam povedala že pan co byva na byte nezaplatil od novebra tu ciastku co ma platit bytovemu 3.500sk takže nastava dlzoba 7.000sk .Prisli sme domov volali sme do elektrarni tam je dlzoba 1600sk za dva mesiace.co by ste my poradili v tomto pripade ? mam to zaplatit alebo nechat tak ..myslim si že vyplatit.
Danica2210 je teraz online Nahlás príspevok
Danica2210
10.05.09,15:26
utorok priatelovi prisla posta od advokata v tomto zneni....:

v Trencine dna 17.12.2008

Važeny pán ......
obraciam sa na Vás menom mojho klienta ..................s nasledovnou vecou:

dnes ma navštívil klient ............. a predložil mi Váš list ,ktorý ste písal ..............dna 11.12.2008
Klient ma požiadal o stanovisko k tomuto Vášmu listu.
Vliste požadujete uvolnenie bytu do konca kalendarneho roku z důvodu že sa mienite do bytu nastahovat.
V zavere listu oznamujete,že prednostné právo prevodu členských prav a tym aj možnosř odkupenia družstevneho bytu pre mojho klienta zostava nedotknute.
Nahrada za užívanie druzstevneho bytu vo Váš prospech nebola medzi Vami amojim klientom nikdy dohodnuta a preto Vasa poziadavka je bezpredmetna.
Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007
v zmysle uzavretej zmluvy ste tak mal davno urobit a ak tak bez zbytocneho odkladu neurobite ,moj klient sa bude domahat svojho prava sudnou cestou.

S uctou....Judr. advokat



Na vedomie: VBD Trencin
Danica2210 je teraz online Nahlás príspevok
Danica2210
10.05.09,15:28
Advokát sa odvoláva iba na zmluvu (viď. prispevok č.37). Treba ho upozorniť, aj na zmluvu, prípadne mu aj zaslať kópiu tejto zmluvy (dohoda) o dočasnom prenechaní bytu (viď. prispevok č.38), kde sa dotyčný pán zaviazal, že byt uvolní do 31.12.2008.
Danica píšeš že ste sa dohodli na sume 5tis. mesačne. Aká to bola dohoda, ústna? Aj tá by však mala platiť. Ten váš pôvodný dlh (tých 100tis.) družstvu zaplatil? Ak vám dotyčný pán nezaplatil, to čo mal zaplatiť, povedzte mu že že si túto vašu pohľadávku započítaváte voči jeho pohľadávke voči vám (tých 100tisíc), a že zvyšnú sumu uhradíte dodatočne.

Ináč ten advokát je dosť vtipný.
Citujem: "Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007"
Ak som to správne pochopil, po tom čo prevediete na neho členské práva sa už konečne odsťahuje, že?
anonym222 je offline (nepripojený) Nahlás príspevok
Danica2210
10.05.09,16:10
A teraz velka vec nas najomnik nas dal k sudu ktory sa kona zajtra 11.5.2008 o 8.00hod.
Vo veci prevedenie clenskych prav a povinnosti k druzstevnemu bytu.

Prilohy .
Plna moc pre advokata
-Zmluva s odporcom zo dna 19.12.2007
-Dohoda o prenechani druzstevneho bytu na docasne uživanie zo dna 19.12.2007
List adresovany VBD zo dna 22.9.2008 azo dna 10.11.2008

Po zrelej uvahe podavam prostrednicstvom svojho advokata navrh na prislusny sud na nariadenie predbezneho opatrenia.
Pravdivo opisujem rozhodujuce skutocnosti takto:

Podmienky dovodnosti mojho naroku ,ktoremu sa ma poskytnut sudna ochrana spocivaju v tom ,že odporca dna 19.12.2007 uzavrel so mnou u advokata zmluvu ,v ktorej sa zaviazal že ked za neho zaplatim dlh ,ktory mal voci VSD vo vyske 100 000Sk vznikne mi prednostne pravo prevodu clenskych prav na moju osobu a v buducnosti aj moznost odkupenia druž. bytu do mojho vylucneho vlastnicstva od VBD .
Odporca nezabespecil prevod clenskych prav apovinnosti k predmetnemu bytu........tak ako sme boli pisomne dohodnuty,ale na VBD zabezpecil len uzavretie dohody o prenechani druzstevneho bytu na docasne uživanie ato do 31.12.2008
V pripade ak by som za neho dlznu sumu nezaplatil hrozilo odporcovi vypratanie bytu cestou exekutora este v mesiaci december2007

Dokaz
-Zmluva zo dna 19.12.2007
-dohoda o prenechani druzstevneho bytu na docasne uzivanie zo dna 19.12.2007

Odporca napriek mojim vyzvam aby sa splnil zav)zok vyplyvajuci z clanku 2. uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007 odmieta previest clenske prava apovinnosti k druzstevnemu bytu na moju osobu a to napriek tomu že som za neho zaplatil 3.319Eurako dlznu sumu VBD
Důkaz:
zmluva zo dna 19.12.2007
-vyzvy odporcovi na splnenie povinnosti zo dna 22.9.2008a 10.11.2008
-list adresovany VBD zo dna 22.9.2008


Navrhujem aby okresny sud vyniesol tento


rozsudok

Odporca je povinny previest clenske prava apovinnosti na navrhovatela do 10dni od pravoplatnosti rozsudku

Odporca sa zav)zuje na nahradu trov konania .


asi tolkoto k tejto teme ..Rada si precitam Vase prispevky dakujem